Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

kizlar bende tatildeyim diye abartmıyorum..yiyorum ama az yemeye çalışıyorum.
ve dün 20 bin adim attim bugün 15 bini bulur..

bu arada ben limonlu suyu hergün iciyorum problem olurmu..1.5 lt suya 1 limonu sıkıp içiyorum

Sabah
2 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir
1 domates
1 salatalık
7 zeytin, bir kaç lokma ekmek
Bir minik muz
Ara
Çilekli muzlu süt (meyve ile yapıldı)
İki küçük lokma armut
Öğle
Büyük bir kase ezogelin çorbası
6 tane lor dolması
Ara
Bir küçük fincan kadar karışık kuru yemiş
6-7 çilek, 6-7 erik
Akşam
1 salatalık,limon sıkılmış soda , iki minik lokum,biraz pestil, 2 hurma
Lor dolması içinde bulgur lor peyniri var kızlar paziya sarilıyor bilmeyenler için tereyağı dokulmedi. Akşam yemek yiyesim yok dişim apse yaptı hiç keyif yok. Bu şekil yediğim halde haftada 1 kilo alıyorum en az iki -iki buçuk litre su da içerim her gün,ikiz olduğu için normalin 1,5 katı yani 14-15 kilo hedefindeyim

Sabah
2 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir
1 domates
1 salatalık
7 zeytin, bir kaç lokma ekmek
Bir minik muz
Ara
Çilekli muzlu süt (meyve ile yapıldı)
İki küçük lokma armut
Öğle
Büyük bir kase ezogelin çorbası
6 tane lor dolması
Ara
Bir küçük fincan kadar karışık kuru yemiş
6-7 çilek, 6-7 erik
Akşam
1 salatalık,limon sıkılmış soda , iki minik lokum,biraz pestil, 2 hurma
Lor dolması içinde bulgur lor peyniri var kızlar paziya sarilıyor bilmeyenler için tereyağı dokulmedi. Akşam yemek yiyesim yok dişim apse yaptı hiç keyif yok. Bu şekil yediğim halde haftada 1 kilo alıyorum en az iki -iki buçuk litre su da içerim her gün,ikiz olduğu için normalin 1,5 katı yani 14-15 kilo hedefindeyim
Canım menüm çok güzel geçmiş olsun bu arada apse enfeksiyon daha tehlikeli dedi banada dis dr.u senin mutlaka antibiyotik alman lazım sanırım inşallah faydası olur

Günaydın kızlar
Bu ara bana bir vurdumduymazlık geldi istahim açık tatlida yiyorum çikolata da suyu da çok icemiyorum bu ara nolcak böyle 1kg artış var biri beni durdursun😁

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta, meyve suyu
Öğle: Öğretmen arkadasin doğum günü vardı, yarım dilim pasta,bir mercimekli köfte,iki sarma,1 ev poğaçası küçük
Ara: 2 ceviz
Akşam yemeği: Bir tabak yeşil mercimek yemeği, az makarna, kabaklı yoğurt

Ara: 1 kase erik,1 bardak süt

Bu sabah tartildim,9-10 günün üstüne ilk kez olmuş oldu. İnşallah cuma sonuç aynı çıkar da daha fazla utanmam🤦

Sabah iki yumurta peynir zeytin ekmek
Öğlrn ekmek arası köfte koydum onu yedim
Akşam tarhanaçorbası ve kuru fasulye.
Hastayım toparlanmaya çalışıyorum kızımdan bana bulaştı maalesef. Pek giremiyorum foruma

kızlar bazı doktorlar gebelerin oruç tutabileceğini söylüyor ne diyorsunuz..bende tutsammi diye dusunmedim değil

Canım menüm çok güzel geçmiş olsun bu arada apse enfeksiyon daha tehlikeli dedi banada dis dr.u senin mutlaka antibiyotik alman lazım sanırım inşallah faydası olur
Sağol canım bugün antibiyotik başladık günde iki kez, enfeksiyon ve ağrı vücudumu strese sokuyor ilk kez dünden beri kasılmalar yaşadım inşallah hemen geçer gider :KK43:

kızlar bazı doktorlar gebelerin oruç tutabileceğini söylüyor ne diyorsunuz..bende tutsammi diye dusunmedim değil
Canım bazı doktorların instagraminda gördüm ben de ama Baska bir doktor ilerlemis bir gebelikte annenin tüm gün susuz kalmasını uygun bulmuyorum dedi. Ben denicektim ama eşim razı gelmedi kazaya birakcam

Canım bazı doktorların instagraminda gördüm ben de ama Baska bir doktor ilerlemis bir gebelikte annenin tüm gün susuz kalmasını uygun bulmuyorum dedi. Ben denicektim ama eşim razı gelmedi kazaya birakcam
bende netten baktım zorunlu değilmiş kazaya birakabilirmisiz..bende öyle yaparim muhtemelen.susuzluga dayanamıyorum hic

bende netten baktım zorunlu değilmiş kazaya birakabilirmisiz..bende öyle yaparim muhtemelen.susuzluga dayanamıyorum hic
Açıkçası doktorum çalıştığım için ve ikiz olduğu için de istemedi pek susuz kalmami, eşim de istemedi hiç . Dayanamayacagimiz bir şeyde kendimize ve karnimizdakilere eziyet etmenin doğru olmadığını düşünüyorum canım bu yıl değil seneye kışın kazasını tutariz cocuklar yemek yemeye baslayinca

Günaydın kızlar
Uyanınca 1 bardak ballı zencefilli sut
Kahvaltı 1 omlet salatalık peynir bolca domates yeşillik ve tereyağlı bazlama
Ara minik gofretler ceviz kayisi 2 kurabiye hepsini aynı anda yemedim tabi
Aksam nohut pirinç pilavı yoğurt
Ara gofret kurabiye
Başka bişey yediysem de hatırlayamadım
Kurabiyeyi bugün bitiririm büyük ihtimalle 😰

Ramazan gelecek diye piknikten pikniğe atıyorum kendimi.yediğimin haddi hesabı kalmadı.bugün de tatile çıkıyoruz,Pazartesi’ye kadar.artık Allah ne verdiyse🤣
İyi tatiller canım şimdiden kendinizi mümkün olduğu kadar çok yormayin kızlar tatilde ben tatilden döndüğümde Dr bebek çok aşağı inmiş yordunmu kendini falan demişti aman dikkat yeme içme rahat ol ben tatilde nasıl kilo almadım anlamadım ama şimdi almaya başladım yine

Sabah iki yumurta peynir zeytin ekmek
Öğlrn ekmek arası köfte koydum onu yedim
Akşam tarhanaçorbası ve kuru fasulye.
Hastayım toparlanmaya çalışıyorum kızımdan bana bulaştı maalesef. Pek giremiyorum foruma
Sanada geçmiş olsun canım 2 haftadır bizde atlatamadik kızımın öksürüğü azalacağı yere daha da artti

Sağol canım bugün antibiyotik başladık günde iki kez, enfeksiyon ve ağrı vücudumu strese sokuyor ilk kez dünden beri kasılmalar yaşadım inşallah hemen geçer gider :KK43:
Canım sana hangi antibiyotigi verdi Dr bende dış ağrım azaldı diye ilacı almadım ama şimdi yine ağrımaya başladı

Kızlar ben baya saldım her şeyi yiyorum. Hastalıktan dikkatli yicek halim kalmadı. Bi atlatayım da sonra yine düzgün yerim. Tabi tartılayım dedim berbat sonuç. 65,5 olmuşum. Haftada yrm kilo gelirken 1 kg gelmiş. İnsan hastayken boğazı ağrırken yne yer mi ya iştahsız olur. Ne pis boğazım yahu

X