Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kizlar limonlu suyu mutlaka icin hafif tadimlikta olsa kaçamaklarim oldu yinede hepsi yagdan gitmis sicak suya limon ve tarcin atip ictim hep. Bugunde ip aldim ip atlamaya baslicam ins.
Canım limonlu suyu ödem atmak icin hamileyken nasıl tüketmek lazım? Herkes farklı yapıyor, içtiği suya 1 dilim atan var, ılık suya limonu sıkarak içen var. Hangisi daha iyi sence?

kızlar alın bosver gecen hafta cay ıcmıyorum dıye lımonlu sıcak su ıctım ballı hıc kılo almadım. Bebıste benle bırlıkte almamıs. Doktor olcumda hata olabılır dedı ama benım ıcım oyle demıyor ıste. Güzelde yuyorum kısmıyorum ama yürüyüş filan olunca demek kı bebıste almadı ben bıraktım artık yıyorum herseyı buradakı lıstere baksam bebıs buyuyemez. Zaten az kılo aldm daha da yavaslatmayım😔

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta, 1 bardak meyve suyu
Ara: 1 elma
Öğle: Çubuk kraker,çay
Akşam yemeği: 1 kase tarhana,yarım tabaktan fazla makarna,bir kase yoğurt
Ara: 1 bardak süt, bir kase erik

Leke çok şükür dün yoktu,inşallah böyle devam eder.Haftasonu kotu beslendim,telafi bu haftaya inşallah 💗

kızlar alın bosver gecen hafta cay ıcmıyorum dıye lımonlu sıcak su ıctım ballı hıc kılo almadım. Bebıste benle bırlıkte almamıs. Doktor olcumda hata olabılır dedı ama benım ıcım oyle demıyor ıste. Güzelde yuyorum kısmıyorum ama yürüyüş filan olunca demek kı bebıste almadı ben bıraktım artık yıyorum herseyı buradakı lıstere baksam bebıs buyuyemez. Zaten az kılo aldm daha da yavaslatmayım😔
Sen ztn bence de sal cnm. 26. Haftana 800 gr almışsın. Alsan alsan ne kdr olur ki. Sağlıklı şeyler olmak kaydıyla bolca ye☺️

Gercekten burdan degıl dıyetısyen fılan yara
Sen ztn bence de sal cnm. 26. Haftana 800 gr almışsın. Alsan alsan ne kdr olur ki. Sağlıklı şeyler olmak kaydıyla bolca ye☺
Verdıgım ıcın canm baslangıc kılom az bırde sızde de oldu mu benım ıstahım gıttı ya 24den sonra ıstahsızım hamılelık boyunca sadece 16-24 ıyıydı. Evde de hıc saglıksız bırsey yok esım cok dıkkat edıyor. Tatlıda yemeyınce alamadm galıba. Demek kı bunye ısı ben cok alırım doye dusunmustum. Ama dedıgın gıbı porsıyonlarımı büyüttüm.

Canım sen bence beslenmeni protein ağırlıklı güçlendirmelisin. Yumurta, ev yoğurdu, kırmızı et ve balık. Yoğunlaşsan mı acaba bu şekil beslenmeye bebek de sağlıklı kilo almaya başlar

Canım sen bence beslenmeni protein ağırlıklı güçlendirmelisin. Yumurta, ev yoğurdu, kırmızı et ve balık. Yoğunlaşsan mı acaba bu şekil beslenmeye bebek de sağlıklı kilo almaya başlar
Eşim dogulu etsız yemek yenmıyor evde bazen o nöbetcıyken ben gecıstırıyorum o da ıkı haftada bır. Balıkda tukettım kıs boyu. Yumurta hergun yıyorum. Yogurtta mayalıyorum evde. Tatlı seyler ekmek türü yemıyorum. Sımdı her sabah bır yarım ekmek bol kasarlı tost yıcem bakalm cumaya kadar artsın. Benım bulantm olmadı ama tıksınmem cok uzun surdu 16 haftaya kadar. Cay kahve gıbı seyler abır cubur kola yemıyorum ıcmıyorum. Hamburger fılan hamıle olalı hıc yemedım. Tatlıda bazen baklava ya da ev yapımı tatlı. Benımle aynı durumda olan var dokuz kılo vermıs suan verdıgı kıloyu anca almıs. O da yenı yenı toparlıyorum dedı.

Canım bebek anne kilosuyla cok alakalı degil. Ablam 22 kilo aldı bebegi 3 kg doğdu, arkadasim 25 aldi 2700 doğdu. Sağlıklı beslenmek, peynir,et,sebze,salata,yogurt haftaxa 1 mutlaka balık bunlarla beslenmek önemli. Yürüyüşünü de yap. Hamurdur tatlıdır bebege hicbir faydası yok. Karnın doyana kdr normal bir sekilde sağlıklı gidalardan yersen bir sıkıntı olmaz.

Canım bebek anne kilosuyla cok alakalı degil. Ablam 22 kilo aldı bebegi 3 kg doğdu, arkadasim 25 aldi 2700 doğdu. Sağlıklı beslenmek, peynir,et,sebze,salata,yogurt haftaxa 1 mutlaka balık bunlarla beslenmek önemli. Yürüyüşünü de yap. Hamurdur tatlıdır bebege hicbir faydası yok. Karnın doyana kdr normal bir sekilde sağlıklı gidalardan yersen bir sıkıntı olmaz.
Valla canım ıcımı rahatlattın bende yürüyüs yapıyorum dedıgınız sekılde beslınıyorum haftada bır balık yıyemıyorum ama ıkı uc haftada bır alabalık yıyoruz. Esımın ısı geregı dogudayız yanı et fılan bol yıyoruz dısarda zaten o kadar uygun kı esım zaten erzurumlu etsız yemek yemez. Hepsı ıyı acaba dedım boyle hamur ısı ekmek felan yemıyorum ondan mı almadm. Sekerlı gıdalarda tuketmedım. Bırde ılac kullanmıyorum sadece devıt3 kullanıyorum. Degerlerım ıyı cıktı.Bıraz haftasına gore kılosu az cıktı ama doktor normal dedı. Her bebek bır gelısmez dedı.

Cnm menülerini atsana. Her şeye rağmen kilo alabiliyorsak önüne geçemiyoruz maalesef. Ya bence ben abartılı yemiyorum, yazıyorum menülerimi de hep okuyorsunuz. Şiddetle kınanacak kadar, “aaaa çok abartmışsın, olmamış” denecek ne yemişim ki? Ama yine de hızlı kilo alıyorum. Bünye işte. Hedefim max.10 kiloydu ama bu gidişle geçecek. Görüntüde bir şey yok ama, kilo almamışsın diyorlar hatta. O yüzden rakamlara takılmıyorum artık. Ben temkinli gideyim de 15 kg ile bitirsem de olur. Belki sende de durum benimki gibidir; abartmıyorsan yediklerini rakamlara çok takılma .
Canım önceki hafta genel menümü yazdım aslnda hala 2 öğün yiyorum ama buyudgndn mi bilemyrm 86 kilo hamile kalmstm k.maktan epey vermstm şimdi geri alyrm 😥90i inşallah geçmem bende.

Valla canım ıcımı rahatlattın bende yürüyüs yapıyorum dedıgınız sekılde beslınıyorum haftada bır balık yıyemıyorum ama ıkı uc haftada bır alabalık yıyoruz. Esımın ısı geregı dogudayız yanı et fılan bol yıyoruz dısarda zaten o kadar uygun kı esım zaten erzurumlu etsız yemek yemez. Hepsı ıyı acaba dedım boyle hamur ısı ekmek felan yemıyorum ondan mı almadm. Sekerlı gıdalarda tuketmedım. Bırde ılac kullanmıyorum sadece devıt3 kullanıyorum. Degerlerım ıyı cıktı.Bıraz haftasına gore kılosu az cıktı ama doktor normal dedı. Her bebek bır gelısmez dedı.
Buradaki arkadaşlarımız 7-10 kg ile arası tamamladılar ve bebisler 3 kg üstünde doğdu

Canim vitamini alerji yaptigi icin bende haftaxa 2-3 kulandım ama doktorum kan hapini mutlaka icmelisin dedi bana, senin değerlerin aşırı mi iyi acaba ? Cunku benimde kanim iyiydi ama bebek anneden beslendigi için veriyorlar. Merak etme benimde genelde 3 4 gun geriden geliyordu bebegim simdi.gununde. cok kilolu bebek doğurmak da iyi birsey değil, millete kulak asma sen meyveni sebzeni proteinini eksik etme gerisini bosver. Inan 8-8.5 kg aldim ama buna ragmen son haftalarda zorlanıyorum ayak altlarim agriyor. 20 30 kg alanlar kimbilir nekadar zorlaniyordur diyorum hep. Yani 36. Haftadan sonra zorlanmaya başladım ben ama suan 38+ 4 deyim hergun dogum.bekliyorum:))))

Canim vitamini alerji yaptigi icin bende haftaxa 2-3 kulandım ama doktorum kan hapini mutlaka icmelisin dedi bana, senin değerlerin aşırı mi iyi acaba ? Cunku benimde kanim iyiydi ama bebek anneden beslendigi için veriyorlar. Merak etme benimde genelde 3 4 gun geriden geliyordu bebegim simdi.gununde. cok kilolu bebek doğurmak da iyi birsey değil, millete kulak asma sen meyveni sebzeni proteinini eksik etme gerisini bosver. Inan 8-8.5 kg aldim ama buna ragmen son haftalarda zorlanıyorum ayak altlarim agriyor. 20 30 kg alanlar kimbilir nekadar zorlaniyordur diyorum hep. Yani 36. Haftadan sonra zorlanmaya başladım ben ama suan 38+ 4 deyim hergun dogum.bekliyorum:))))
Rabbim kucagına saglıcakla almanı nasıp eder ınsallah❤️ Benı cok rahatlattınız emın olabılırsınız. Degerlerım ortalama cıktı yanı ama dedıgınız gıbı kan ılacı kullanmak lazım. Doktorum hepsını tahlıl yapmadan yazmıstı ama bem saglık ocagında tahlıl yaptırıp devıt3 baslamıstım. Yıne ılerleyen haftalarda kan tahlılı yaptırırım. Belkı son haftalar daha cok alcam zaten yaza denk gelecek odem olur kesın.

Eşim dogulu etsız yemek yenmıyor evde bazen o nöbetcıyken ben gecıstırıyorum o da ıkı haftada bır. Balıkda tukettım kıs boyu. Yumurta hergun yıyorum. Yogurtta mayalıyorum evde. Tatlı seyler ekmek türü yemıyorum. Sımdı her sabah bır yarım ekmek bol kasarlı tost yıcem bakalm cumaya kadar artsın. Benım bulantm olmadı ama tıksınmem cok uzun surdu 16 haftaya kadar. Cay kahve gıbı seyler abır cubur kola yemıyorum ıcmıyorum. Hamburger fılan hamıle olalı hıc yemedım. Tatlıda bazen baklava ya da ev yapımı tatlı. Benımle aynı durumda olan var dokuz kılo vermıs suan verdıgı kıloyu anca almıs. O da yenı yenı toparlıyorum dedı.
Anladım canım o zaman en mantıklısı doktor kontrolünde ilerlemek :KK51:

Sabah; 1 yumurta, 1 peynir, zeytin, yeşillik

Ara; 1 Türk kahvesi

Öğle; 1 tabak yeşil mercimek yemeği, 3 kaşık bulgur pilavı, yarım kase yoğurt

Ara; 1 kutu incir-ceviz-tahıllı activia yoğurt

2.ara: 1 kivi

Akşama kuru fasulye var. Ekmeksiz 1 tabak yerim yoğurtla.

X