Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bebisin kg su kaç canim
Valla 1.450 olmuş,abartılacak bir kilosu da yok.1 hafta önden gidiyor 🧿 yalnız ben ilk oğlumda hep erken Doğum riski yaşamıştım,yatarak geçirdim.bir kere erken doğum riski olanlar hep taşırmış ondan sebep temkinli.haaa bide bebeğin suyu çok.
Khaleesi21 Khaleesi21 canim benimde bir sora oyle oluyordu 1 hafta hic kilobalmayi sonraki hafta 1 kilo aliyodum :) illa ki belli bir kilo alınacak yapicak bisey yok senin hedefin kac kilo almakti
7,5kg ama sükutü hayal oldu bu gidişle...
Ay bunlar nee aşırı az. İştah mı gidiyorki o haftalarda? Umarım gider benim de. Zor tutuyorum ben. Şu an simit gömdüm mesela ☹
Valla ben 30a geldim evet biraz azalma var önceye göre,ama onların yediği kadar da az değil yani.
Canim senin adina asagi yukari bir hesaplama yaptım :KK70: simdi 29 haftaliksim 40 haftada dogum olacagini var sayarsak 11 hafta var her hafta 500 gram alsan ki zor bir ihtimal son haftalar almazsin neyse oyle var sayalim 5.5 kilo eder. Suana kadarda 5.5 kilo almissin toplamda 11 eder dogumda 6,7kilo net gider fazlasida olabilir tabi 6 kilo gitse sana 5 kilo kalir oda emzirirken gider Bak hic bisey kalmadi :) bu yediginden daha az yersen hastalanirsin zaten sakin daha kisma gayet iyi gidiyosun
Canım ben oğlumda ne istersem yedim fazlasıyla ve 16kg aldım.eee 5kg için mi bu kadar kasıyorum?çok sinir bozucu.ayrıca ben Doğum yaptığımda sadece 3 kg gitti.
Ayy evet malesef akşam yemegi kilo yapıyor canim ye ama az ye ben hala aksam yemek yiyemiyorum bir de hamile iken tatli yemedim desem yeri tatli cok farkattiriyor du emin ol Ama şimdi tatli falan mecbur yiyorum emzirdigim icin kalorili gıdalar lazim yoksa başdönmesi halsizlil oluyor
Son bir not caninin cektigi ni de abartmadan ye canım ben yemedim zulmettim kendime simdi de yok laktoz du yok allerji idi istediklerimi yiyemiyorum keşke hamile iken çok da abartmasaymisim da tadini çıkarsaymışım simdide 3 kilo fazlam var hala ama guzel yani yag degil gayet zayif gözüküyorum ve pantolonlarima falan cok rahat giriyorum artı gobek yok şuan
Darısı başımıza canım.

vallahi içimi rahatlattin Allah razi olsun..kendimr güveniyorum zayıflarım olmadi diyetisyene giderim ama yinede bi kötü oldum..
Aman yaa onlar hep negatf bakıyor nedense. Memelerin de düzelmicek demişti gayet eski hallerne döndüler hem de 19 ay emzirdim geceli gündüzlü. Halletcez merak etme. Buraya takılmaya devam. Birbirimizi gaza getirip düzeltiriz evellallah

Benim kilom da aynı hamdolsun. Kusuratlari hesaplamıyorum ben. Doğumdan sonra eski kilonuza dönersiniz kızlar dert etmeyin. Umursamayıp salarsanız biraz zor ama buradaki herkes bilinçli ki böyle bir grupta bu muhabbetler dönüyor. Olabildiğince az almak iyi tabi ama elimizden geldiği kadar. Ilkinde 13 kilo aldim ben hepsini verdim. Yaş da 32 ydi. Geç yaşlarda biraz yavaş veriliyor malum 😀

Bu haftalarda nasıl aynı kaldın cnm helal olsun. Yediklerni de yazsana . Menü paylaşıyoruz örnek oluyor birbirimiza

Valla 1.450 olmuş,abartılacak bir kilosu da yok.1 hafta önden gidiyor 🧿 yalnız ben ilk oğlumda hep erken Doğum riski yaşamıştım,yatarak geçirdim.bir kere erken doğum riski olanlar hep taşırmış ondan sebep temkinli.haaa bide bebeğin suyu çok.
Şeker yuklemen nasildi

Bu haftalarda nasıl aynı kaldın cnm helal olsun. Yediklerni de yazsana . Menü paylaşıyoruz örnek oluyor birbirimiza
Özellikle menü uygulamıyorum canim hatta baya yiyorum malesef 😂. Benim için önemli olan kabız olmamak 🙈. Ola ki biraz bozulsa düzenim hemen farkediyo. Her sabah aksamdan suda belirttiğim 5 kayısıyı suyuyla beraber içiyorum.

Sabah kahvaltıyı ağırdan alıyorum öğleni buluyor nerdeyse. Ara olarak da bi kase çorba içiyorum. Akşam da bi tabak sebze yanina da bir tabak doyurucu bir çeşit. Son olarak toplam 10 tane kadar fındık ceviz falan yanında da 2 3 bardak açık çay. Çoğunlukla tatlı bir şey ya da çikolata da yiyorum dayanamiyorum😭. Geç yersem yemeği geç yatıyorum. Sabahları yeşillik mutlaka yiyorum ama iyice doymadan kalkamıyorum 😂. Inşallah almam kilo. Benimki de Allah'a emanet yani 😂😂

Kizlar merhaba yeni bir tarif ve ben :) aslinda bilen vardir belkide ama yazayim daha onceden duydugum ama ilk defa denedigim ve su diyet gunlerimde makarna askimi sonduren kabak spagetti :kk77: kabaklari julyen dograyiciyla ince seritler halinde kestim normal soyacakla daha kalin seritlerde olur. Genis teflon bir tavaya az zeytinyagi koydum kabaklari tuzlayip cevire cevire pisirdim ezmemeye ve parçalamamaya ozen gostererek.. sonra evde konservem vardi yazdan kalan bikac kasik koydum kabaklar domatesi cekene kadar harli ateste kavurdum sonra dere otu koyup karıştırıp altini kapadım yogurt ve izgara tavukla yedim cok lezzetli oldu bubkadar begenecegimi dusunmezdim :)((((

Kizlar merhaba yeni bir tarif ve ben :) aslinda bilen vardir belkide ama yazayim daha onceden duydugum ama ilk defa denedigim ve su diyet gunlerimde makarna askimi sonduren kabak spagetti :kk77: kabaklari julyen dograyiciyla ince seritler halinde kestim normal soyacakla daha kalin seritlerde olur. Genis teflon bir tavaya az zeytinyagi koydum kabaklari tuzlayip cevire cevire pisirdim ezmemeye ve parçalamamaya ozen gostererek.. sonra evde konservem vardi yazdan kalan bikac kasik koydum kabaklar domatesi cekene kadar harli ateste kavurdum sonra dere otu koyup karıştırıp altini kapadım yogurt ve izgara tavukla yedim cok lezzetli oldu bubkadar begenecegimi dusunmezdim :)((((
Bı ara bende kabak detoksu yapmaya calismistim buna benzer şekilde yoğurtla tuketiyordum üzerine baharatlar öylede gayet lezzetli geliyordu bu da farklı bı tarif olmus canim

Pazar günü annemler vardı kahvaltıyı hazırlayıp pikniğe gittik açık havada bolca yedimde yedim özellikle ekmek arası bazlama falan havada uçuştu
Bugün tartiya bile çıkmaya cesaret edemedim

Günaydın kızlar,

Cumartesi menüm
Sabah; domates peynir salatalık maydanoz roka tere dereotu zeytin (klasik) yarım gevrek, portakal suyu

Ara; 1 Türk kahvesi, 1 bardak limonlu maden suyu

Öğle; fırında 1 büyük çipura, salata

Akşam; 1 tabak menemen, 1 dilim ekmek.

Ara; 3-4 çilek, 3-4 yeşil erik, 1 tane az şekerli Kemalpaşa tatlısı

Pazar;

Sabah; Cumartesi ile aynı

Ara; 1 Türk kahvesi, yarım Kemalpaşa tatlısı (tam tamına 1 lokma yani, annemi kırmamak için bi çatal aldım ) 😂

Öğle; 2 tane peynirli anne poğaçası, 2 dilim karpuz

Akşam; 1 tabak yeşil mercimek, 1 dilim karpuz

Ara; 1 bardak maden suyu

Kizlar limonlu suyu mutlaka icin hafif tadimlikta olsa kaçamaklarim oldu yinede hepsi yagdan gitmis sicak suya limon ve tarcin atip ictim hep. Bugunde ip aldim ip atlamaya baslicam ins.

84 kg 23. Hafta.
Kızlar sanırım kilo almaya basladm durduramyrm;(
Cnm menülerini atsana. Her şeye rağmen kilo alabiliyorsak önüne geçemiyoruz maalesef. Ya bence ben abartılı yemiyorum, yazıyorum menülerimi de hep okuyorsunuz. Şiddetle kınanacak kadar, “aaaa çok abartmışsın, olmamış” denecek ne yemişim ki? Ama yine de hızlı kilo alıyorum. Bünye işte. Hedefim max.10 kiloydu ama bu gidişle geçecek. Görüntüde bir şey yok ama, kilo almamışsın diyorlar hatta. O yüzden rakamlara takılmıyorum artık. Ben temkinli gideyim de 15 kg ile bitirsem de olur. Belki sende de durum benimki gibidir; abartmıyorsan yediklerini rakamlara çok takılma .

X