Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

pufboregi pufboregi birde canim kilo bildirimi yapanların alinan kilo kismindaki sayilari farkli renklerde yaziyodum sen onu degistirebilirsin. Kirmizilarda dogum yapanlar

Kahvalti: 2 dilim mısır ekmeği,tereyağı,tuzlu peynir,5 zeytin,yarım domates

Ara: Bir elma, biraz kuru üzüm,1 bardak ballı limon,2 kare cikolata

Akşam yemeği: 2 kaşık yoğurtlu patates,2 kaşık imambayıldı, bir kase şehriyeli çorba

Ara:1 bardak süt,ceviz

Nasıl beslenirsem artık haftada yarım kilo almam 🤦

Canim dogum sancisi belde baslar karina yayilir ve ayni zamanda karnin kasilir. Kasilmalar belli araliklarla duzenli gelir ve suresi 1 dk falan olur. Ve agridan ziyade kramp tarzinda oluyor. Yani Benim oyle olmustu. Bir de zaten gercek sanci oldugu zaman anlarsin kesin. Oyle acaba mi falan olmuyorsun :)
Senin doğum sonrası kilonu merakla bekliyorum yazdıysa okumadım henüz de 🤗

S _sushico_ canım ufaktan ufaktan senin bebikto geleceğinin sinyalini veriyor gibi geldi bana da. Benimde sabahki nstde sancı çıkmadı. Gece suyum sızıntı şeklindeydi ve sancı da çıkmıştı öyle yatış verdiler . Ama ben yatış yaptığıma pişman oldum. İlk Doğum olduğu İçin uzun sürer Doğum süreci. Ve ben başlangıç aşamasında yattığım İçin 22 saat doğumhanede kaldım :KK43: detay vermek istemiyorum ama erken gitmek cidden iyi değil. AĞrıların devamı ederse ben 5dk da 1 oluesa öyle gitmekte fayda var aklında bulunsun
Evet cnm herkes oyle söylüyor, yani doktorda hemen çağırıyor hic istemiyorum uzun kalmak bende. Ins oyle anlayabilecegim sekilde gelirde bende gec giderim.

Canim dogum sancisi belde baslar karina yayilir ve ayni zamanda karnin kasilir. Kasilmalar belli araliklarla duzenli gelir ve suresi 1 dk falan olur. Ve agridan ziyade kramp tarzinda oluyor. Yani Benim oyle olmustu. Bir de zaten gercek sanci oldugu zaman anlarsin kesin. Oyle acaba mi falan olmuyorsun :)
:))) ins anlarım cnm ya. Herkesin baska diyorlar ama henüz erken yani azcik dhaa dursun ins:)

Geniş skala tutarsak 16-30 arası. Ama daraltırsak özellikle 20-26 arası iştah artışı çok olmuştu bu topikte :))
Tesekkürler ınsllah oyle olur. Lohusalık donemınde bırde kılomu takmak ıstemıyorum. Bebısler saglıklı olsun tabıkı saglıklı beslenerek kendım az bebıs cok kılo alsın dıye ugrasıyorum.

Kahvalti: 2 dilim mısır ekmeği,tereyağı,tuzlu peynir,5 zeytin,yarım domates

Ara: Bir elma, biraz kuru üzüm,1 bardak ballı limon,2 kare cikolata

Akşam yemeği: 2 kaşık yoğurtlu patates,2 kaşık imambayıldı, bir kase şehriyeli çorba

Ara:1 bardak süt,ceviz

Nasıl beslenirsem artık haftada yarım kilo almam 🤦
Cnm mesela şehrye çorbası içmişsin bildiğin makarna o. Ben tercih etmezdim. Çikolata var az bile olsa. Patates var.bal var. Mısır ekmeği var. Bunların hepsi kilo sebebi maalesef

X