Yeni gelin dertleri

Anne bunu çekmek zorunda değilsin diye defalarca konuştum inanın ama duvara konuşsam daha etkili olurdu sanırım
Tamam siz üzerinize düşeni yapmışsınız. Bitmiş. Onların ev düzeni sizi ilgilendirmez. Sizi ilgilendiren sizin eviniz. Orda müsade etmeyin. Kötü kardeş desinler sorun yok. Enayi olmaktan iyidir. Hem eşiniz suçu ne elin zaptolmamis ergenini niye ceksin?

Yanlış tanımayacak ki ailesi tam olarak böyle . Ama konu sahibinin bu yüzden çekinmesine gerek yok, onun suçu değil ki
Haklısınız onun suçu tabiki değil ama işte bir çekincesi olur ister istemez yani kendi açımdan bende çekinirdim yeni evliyken. Onlar böyle gelmiş böyle gider bu saatten sonra değişmezler zaten. Benim eşimin aileside bu tarz bazen diyorum bu adam bu aileden nasıl çıkmış 😂

Şok içerisindeyim okuduklarım karşısında insan misafir olduğu evde ablasının evi bile olsa daha dikkatli davranır çok üzüldüm annenize yaş da gidiyor artık iyice zorlanır Allah yardımcısı olsun
O kadar çok üzülüyorum ki haline 17 yaşından beri çalışan benim gördüğüm en güçlü kadınlardan biridir oysa ki onu bu halde görmek iki erkek tarafından bu kadar ezilmesi canımı o kadar çok yakıyor ki üstelik hasta kadın kimsenin umrunda bile değil

Ben bu durumda eşinize acidim.
Sizin için zor olsa da o sizin aileniz herturlu kabul edebilirsiniz.
Ama karşıdaki adama cidden yazık.
Baştan görseydi senaryoyu iyice belki de evlenmezdi.
Bence siz ailenizi onların evinde ziyaret edin.
Size bu şekilde gelip rahatsız etmesinler karşı tarafı.

Tamam siz üzerinize düşeni yapmışsınız. Bitmiş. Onların ev düzeni sizi ilgilendirmez. Sizi ilgilendiren sizin eviniz. Orda müsade etmeyin. Kötü kardeş desinler sorun yok. Enayi olmaktan iyidir. Hem eşiniz suçu ne elin zaptolmamis ergenini niye ceksin?
Tam olarak bunu düşünüyorum nitekim onun kardeşi bunu yapsa ben çok rahatsız olurdum bunuda belirtirdim

İyide bu çocuk bir anda böyle olmadı ya siz evlenmeden öncede böyledir. Ailenizi değiştirmeniz pek mümkün değil eşinizede rol yapmanıza gerek yok,ailenizi olduğu gibi tanısın başta siz rahatsızsınız bu durumdan söylersiniz kardeşinize dikkat eder etmezse gelmesin uzun süreli kalmaya. Benimde 18 yaşında kaynım var annesinin evinde çöp kaldırmaz bize gelince herşeyine dikkat eder. Sizin anneniz babanız şımartıyor düzelmez bu durum.

Tam olarak bunu düşünüyorum nitekim onun kardeşi bunu yapsa ben çok rahatsız olurdum bunuda belirtirdim
Her yorumda söylüyorum. Kadın erkek farketmez. Aileleriniz psikolojik hastalıklarını, kaprislerini, borçları, görgüsüzlüklerini sırf evlilik adı altında kimse çekmek zorunda değil. Kendi evleri sizi baglamaz. Annenizin oglandir yapar kafası da. Ama sizin evinizde rahatsız olduğunuzu bilecekler. Ayıbı vs yok. 18 yaşında genç irisi gaz çıkarırken ayıp değil siz söylerken mi ayıp?

Ee siz böyle olduklarını bilmiyor muydunuz neye bu kadar aa dediniz?
Sanki hiç aynı evde yaşamadığınız eşinizin ailesi ve kardeşi gelmiş gibi yazıyorsunuz.
Aileniz böyleymiş yanlış tanıyacak eşim derken ne demek istiyorsunuz bari doğrusunu anlatın aa demek ki misafirlikte böyle bunlar normalde paylaşım ve iletişim süperdir niye böyle oldu ki deyin.

Her yorumda söylüyorum. Kadın erkek farketmez. Aileleriniz psikolojik hastalıklarını, kaprislerini, borçları, görgüsüzlüklerini sırf evlilik adı altında kimse çekmek zorunda değil. Kendi evleri sizi baglamaz. Annenizin oglandir yapar kafası da. Ama sizin evinizde rahatsız olduğunuzu bilecekler. Ayıbı vs yok. 18 yaşında genç irisi gaz çıkarırken ayıp değil siz söylerken mi ayıp?
ulu orta geğiren gaz çıkaran insanlardan nefret ederim ne kadar uyarsamda gülüp geçiyor sadece kardeşim

Ergenligi falan bahane etmeyecegim bu arada, düpedüz vicdansizlik olarak görüyorum.
Basina buyruk olursun, yapma dediğini yaparsin orasi ayri da, bu sekilde anaya babaya hizmetci gibi davranmak, anne babanin da sucu olmak uzere biraz da karakter meselesi.

Ailenizle yeni tanismiyorsunuz, ne olduklarını biliyorsunuz zaten.
Annenize üzülmedim ben, onun yetiştirdiği o erkek gun gelecek bir kadinin kabusu olacak maalesef
Cocuk yetistirmekten bir haber insanlari sevmiyorum ya.
Bugün anneme şuyum nerde diye sordu annemde çantada oğlum vereyim diyerek gitti sen hırkanın nerede olduğunu nasıl bilmezsin ya çok saçma dedim kardeşim dalga geçer gibi nerden bileyim annem topladı ben çanta toplayamıyorum dedi . Dalga mı geçiyorsun bu senin görevin öğrenmek zorundasın yarın evlenince başka kadının günahına gireceğiz senin yüzünden dedim aldığım tek cevap saldırgan bir biçimde sanane oldu . Annemde gülerek yarın üniversiteyi kazanır buralara gelirse sende toplarsın çantasını ablası diyor çıldıracağım

25 yaşındayım
Daha çok gencsin. Bak burdaki tüm konulara bak. Hep aynı. Anne, baba, kv, kardes hiç farketmez. Sevmek saygı göstermektir, ozenmektir. Geri kalanı akraba terorudur. Siz onlara özenip evi temizlemissiniz, alisvetis yapmışsınız karşılığı???Tek olsanız anlarım. Bir de eşiniz var. Özenli ve saygılı. Ona yaptirttirmayin bunu. Gorumceniz yapsa herkes delirir burda eşiniz delisini zaptetsin diye.
Ortada herkes varken sorun kardeşinize anaokula ne zaman başlayacakmis? Okul hediyesi tıpa almak istediğinizi de eklersiniz.

Bugün anneme şuyum nerde diye sordu annemde çantada oğlum vereyim diyerek gitti sen hırkanın nerede olduğunu nasıl bilmezsin ya çok saçma dedim kardeşim dalga geçer gibi nerden bileyim annem topladı ben çanta toplayamıyorum dedi . Dalga mı geçiyorsun bu senin görevin öğrenmek zorundasın yarın evlenince başka kadının günahına gireceğiz senin yüzünden dedim aldığım tek cevap saldırgan bir biçimde sanane oldu . Annemde gülerek yarın üniversiteyi kazanır buralara gelirse sende toplarsın çantasını ablası diyor çıldıracağım
Kocanizin böyle oldugunu dusunsenize, kafayi yemez misiniz? Iste birgun birinin kocasi olacak bu herif.
Cok kizdim cok.
Yerinizde olsam mesafe koyarim...

Daha çok gencsin. Bak burdaki tüm konulara bak. Hep aynı. Anne, baba, kv, kardes hiç farketmez. Sevmek saygı göstermektir, ozenmektir. Geri kalanı akraba terorudur. Siz onlara özenip evi temizlemissiniz, alisvetis yapmışsınız karşılığı???Tek olsanız anlarım. Bir de eşiniz var. Özenli ve saygılı. Ona yaptirttirmayin bunu. Gorumceniz yapsa herkes delirir burda eşiniz delisini zaptetsin diye.
Ortada herkes varken sorun kardeşinize anaokula ne zaman başlayacakmis? Okul hediyesi tıpa almak istediğinizi de eklersiniz.
Bende bu şekilde düşünüyorum sevmek saygı ve özen duymaktan geçer . Yarın kardeşim evlendiğinde ben onun evine gidince bunların yarısını yapsam beni bir daha eve sokmaz

X