Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

İnsanlar aile apartmanını terk edip başka eve taşındıysa çat kapı emrivaki ile mahremlerine dalınmasın diyedir.

IMG_5657.jpeg

Merhaba canlar. Ben 28 yaşında bekar bir kadınım. Abim 32 yaşında ve 3.5 yıllık evli. Açıkçası abimin evliliği beni bu konuya karşı aşırı derecede korkutuyor artık. Sizin de yorumunuzu merak ettiğim için konuyu buraya taşımak istedim.
Abimle çoğu kız kardeş-abi kavgacı ilişkisinden ziyade çok iyi anlaşırız. onunla erkek arkadaşım dahil her konuyu paylaşır sırrımı anlatırım. O da aynı şekilde her derdini benle paylaşır. Özellikle evliliğiyle alakalı tek sırdaşıyım diyebilirim. Çünkü ayıbını huzursuzluğunu asla dışarıya anlatmaz belli etmez. Ama birine anlatmazsam içimde patlayacak dayanamıyorum Sevda diyor benimle dertleşiyor. Gerçi elimden pek bişey gelmiyor.
Abimle yengem severek evlendiler. bekarken de ara sıra kavgaları oluyordu hatta 1 kere ayrıldılar. Yengem hemşire yani çalışan bir kadın. Evlendikten sonra bir süre alışamadı bu hayata. kavgaları o zaman başladı. Bu arada yengem aslan burcu. Aşırı inatçı, sinirli ve gururlu bir insandır. Burnu düşse eğilip almaz. Ama varı yoku bilir. halden anlar. evine gideriz yedirip içirir çok iyi anlaşır bizimle. Derdi abimle. Abim ise namazında, sabırlı, alttan alan ve ev işlerinde yengeme yardımcı olan bir insan. 6.5 aylık bir de oğulları var. İlk etaplarda ev temizliğine vs çok karışmazdı ama yediğini içtiğini yıkar evde yemek bile yapar. Gezme konusunda yengemi istediği yere götürür ama evcimendir. Yengem ilk günden beri beklentilerini yükseltmeye başladı abim yaptıkça. Üstüne ekledi hep. Küstü mü de hayatta gelip özür dilemez gönül almaz. Abim yemin ediyor, 3.5 yıldır bir kere gelip ''hadi gel barışalım, küs kalmayalım gerek yok'' gibi şeyler söyleyerek bir kere sarılmışlığı yok. Hep abim gidiyormuş. Çoğu zaman artık konuşmak bile istemiyorum gerek yok böyle iyi hem kavga da etmiyoruz diyormuş küs kalmak için. Ara ara ayrı yatıyorlarmış. Mesela abim mevlid kandilinde sohbete gitmiş camiye, telefonu sessize almış. Yengemi de bize bırakmıştı yeğenimle. Aramış ulaşamamış. Suratı bi asıldı ben farketmiştim. Neyse abim geldi gittiler. YOlda beynini yemiş. Neden açmadın? Ya çocuğa bişey olsa. Kim götürecek? vs vs. sürekli fitne ve kavga. O tartışmadan sonra abimle 2 gün küsmüş olmayan bir şey için. Adam sohbete gittiğine de pişman olmuş. Abim yemek yapar, ev temizliğine yardım eder, eşine sadık bir insandır bildiğim kadarıyla, bakımlıdır sürekli güzel kokar. Hani pis bir erkek de değildir. Ama yengeme bir türlü yaranamadı. Çocuk olduktan sonra daha da beter olmuş. Biz anne babası boşanmış bir aile çocuklarıyız. Abim sırf o kaderi oğlu da yaşamasın diye boşanmıyor. Yoksa 100 kere boşanmıştım diyor. Zaten evlendikten sonra saçı sakalı bile beyazladı. Aile terapistine gittiler, yarım bırakmışlar yengem hamile kalınca. Evde sürekli ota boka kavga eden, her kavgada birkaç gün küsen geçimsiz bir kadın var ne yapıcam bilmiyorum diyor. Yengem zaten evlilikten umudunu kesmiş, konuşmak istemiyorum en azından kavga etmiyoruz zaten anlaşamıyoruz diyormuş sürekli. Sizce abim ne yapmalı?
Abiniz ne yapar bilmiyorumda, siz karışmamalısınız onu biliyorum
Karı-koca arasına girilmez, zaten sizi ilgilendiren bir konuda yok.

Ya kuşum ne delili Allah aşkına. Kocaman kızsın. Yeğenin olmuş. Benim de bebeğim var. Diş çıkarıyordur yatmayınca yatmıyorlar. Biz de evde odadan odaya geçiyoruz her yerde bir battaniye var bizim evde de bu benim kocamla aramın soğuk olduğu anlamına mı geliyor? Yoo. Doğum yaptıktan sonra kan değerlerim düştü iyice ilaç da alsam üşümem geçmedi. Üşüyünce ben alıyorum dizime. Belki de çocuk için yerde oynarken seriyorlar halıya direk koymuyorlar. Çok abartıyorsun
Şahsen ben eşim döndüğünde yatak gırcırdayıp bebek uyanıyor diye eşimi odadan kovuyorum 😂

Konuya yazılan en güzel cevaplardan biri.
Git kendine koca bul hobi bul sana ne ilişkilerinden.
Millet rahat bıraksa insanlar bir sekilde düzene koyacak kendilerini. Abisine kahvaltı baskını yapınca elinde süpürge görse ne diyecekti acaba, iki gözü iki çeşme cok sevdigi(!) yengeyi önümüze atacaktı ihtimal.

Okuduğum en yapıcı ve şeffaf cevap diyebilirim. Allah razı olsun. O kadar biri bin yapıp insanı yerden yere vuruyorlar ki. Biri bi yorum yapıyor diğeri onu farklı anlayıp üstüne bin koyarak gidiyor ve öyle devam ediyor. Ben abimin evliliğine veya evine girmeye meraklı değilim. Bu bütün anlattıklarım zamanla duyduklarımın birikimi. Ama ne yazık ki insanların umrunda değil. O kadar feminist ve erkek düşmanı bir yapı var ki burada şaşırdım açıkçası. Tek derdim şu, ailemin yuvasının yıkılmasını istemiyorum çünkü yengemi seviyor. Hayat müşterek ve elinden gelen her şeyi gocunmadan yapıyor. Yuvasını kurtarmaya çalışıyor. yıkılmasın diye sabrediyor. Ama anlatamıyorsun insanlara. Belki farklı bir fikir, yönlendirici bir düşünce çıkar da yardımım dokunur diye yazdım. Fesat, gelin düşmanı görümce oldum. Allah aşkına yazdıklarımda gelinimizle alakalı kötüleyici, yerden yere vurucu bir şey dedim mi? Arkadaş gibiyiz biz onla çok severim kendisini aksine.

Her yorumunuzda daha çok sıvamayı nasıl başarıyorsunuz? Yazdıklarınızı okudukça daha çok hak verdim abinizin eşine.
Sizin gibi görümcem olsa muhatap olmamak için kocamla sonsuza kadar küsebilirim.

Umarım siz feminist olmayan, erkek dostu bir aileye "gelin gidersiniz" 😌

Her yorumunuzda daha çok sıvamayı nasıl başarıyorsunuz? Yazdıklarınızı okudukça daha çok hak verdim abinizin eşine.
Sizin gibi görümcem olsa muhatap olmamak için kocamla sonsuza kadar küsebilirim.

Umarım siz feminist olmayan, erkek dostu bir aileye gelin gidersiniz 🙂↔️
Öylesi tam da ortasına düşüyor olayların, kurban olduğum Rabbim nasıl da yaşatıyor misli misli

Millet rahat bıraksa insanlar bir sekilde düzene koyacak kendilerini. Abisine kahvaltı baskını yapınca elinde süpürge görse ne diyecekti acaba, iki gözü iki çeşme cok sevdigi(!) yengeyi önümüze atacaktı ihtimal.
görümce rahat bıraksa kv bırakmaz o bıraksa elti başlar…

Hiç kız tarafında böyle şeyler olduğunu görmedik hep koca tarafı.

Bu bekar görümcelerin de abilerinin evlilikleri dışında başka dertleri yok belli ki.

Ev işine yardımmış, bebek olunca ayrı yatakta uyumakmış falan, önce bir evlenin çocuk sahibi olun da sonra bu konulara yorum yapın.

Boş boş meseleler.
Evli görümcelerin de abilerinin/kardeşlerinin evlilikleri/ilişkileri dışında başka dertleri yok :KK70:
Bekar, evli fark etmiyor. Evlenen kardeş erkek ise bir şey oluyor bizim görümcelere. İstisnalar hariç. :)

İnsanların yatak odasıyla ilgili kanıt aramayı bırakın. Henüz 6 aylık çocuğu olan kadının da yaşadığı buhran sizi hiç alakadar etmez çok iyi niyetliyseniz aralarından defolup gidersiniz onlar da kendi evliliklerine bakalarlar. Yengeniz sabırlı insan ki sizin gibi görümcenin ağzını yırtmamış. Ben sırf susmanız için yırtardım.

Kendi görümcelerimin ağzının payını verdiğim için gönlüm rahat yengeniz daha nazik bir insanmış demek ki sizi hala evine alıyor. Fesatlık peşinde koşmayı bırakın benden tavsiye. Yoksa ya abinizle görüşemez olursunuz ya da onlar boşanır hepten kıymetli abiniz sizin olur. Görümce sorunlarını okuyun biraz sonuçların ne olduğunu az buçuk görürsünüz. Kadına ya ben ya da ailen dedirtmeyin bence :KK70: ayrıca abiniz öyle böyle değil fena karaktersiz her şeyi gelip sizin gibi fesat insanların diline döküyor. Umarım yengeniz kendisi için doğru olanı yapar.

görümce rahat bıraksa kv bırakmaz o bıraksa elti başlar…

Hiç kız tarafında böyle şeyler olduğunu görmedik hep koca tarafı.
Çünkü bizim toplum oğulları ile ayrışamıyor...
Oğlumuzun evi kafası var hepsinde, ee kız çocuğu da el zaten, aman başımıza kalmasın diye uzak dururlar , miras bile layık görmezler...

Ben de aslanım, evet hiddetli olması, barışmak için adım atmaması, sert tarafları doğrudur lakin bu yinede abiyi ve görümceyi haklı çıkarmaz, ben de tıpkı bu yenge gibi davranıyorum anlasılmadığımda resmen duvar olurum, eşim yanıma gelip gönlümü almadıkça, hataları düzeltmedikçe asla adım atmam , genelde haklıyımdır boş yere böyle davranmam , mesela eşimin ailesine gıcık olurum çünkü aşırı yapışık, sınır nedir bilmeyen insanlar ve ben buna aşırı sinir olurum ve hepsinden uzak duruyorum inatla , eminim yenge de bunlardan rahatsız...
Bence kadın kayinaileden bağımsız hayatından memnun değil. Düşünüldüğü gibi kayinaile asla ve kata hiçbir şeyine karişamiyordur; eminim diyebilirim.

Benim teorim kocasını ve ailesini pasif görmesi. Kocası muhtemelen sessiz sakin bir adam, üstüne boşanmis anne baba çocuğu olduğu için boşanmaya karşı. Kadın o nedenle karşısındakine ne yaparsa yapsin idare edileceğini biliyor. Yaptığı herşeyin hakkı olduğunu, hatta hep daha fazlasını hak ettiğini düşünüyor.

Aslan kadınlarında gereksiz kendini beğenmişlik ve maalesef sınırları fazla zorlama sorunu var. Genellikle de yönetebilecegi erkekleri tercih ediyorlar. Adamın canına tak etmediği sürece, kadın iyice sıkılana kadar evlilik devam edecektir.

İdolümsün bu konuda, ne de güzel diz çöktürdün eşine ve anasına 😅
Sefasını şimdi sürüyorum valla🤣
Oğlumuzun evi kafası var hepsinde, ee kız çocuğu da el zaten, aman başımıza kalmasın diye uzak dururlar , miras bile layık görmezler...

Ama yaşlanınca da gelin baksın derler pardon oğlum baksın lafı altında gelin baksın 🙂

Kız çünkü evlenince el kızı olmuş oluyor. Erkek hep bizim. Kadınlar bile erkek kardeşlerini paylaşamıyor hala abim de abim abimin evine abimin parası abimin karısı vs vs. Sonra ise sonuç hep aynı, ya gelin hepten yıkıyor köprüleri evlerine bile gidip gelemez oluyorlar ya da evlilikler çatırdıyor. Her türlü sıkıntı.

aile apartmanı değil. Abim farklı bir mahalleden ev aldı ve orada oturuyorlar. Yanlış anlamışsınız. Abim de şu kafada '' ne kadar uzak o kadar iyi''. Adamın yatak odasını anlattığı yok. Bi gün ben kahvaltılık bişeyler alıp gittim. baktım salonda yastık battaniye var. Sorduğumda söyledi bazen yatıyorum diye ama anladım.

Ayyy
Bebekli ve calisan aileler icin ara sira salonda uyuyakalmak cok normal. Birisi daha yorgun hissediyosa, deliksiz uyumak istiyosa arada gider salonda yatar

X