yemek yemessen yeme..

2sine dalıyorum yemegi unutuyorum sulu ymk yaparsamda iyi yapamıyorum.burgul,pilavı yakıyorum,onlardan baska bildigim bişi yok zaten...
san kolay tarif çalıştığımdan benim işimi görüyor baget yada k.şiş,incik gibi parça tavuk al koy bi kaba patatesleri doğra yağ ve tuz dök bi kapta sonra fırın tepsisine patatesleri dok üstüne tavukları birde salçayı sulandırıp gezdir üstüne ver fırına 200 derecede üstleri kızarınca ortalama 40 dakika çıkar afiyet olsun .hem kolay hemde doyurucu.yada al yufkayı ince ince kes ver fırında pişsin çıakr haşla tavuğu dök suyunu ıslat birazda tavuk tift biraz sarımdaklı yoğurt salça tamam bu yemeklerin oprj. çok uzun ama ben böyle çakma yapıyorum :)

Cok tesekkur ederim canım kesinlikle deniyecem...

2sine dalıyorum yemegi unutuyorum sulu ymk yaparsamda iyi yapamıyorum.burgul,pilavı yakıyorum,onlardan baska bildigim bişi yok zaten...
gayret edersen zamanla elinin ayarı oturur.
ama en önce yemeği mutfakta kendi haline bırakmayacaksın.
sürekli gözün üzerinde olacak.
tabi yakarsın öyle bırakıp gidersen:))
hiç yapma daha iyi yakacak olduktan sonra.
şaka tabi.yap ama başında dur.pilav suyunun çektikçe kontrol et.diri ise az az sıcak su gezdir.pişmesini ayarla.
sonra da bir kağıt havlu kapatıp demlenmeye bırak.

Makarna,patates kızartması harikaaaa yaparım ama diger yemekleri yok kız denedim basında beklemek sıkıcı ...saatlerce basnda bekleymm 1 saat basnda .,filan...
heheh aslında bi kça yemek öğrensen diğerlerini rahat yaparsın :) hepsinin temel aynı :)) patates kızartması yemez hergün adam :) benm peder her yemekte mutlaka çorba ister öyle kocan olsa ne yapacaktın :) bekarken öğreneydin yaa :)

Hazır corba apıyorum hemen şipşak sizde deneyin...

Slm kızlar yine yemegi yaktım.
esim sinirlendi ama kızmadı...söylendi işe gitti.
sanki bilerek yemegi yaktım,ben istemezmiyim? güzel yemekler yapmak beceremiyorum..
uff cok sinirlendim yemek yemezse yemesin...

ayy alemsin yanik yemegi nasil yesin

Bak tatlim yemegi yaparsin lezzetli olmaz tamam kendi lezzetine gore bir dahakine ona gore ayarlarsin suresi, suyu, baharati, tuzu falan, sorun olmaz.Ama sen cogunlukla yakiyorsan bu becerememek degil ki o yuzden de esin sinirlenmis olabilir

Zamanla zaten deneyerek neye neyin yakisabilecegini tahmin ederek kafana gore bile yaparsin, sadece biraz daha ozenli ve dikkatli olmalisin.Hic olmadi alarm kur o zaman unutuyorsan.Ama alarmi kapatip tvye falan takilip 2.dkka sonra bakarim deyip yine yakmayasin

Ben ipadi mutfaga koyuyorum diziyi orda . izliyorum, yemekleride yakmamis oluyorum...

Evet, bende tavsiye ederim, yemek ne olursa olsun önce mutlaka azıcık kavrulmalı ve suyu azar azar koyulmalı.
Birde lezzetli yemek için yağ ve salçadan kısmayacaksın.
Bunun yanı sıra ben salçayı domates ve biber olarak karışık kullanırım.
Birde en lezzetli yemek ocakta başlayıp fırında biten yemektir.
Ben yemeklerimi genelde fırında pişiririm ve oldukça lezzetli olur.
Tencerede et yemeği yapacaksam düdüklü kullanırım.
Sever misiniz bilmem ama ben et yemeklerinde, ciğerde iç yağı kullanırım yemeğin lezzetine lezzet katar.
Geçenlerde tandır yaptım tadına doyamadık.
Önce iç yağını minicik doğrayıp düdüklüde ertitim, üstüne kemikli etleri koyup şöyle bir çevirdim
ve kapağını kapatıp 15-20 dakika pişirdim. Daha sonra tuz ve kekik koyarak tekrar 15 dakika daha pişirdim.
Yanına da mis gibi pirinç pilavı ohhh..
Bakın ne kadar basit bir yemek, isterseniz tuz ekleme aşamasında iri iri doğranmış patateste ekleyebilirsiniz.
Bu arada mutfak sayacı alın kendinize.

Altı yanık üstü degilki üstten yesin Dediklerini yapacam inşallah yapcam bi dahakine..

1 2 olur da.. Hep yok artık. Erkekler bişileri unuttu diye nasıl sinirleniyoruz burda kaygısız gamsız saydırıyoruz. Kadın olunca hepimiz nasıl anlayışlıyız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…