yemek yemessen yeme..

Gızz cok seviyom elimde degil ne yapayım ...âma az tüketmeyi düşünüyorum:kk77:

Ne yalan diyeyim bende çok severim.Firinda tavuk, pilav patates favorimdir. Ben mesela pilavı kaseye koyup tabağa ters çevirir, etrafına da patatesleri serperim. Tavuklar da ona uygun dizerim. Patatesleri üzerine de esiminkine ketçap mayonez. .hımm acıktım birden hahaha..sende yap birgün esine de şaşırsin adam hem de çok kolay..

But, kanat, pirzola artık ne varsa hepsini yıka kaba koy.1 yemek kasigi yogurt, biraz zeytinyag, biraz cicek yagi, kirmizi toz biber, karabiber, az nane, kekik birazcik daha fazla, kimyon, tuz.harmanla.dolabta vaktin varsa 1 saat kadar beklet.at firina pisir iyice mangal gibi oluyor inan ki..tabii sakin unutma :KK17:

Owww o zaman neden böyle olduğu daha da belli..Allah yardımcısı olsun çok zor.Ama bir yerlerden birseylere bence de başlamalı. Yoksa bebis olunca iyice daralabilir. Eşi yapıyor tamam da bebis biraz büyüyünce eşinin yaptığı yemeklerden yiyemez ki.Mecbur elini alistirmasi lazım. .Şöyle bir sılkelenip kendisine gelmesi lazım.

Konu sahibi seni anlamadigim düşünme az çok anlıyorum. Bende 5 sene yalnızdim. Aslında kendini mutfak işine versen vakitte geçer? Mesela ben yaş pasta yapmaya da bayılırım süsleme pulse derken vakit geçiyor,onu yapamam dersen düzbborcam da kek yap yine süslü, ya da kurabiye falan.Ne bileyim işte? Arkadasin dediği gibi bazen mutluluklar bizim elimizde aslinda:)

ahh işte şu net aslında çok vakit alıyor. Biraz daha biraz daha derken...o yüzden isim olduğunda ben hiç bakmıyorum yoksa çıkmasızor oluyor..
Haklısın canım benimde silkilenme zamanım geldi..

bende anlatayım:)pazara giitik tabii çok yağmur yağdı sebzeler çamurluydu..ıspanağı yıkadım suyunu süzünce dolaba koydum pırasa yaptım..ve kurabiye..meyveleri yıkadım..meyveleri yıkayınca kolaylık oluyor gibi geliyor bana..evi süpürüp vileda yaptım..bayağı yoruldum ama..

Ooo sen bayagi calismissin. .ben bu aralar ev hanimi olarak evde tatildeyim :KK53:Hazira konu yorum. .

Ooo sen bayagi calismissin. .ben bu aralar ev hanimi olarak evde tatildeyim :KK53:Hazira konu yorum. .
nerdee o günler eşim ekmek parası peşinde..bu işleride ben yapıcam mecbur..yemek yemeyi unutmuş bu gün..ekmeyi ısıttım tam buğday,pırasa ve salata kıvırcık salatası yoğurt akşam haif hemde..
köftede vardı şimdi aklıma geldi:))

Ne yalan diyeyim bende çok severim.Firinda tavuk, pilav patates favorimdir. Ben mesela pilavı kaseye koyup tabağa ters çevirir, etrafına da patatesleri serperim. Tavuklar da ona uygun dizerim. Patatesleri üzerine de esiminkine ketçap mayonez. .hımm acıktım birden hahaha..sende yap birgün esine de şaşırsin adam hem de çok kolay..

But, kanat, pirzola artık ne varsa hepsini yıka kaba koy.1 yemek kasigi yogurt, biraz zeytinyag, biraz cicek yagi, kirmizi toz biber, karabiber, az nane, kekik birazcik daha fazla, kimyon, tuz.harmanla.dolabta vaktin varsa 1 saat kadar beklet.at firina pisir iyice mangal gibi oluyor inan ki..tabii sakin unutma :KK17:
Vuvvvv tariflereeeeee gelll iyiki acmışım bu topigi saol oben inşallah butun dediklerini yapacam,benimki şaşırsın..

ben düzene soktum artık biraz iş biraz net öyle günü geçiyorum..ama mutlaka ara verip birşeyler yaparım..bize yaş pasta keki tarifi verebilirmisin zahmet olmazssa

Aynen bende öyle ara ara takılıyorum. Ya da giriş yapmadan okuyorum.giris yapınca hiç çıkamıyorum özellikle kk ya:rolleyes:

Tamam canim musait olunca yazicam benimkiler azitmaya basladi..:KK25:

Anem gerçekten bamya mi yaptin? Yanlış mı okudum?dogru okuduysam yapabildin mi:KK57:
Bamyayi sundurmwden yaptiysan sana koca bir aferin diyecegim:KK50:
Kız valla bamya yaptım,esim begendi burdaki yorumlara bakarak yaptım..
Esimle zorlanarak mı? yedi bilmm ama harika dedi...

nerdee o gtürevi, eşim ekyanına rası peşinde..bu cacık. .ide beüstüne tatlı vacbur..yemek yemeyi unutmuş bu gün..ekmeyi ısıttım tam buğday,pırasa ve salata kıvırcık salatası yoğurt akşam haif hemde..
köftede vardı şimdi aklıma geldi:))

Yok kiz ben şimdi mecburiyetten yapamıyorum. Ameliyat oldum:cry: ama merak etme daha iyiyim.

Seninki iyiymis yine.ben ve esimin tercihi:corba, ana yemek, pilav ya da turevi, salata yanina ayran gibi ya da cacik Mutlak olmali.eskiden ustune tatlida vardi

ama 2 cocuktan sonra arada ben yapiyorum arafa disardan arada esimden:KK53:

Tarifi cocuklardan kacinca vericem.tarif defterim ellerine duserse yanarim.size de yanlis tarif vermeyeyim:KK51:

Vuvvvv tariflereeeeee gelll iyiki acmışım bu topigi saol oben inşallah butun dediklerini yapacam,benimki şaşırsın..

Ama bak yapınca haber ver adam böyle olacak :KK57:
Sonra da :KK17::KK17::KK17: ula hayirdir benim hanima ne oldu kesin birsey vardir yemesem mi acep:KK70:

Ya da sevinvinden:cry:Oyle olacak

Yok kiz ben şimdi mecburiyetten yapamıyorum. Ameliyat oldum:cry: ama merak etme daha iyiyim.

Seninki iyiymis yine.ben ve esimin tercihi:corba, ana yemek, pilav ya da turevi, salata yanina ayran gibi ya da cacik Mutlak olmali.eskiden ustune tatlida vardi

ama 2 cocuktan sonra arada ben yapiyorum arafa disardan arada esimden:KK53:

Tarifi cocuklardan kacinca vericem.tarif defterim ellerine duserse yanarim.size de yanlis tarif vermeyeyim:KK51:
çok geçmiş olsun ne ameliyatı?

Kız valla bamya yaptım,esim begendi burdaki yorumlara bakarak yaptım..
Esimle zorlanarak mı? yedi bilmm ama harika dedi...

Kız adam ilk defa elinden yanmamisti bamya yemiş zehir olsa harika der tabii:KK48:Aliskin degil ya ondan kiymetli olmustur:KK53:

Saka saka yaptim.merak etme guzel olmasa esin yemezdi.cunku daha once yemiyormus ya..:KK51:

Ayy şimdi nasıl denir ki g...den diye:KK48:Dur dur buldum makattan..ama sunu anladim hakikaten popo mudurmus:KK70:O ne derse o inan ki:rolleyes:
ayy şey değilmi,aklıma gelmedi..nesıl zormuydu ameliyat rahatlamışsındır geçmiş olsun...)

Gecmiş olsunnnn canım...

ayy şey değilmi,aklıma gelmedi..nesıl zormuydu ameliyat rahatlamışsındır geçmiş olsun...)

teşekkür ederim kızlar. Ya evet zordu çünkü Dr. Un bize söylediğinde daha zorluk ve aksilik yaşıyorum. Ama geçeceğini umut ediyorum.bayagi uzun bir süreç oldu.Allah dermansiz dert vermesin inşaallah. .

popunun kıymetini bilin kızlar ve birsey anladığını en başında Dr. A gidin.

X