Yaza kadar kilo vermem gerek:(

Kendini iyi hissediyosan başla kuzum yoksa acele etme. İyileşince başlarsin sağlıktan daha önemli hiiicbisicik yok.. Ay ben kaçamak hakkımı bugün kullandım kızlar ya:KK43: aksam hem de:KK43: ama annem ısrar etti dayanamadım. Sporda yok.. Yoruldum çok avmlerde gezerek:) ama yarin aynen devaaam..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kuzu ben de hastaydım. Ge.en hafta 59.2 olmuştum bugün tartıldım 59.3. Bu gece yemelerine göre yine az almışım. Bugün turp gibiyim ama. Çok daha hızlanarak gelecek cumaya kadar incecik olucamm:KK1:

Kıııııızlaaaarrr!!!!
Bu arada tartılan kimsecikler yok herhalde. Ya da kilo verilmesi ses çıkarılmıyo bilemicem artık :KK70: Bana sorarsanız tuvalete çıkamama sorunsalı nedeniyle Pazara sarktı :KK43:

Ay ben grubu çok boşladım ondan oldu böyle ama hastaydııım:KK43: Neyse ki iyileştim, sizi boş bırakmam artık rahat yok haberiniz olsun:KK1:

ben bu hafta diyeti çok boşladım ya sınav haftası olduğu için uyamadım onun içinde tartılmaya korkuyorum :)

Sizi motive edecek şeyler paylaşayım =)
$1.jpg
Spor yapmanın faydaları:
1. Sağlığınızın değerini anlamanıza yardımcı olur.
2. Yaşam kalitenizi arttırmanıza ve geliştirmenize yardımcı olur.
3. Fiziksel performansınızı geliştirir.
4. Kalp rahatsızlığı riskini azaltır.
5. Maksimum oksijen kapasitenizi arttırır.
6. Yüksek tansiyon riskini veya ilerlemesini azaltır.
7. Yüksek tansiyonu olanların, tansiyonu kontrol altında tutmasına yardımcı olur.
8. Kandaki Triglycerid seviyesinin azaltır.
9. Kandaki iyi kolestrolu (HDL) artırır.
10. Dinlenme kalp atımını düşürür.
11. Kalp - damar dolaşımını geliştirir.
12. Anaerobik eşiği arttırır, bu da çabuk yorulmayı ve dolayısıyla kanda laktik asit birikiminin erken oluşmasını engeller.
13. Kalp rezervini artırır.
14. Kalbinizin bir atımda vücuda pompaladığı kan miktarını artırır.
15. Vücut ısınızı soğutma için, deri yüzeyine gerekli kan akış kabiliyetini artırır.
16. Akciğer kapasitenizi arttırarak, oksijenin akciğerlerden kana geçebilme kabiliyetini arttırır.
17. Kalp krizi geçirdikten sonra, hayatta kalma şansınızı arttırır.
18. Koronerde kan pıhtılaşma hassasiyetini düşürür.
19. Kandaki yoğunlaşmayı azaltır
20. Kalbinizin daha verimli pompalama işlevini yapmasını sağlar
21. Kanınızın kan plazma hacmini genişletir.
22. Orta seviyeli egzersizler sırasında, kalp atım sayısını düşürür.
23. Anormal nabız atım incinmelerini azaltır.
24. Kaslarınızın kandan oksijen çıkarma kabiliyetini artırır.
25. Çarpıntı riskini azaltır.
26. Çok çeşitli sebeplere bağlı baş ağrılarından kurtulmanızı sağlar.
27. Hamilelikte karşılaşılan birçok rahatsızlıklardan (ör. kabızlık, belağrısı, mide ekşimesi gibi) kurtulmanızı sağlar.
28. Sıcaklığa karşı tahammülünüzü artırır.
29. Endişe ve kuruntularınızı azaltır.
30. Streslerden korunmaya ve kurtulmaya yardımcı olur.
31. Vücudun üst solunum yolları enfeksiyonuna karşı direncini artırır.
32. Şeker hastalığınızın gelişme riskini azaltır.
33. Şeker toleransınızın gelişmesini sağlar.
34. Prostat kanserinin gelişme riskini azaltır.
35. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.
$spor-yapmanin-sagliga-faydalari.jpg

Ohoo herkesin bir nedeni var cankuslarr:) olmaz ki. Valla sağlığınız yerindeyse bu hafta açıklık grevine giriyoruz dermmisiiimm :)) ben de de bu hafta değişim olacağını sanmıyorum. Öyle bi his yok çünkü. :KK43: nasıl gidecek bu göbük yaaaa :KK43:

Zayıflarken aşırıya kaçmamak gerektiğine inanıyorum. Aç kalarak zayıflanılmaz. Nihayetinde de zayıflamamızın amacı sağlığımızın kalitesini düşüren kilolarımızdan kurtulmak. Bunun için de sağlıklı ve dengeli beslenmeliyiz.
Sağlıklı Beslenme İçin 10 Temel Kural

1-Dengeli beslenmede değişik yiyecek gruplarından yararlanılmalıdır.

2-Tüketilen gıdaların kalori miktarları önemlidir

3-Öğün sayısı ve aralıkları ayarlanmalıdır. Kahvaltı ihmal edilmemelidir.

4-Günlük protein gereksinimi karşılanmalıdır.

5-Yağlı yiyecekler sınırlı tüketilmelidir.

6-Tatlı ve şekerli yiyecekler sınırlı tüketilmelidir.

7-Taze meyve ve sebze tüketimine özen gösterilmelidir.

8-Tuz az tüketilmelidir.

9-Vücut susuz bırakılmamalıdır.

10-Yiyecekler hazırlanırken besin kayıpları en azda tutulmalı, sağlığı bozacak uygulamalardan sakınılmalıdır.
$3279.jpg
$Ýçerik.jpg
$images.jpg
$saglikli-kahvalti.jpg $saglikli-kahvalti-.jpg

Son düzenleme:
Ohoo herkesin bir nedeni var cankuslarr:) olmaz ki. Valla sağlığınız yerindeyse bu hafta açıklık grevine giriyoruz dermmisiiimm :)) ben de de bu hafta değişim olacağını sanmıyorum. Öyle bi his yok çünkü. :KK43: nasıl gidecek bu göbük yaaaa :KK43:

Ben iyileştim canım motive edicem hepimizi yeniden:KK1:

Hehe çeviriye gerek yoktu, okulum ingilizce zaten ne yazık ki:KK52: Ya ama benim göbeğim falan baya var. Böyle olmam cidden imkansız geliyor. Ama çok haklısın azmedersek neden yapamayalım
Konuyu okuyan herkes bilmeyebilir diye düşündüm, şahsi bir şey yok =)
Hemen olmayabilir ama azmeden derviş muradına ermiş derler =)

Konuyu okuyan herkes bilmeyebilir diye düşündüm, şahsi bir şey yok =)
Hemen olmayabilir ama azmeden derviş muradına ermiş derler =)

Aman canım güzelim anadiilimiz varken ne gerek var:KK1: Şahsi algılamadım zaten canım, öylesine yazdım onu. Bu arada senin öyle olman kolay zaten inceciksinnn. Ama benim aç gezmem gerek onun için:KK14:

Ender Saraç Hızlı Zayıflama yöntemleri

1) Akşam yemeğine dikkat: Akşam yemeğini erken vakitte yemelisiniz. Akşam yemeğiniz hafif olsun. Tok karna yatmaktan kesinlikle kaçının.

2) Tatlı ve şekerli meyvelerden uzak durun: Yemeklerden sonra tatlı yemek adettir. Ama bu adeti artık unutalım. Yemeklerden sonra tok karnımıza, şekerli meyveler ve tatlı yememeliyiz. Dikkat edelim, sadece tatlılardan kaçınılmıyor, şekerli meyvelerden de uzak durmalısınız.

3) Alkolden uzak durun: Alkolden, gazlı, soğuk içeceklerden kaçınmalısınız. Ender Saraç, alkolün göbek bölgesinde yağ oluşturduğunu belirtiyor. Çünkü alkol besinlerdeki yağın emilimini arttırır.

4) Ilık su ve yeşil çay: Öğün aralarında mümkün olduğunca ılık su ve yeşil çay içmeniz lazım.

5) Erken kalkmak ve egzersiz: Erken kalkmak, zayıflamanız için çok önemli. Sabah erken kalkmalı ve egzersiz yapmalısınız. 15 dakikalık bir harekete ihtiyacınız var. Sabah yapacağınız yürüyüş, dans etmek gibi bir egzersiz ile vücut ısınızı hafif yükseltmenizde fayda var.
$Ýçerik.jpg

Aman canım güzelim anadiilimiz varken ne gerek var:KK1: Şahsi algılamadım zaten canım, öylesine yazdım onu. Bu arada senin öyle olman kolay zaten inceciksinnn. Ama benim aç gezmem gerek onun için:KK14:
Aç kalarak zayıflanmaz ama biliyor musunuz? Hiç bir şey yemezseniz mide çalışmayı yavaşlatır ve kalori yakımı azalır. Bu yüzden sık sık ama azar azar yemeli.

X