yardım, İtalya'da acil balayı önerileri

jujuuuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
285
0
Ekimde dügünüm olucak .balayına italyaya gitmek istiyoruz romaya.giden arkadaslar varsa güzel tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden saolun opuyorumnanaktan

slm ben mayıs ayında gittim 1. evlilik yıl dönümümüzü kutlamak amaçlı. bir haftalığına ets turla çok memmun kaldık. roma floransa venedik turu... ben tavsiye ederim gerçekten gidilmeye değer hele balayı için çok güzel.

Canım ben de geçen sene gitmiştim;ama bizim ki gemi turuydu.Cruise ile gittik.Türkiye'den Milano'ya uçakla gittik.Oraradan Genova'ya transfer edildik.Gemimize bindik sırasıyla Monte Carlo,Tunus,Malta,Valencia,Roma'yı gezdik.Hergün ayrı bir ülkede gözlerini açmak çok güzel gerçekten.Biz de ilk önce ıtalyay'yı düşünüyorduk;ama bu şekilde hem birden fazla yer gezme şansımız oldu,hem de çok rahat ettik.

Şimdiden mutluluklar..

Canım ben de geçen sene gitmiştim;ama bizim ki gemi turuydu.Cruise ile gittik.Türkiye'den Milano'ya uçakla gittik.Oraradan Genova'ya transfer edildik.Gemimize bindik sırasıyla Monte Carlo,Tunus,Malta,Valencia,Roma'yı gezdik.Hergün ayrı bir ülkede gözlerini açmak çok güzel gerçekten.Biz de ilk önce İtalyay'yı düşünüyorduk;ama bu şekilde hem birden fazla yer gezme şansımız oldu,hem de çok rahat ettik.

Şimdiden mutluluklar..

Wuwwwwwwwwww süpermiş kesinlike nişanlıma söyliccem :) cok teşekkür ederim canım.opuyorumnanaktan

slm ben mayıs ayında gittim 1. evlilik yıl dönümümüzü kutlamak amaçlı. bir haftalığına ets turla çok memmun kaldık. roma floransa venedik turu... ben tavsiye ederim gerçekten gidilmeye değer hele balayı için çok güzel.

gezmek için güzel ama ets tur sanki balayı konseptine pek uymuyo gibi .. :)yanılıyo muyum acaba?fisfisfis

gezmek için güzel ama ets tur sanki balayı konseptine pek uymuyo gibi .. :)yanılıyo muyum acaba?fisfisfis

haklısın bence.. ets tur ile koştur koştur geçer.. balayı için daha çok iyi bir otel,tam pansiyon falan.. gün içerisinde de başbaşa rehber zırıltısı olmadan şehir turları falan daha isabetli bir tercih olur..
canım sen zaten biliyorsundur ama aşıklar çeşmesine gidin mutlaka... yerimseniben

Wuwwwwwwwwww süpermiş kesinlike nişanlıma söyliccem :) cok teşekkür ederim canım.opuyorumnanaktan

Rica ederim canım.Ayrıca balayı çifti olduğunuzu söylerseniz iyi olur.İlk gün meyve tabağı,şampanya falan geliyor.Ayrıca kaptandan imzalı bir evlilik sertifikası veriyorlar.Ben çok memnun kaldım canım.Hem de heryeri doya doya gezdik.Sadece Tunus'ta tura katılmadık;ama keşke katılsaymışız diyoruz şimdi.Hem 5 yıldızlı tam pansiyon havası var;hem de turlara katılıp yorulmadan tüm ülkeleri geziyorsun.Arkadaşın da söylediği gibi kesinlikle Aşk Çeşmesi'ne gidin diyorum.Bir kez daha aşık olduğunu anlıyorsun zaten eşineopuyorumnanaktan Roma bambaşka bir yer...zemuszemus

ETS ile nasıl bilmiyorum;ama gemide sabit kalıyorsun.Yani otel değiştirme derdin de yok bu kadar ülkeyi gezerkenopuyorumnanaktan

eger italyaya gidecekseniz veronayi görmanizi tavsiye edrim harika tarihiyle yapisiyla muhtesem bir yer giderseniz romeo ve juliet i ziyaret etmeyi unutmayin

Rica ederim canım.Ayrıca balayı çifti olduğunuzu söylerseniz iyi olur.İlk gün meyve tabağı,şampanya falan geliyor.Ayrıca kaptandan imzalı bir evlilik sertifikası veriyorlar.Ben çok memnun kaldım canım.Hem de heryeri doya doya gezdik.Sadece Tunus'ta tura katılmadık;ama keşke katılsaymışız diyoruz şimdi.Hem 5 yıldızlı tam pansiyon havası var;hem de turlara katılıp yorulmadan tüm ülkeleri geziyorsun.Arkadaşın da söylediği gibi kesinlikle Aşk Çeşmesi'ne gidin diyorum.Bir kez daha aşık olduğunu anlıyorsun zaten eşineopuyorumnanaktan Roma bambaşka bir yer...zemuszemus

ETS ile nasıl bilmiyorum;ama gemide sabit kalıyorsun.Yani otel değiştirme derdin de yok bu kadar ülkeyi gezerkenopuyorumnanaktan

evet cok haklısın :) süpermiş valla.romada gezilcek yerleri biliyorum zaten de belki giden varsa otel tavsiye eder anlamında yazmıstım .nişanlım yurtdısında suan döner dönmez bu fikri söylicem valla harika kaydirigubbakcemile3

eger italyaya gidecekseniz veronayi görmanizi tavsiye edrim harika tarihiyle yapisiyla muhtesem bir yer giderseniz romeo ve juliet i ziyaret etmeyi unutmayin

tabi tabi listenini en basında geliyor.gittiyseniz tavsiye ettgnz bir otel var mı?

Canım ben de geçen sene gitmiştim;ama bizim ki gemi turuydu.Cruise ile gittik.Türkiye'den Milano'ya uçakla gittik.Oraradan Genova'ya transfer edildik.Gemimize bindik sırasıyla Monte Carlo,Tunus,Malta,Valencia,Roma'yı gezdik.Hergün ayrı bir ülkede gözlerini açmak çok güzel gerçekten.Biz de ilk önce İtalyay'yı düşünüyorduk;ama bu şekilde hem birden fazla yer gezme şansımız oldu,hem de çok rahat ettik.

Şimdiden mutluluklar..

Merhabalar;

Balayı topicinde Cruise ile tura çıktığınızı yazmışsınız. Bizim de 11 temmuzda Balıkesir'de düğünümüz olacak ve akabinde Balayı için İstanbul'dan İtalya'ya geçmeyi planlıyorduk ta ki sizin yazınızı görüne kadar :) Cruise fikri kulağıma çok hoş geldi fakat nasıl katılabileceğimiz konusunda size danışmaya karar verdim. Siz herhangi bir turla mı anlaştınız? Ayrıca fiyatları ne durumda?
Şimdiden verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler...

(Sayfana yazdım ama sanırım orayı takip etmiyorsun umarım buradan cevaplayabilirsin:)

Roma'da gezmeye doyamazsınız zaten gezilecek o kadar çok yer var ki..
Balayında o kadar gezmek istediğinize emin misiniz? :kedi:
Bence balayı için daha farklı bir yer de düşünebilirsiniz. Mesela Venedik gibi. Orada hem gezecek o kadar fazla yer yok hem de apayrı bir dünya riya gibi.. balayı için çok uygun geliyor bana (ama biraz pahalı tabii)

8 günlük roma-venedik-floransa turları çok uygun. tek tek gitmek isterseniz hem pahalı olur hemde çok yorar. klasik italya turlarını bakmalısınız bence.

Biz de mayıs 2011 için italya turu düşünüyoruz nişanlımla.bugün ets turu aradık ama turlar daha belli deilmiş ama mayısta oluyormuş turlar.Ne yapacağımızı bilmiyoruz ya düğün tarihini balayı tarihini alalım da oyle kararlaştıralım dedik ama olmadı bakalım denk gelirse gideceğiz italyaya olmadı kıbrıs napalım

sanırım mesaj atmak konusunda geç kaldım. ama italyaya gidecek arkadaşlara tavsiyem venedik ve roma zamanınız olursada floransa ya uğrayın. ayrıca en iyi gitme zamanı mart nisan yada eylul ekim . Kışın soğuk olması yazında asırı sıcak ve pahalı olması gitmemek için buyuk etken

Canım ben de geçen sene gitmiştim;ama bizim ki gemi turuydu.Cruise ile gittik.Türkiye'den Milano'ya uçakla gittik.Oraradan Genova'ya transfer edildik.Gemimize bindik sırasıyla Monte Carlo,Tunus,Malta,Valencia,Roma'yı gezdik.Hergün ayrı bir ülkede gözlerini açmak çok güzel gerçekten.Biz de ilk önce ıtalyay'yı düşünüyorduk;ama bu şekilde hem birden fazla yer gezme şansımız oldu,hem de çok rahat ettik.

Şimdiden mutluluklar..

merhaba biz de balayı için adriyatik cruise düşünyoruz tavsiye eder misin? limanlarda kara turu için yeterince vakit ayrıyor mı? yemekleri iyi mi?(malum dünya mutfağı biz türklere hitap ediyor mu)

arkadaşlar,
balayı için adriyatik (ist, dunbrovnik, venedik, bari, katakalon) güzergahlı gemi turu mu yoksa klasik italya turu mu, eylül ayı için ne dersiniz? gemi turuna katılmış bir arkadaştan limanlarda ne kadar süre kaldıklarını ve kara turlarından ve gemiden memnun kalıp kalamdıklarını öğrenmek isterimm

X