tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum

Boşanmış çocuklu adamların gözü de hep 30 a gelmiş evde kalma korkusuyla hareket eden bekar kadınlarda oluyor.

Hiç mi şaşmaz bu durum.

Çocuğa da babanne bakar diye 30 luk kompleksli kızımız sorun olmaz der ve hep çocuk üvey anneye teslim edilir evlenir evlenmez :)

Ya hep aynı hep aynı senaryo.

Aklınız nerdeydi kuzum? daha biriyle evlilik tecrübeniz bile yokken bir de üvey çocuk tecrübesi edinmeniz.

Çekilecek çileniz bitmemiş demek ki. Asla düzelmeyecek bu durum o çocuk hep hayatınızda var olacak.

Kızlar tek tek yazamıyorum annesi bebekken bırakmış istememiş çocuğu şimdi de başkasıyla evli o da yeniden çocukları falan olmuş kızı da problemli olduğu için istememiş bir kaç kez görüşmüş çocuk ama şiddet falan uygulamış eşimle konuştum bugün eğer ben bakacaksam ailecek terapi alıp çocuğu kurtarmamız gerekiyor spora ilgisi var gönderelim dedim bana sen karışma dedi benim kızım İslami usul yaşayacak sen bakmayacaksın annemin yanında olup onları yalnız bırakmayacak senin usulün yetişmez benim çocuğum dedi bende öyleyse günahı benden çıktı dedim ve inanın benim saçlarım bu yaşta bembeyaz olmuş bugün fark ettim bende insnım 1,5 yıldır mücadele ediyorum olmuyor babaannesi de seni örnek alıyor evde açık giyiniyormuşum beni örnek alıyormuş iyi oluyor bişey yok allahtan kötü oluyor sen yaptın çocuk islmi usul yaşayacak bir çocuk değil düşünceleri çok farklı yaşı gereği her şeye çok meraklı dedim ama nafile bende bıraktım ipin ucunu gerekirse de ayrılabiliriz dedim eşime kabul etmedi saçmalama dedi ama ben düşünmeye başladım benim çocuğum olsa böyle yapacak ona da çocuğumu ben yetiştiremeyecek miyim? Hem farklı düşünceler ile hem de çocuklu biriyle sorunlu ailesi olan biriyle evlenerek hayatımı kararttım resmen 😔
Ay korkunçlar. İslami usul yaşadıkları için değil, çocuğun sorunlarını görmeyip cahillik yaşadıkları ve seni suçladıkları için.
Neden böyle biriyle evlendiniz anlamadım? Madem İslami usul bu kadar önemliydi neden sizinle evlendi?

Ay korkunçlar. İslami usul yaşadıkları için değil, çocuğun sorunlarını görmeyip cahillik yaşadıkları ve seni suçladıkları için.
Neden böyle biriyle evlendiniz anlamadım? Madem İslami usul bu kadar önemliydi neden sizinle evlendi?
Çok seviyormuş vazgeçemiyormuş söz vermiş tutması gerekliymiş aynısını dedim ona

Kızlar tek tek yazamıyorum annesi bebekken bırakmış istememiş çocuğu şimdi de başkasıyla evli o da yeniden çocukları falan olmuş kızı da problemli olduğu için istememiş bir kaç kez görüşmüş çocuk ama şiddet falan uygulamış eşimle konuştum bugün eğer ben bakacaksam ailecek terapi alıp çocuğu kurtarmamız gerekiyor spora ilgisi var gönderelim dedim bana sen karışma dedi benim kızım İslami usul yaşayacak sen bakmayacaksın annemin yanında olup onları yalnız bırakmayacak senin usulün yetişmez benim çocuğum dedi bende öyleyse günahı benden çıktı dedim ve inanın benim saçlarım bu yaşta bembeyaz olmuş bugün fark ettim bende insnım 1,5 yıldır mücadele ediyorum olmuyor babaannesi de seni örnek alıyor evde açık giyiniyormuşum beni örnek alıyormuş iyi oluyor bişey yok allahtan kötü oluyor sen yaptın çocuk islmi usul yaşayacak bir çocuk değil düşünceleri çok farklı yaşı gereği her şeye çok meraklı dedim ama nafile bende bıraktım ipin ucunu gerekirse de ayrılabiliriz dedim eşime kabul etmedi saçmalama dedi ama ben düşünmeye başladım benim çocuğum olsa böyle yapacak ona da çocuğumu ben yetiştiremeyecek miyim? Hem farklı düşünceler ile hem de çocuklu biriyle sorunlu ailesi olan biriyle evlenerek hayatımı kararttım resmen 😔
Aman sakın çocuk yetiştirme konusunda farklı düşündüğünüz birinden çocuk yapmayın. Eski eşinden olan çocuğun hali ortada yavrum ne zorluklarla büyüyor

Çocuğun hiçbir sorunu yok, anne baba sevgisini görmeyen bir çocuk bir yandan görmek istediği için size yakın olmaya çalışıyor bir yandan size yabancı ve alışkın olmadığı için bocalıyor. Sorun çocukta değil. Önce onu bırakan kıran psikolojisini bozan annede. Sonra da çocuk yetiştirme konusunda zır cahil olan eşiniz ve babaannede. Yani her şeyde size laf ettikleri için siz de çocuğa müdahale etmeye çekinir korkar olmuşsunuz. Bir yandan da bu hayatı bilerek de siz seçmişsiniz. Bir kere bu adamla hayat görüşünüz bile uymuyor

Çocuğun hiçbir sorunu yok, anne baba sevgisini görmeyen bir çocuk bir yandan görmek istediği için size yakın olmaya çalışıyor bir yandan size yabancı ve alışkın olmadığı için bocalıyor. Sorun çocukta değil. Önce onu bırakan kıran psikolojisini bozan annede. Sonra da çocuk yetiştirme konusunda zır cahil olan eşiniz ve babaannede. Yani her şeyde size laf ettikleri için siz de çocuğa müdahale etmeye çekinir korkar olmuşsunuz. Bir yandan da bu hayatı bilerek de siz seçmişsiniz. Bir kere bu adamla hayat görüşünüz bile uymuyor
Evlendiğim ilk zamanlar kızın öz annesinden kötüsü yoktu hep kötü anıyorlardı şu an oturup bana o kadını övüyor ailesi tepki gösteriyorum ama dicem çocuğuna sahip çıkmayan döven bir kadını öveceğinize ona sahip çıkıp kol kanat geren beni destekleseniz hiçbir sorun kalmayacak diye laf vuruyorum ama aşırı yüzsüzler çocuğunu bırakıp başkısyla evlenip çocuklar doğurup kızı umrunda olmayan kadın mı lazım size yoksa ben mi dedim

Koyuyorum görüyor şifremi sürekli değiştiriyorum başkasının mesajları okunmaz diyorum küsüp ağlayıp kapıları çarpıyor bilerek evi pisletiyor gidip camdan sarkıyor

Çocuk seninle yapışık ikiz değil saçmalama. En kötü parmak izi koyarsın. Az daha abart istersen.

12 yaşında kız çocuğu camdan sarkıyor komşu esnaf polisi arar.

Evlendiğim ilk zamanlar kızın öz annesinden kötüsü yoktu hep kötü anıyorlardı şu an oturup bana o kadını övüyor ailesi tepki gösteriyorum ama dicem çocuğuna sahip çıkmayan döven bir kadını öveceğinize ona sahip çıkıp kol kanat geren beni destekleseniz hiçbir sorun kalmayacak diye laf vuruyorum ama aşırı yüzsüzler çocuğunu bırakıp başkısyla evlenip çocuklar doğurup kızı umrunda olmayan kadın mı lazım size yoksa ben mi dedim
Umarım bu insanlarla fazla iç içe yaşamak zorunda kalmıyorsunuzdur, bu yüzsüzlük ve nankörlük aşılacak bir şey değil çünkü. Üstelik siz kendi çocuğunuzu doğurduğunuzda kendi çocuğu oldu onu ihmal etti, diğer çocuğa yetim muamelesi yaptı diye başlayacaklar, sizi kötülemek uğruna çocuğa da bunları aşılayacaklar. Çocuk size düşman olacak bir yandan kendini dışlanmış ve yetim hissedecek yani bu insanlar ve çeneleri varken ne siz ne o 12 yaşındaki çocuk ne de doğuracağınız herhangi bir çocuk mutlu huzurlu sağlıklı olamaz

Çocuk seninle yapışık ikiz değil saçmalama. En kötü parmak izi koyarsın. Az daha abart istersen.

12 yaşında kız çocuğu camdan sarkıyor komşu esnaf polisi arar.
Evet yapışık ikiz gibiyiz zaten bunu anlatmaya çalışıyorum gece bile benimle uyumak istiyor o uyuduktan sonra eşimin yanına gidiyorum sigara içmeye çıkıyorum balkona gelme diyorum örnek olmak istemiyorum geliyor kim mesaj atsa kim diye benden önce koşuyor abartmıyorum niçin abartayım

Merhaba eşimle 2 yıl dolacak evliyiz. Benim ilk onun 2. Evliliği benim çocuğum yok onun bir kızı var 12 yaşında şu an. Başlarda daha çok sorunlar yaşadım fakat kayınvalidem eşimin kızını büyüttüğü için bize vermiyordu şu sıralar iyice yaşlandığı için artık hep ben bakıyorum. Bakmak mesele değil onunla arkadaş gibi ilgileniyorum her an yanımda lavaboya bile peşimden geliyor hiçbir özelim yok mahrem bilmiyor oturup konuşuyorum yine aynı şeyleri yapıyor bir de öneride bulunup uyarsam da hemen saatlerce ağlıyor. Bugün yanlışlıkla saçımı arkama atarken arkamdaymış kolum burnuna değdi az bişey kayınvalide bendeydi ağlyor bildiğiniz herkes duysun der gibi kızım bişey yapmadım bilmeden oldu diyorum kayınvalidem gözüme bakıyor. Çok seviyorum onu ama o beni hala kabullenmiş değil sanırım anne diyor peşimde geziyor ama babası bana ne alsa ona benim diyor tamam senin olsun diyorum yine olmuyor. Bugün balkondan sarkma diyorum inadına sarkıyor çok yemek yeme diyorum 8 öğün yemek yiyor şu an 70 kg ve 1.50 boyunda bu çocuğu kazanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor inanın bilmiyorum kayınvalidem falan çok geri kafalı acayip muhafazakar insanlar ben dha seküler biriyim. Çocuğu eğitmeme de engel oluyorlar müdahale ediyorlar. Eşim hala kızının yanında yanağımdan öpmez beni sanki büyüğünden sakınır gibi sakınır. Eşimi akşam 1 saat görüyorum onda da kız peşimizden geziyor odaya giriyoruz babası beni çağırıyor o benden önce gidiyor babası kızdı bizi mi tkp ediyorsun diye yine ben çocuğu korudum mesajlarımı falan açıp okuyor hep telefonumu karıştırıyor eşimle mesajlaşmalarımı okuyor defalarca güzelce uyardım konuştum ama yok mahrem vs bilmiyor tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum bırakıp gitmek istiyorum dayanamıyorum ama yine de kıyamıyorum ona kendi çocuğum olsa bu kadr severim çocuk bile yapamıyorum kıskanır diye üzülür diye fikirlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler
Yani ergen işte size özeniyor hem hem de rakip görüyor muhtemelen. Çocuksuz birinin çocuklu ile evlenmesi zor bence her zaman. Yeme de demeyin yaa kücük daha iyice yer öyle dedikçe kompleks yapar.

Umarım bu insanlarla fazla iç içe yaşamak zorunda kalmıyorsunuzdur, bu yüzsüzlük ve nankörlük aşılacak bir şey değil çünkü. Üstelik siz kendi çocuğunuzu doğurduğunuzda kendi çocuğu oldu onu ihmal etti, diğer çocuğa yetim muamelesi yaptı diye başlayacaklar, sizi kötülemek uğruna çocuğa da bunları aşılayacaklar. Çocuk size düşman olacak bir yandan kendini dışlanmış ve yetim hissedecek yani bu insanlar ve çeneleri varken ne siz ne o 12 yaşındaki çocuk ne de doğuracağınız herhangi bir çocuk mutlu huzurlu sağlıklı olamaz
Bende aynını düşünüyorum zaten annesi bir kez demiş kendi çocuğu olunca baban seni de sevmez demiş kıza

Evet yapışık ikiz gibiyiz zaten bunu anlatmaya çalışıyorum gece bile benimle uyumak istiyor o uyuduktan sonra eşimin yanına gidiyorum sigara içmeye çıkıyorum balkona gelme diyorum örnek olmak istemiyorum geliyor kim mesaj atsa kim diye benden önce koşuyor abartmıyorum niçin abartayım
Ruhum daraldı. Bir pedagoğa gidin eşinizle kızla beraber. En azından size yol göstersin

X