tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum

Ben severek evlendim ve ilk tanıştığımda evlenmiş olduğunu bilmiyordum tamamen tesadüf oldu bu evde kalmış ne demek insanlar 40tn sonra evleniyorlar böyle bir konuyu hiçbir zaman kompleksi haline getirmedim her zaman kendim severek evlenmek istediğim için bekledim
Adam sizi bakıcı diye almış kusura bakmayın bu bir aşk evliliği değil, seni kullanıyorlar ne zaman uyanırsın bilmem ama acele etsen iyi olur. Neden boşanmıyorsun altından mı bu adam , b...k gibi bir hayat ...

İyide evlenmeden önce adamın fikrini zikrini bilmiyormuydunuz hiç konuşmadınızmı bu konuları?
Şimdi benim çocuğum olursa aynı şekilde büyüyecek napıcam diyorsunuz ilginç hayatlar valla.

Merhaba eşimle 2 yıl dolacak evliyiz. Benim ilk onun 2. Evliliği benim çocuğum yok onun bir kızı var 12 yaşında şu an. Başlarda daha çok sorunlar yaşadım fakat kayınvalidem eşimin kızını büyüttüğü için bize vermiyordu şu sıralar iyice yaşlandığı için artık hep ben bakıyorum. Bakmak mesele değil onunla arkadaş gibi ilgileniyorum her an yanımda lavaboya bile peşimden geliyor hiçbir özelim yok mahrem bilmiyor oturup konuşuyorum yine aynı şeyleri yapıyor bir de öneride bulunup uyarsam da hemen saatlerce ağlıyor. Bugün yanlışlıkla saçımı arkama atarken arkamdaymış kolum burnuna değdi az bişey kayınvalide bendeydi ağlyor bildiğiniz herkes duysun der gibi kızım bişey yapmadım bilmeden oldu diyorum kayınvalidem gözüme bakıyor. Çok seviyorum onu ama o beni hala kabullenmiş değil sanırım anne diyor peşimde geziyor ama babası bana ne alsa ona benim diyor tamam senin olsun diyorum yine olmuyor. Bugün balkondan sarkma diyorum inadına sarkıyor çok yemek yeme diyorum 8 öğün yemek yiyor şu an 70 kg ve 1.50 boyunda bu çocuğu kazanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor inanın bilmiyorum kayınvalidem falan çok geri kafalı acayip muhafazakar insanlar ben dha seküler biriyim. Çocuğu eğitmeme de engel oluyorlar müdahale ediyorlar. Eşim hala kızının yanında yanağımdan öpmez beni sanki büyüğünden sakınır gibi sakınır. Eşimi akşam 1 saat görüyorum onda da kız peşimizden geziyor odaya giriyoruz babası beni çağırıyor o benden önce gidiyor babası kızdı bizi mi tkp ediyorsun diye yine ben çocuğu korudum mesajlarımı falan açıp okuyor hep telefonumu karıştırıyor eşimle mesajlaşmalarımı okuyor defalarca güzelce uyardım konuştum ama yok mahrem vs bilmiyor tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum bırakıp gitmek istiyorum dayanamıyorum ama yine de kıyamıyorum ona kendi çocuğum olsa bu kadr severim çocuk bile yapamıyorum kıskanır diye üzülür diye fikirlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler
Telefonunuza sıfre koyun
Ve otoriter bı ebeveyn olun

Kendinize böyle cahil,bencil adamları nasıl layık görüyorsunuz???
Hiç mi bir akıllı çıkmadı yapma etme diye??? Hadi kafa gitti evlendin sonradan gorduklerin sende bir aydınlanma yaşatmadı mı???
30 una kadar evlenmedin bu adamı mı bekledin ??!
Vizyon desen yok,öz benlik ,kendini sevmek yok.Ne diyelim böyle yaşayın gidin,ama kötü talihinize bir çocuk eklemeyin yazık günah....

Bu işin çözümü net bir şekilde babada.. Babasını terapi ve spor için bir şekilde ikna etmeniz lazım. Terapinin ve sporun dini hassasiyetlerine aykırı olmadığını net bir şekilde açıklamanız lazım.

Babasının da onayını aldıktan sonra ilerleme kaydedebilirsiniz ancak.

Aksi takdirde boşa kürek çektiğiniz ile kalacaksınız. Yaşı daha 12. İlerleyen yıllarda gerilim ve sorunlar katlanarak artacak.

Kızlar tek tek yazamıyorum annesi bebekken bırakmış istememiş çocuğu şimdi de başkasıyla evli o da yeniden çocukları falan olmuş kızı da problemli olduğu için istememiş bir kaç kez görüşmüş çocuk ama şiddet falan uygulamış eşimle konuştum bugün eğer ben bakacaksam ailecek terapi alıp çocuğu kurtarmamız gerekiyor spora ilgisi var gönderelim dedim bana sen karışma dedi benim kızım İslami usul yaşayacak sen bakmayacaksın annemin yanında olup onları yalnız bırakmayacak senin usulün yetişmez benim çocuğum dedi bende öyleyse günahı benden çıktı dedim ve inanın benim saçlarım bu yaşta bembeyaz olmuş bugün fark ettim bende insnım 1,5 yıldır mücadele ediyorum olmuyor babaannesi de seni örnek alıyor evde açık giyiniyormuşum beni örnek alıyormuş iyi oluyor bişey yok allahtan kötü oluyor sen yaptın çocuk islmi usul yaşayacak bir çocuk değil düşünceleri çok farklı yaşı gereği her şeye çok meraklı dedim ama nafile bende bıraktım ipin ucunu gerekirse de ayrılabiliriz dedim eşime kabul etmedi saçmalama dedi ama ben düşünmeye başladım benim çocuğum olsa böyle yapacak ona da çocuğumu ben yetiştiremeyecek miyim? Hem farklı düşünceler ile hem de çocuklu biriyle sorunlu ailesi olan biriyle evlenerek hayatımı kararttım resmen 😔
Su sozleri duyduktan sonra boyle bir adam oldugunu anlamadin cocugu bahane ederek gunah benden gitti diyerek sustunmu gercekten. Hic aklin almiyormu yarin senin cocugun oldugundada ona oyle davranacak biyle aileye cocuk verilirmi.kadin biliyomusta kacmis. Biktim bu islami kullanarak dini kullanarak somurenlerden ya.

X