tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum

Evet yapışık ikiz gibiyiz zaten bunu anlatmaya çalışıyorum gece bile benimle uyumak istiyor o uyuduktan sonra eşimin yanına gidiyorum sigara içmeye çıkıyorum balkona gelme diyorum örnek olmak istemiyorum geliyor kim mesaj atsa kim diye benden önce koşuyor abartmıyorum niçin abartayım

Ben çok dikkat ediyorum, burada eşlerinin ilk evliliklerinden olan çocuklarla anlaşamayıp konu açan kadınların asıl sorunu beceriksiz kocalarıyken el kadar çocuklarda sorun buluyorlar. Sen gidip beceriksiz adamla evleniyorsun sonra konular nedense çocuk üzerinden açılıyor. Çocuklarda hep saldırkan, hep sorunlu garip davranışları var, ama komşular vs hiç şikayet etmiyor. Sadece eve girince bu çocuklarda sorun başlıyor.

Telefona kilit koy? Yok.
Parmak izi koy? yok.
Kim mesaj atsa senden önce koşuyormuş, sesize al bildirimi titreşime al.

Senin çocuktan önce evliliğinde sorun var, oturmamış düzensiz bir ilişki sadece kağıt üzerinde evlilik bu. Senin hiç mi işin gücün yok hep evdesin?

Kusura bakma yıllardır böyle bir hayata kendisini dahip edip çıkartmayan senin yetişkin olarak tedaviye ihtiyacın var, hadi bu çocuk, sen yetişkinsin napıyorsun böyle bir hayatta. Allah akıl fikir versin.

Bugün dedim sen karışma diyor bana

Tipik çocuklu boşanmış erkek. Yeni saf eşine çocuğun tüm bakımını yaptırır ama terbiye etmeye gelince sen karışma 😏

Hem ev işi yapan, hem yemek yapan, hem seks yapan yatılı bedava bakıcı bulmak için evleniyorlar çocuksuz kadınlarla.

Kızlar tek tek yazamıyorum annesi bebekken bırakmış istememiş çocuğu şimdi de başkasıyla evli o da yeniden çocukları falan olmuş kızı da problemli olduğu için istememiş bir kaç kez görüşmüş çocuk ama şiddet falan uygulamış eşimle konuştum bugün eğer ben bakacaksam ailecek terapi alıp çocuğu kurtarmamız gerekiyor spora ilgisi var gönderelim dedim bana sen karışma dedi benim kızım İslami usul yaşayacak sen bakmayacaksın annemin yanında olup onları yalnız bırakmayacak senin usulün yetişmez benim çocuğum dedi bende öyleyse günahı benden çıktı dedim ve inanın benim saçlarım bu yaşta bembeyaz olmuş bugün fark ettim bende insnım 1,5 yıldır mücadele ediyorum olmuyor babaannesi de seni örnek alıyor evde açık giyiniyormuşum beni örnek alıyormuş iyi oluyor bişey yok allahtan kötü oluyor sen yaptın çocuk islmi usul yaşayacak bir çocuk değil düşünceleri çok farklı yaşı gereği her şeye çok meraklı dedim ama nafile bende bıraktım ipin ucunu gerekirse de ayrılabiliriz dedim eşime kabul etmedi saçmalama dedi ama ben düşünmeye başladım benim çocuğum olsa böyle yapacak ona da çocuğumu ben yetiştiremeyecek miyim? Hem farklı düşünceler ile hem de çocuklu biriyle sorunlu ailesi olan biriyle evlenerek hayatımı kararttım resmen 😔
E kendin etmiş kendin bulmuşsun. Niye sürdürmeye devam ediyorsun?

Konu sahibi cevap vermiyor.
Aşktan gözü dönmüş bu adamın artı neyi var anlamadım. Kaynana da promosyon gelmiş. Yazık

Kızlar tek tek yazamıyorum annesi bebekken bırakmış istememiş çocuğu şimdi de başkasıyla evli o da yeniden çocukları falan olmuş kızı da problemli olduğu için istememiş bir kaç kez görüşmüş çocuk ama şiddet falan uygulamış eşimle konuştum bugün eğer ben bakacaksam ailecek terapi alıp çocuğu kurtarmamız gerekiyor spora ilgisi var gönderelim dedim bana sen karışma dedi benim kızım İslami usul yaşayacak sen bakmayacaksın annemin yanında olup onları yalnız bırakmayacak senin usulün yetişmez benim çocuğum dedi bende öyleyse günahı benden çıktı dedim ve inanın benim saçlarım bu yaşta bembeyaz olmuş bugün fark ettim bende insnım 1,5 yıldır mücadele ediyorum olmuyor babaannesi de seni örnek alıyor evde açık giyiniyormuşum beni örnek alıyormuş iyi oluyor bişey yok allahtan kötü oluyor sen yaptın çocuk islmi usul yaşayacak bir çocuk değil düşünceleri çok farklı yaşı gereği her şeye çok meraklı dedim ama nafile bende bıraktım ipin ucunu gerekirse de ayrılabiliriz dedim eşime kabul etmedi saçmalama dedi ama ben düşünmeye başladım benim çocuğum olsa böyle yapacak ona da çocuğumu ben yetiştiremeyecek miyim? Hem farklı düşünceler ile hem de çocuklu biriyle sorunlu ailesi olan biriyle evlenerek hayatımı kararttım resmen 😔
Bir çözüm var mesela boşanmak gibi

Konu sahibi cevap vermiyor.
Aşktan gözü dönmüş bu adamın artı neyi var anlamadım. Kaynana da promosyon gelmiş. Yazık

Aşk değil de dediğim gibi 30 olunca bazı kadınlarda gerek toplum gerek aile baskısı ile çocuklu adamlara da şans verme durumu oluyor.

Evli olma halini sürdürmek istiyor, aşk yok.

Aşk değil de dediğim gibi 30 olunca bazı kadınlarda gerek toplum gerek aile baskısı ile çocuklu adamlara da şans verme durumu oluyor.

Evli olma halini sürdürmek istiyor, aşk yok.
Ben severek evlendim ve ilk tanıştığımda evlenmiş olduğunu bilmiyordum tamamen tesadüf oldu bu evde kalmış ne demek insanlar 40tn sonra evleniyorlar böyle bir konuyu hiçbir zaman kompleksi haline getirmedim her zaman kendim severek evlenmek istediğim için bekledim

Ben severek evlendim ve ilk tanıştığımda evlenmiş olduğunu bilmiyordum tamamen tesadüf oldu bu evde kalmış ne demek insanlar 40tn sonra evleniyorlar böyle bir konuyu hiçbir zaman kompleksi haline getirmedim her zaman kendim severek evlenmek istediğim için bekledim

O zaman devam edin.

Adam sizi sevmiyor işler güçler ve çocuğuna bakıcı olarak almış bu gerçeği ne kadar erken kabul ederseniz o kadar iyi.

Gerçekten özür dilerim ama şu zihniyette bir adamla nasıl evli kalabiliyorsunuz? Ya sizin çocuğunuza da aynı baskıyı yaparsa.. çocuk obez olmuş sağlığı gidiyor hem vücut hem zihin sağlığı, adam sporu bile çok görüyor dini alet ederek. Allah aşkınıza çocuk falan yapmayın bu adamdan, yazık olur.

Adam altından mı çok merak ettim, sen git zibilyon tane bekar çocuksuz adam varken aşktan meşkten koş çocuklu adam ile evlen üstüne çocuğun bütün sorumluluğunu al…

Sen bu hayata insanları eylemek için mi geldin be yavrum…

Bunlar hep olacak sıkıntılar, baştan bilmeme gibi bir durumun yok…

Çok mu sevdin?

Umarım böyle bir adamdan ve böyle bir ortamda çocuk yapmasınız. Geç olmadan ayrılmayı düşünseniz iyi olacak.
Eşinizin kızı sorunlu bir çocuk ve hayatınız boyunca sizinle yaşayacak. Hayat boyu kaldırmam diyorsanız derhal ayrılın.

Merhaba eşimle 2 yıl dolacak evliyiz. Benim ilk onun 2. Evliliği benim çocuğum yok onun bir kızı var 12 yaşında şu an. Başlarda daha çok sorunlar yaşadım fakat kayınvalidem eşimin kızını büyüttüğü için bize vermiyordu şu sıralar iyice yaşlandığı için artık hep ben bakıyorum. Bakmak mesele değil onunla arkadaş gibi ilgileniyorum her an yanımda lavaboya bile peşimden geliyor hiçbir özelim yok mahrem bilmiyor oturup konuşuyorum yine aynı şeyleri yapıyor bir de öneride bulunup uyarsam da hemen saatlerce ağlıyor. Bugün yanlışlıkla saçımı arkama atarken arkamdaymış kolum burnuna değdi az bişey kayınvalide bendeydi ağlyor bildiğiniz herkes duysun der gibi kızım bişey yapmadım bilmeden oldu diyorum kayınvalidem gözüme bakıyor. Çok seviyorum onu ama o beni hala kabullenmiş değil sanırım anne diyor peşimde geziyor ama babası bana ne alsa ona benim diyor tamam senin olsun diyorum yine olmuyor. Bugün balkondan sarkma diyorum inadına sarkıyor çok yemek yeme diyorum 8 öğün yemek yiyor şu an 70 kg ve 1.50 boyunda bu çocuğu kazanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor inanın bilmiyorum kayınvalidem falan çok geri kafalı acayip muhafazakar insanlar ben dha seküler biriyim. Çocuğu eğitmeme de engel oluyorlar müdahale ediyorlar. Eşim hala kızının yanında yanağımdan öpmez beni sanki büyüğünden sakınır gibi sakınır. Eşimi akşam 1 saat görüyorum onda da kız peşimizden geziyor odaya giriyoruz babası beni çağırıyor o benden önce gidiyor babası kızdı bizi mi tkp ediyorsun diye yine ben çocuğu korudum mesajlarımı falan açıp okuyor hep telefonumu karıştırıyor eşimle mesajlaşmalarımı okuyor defalarca güzelce uyardım konuştum ama yok mahrem vs bilmiyor tam olarak çocuğun sorunu ne bunları neden yapıyor çözemiyorum bazen çok zorlanıyorum bırakıp gitmek istiyorum dayanamıyorum ama yine de kıyamıyorum ona kendi çocuğum olsa bu kadr severim çocuk bile yapamıyorum kıskanır diye üzülür diye fikirlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler
Boşanmış çocuklu adamlarla evlenip hayatınızı mahvediyorsunuz böyle, kimseyi iyilestiremezsin arkadaşım çok zor bir yola girmişsin, eşin sorunlu olmasa evliliği devam ederdi zaten , bir kadın kolay kolay eşini boşamaz benim ülkemde, aklin varsa sakın çocuk yapma ve iyi gözlemle bu evliliği...

Evlendiğin adam tam bir mal , nasıl kendine bunu layık gördün ya hu , boşan kurtul yoksa başını yer bunlar ailece ...

Adam altından mı çok merak ettim, sen git zibilyon tane bekar çocuksuz adam varken aşktan meşkten koş çocuklu adam ile evlen üstüne çocuğun bütün sorumluluğunu al…

Sen bu hayata insanları eylemek için mi geldin be yavrum…

Bunlar hep olacak sıkıntılar, baştan bilmeme gibi bir durumun yok…

Çok mu sevdin?
Başka erkek olsa şöyle bir evliliği ne kabul eder ne de çeker , kadınlarımız komple sıkıntılı...

Bu adam ve ailesi sorunlu olmasa boşanmazdı zaten , geç kalmış değilsin, çocuk yapma sakın acilen boşan yazık gençliğine...

Çok yakınımda annesi babası boşandıktan sonra velayet annede ama hiç görmüyor babada kalıyor böyle küçük kız var. Kız8 yaşında mı ne. Geçen sene düğünde önüne tavuk pilav ayran koydum yemek yerine yüzüme bakıyo. Ben yedirdim ayrana kadar ben içirdim. Mesele yapmak değil babanne bu becerileri öğretmemiş. Anne kızın hayatında yok. Zaten evlendi başka bi yerde çocuğu oldu yine. Anneanneye gidiyor arada. Yani hayatındaki herkes elbirliğiyle o kızın hayatını mahvediyor. Gözümün önünde. Baba esrar alkol clublarda. Babanne eğitimde eksik. Anneanne anca sevmeye alıyor. Anne desen yok. Sizin üvey kızınız gibi taşkınlık yapması çok normal ksrşılanırdı. Öyle de bıcır bıcır tatlı bişey ki. Şimdi gözümün önünde yaşanmış şeyler çocuk sizinkine benzer şeyler yapsa çocuğu asla suçlayamam. Kabahat anne babada başta. Sonra da bakımverende. Demem o ki hatayı yanlış yerde arıyorsunuz. Babanne ve baba olarak çocuğun hayatının altına kibrit tutmuş bekliyorlar. Çok kurtarmak istiyorsanız büyük mücadele vermelisiniz. Yok bu güç ve istek kendimde yok diyorsanız bu hayatı sürdürmenin hiç anlamı yok. Ne kendinize ne kıza daha fazla eziyet olmasın bu düzen. Sabrın sonu selamettir demişler. Pes etmezseniz belki ekmeğini yiyebilirsiniz. Ama psikolojik destek, diyetisyen, okuldaki öğretmenler, aile hep birlikte çalışmalısınız. Öbür türlü bir yerde halka zayıfsa olmaz malesef

X