yalnis kisi ile evlenmek

herkes sunu yalnis anlamis. ben turk degil, iranliyim kendi kendime turkceyi sevdigim icin ogrendim bu yuzden dogru yazamaya bilirim
İranlı olduğunuzu ve olayın iranda geçtiğini baştan yazsaydınız keşke. Şahsen ben başka ülkede yaşayan ve Türk olmayan kişilerin bu forumda konu açmasını garip buluyorum. Sonuçta farklı kültürler, farklı hayat şartları. Yok mu iranda kadın forumu? Türkiyede babası iş adamı, annesi doktor olan birinin kızı kolay kolay maddi olarak sürünmez. Babası iş adamı ama kızı 1+1 evde kirada oturuyor ve zor geçiniyor. Eşinizin ailesinin köylülüğünden daha ilginç bence.

Size söylenecek tek söz var, kötü kalplisiniz. Ömrünüz gönlünüz gibi geçsin.

birkac nişan atan sonra da birkac aylik tanidigi kizla evlenen adam oylesine, evlenmek icin evlenen biridir. sanki cok mutlu olacaktiniz onla evlenseniz. sosyal medya sadece reklam. sizi sosyal medyada goren de belki size ozeniyordur:)
bosversenize, ev dedigin ne yani.
ömür boyu evim olmasin yeter ki her aksam sevdiğim adamla sevişeyim. saraylarda yaşayıp cekiciligi olmayan bir adamla mecburiyetten yatip kendimi igrenc hissetmekten on kat iyidir

herkes sunu yalnis anlamis. ben turk degil, iranliyim kendi kendime turkceyi sevdigim icin ogrendim bu yuzden dogru yazamaya bilirim
tiktoktaki olaylari falan anlatiyor
evde surekli kizlariyla telefonda konusuyor tiktok falan izliyor biktim ben de artik
esimi cok seviyorum ama bu aile benlik degil. aldirip bosanmayi dusunuyorum.
iranda tiktok yasak
iranda kürtaj yasak
iranda bosanmak kadina kolay değil

Eşinin anne babası sana neden ev alsın ? Çok kültürlü ailen neden sana ev almadı ?

Hanımlar, konu sahibi Türk değil Türkiye’de yaşamıyor.
Ayrıca yeri gelmişken polemiğe girmemeli, üsluplara da dikkat etmelisiniz.
————————————

ben 27 yasinda 3 senelik evli bir bayanim. esimle cok severek anlasarak evlendik.

esimi seviyorum, cok buyuk bir askla evlendik, ikimiz bas basa olunca mutluyum ama maddi zorluklara
Siz çok büyük bir aşkla evlenmemişsiniz, aileniz eşinizle evlenmenize karşı çıktığı için cazip gelmiş, şayet gerçekten sevip aşık olsaydınız başka bir adamla kıyaslamazdınız, karnınızdaki 7 haftalık bebek aşık olduğunuzu söylediğiniz eşinizden ve siz onu aldırıp boşanmayı düşünüyorsunuz, kusura bakmayın siz aşık değilsiniz ailenizin onayladığı biriyle evlenmek istiyorsunuz bunu yapabilmek için de kendinize boşanma sebebi arıyorsunuz, bu evliliği sürdürmeniz haksızlık, bir an önce eşinizle konuşup boşanın.

Ben tam olarak sorunu anlamadım anladığım kadaroyla eşinizin ailesine yakında oturmuyorsunuz.annesi babası kültürsüz diye mi bütün bunlar.Bosanirsaniz çok pişman olursunuz da iş işten geçmiş olur.

Büyük bir ses geldi
bahsettigi ulkede yasayan kadin arkadasim var. seyahat etmek icin ulkeden cikmak icin babasindan kagit aldigini söylemişti . yani oyle "baska ulkeye gideyim cocugu aldirayim" mantikli bir yaklaşım degil. senin ulke disina cikmana kocan onay vermeden izin vermeyen ulke keyfi kürtaj, keyfi bosanmaya mi izin verecek?
keske iran degil de azerbaycan falan deseydi

Orada yaşamıyor olabilir.

Bence çevirdi biraz ya. Baya baya bizim Yozgatlı gibi de tanimasinlar diye İran dedi bilen biri çıkacağını düşünmemiştir.

Orada yaşamıyor olabilir.
yenGEnC, üye doğru söylüyor ama İran’da ya da Türkiye’de yaşamıyor, yurtdışında bir ülkede iletişim bilgisi bunu doğruluyor.
iranda yaşamıyorsa mesele yok

köylü dediği eş ailesiyle sık sık gelip gitmeli bir ilişkileri olduğu icin baska ulke olduğunu hic düşünmedim.
teşekkürler bilgilendirme icin

Anne/bebek sağlığı için sorun teşkil etmediği sürece yasak, merdiven altında dönüyor dediğiniz gibi.

Bence siz de eşinizin kafasında geleneksel birisiniz, ailenizin iş adamı doktor olması sizi kültürlü yapmıyor. Eşinizin ailesi size destek olmak zorunda değil. Benim bir üst nesil köylü sayılır ama bizim ailemizde herkes kendi çalışır kendi geçinir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…