yalnis kisi ile evlenmek

noone25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2024
49
-8
26
Selamlar. Cok uzun olacak konu onceden soyleyeyim. ben 27 yasinda 3 senelik evli bir bayanim. esimle cok severek anlasarak evlendik. ailembu evlilige cok karsi cikti. sebep ailelerimizin uyumsuz olmasi idi. ben o zamanlar gencligin ve askin da verdigi cesaretle ben bu insanla evlenecegim diyerek israr ettim ve evlendik. esimin ailesi köylü insanlar (asla kucumseme yok) benim babam is adami annem doktor buyuk sehirde dogup buyudum. evlenmeden once bunun farkinda degildim ama aslinda benim icin esimin ailesinin statusu cok gerekliymis evlendikten sonra anladim. annesi babasi esime hic bir mal mulk ve s. vermemisler, bir cok sey evin kizlarina verilmis, esim kendi cabalariyla okumus kendini coook gelistirmis biri. ben esimi cok seviyordum ama ailesi beni artik cok rahatsiz ediyor. onlarin kultursuzlugune cahilligine salakca konusmalarina tahammulum yok.. biz ev falan almadik daha ama kv ile kp sanki bu durumdan gayet mutlular asla bizle ilgili endiseleri falan yok, umurlarinda bile degiliz varsa yoksa kizlari. velhasilkelam, benim ailemin daha once bana uygun gordugu bir adam vardi ve bu adamin ailesi benim ailem gibi kulturlu okumus insanlardi kendisi de oyle aslinda herseyimiz cok uygun gibiydi ama bir kac kez nisanlanip ayrilmisti ve ben bu yuzden o adami kabul etmedim , tum ailesi cok israrci oldu kabul etmem icin ama bu kadar kadin surekli nisanlanip ayriliyorsa adamda bir sorun var dedim. ben evlendikten sonra cok uzuldu ailesi de kendisi de ve ben evlendikten tam bir ay sonra hic tanimadigi iliskisi olmayan biriyle evlendi cat diye. ben tesadufen fotolarini, videolarini falan gordum (ortak cevre) ve bakiyorum da aslinda gayet iyi bir es ilgili bir baba olmus ailesinin de destegi ile durumlari da cook iyi. biz ise esimle hala didiniyoruz maasimizi toplayip kendimize bir hayat kuracagiz diye, gece gunduz calisiyorum ama tatile bile gidemiyorum. esim cok iyi merhametli birisi ben onla sogan ekmek de yesem mutluydum ama bakiyorum da bize hic destek olmayan ailesi surekli bizi rahatsiz ediyor her sorunlarinda bizi ariyorlar, hatta bazi seyleri alip gondermemizi yardim etmemizi falan talep ediyorlar, oysa diger talibimin ailesi ogullarina her turlu maddi imkani saglamis ama asla gelinlerini rahatsiz etmiyorlar. bunlari dusununce aniden coktum gece sabaha kadar agladim ben naptim diye?! ama nafile asla geri donusum yok hayatimin en buyuk yalnisini yapmisim sanirim.. nasil donecegim ne yapacagim ben?..

dışarıya yansıtılan hayatlarını bılıyorsunuz pekı ya içleri? belkı ıcerde o kadar mutlu değiller ya da mutlular bunu bılemeyız belkı sız o ınsanla evlenseydınız paranız olacaktı ancak huzurunuz olmayacaktı bunarı da dusundunuz mu?
anladıgım kadarıyla problemınız esınızın aılesıyle onlardan uzak kalmaya bakın.

Merhaba. Tesekkurler yorumunuz icin. evet sorun esimin ailesi inanin kendi ailemden cok goruyorum onlari, en hafif tabirle cok saygisiz ve dusuncesiz insanlar ve onlari gordukce esime sevgim azaliyor cok kotu bir dusunce ama bu insanlarin cocugu ile mi evlendim ben diyorum kendi kendime..

Eşinizi seviyor musunuz? Eşinizle mutlu musunuz? Ailesiyle olan problemlerinize o ne diyor? Eski talibinizle konunun ne alakası var? Artık evlenmişsiniz o da evlenmiş onu bi kenara bırakın. Şimdiki duruma odaklanın.

Yani dersiniz eşinizin ailesinin maddi olarak yardımcı olmaması . Sizin zengin ve kültürlü aileniz yardımcı olmadı mı ? Sonuçta biricik kızlarısınız. Bir de eş ailesine bu kadar öfkeli ve içerlemiş haldeyken , eşiniz bu duruma ne diyor ? Yani siz sonuçta sormuşsunuzdur, kozkardeşine yardım ederken neden bize yardım etmiyorlar diye. Bu durum eşinizin umrumda mı?

Eşimle anlaşamadığım zamanlarda bile geçmişteki kişilerle ilgili ayy ne rahatlar ne iyiymiş tüh keşke gibi gibi düşüncelerim olmadı aklınız ve kalbiniz eşinizle değil ise geçmişe bakarak değil ayrılarak başka bir evliliğe yelken açın madem bu nedir yani tüh vah vah kimsenin ailesinin içini bilemezsiniz onlar ne sorun yaşıyor dışarıdan da siz iyi gözüküyorsunuzdur

ayy evlenirken en korktuğum şey bir gün eşimi başka erkeklerle kıyaslamaktı. Allahıma bin sükür hiç keske demedim su ana kadar sorunlar yasansa da.

siz esinizi bence zaten sevmiyorsunuz. bir hevesle evlenmissiniz. milletin kocasına bakıp da iç gecirmeyin valla çok ayıp. kendinize inancınız varsa hayatınızı güzelleştirmeye bakın, yoksa da boşanın esinize de yazık. bencil olmayın. siz dört dörtlük müsünüz? bu toplumun %60ının belki de ebeveynleri “köylü” insanlar. herkes eşit şartlarda doğmuyor. esiniz ne güzel öyle bir aileye doğup parlamayı basarmış, kendini geliştirmiş.

ayrıca adamların kendi oarası kime isterse verir. hem isteklerimi karşılasınlar, hem benden uzak dursunlar istiyorsunuz.

ay baştan sona yanlış bir zihniyet. o yüzden de baştan sona yapılan her hareket yanlış.

Eşinizi seviyor musunuz? Eşinizle mutlu musunuz? Ailesiyle olan problemlerinize o ne diyor? Eski talibinizle konunun ne alakası var? Artık evlenmişsiniz o da evlenmiş onu bi kenara bırakın. Şimdiki duruma odaklanın.
esimi seviyorum, cok buyuk bir askla evlendik, ikimiz bas basa olunca mutluyum ama maddi zorluklara ve surekli ailesi ile hasir nesir olmaya dayanamiyorum. kendisine sakince anlattim tum hiss ettiklerimi, durumumu ve beni anladi, bir daha asla gorusturmeyecegini, bunlari dusunmememi soyledi. zaten esim uni kazaninca ailesinden ayri sehre tasinmis ve o zamandan beri ailesi ile yasamamis senede bir kac kez gorusmus biri o da benim gibi bu durumu sevmiyor aslinda

Bunu da ilk defa duydum( bu insanların çoçugu ) ne kadar igrenç bi tabir acaba eşiniz sizin için böyle düşünse tepkiniz nolurdu ???

İlk yapacağın şey çocuk yapmamak. Ailesi ile mesafe koysan, sizden istekleri olmasa, bu seni mutlu eder miydi? Önce kök sorunun ne olduğunu anla. Maddiyat mı, ailesi mi, ailesiyse sizden istedikleri şeyler mi. . Çözüm sürecine sorunu anlayarak başla bence. Sanki sadece aile değil, maddi durum nedeniyle de böyle hissediyor gibisin.

Hala neden 3 yıl önceki eski talibiniz olan adama bakıp onun evliliğiyle kendi evliliğinizi kıyaslıyorsunuz sonuç olarak 3 yıl önce size doğru gelen seçim şu anki eşinizmiş ah vah etmek ancak sizi dahada yıpratır çözüm odaklı olun.

ailemin yardimini esim kabul etmiyor. kendi ailesi ile kirgin bu konular yuzunden

Eşiniz sizle aynı şartlarda doğmadı diye hemen eskiden size talip olan adama iç geçirmeniz aşırı çirkin. Ailesinin köylülüğünü falan da bahane etmeyin şu yaptığınız için. Ayrıca siz maddi sıkıntılarla boğuşurken eşinizin ailesi yardım etmiyor da sizin doktor aileniz napıyor?

Eşin ailesinin inanılmaz önemli olduğunu ben de sözlüyken anlamıştım ve onlara katlanamayacağıma da o sıralar karar verdim. Üzüntünüzü anlıyorum o yüzden, ama eğer eşinizle mutluysanız yapılacak en mantıklı şey ailesiyle aranıza mesafe koymak gibi. Bu durumlardan rahatsızlığınızı eşinize açıkça dile getirmeniz gerek eğer hâlâ yapmadıysanız.
Maddiyat konusunda haklısınız hele de bu ekonomide ama ne denir bilmiyorum. Böyle bir durumda boşanın da denmez ama detaylara siz hakim olduğunuzdan kendiniz bir yol çizmek zorundasınız. Başta dediğim gibi ben bu tarz insanları direkt sildim ama evli değildim elbette. Zor bir durum..

Tebrikler

ailemin yardimini esim kabul etmiyor. kendi ailesi ile kirgin bu konular yuzunden
yav zaten kimse yardım etmek zorunda değil. koca koca insanlar karar verip evlenmissiniz yani. “biri bana ev-araba alır” zihniyetiyle mi evlendiniz Allah aşkına? esinizin ailesine kırılması da saçma. Adam hala hayatta sonucta ve malını-parasını kullanmakta özgür. hesap mı verecek?

Ailenizin durumu iyiyse neden size destek olmuyorlar? Bence bi aile terapisine başlayın. Ne kadar erken o kadar iyi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…