Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

adacım çok zor ya . arkadaşımın kayınvalidesi de ne gerek var oturma odasına demiş. damadın bekarlığından çekyatı vardı. arkadaşıma bi tane de sen alırsın olur biter demiş.
ada ii o kadar borcun altından kalkıyosunuz maşallah. biz de beyaz eşyaları ödüyoruz nişanlımla yarı yarıya. mobilyaları da hepsini alıp ikiye bölmeyi düşünüyoruz. yarısını nişanlım yarısını babam verecek. eşimin ailesinde yok yardım zaten babası vefat etmiş. annesinin de ne geliri var ki. beklemiyorum o yüzden bişey.
borçsuz eşyaları alıcaz ama düğün ve takıya borç olabilir bizim de.nişana almadık ama kredi falan. açıkçası çok da aşırı masraf yapmadık.birikenlerle oldu bitti. bi de bizim yollara çok para gidiyor. hep uçak paraları valla. bi de o masrafımız var

Adacım sizin bey amcada bir garipmiş sankikaydirigubbakcemile3 Ne desem olmaz şimdi saten benimkine ayarım biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip olur sonra amcamada:jeyyar::roflol:
Allah sabır ve de kolaylık versin canım ya idare etmekten başka pek bi lüksün yok sanırsam seninde Ama mutlu olunca umarım bunların hepsi unutulur inş. Canım ben evi sonra gördüm diğer evden sonra hiç gözüktü gözüme Bu arada az önce ev artık bizim sayılır hayırlı olsun diye msj yazmış nişanlım. Geçmiş olsun yani bana sırf bu çocuk huzursuz olmasın diye ortalığı karıştırmamak zorundayım değse bari. Normalde kesinlikle bu kadar ılımlı değildim sanırım artık büyüyorum ya da yaptığım mallığa sevimli bir hal katmaya çalışıyorum . Hh kayınpederin savunmasıda şu onlar kaç aydır bişey bulamadı ben hemen hallediverdim diyormuş hatta şuan misafirleri var bu salak evin altkatıda satılıkmış orayıda arkadaşına aldıracakmış gelini için onu konuşuyorlarmış.
Emcim en son tapu olayınıda fikrini değiştirdi nişanlımın üzerine yapacaktı ama parayı denkleştirmek için kayınpeder çekti krediyi o sebepten onun üstüne olmalıymış.

anladım canım. neyse nasipmiş orası canım. aman boşver artık bi de kayınpederin vermiom evi çıkın kiraya diyiverir. ama senin görmen gerekliydi. o zaman içini yaptır istediğin gibi

canim zor olmaz mi hadi sen biliyorsun kayinpeder yok kadininda elinde yok o yuzden birsey beklemiyorsun ama bizimki oyle degil elinde olmasa diyecegim yok ondan yapamiyor.Ama cimri baska birsey degil be gulum,bir kayinpeder arayip ta gelinine maasina zam var mi diye soruyorsa artik dustugu durumu siz dusunun.Allah goruyor,rabbim benim yanimda olacak her zaman buna inaniyorum

Emcimm sağ ol canım.
Annemlerin boş evi var oraya geçeriz kapı dışarı edilirsek :1ninca: Şu tapuyu inş kredi bitince oğlunun üzerine verirde birde bu muhabbetler olmaz inş.
Evin fotolarıda var canım düzeltilmesi gereken çok yer var ama hemen düzeltemeyiz Kalebodurlar iğrenç mesela.
Daha kayınpederimin sponsorluğu bitmedi daha 10 adana, hasır set bide saat falan gibi takılar alacak o zaman biliyorum yapacağımı :1closedeyes: hihoyyyt

haklısın canım olup da yapmamak daha ayıp. sanki insan o yaştan sonra çocuğuna harcamıcak da kime harcıcak

maşallah kız zengin oldun bi hasır set zaten 6-7 milyar bi de burmalarrrr ohooo

Canım inşş. Durumu müsait bir insan evladının böyle yapması ne tuhaf ya Ya aynen adacım olanakları uygun değildir birşey yapamazlar eyvallah hiç bir lafım yok ama diğer şekil üzüyor olsa gerek canım ya İnş hepsi geçer.
Em o yol masrafları ne çok tutuyor bilmezmiyim. :bbo:

maşallah kız zengin oldun bi hasır set zaten 6-7 milyar bi de burmalarrrr ohooo

Bebemm hatta Allah kısmet ederde evlenip bi kaç sene geçtikten sonrada yapacaklarım var kiranın birini biz alalım diyeceğim geçinemiyoruz diye adamın bi oğlu var durumuda müsait verir gibime geliyor ama belli olmuyor bu işler.
Ay walla Allah razı olsun kayınpederimden o kadar parayı gözden çıkardıya bizim için her ne kadar istediğim gibi olmasada genede çok kızamıyorum ona. Allah eksik etmesin başımızdan (amin) Allah herkesin büyüğünü eksik etmesin başından (amin,amin,amin:))

siz de uzakta mısınız? çok bizim ya trabzon manisa, yazık bi istemeye geldiler bütün masrafları eşim yaptı

Ay canım ya uzak böyle oluyor
Nişanlımla tanışmadan önce 12 saatlik mesafeden bi subayla çıkıyodum. 2 haftada bir gelirdi çocuğun bütün maaşı yolda sokakta tükenirdi. Ordan biliyorum.
Nişanlım eski komşum aynı mahalleliydik eskiden biz ordan taşındık nişanlımla öyle tanıştık:)
şuan 20 dakka ötemde yakın sayılır gene.
Kzılar sorması ayıp alakasız bir soru olacak daha öncede yani nişanlanmadan önce ciddi düşündüğünüz biri oldu mu?j

ya benim olmadı uzun süreli bi ilişkim. birisiyle düşünüoduk aslında. ama şimdi anlıyorum ki ciddiyet faln yokmuş ortada.olmadı yani.

günaydın kızlar. sizlere dün gecemi anlatayım opuyorumnanaktan
şimdi akşam iş çıkışı kayınpederim aradı ben geldim diye.
sora bindik arabaya eve gittik.k.validem hazırlamış masayı yemekleri falan bizi bekliyor.
ayaküstü bikaç dedikodu falan. ben giyindim vs beraber yemek yedik.
ama patlayacaktım az daha. ye allah ye. yeter diyorum kızıyolar bana. tokluktan öldürceniz siz beni diyorum :roflol:
neyse yemekten sora nişanlımın kuzeni geldi. k.validem gel sende demiş.
oda bu fırsatı kaçırmamış. bahaneyle gece dertleşiriz demiş.
önce sütlaç, sonra çerez, nescafe, ardındanda meyve. iyice şiştim. delikafadulden
sora k.pederim gitti yattı. k.validem 2tane ruj,şampuan,saç kremi bide bişi daha var 3lü ondan almış bana onları verdi.
tupperdan bana ayırdıklarını aldıklarını gösterdi. koltuğun altı sırf bnm tupperlarla dolu :roflol:
bunları bi ara ayırıp getircem sana koycak yerim kalmadı bnmde dio.
hangini istersin ne rengi olsun diye sordu.
hiç farketmez görümcem hoşuna giden rengi alsın kalanı bana uyar,hepsi güzel dedim.
ki okadar güzel şeyler varki. bakliyat için kavanoz alacaktımya gerek kalmadı.
tupperın bakliyat kaplarından bisürü var.sürahi,limonluk,kapaklı küçük kahvaltılıklar,yağlık,saklama kapları,ekmek tabağı,yumurtalık,kaşıklar vs vs bi dolu şey var daha.
k.validem niye pijama getirdin ben sana bulamıcammı burdan diyo. bilmem olmaz belki falan die aldım yanıma dedm.
ben sana pijama takım aldım geldiğinde giyersin diye dedi. bi dahakine getirmem ozmn bende dedim :kedi:
sora nişanlımın kuzeni olan yandan görümcemle başbaşa kaldık.
ordan konuş burdan konuş derken saat 1 olmuş.e bide sabah kalkması var bunun. hemen yattık.mirmirmirmir
sabahta kalk,giyin hazırlan falan sora k.validem kalktı kahvaltı hazırladı. bisürü şey yapmış ama ben çok yiyememki h.içi kahvaltıda. zoraki yedim kalktım.
sorada k.pederim bizi işyerine bıraktı.
öle işte güzel bi akşam geçirdim :1closedeyes:

- 27 Aralık - uğurböcüğü - düğün -
opuyorumnanaktan - 24 Ocak - papatya2507 - nişan - opuyorumnanaktan
- 06 Şubat - derinss - düğün -
- 07 Şubat - taçsız prenses - düğün -
- 27 Mart - pınarpin - düğün -
- 27 Mart - scarce - düğün -
- 24 Nisan - adaer - düğün -
- 24 Nisan - OmrumunSahibi - düğün -
- 12 Haziran - esra8608 - düğün - :nazar
- 12 Haziran - organiksheker - düğün -
- 17 Haziran - Selen_Ay - 1.düğün -
- 19 Haziran - Selen_Ay - 2.düğün -
- 26 Haziran - ndrcn - düğün -
- 10 Temmuz - bebemmm - düğün -
- 10 Temmuz - eesra - düğün -
- 18 Temmuz - dreamlife - nikah -
- 24 Temmuz - dreamlife - düğün -
- 19 Eylül - papatya2507 - düğün -

günaydın kızlar
nisanım ne güzel bir gece geçirmiş
kayınvalidende çok anlayışlıymış ve seni sevdiği çok belli
Allah muhabbetinizi artırsın canım...

saol hejarcım. amin.
2011 yazı yaparız düğünü diyo.
ilkkez dün gece öğrendim bu düşüncelerini.2012 kalma ihtimalide vardı.
işi yok sonuçta nişanlımın.
seneye salonu tutarız dolmadan diyo :kedi:

günaydın heerkese

Anladım canım sende biizm gibi olucaksın işte.
biz söz,nişan falan diye ayırdık eeee alyans kıyafet falan belli mişutarafagitti

hayır speedy daha belli değil. İşte ocakta alışverişe çıkacağız hep beraber. Herşey o zaman alınacakmış. O kadar şey o güne nasıl sığacak bilmiyorum. Karışıklık olmasın diye ben önceden çıkıp bakacağım, nereden ne alalım diye. Çünkü çook kararsızım , o gün insanları bıktırabilirm bu yüzden:bbo:

hadi ya ne güzel bir haber bu canım
bizde 2011 eylülde düşünüyoruz canım
bütün kızları evlendirip sonra biz evlencez galiba nisanımopuyorumnanaktan

günaydın canım,nişan alışverişinden mi bahsediyorsun?
eğer öyleyse sen alacaklarını ayarla bir gün öncesinden falan
ertesi gün alışverişe çıkınca işine çok yarayacak emin ol
hem öyle olunca zamandanda tasarruf edersiniz
biz 1 günde halletmiştik bütün işlerimizi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…