Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

merhaba...
bu topice ilk kez yazıyorum, kısmetse Ocak ayında nişanım olacak. Şimdiden stresi geldi tabii
Yakında nişanı olacaklar kimler, dertleşecek ve öğrenecek çok şey var

benim sözüm olmadı, hatta istemediler bile :dance: İsteme ve nişan birarada olacak, nasıl olacak hiç bilmiyorum :)

benim sözüm olmadı, hatta istemediler bile :dance: İsteme ve nişan birarada olacak, nasıl olacak hiç bilmiyorum :)

Benim gibi olucak bizimde öyle isteme ile söz aynı anda olucak
ben Nişanı salonda düşünüyorum bide tabi daha da önemlisi nişanlı uzun süre kalmak istemiyorum ondan önce söz falan diye uzattıkhihoyyyt

ne güzel , şimdiden Allah tamamına erdirsin diyeyim ben :)
Bizim Nişan evde olacak, yakın akrabalar olur herhalde sadece. Ama nişanlılık süremiz kısa olmaz diye tahmin ediyorum maddi durumlardan dolayı.

ne güzel , şimdiden Allah tamamına erdirsin diyeyim ben :)
Bizim Nişan evde olacak, yakın akrabalar olur herhalde sadece. Ama nişanlılık süremiz kısa olmaz diye tahmin ediyorum maddi durumlardan dolayı.

Anladım canım sende biizm gibi olucaksın işte.
biz söz,nişan falan diye ayırdık eeee alyans kıyafet falan belli mişutarafagitti

ereglim sen de benim gibi sessiz gelinsin yani ahhh kuzum benim kıyamam,yapma bebeğim öncelik senin isteklerin olsun vallahi de kıymet bilmiyorlar billahi de.Ya sen benim blogda yazdıklarımı okumadın mı kayınvalidemin hareketlerini vs.Parayı teslim etmeden,herşey kesinleşmeden konuş lütfen.Hem ne demek kayınpederin evi karısına vs. gösteriyor.Sen necisin o zaman onu bir söylesinler.Kusura bakma bizimkilere o kadar doluyum ki bu tarz şeylerden artık sessiz kalamıyorum.O evde sen yaşayacaksın bunu düşünüp ona göre davranmalılar.Daha iyi fiyat edermiş pehhh,belki senin istediğin 4+1 evi siz hiç satmak istemeyeceksiniz.Orayı çok seveceksin belki kızını o evden gelin çıkaracaksın oğlunu askere yollayacaksın.Ya damat ailesi gelinin fikrini neden önemsemez ki.

İyi akşamlar kıslar..
Ereğli canım sevgilin bu ev işine ne diyor..Bütçe bellidir eğer aynı para ise senin beğendiğin yer olması gerekmezmiydi????Kayınpederinin diğer evi isteme nedeni nedr acep?:uhm:

Bu arada Uğur böcüğüm son hazırlıklardasındır sanırım merak ettim bacım senii çok heyecanlanma emiiii:jeyyar:

geldım:jeyyar:
gelınlığımı aldım bındallı gıymekten vazgectım cok süper gelınlık gıbı bı nışanlık buldum onu gıycem okadar harıkakı yaa :asigim:
son 2 günüm kaldı yaa ınanamıyorum askımı kavuşcamm:asigim:

böcük çok heyecanlı ya.. merak ettim düğün sonrası eklersin dimi foto? benim yazmana gerek yok dimi ben nikahı bastım :)

Tatlımmm Allah Razı olsun önerilerin için falan. Parası olan kendini bişey sanıyor malesef hani kayınpederin bize verdiği para vardıya bitanem üstünü biz tamamlayacaktık işte vazgeçmiş saolsun lütfetti bize ev için tek kuruş ödetmeyeceğinden olsa gerek fikrimi kale almaması ay çok sinir oldum adacım hadi kayınvalideyi anladıkta onların gelinlerinin, kayınvalidenin annesigilin ne işi var orada kaç aile bakmaya gitmişler benden önce ayrıca ben evi hiç görmeden önce imzalamışlar sözleşmeyi. Başlayacağım keyiflerinide nişanlım üzülmesin diye tepki gösteremiyorum.
Normalde çaçarondum bana sürekli anne(kayınvalidemin annesi)-kız(kayınvalide) laf soktukları zaman pişman ediyordum. Ama susulcak gibi değillerdi adacım benim babam şizofreni hastası ben zaten çok ama çok hassasım bu konuda düşün onu bile başıma kaktı kayınvalidenin anası olacak gerizekalı. Kayınvalide benden zaten 10 yaş falan büyük evlenince onun işlerini falan görmem gerekiyormuş hadi hasta olur falan anlarım sonuna kadar bakarım sağlıklı olsunlar yeterki(o zamanlar aynı apartmanda oturacağız sanıyorduk onlarla) ben biyerde çalışmıyorumda ondan sürekli evdeymişim hep böyle damara basacak şeyler. Ben karşılık verincede kayınpederim çok iyi biri aslında arada bi tuhaflaşıyor o da ben daha 5-6 aylık nişanlıyken onlara olanları çok fazla abartarak anlatıyordu hep aramızı açmaya çalıştı kayınpederimle. Bende çok doluyum bu konuda senide çok iyi anlıyorum canım tanıdık bi manzara görünce dayanamıyoruz. Sırf nişanlımın üzülmesine dayanamadığım için artık cici bir gelin olmaya özen gösteriyorum ama yakındır şartellerim atacak.
ıyi akşamlar kıslar..
Ereğli canım sevgilin bu ev işine ne diyor..Bütçe bellidir eğer aynı para ise senin beğendiğin yer olması gerekmezmiydi????Kayınpederinin diğer evi isteme nedeni nedr acep?:uhm:
Papatyacım sağ ol kuşummmm. Tatlım evler aşağı yukarı aynı fiyatta ikiside. Biri resmen rüya gibi bir daire tamda hayallerimdeki gibi. Diğer evi tek isteme nedenleri muhiti. Nişanlım beğenmediğimi biliyor aslında babasına karşı bişey diyemiyor para babasından çıkıyor diye. Babasıyla arasını açmak istemediğim için düşüncelerimi bu kadar açıklığıyla bilmiyor tabii klava:klava::tomato: Ya da biliyor işine gelmiyor. Ay anlamıyorum bu kadar mallık olur mu ya sırf satarız falan diye dandik bi yerde yaşamak zorunda kalacağım. Hayır normalde şartlar gereği olur eywallah hiç sorun değil ama çok çok daha güzeli varken sırf elden çıkmaz diye bu da yapılır mı ya:1ninca:klava:
yağmır ereglı msjlarınızı aldım canlarım
yazdımm

Uğurum canımmmm çok merak ediyorum o güzel kınalığınıa.s.

Son düzenleme:
ereğli canım ya hakılısın tabiki. işte para ailelerden çıkınca böyle ses çıkarılmıyor. bi de kendi üstlerine yaptılar değilmi? hangisi daha iyi bilmem artık bize de hiç fayda yok bak. kendimiz yapıcaz bütün malı mülkü.neyse ilerde para biriktirir istediğiniz gibi bir ev alırsınız.

ereglim canim benim nisanlinla ne olursa olsun konus bebegim yoksa gercekten pisman olacaksin.Ya sen evi gormedim diyorsun bak lutfen kendine gel,sana gostermeden nasil sozlesme yapabilir.Parayi veriyorsa veriyor el ogluna degil ya kendi evladina yapiyor.Ben bu insanlara anlam veremiyorum.
Aman sanki benim basimda cok az dert varmis gibi sana akil vermeye calisiyorum kusura bakma kuzum.Aksam uzeri nisanlim aradi sesi cok bozuk geliyordu ne oldu falan dedim.Babam eve takilacak kombiyi de bize aldirtacak galiba dedi.Neden ne oldu niye boyle soyuyorsun dedim.Evden cikmadan konustuk biraz dedi.
Sey diyormus kombi isini ne yaptin arastirdin mi falan bizimkide arastirdim en ucuzu 1300 diyor takmasiyla falan demis.Adamin hic umursadigi yok bu kadar tamam oglum su zaman aliriz,hallederiz falan demek yok.Bir insan bu kadar mi cimri olur ya,biliyorsunuz nisan oldu olali ne yapilacak ne alinacak hic umursamiyorlar.Nisanlim,ben ve benim ailem cirpinip duruyoruz.Inanir misiniz artik ikimizinde aldigi maas taksitlere ve kredilere gidiyor.

yatak odasini ,halilari,perde ve tulleri,firinimi benim ailem aldi

beyaz esyanin tumunu,1 tane oturma odasina kanepe,butun mutfak ivir zivirini ve butun diger ev icin ivir ziviri ben aldim hala taksit oduyorum,

aldigimiz evin kredi taksitini ve nisan yaparken aldigimiz ihtiyac kredi taksitini ve salon icin kose koltuk taksitini nisanlim oduyor.

en son iste nisandan sonra temmuzdan beri taksitlerden kalan paralarla guc bela 5 ay da biriktirdigimiz para ile yemek odasi aldik nisanlimla ikimiz

peki ya bu kayinpeder ve kayinvalide ne yapmayi dusunuyor derseniz
gordugunuz gibi hicbirsey yapmadilar yapmayacaklar.Lanet olsun artik diyecegim diyemiyorum.
Kayinpeder bir de kayinvalideye sey diyormus ne acelesi varmis masa sandalye olmazsa evde ne olurmus :) almasalarmis.

susuyorum artik cimrinin ekmegi yenmez derler de bu kadarmi gercek olurmus bu soz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…