Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

Ben yaşadıgım ülkede farklı bir şehire gitmemek için görüştügüm kişiyle bağları koparmak üzereyim. Sen taa başka ülkeye gitme cesaretinde bulunmuşsun. Hemde Amerika veya Avrupa gibi yer degil. Fakirligiyle, kadına değer verilmemesiyle ünlü bir ülke.
Üstüne birde kutsal bir meslegi hiçe sayarak.
Bunlar yetmiyor gibi, kayınvalidenizi yanınıza çağırmışsınız. Birde kayınvalideden anlayış bekliyorsunuz (yani kayinvalidenin dogdugu ve büyüdügü kültürü silip atmasını bekliyorsunuz).

Ben bukadar üst üste alınmış karara çözüm bulanadım.
Siz kendi kararlarınızla bu noktaya gelmişsiniz.
Tek seçenek, siz türkiyeye yerleşeceksiniz. Eşiniz sizin onu sevdiginiz kadar seviyorsa gelecektir. Yoksa zaten fedakarlığınız boşuna olmuştur...

Esim kotu kalpli bir insan degil. Sadece ona her seyi kabul etmeyecegimi gostermem lazim. Bosanmak istemiyorum. Cunku beni seviyor, ben de onu seviyorum. Yatalak kalsam omur boyu basimda bekler oyle bir insan. Tek asamadigimiz konu bu oldu. Yeni oldu bu da zaten. Gerceklesmeme ihtimali de var. Bir iki ay kadar duruma bakacagim. Ikna edici konusacagim, bakalim neler olacak. Illa ki bebek dogunca ben memleketime tatile giderken bebegimle gidecegim. Beni durdurmasi gibi bir sey soz konusu normal sartlarda olmaz. Ayni riskler onun icin de var. Tatile diye gider gelmeyebilirim mesela. Birbirimize boyle kotulukler yapmayalim isterim. Insallah Allah gonlume gore verir.

Kuzenm uzman doktor doğum yaptıktan 3 ay sonra işine başladı tembelleşmeyim diye, birde ameliyatlarda girdiği için pratikliğim gitmesin diye, siz yıllar sonra işe basladığınız zaman eski bilgilerinize sahip olacağınızı düşğnüyor musunuz ya da faydalı olabilceginizi sanıyor musunuz

yaşadıklarını empatiyle okudum ve gerçekten senin adına çok üzüldüm,ben olsam yerinde istanbula gelir çocugumu burda doğurur ve hayatımı istanbulda kurardım,gerçekten gelmeni ve seni istiyorsa aslında ne yapması gerektiğini ona anlatırdım,bu kadar fedakarlığa değer mi bu evlilik onu sorgulardım.

Çok doğru yazmışsınız

Kabul etme böyle birşeyi ayrı katlar olsada aynı ev gibi bi yemeğe gtmesen küsüyorlar duyyoruz burda..
kocanın gözünü korkutma zamanın gelmiş. İstanbul’a git .

Bide yurtdışındaki hastanelerdeki çalışanların %90 ı yabancı.. yani iş başvurusunda bulunun. Dil eğitimi alın. Boş durmayın.

bence türkiyeye özlediğiniz için ziyaret amaçlı gitmek istediğinizi söyleyin,kayınpeder üzerime yürüdü filan deyince sizin adınıza endişelendim,kötü muamele ile orada tutulmaya çalışılabilirsiniz,ayrıca ne avrupa ülkesi ne de amerika orada kalmak çocugunuza ne verebilir ki,hiçbir yerinden tutulacak tarafı yok bu konunun.

onun için ülkesini vatanını bırakıp gelmiş kültürlü bi kadın var karşısında,istediği tek şey de daha özel bir hayat,bu kadar fedakarlığa ragmen istediği bu istek bile yerine gelmiyor,ve siz inanılmaz iyi niyetli diyorsunuz,açıkçası sizin yaptığınızı kim bir başkasına yapsa o da muhteşem iyi niyetli olur,aşık oldugunuz için gerçekleri göremedğinizi düşünüyorum.

Evet bu uste yurume olayi gecmiste, hararetli bir aile kavgasinda olmustu. Kavgaya tutustuklari zaman cok ses cikiyor ve acikcasi ben korkuyorum. Aile icinde siddet goren yok fakat teminati da yok tabi. O yuzden kiskirtici davranmaktan kaciniyorum.

anladım yani adam gideceğiz diyorsa ihtimaller üzerine kavga etmek evet saçma olur. geriye ona güvenip güvenmediğin kalıyor. sonuçta bize ne kadar saçma gelsede şartları kabul ederek gitmişsin.

Tatile gider bidaha donmem olmuyor iste.
Cocugumu kacirdi diye hakkinizda sikayette bulunsa bebegi elinizden bile alirlar.
Bende yabanciyla evliyim, 2 cocugumuz var, ikisi de cifte vatandas.

Siz ne yapin edin esinizi Turkiye de yasamaya ikna edin, Hindistan'da o genis aile size huzur vermez.
Bir doktor olarak isinizi yapamiyor olmaniz cok uzucu.
Hindistan kadinlar icin Turkiyeden de daha gerici bir yer,orda yasamaniz sizi her acidan asagi ceker.

Ülkeler farklıda olsa kayınvalide, kayınpeder ve sevgili kocalar aynı demek
Üstüme vazife değil ama O kadar sene tıpı boşuna mı okumuşsunuz ? Ne kadar seversem seveyim mesleğimi bırakıp hiç bilmesiğim bir ülkeye gitmezdim.

Evet bu uste yurume olayi gecmiste, hararetli bir aile kavgasinda olmustu. Kavgaya tutustuklari zaman cok ses cikiyor ve acikcasi ben korkuyorum. Aile icinde siddet goren yok fakat teminati da yok tabi. O yuzden kiskirtici davranmaktan kaciniyorum.
Siz resmen bir kabusu yaşıyorsunuz , lütfen uyanıp kendinize gelin."Kışkırtıcı davranmaktan kaçınıyorum." ne demek? Sindirilmişsiniz işte.

Dediklerinizden sonra korktum acikcasi. Cocugumu kacirdi kismi... o hic aklima gelmedi nedense

Siz resmen bir kabusu yaşıyorsunuz , lütfen uyanıp kendinize gelin."Kışkırtıcı davranmaktan kaçınıyorum." ne demek? Sindirilmişsiniz işte.
Kiskirtip kendime bagirtip cagirtmak istemiyorum anlaminda dedim. sinmis oldugum bir gercek. Ama hamile halimle bagris cagris kavgaya tutusamam. Hos ben kavgalardan hep kacinmisimdir.

Kendimce ise tekrar donebilecegimi ama esim gibi birini tekrar bulamayacagimi dusundum. Tek sorunumuz bu oldu simdiye kadar. Ki ugrasirsam burada da uzmanligimi alabilirim. Sadece su an fizyolojik ve psikolojik olarak cok musait degilim. Sinavlara calismak yorucu, pat uykum geliyor. Bir aydir biyokimya kitabimlayim, zorlaniyorum ama bir yandan pes etmek istemiyorum. Yani meslegimi birakmadim ara verdim. Ev hanimi olmaya da niyetim yok. Bir senede bebegime kendim bizzat bakmak istiyorum. Sonrasinda bir seyler yapacagim mutlaka. Yorumlardan sonra daha da hirslandim en azindan bu sureyi bir takim basarilar elde etmek adina sinava hazirlanarak gecirmeliyim. Omrumce ogrencilikten kurtulamayacagim galiba.

Kiskirtip kendime bagirtip cagirtmak istemiyorum anlaminda dedim. sinmis oldugum bir gercek. Ama hamile halimle bagris cagris kavgaya tutusamam. Hos ben kavgalardan hep kacinmisimdir.

Gerçekten çok sinmişsiniz ya da sindirilmişsiniz.

Fazla özeleştiri de zararlı birşey, sürekli alttan almak, kendinizi hatalı bulmak sağlıklı davranışlar değil.

Bebek doğmadan Türkiye'ye dönerseniz iyi olur, zira doğduktan sonra babanın imzası olmadan ülke dışına çıkaramazsınız.

Eşinizin sizi gönül rızası ile Türkiye'ye göndereceğini sanmıyorum, bir akrabanızın hasta olduğunu falan bahane etmek şu aşamada aklıma gelen en mantıklı çözüm.

Dubai'de yaşamak gibi bir düşünceniz varsa neden Hindistan'da denklik almaya çalışıyorsunuz, eşiniz bu konuda sizi oyalıyor olabilir.

Hindistan sadece bir süreliğie gezilip görülecek bir yer, hijyen açısından kötü ve geri kalmış bir toplumda uzun süreli yaşamak bana çılgınlıkmış gibi geliyor.

Bir de merak ettim hangi ülkede tıp okudunuz?

Valla ben memleketten 250 km uzağa evlendim başka şehir daha iyi olur diye ve kafayı yemediğime şükrediyorum. Kaldı ki başka bir ülke ve o ülke Hindistan.
Ben sizin gibi mesleği elinde, ayakları yere basan bir insan olsam hemen Türkiye'ye dönerdim, merak etmeyin bu kadarcıktan boşanacak değilsiniz orta da bir çocuk var emin olun eşiniz peşinizden gelecek. Bu saçmalığı kendinize reva görmeyin.

Eşiniz dediği gibi sizi sevip değer veriyorsa, sizde eşiniz için bu fedakârlığı yapamazmısınız.. zaten kv evi çekip çeviriyor birde akşam olunca evinemi dönse.. ben kayınvalide olsam düzenimi bozup geliyorsam geliniminde beni başüstü etmesini isterim... ben 4 ay kv baktım son dönemleri yatalaktı çok zor bir süreç, ama eşinin desteği senin bütün yükünü alacaktır ki... benim eşimde sağolsun malesef ilgili değildir... ihtimaller üzerine huzurunuzu kaçırmayın keyfinize bakın... sonuçta kimse kusursuz değil, arada idare etmekte lazım:)

Bence boşanmak olmamali sizin iliskinizde
Esinizi seviyorsunuz ve eşinizde sizi seviyor

Yatalak olsam başımdan ayrilmaz diyorsunuz
Bu çok önemli

Ama ayni zamanda ailesi de önemli
Bence eşiniz bebekte gelmisken bi iki sene birlikte yaşayıp tekrar istediğiniz gibi ayri bir yere taşınma karariniza uyacaktir

Sonuçta şimdiye kadar hep ayrı yasamislar okul için

Ama doğumu türkiyede yapmanizi öneririm
Ailenizin yanında coj daha fazla rahat edersiniz

Hakkınızda hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…