Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

Duruma göre sende plan yap baktın olmuyor yapamıyorsun memlekete dön
Kaldığın yerden devam et hayata
Önemli olan mutlu olmak. az insan az dert

Dön gel buraya. Bunların Türk olanlari zaten hiç çekilmiyor sen bir de dünyanın bir ucuna gitmiş bulmuşsun. Orada yalnızsın bak iyice ezerler. Sen orda yaşayacağına eşin burda yaşasın.

Gerçekten şaşkınlık içerisinde okudum. Güzel bir mesleğiniz var,hadi Hindistan değil de daha medeni bir ülke olsaydı o da bir nebze tamam veya en azından eşinizin ailesi işin içinde bu kadar olmasaydı o da anlaşılırdı fakat nereden tutsak elimizde kalıyor. Kayınpederiniz üzerinize gelecek kadar gözü dönen biriyse ve buna rağmen eşiniz hala babasından çekiniyorsa çok da büyük düzelmeler beklemeyin. Geçici bir süreliğine de olsa ülkenize dönün ve mesleğinize sahip çıkın. Şu saatten sonra eşinize birşey olmaz,kucağında bebeğiyle eli kolu bağlanmış size olur. Sizin yerinizde olsaydım en acilinden nasıl mesleğime geri dönerim planını yapardım.

Hintli aileler ve onların anakuzusu oğulları dünyada bir marka maalesef. Yabancı forumlar, gazetelerdeki ilişki tavsiye sütunları onlardan kaynaklanan sorunlara çözüm arayan batılı kadınlarla dolu. Ama bizdeki kaynanalık müessesesi de pek naif olmadığı için siz idmanlı sayılırsınız bu konuda sıkmayın canınızı.

Öncelikle Allah yar ve yardımcınız olsun. Hamile olduğunuza göre buradan ne yazılırsa yazılsın birkaç yıl çocuğum babasız büyümesin mantığıyla (çok normal bütün kadınlar böyle) kalacaksınız. Sonra maalesef yine buradan ya da başka bir yerden çocuğum için kaldım ama eşim hayal ettiğim gibi çıkmadı sözlerini tutmadı, çocuğunu seviyor ama ben çok soğudum ve yoruldum ya da hala seviyorum ama artık katlanacak kadar sevmiyorum, eşimin ailesi gibi sorunları paylaşacaksınız. Türk erkekleri ve anneleri yeterince zor ama inanın Hint erkekleriyle ilgili daha korkunç söylentiler var tabi ben eşinizi tanımadığımdan eşiniz böyle deneyeceğim ancak insan yaşadığı yerden etkilenir, bunu unutmayın. Yapabiliyorsanız eşinizle başka bir ülkeye geçin,yapabiliyorsanız işinize başkayınve para kazanın ( bakın her aşamada en çok buna ihtiyacınız olacak), eşinize şu aşamada karşı gelemiyor ya da yanınıza çekemiyordanız ileriki yıllar daha da zor olacaktır. Sabır, politik olmak, doğru yerde duygunuzu belirtmek, gerektiği gibi önlemler almak yaşadığınız ortama göre ancak sizin yapabileceğimiz şeyler. Ben eğer kalacaksanız; düşünmeden konuşmayın, gözlem gücünüzü arttırın, eşinize ailesiyle ilgili olumsuz şeyler söylemeyin, bir şeyden rahatsızsanız eşiniz problemi çözsün, herkesle bir aradayken düşüncelerinizi sevimli bir dille dile getirin, birarada yaşamayı onaylamadığınızı eşinize kesin bir dille dile getirin ( bir kere taşınırlarsa zaten bu fırsat kaçmıştır o saatten sonra kavga etmeniz ilişkinizi sadece sıkıntıya sokacaktır), olumlu tataflarını düşünün yardım, destek gibi ( çocuk büyütmek zor bir iştir), eşinizi sevin ve güzel anılar biriktirin. Evladınız hayırlı olsun.Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin inşallah.

Hintli bir esiniz var ayri wc kismini anlamadim adamlar wc kullanmiyo ki :)

Tip okuyup hintli biriyle evlenmek cok buyuk cesaret . Dunyanin ennadir vakalari hindistanda cunku kardes ve kuzen evlilugindan baska bisey yok. 6 kollu 8 bacaklilar vs

Iyi cesaret
Kalin orada bizim hic dra ihtiyacimiz yok dr kayniyo burasi bizim drlar gunde 3 hasta bakiyo okadar cok dr var ...

Hindistan deyince barakada yasiyorum izlenimi verdi herhalde :) o tur bir hayati asla kabul etmezdim zaten. Sabir esigim yuksek olsa da:) gayet guzel villa olarak nitelendirilecek bir evde yasiyoruz ki bulundugum bolgede de cogu ev bu sekilde ve bu evlerde yasamak icin zengin olmaya da gerek yok. Hindistan cok buyuk ve her kesimden insan barindiriyor. Tuvalet icin sikinti cekenler sehir hayati yasamayanlar ve ne yazik ki fakirve egitimsiz kesim. Eger orta halli iseniz gayet iyi sartlarda yasayabiliyorsunuz. Benim tek sıkınti ettigim aile konusu oldu ki onu da dun esimle konusarak astigimiza inaniyorum.

Yorumlariniz icin tesekkurler. Son konusmamizda esimle konuyu cozdugumuzu dusunuyorum. Burada kalma niyetim devam ederse de kariyerime burada devam edecegim. Zaten bir yandan olasi sinavlara yavas da olsa hazirlaniyordum. Kaldigim sureyi bu anlamda lehime cevirecegim. Konuyu sonlandirma hakkim var mi? Kilit? Nasil yapiliyor?

Demekki hiç birşey hint filmlerindeki gibi degil
Kaynana her yerde kaynana
Acilen hint filmleri izlemeyi bırakmalıyım

Hakkınızda hayırlısı olsun.
Allah seni tiviti
İzle sen yine,ama kaptırma kendini fazla
Konu sahibi,muneyi etiketlersen konunu kapatır...

Pakistanlılar,hintli müslümanlar değil mi zaten Yanlış mı biliyorum

Ailesi o arsayı alıp evi yaparsa hayatınızın geri kalanı orda geçer gibi geliyor bana.
Eşiniz kira ödemiyoruz bak kendi evimiz diyebilir,ailemden ayrı yaşamak istemiyorum bizde böyle diyebilir hatta bak bebeğe annem bakar sen çalışırsın,insanlar sana iyilik yapıyor sen sorun çıkarıyorsun bile diyebilir.
Asla aileyle aynı binada yaşamayın. Üst katınızı kiralamasınlar,yaptıkları eve taşınmayın. Girerseniz çıkamazsınız diye düşünüyorum.

Daha bi rahat verelim konu sahibine artık.
Daha dün yeter artık yazmayalim. Resmen konu sahibini bunalttik. Vermiştir elbet bir karar diyecektim ki, bu sizin adina karar vermek olur diye vazgecmistim. Gerçekten bunaltmisiz
Size bundan sonra ki hayatınızda mutluluklar diliyorum.umarım hersey gönlünüzce olur :)

Allahim demekki kv, kp, elti melti her yerde ayni yaa...
Turkiyede yasasaydiniz ikiniz de calisir gulluk gulistanlik yasardiniz ne isiniz vardi orda. Resmen okudugun bolum bosa gitmis omur boyu kv kp ile yasayacaksin. Cocugu Turkiye de dogur biraz uzaklik ve kaybetme korkusu ver.

Ferb, çok tesekkur ediyorum. Umarim sizin de her sey gonlunuzce olur. Sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…