Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

Hindistan mi? Guzelim Turkiye varken neden orasi? Birde insanlari cok pis diyolar dogru mu?

Merhaba

Bence olumsuz düşünmeyin. Henüz birlikte yaşamadan yapamam demeyin. Fikrinizin sorulması gerekir tabi ama maddi durumu da birlikte değerlendirince alternatifiniz yok gibi duruyor. Bu nedenle eşiniz bencilsiniz demiş. Bu şekilde söylemese daha iyi tabi ama kastettiği durumu anlamanızı istediği. Hem birlikte olmanız hem ailesinin durumu hepsi degerlendirilince makul görünüyor.

Ben anlaşamam ben öyle yaşamadım demeyin.

Gördüğünüz gibi siz de insanlara muhtaç olabiliyorsunuz. Bazen de onların size ihtiyacı olur . Kafamızda kötü algılar var kalabalık aileye karşı ama illa öyle olacak değil. Bu daha çok sizin durumu nasıl ele aldığınızla ilgili. Bakis acinizi değiştirir kalabalık aileyi deneyimlemeye odaklanirsaniz keyif almak da mümkün olur. Olur mu rahatsız mi olurum bugün n3 sorun çıkacak derseniz öyle de olur zaten.

Bence akışa bırakın. Aile bağları olumlu gözüküyor. Kayinvalideniz hasta babaya bakarken dahi size yardıma gelmeyi kabul etmis. Hem de ev işlerini de size yüklememiş ki sizin eviniz olduğunu anlıyorum. Iyi niyeti görün siz de elinizden geldiğince mukabele etmeye çalışın bence.

Kötü olmak çok kolay.
Iyi tarafından tutmaya çalışın.
Günümüzde insan eşine bile tahammül edemeyecek gibi bireyselleşme koca canavara dönüştü aileleri yutuyor. Bence direnmeyin. Guzel bir sey aile olmak. Bunu en iyi sekilde yasamak sizin elinizde. Siz aile hayatını seçin bence

5 aydır eşimden ayrı kaldım okul sebebiyle .
Bu duygularla yazıyorum. Aile önemli.

Sevgiler selamlar

Eşiniz dediği gibi sizi sevip değer veriyorsa, sizde eşiniz için bu fedakârlığı yapamazmısınız.. zaten kv evi çekip çeviriyor birde akşam olunca evinemi dönse.. ben kayınvalide olsam düzenimi bozup geliyorsam geliniminde beni başüstü etmesini isterim... ben 4 ay kv baktım son dönemleri yatalaktı çok zor bir süreç, ama eşinin desteği senin bütün yükünü alacaktır ki... benim eşimde sağolsun malesef ilgili değildir... ihtimaller üzerine huzurunuzu kaçırmayın keyfinize bakın... sonuçta kimse kusursuz değil, arada idare etmekte lazım:)
Inanin onlari da kirmak istemiyorum. Kadincagiz firfir donuyor. Ben de merhametliyim. Insallah hicbirimizin uzulmeyecegi bir sekilde anlayisla cozeriz bu durumu. Yeni yil hepimize mutluluklar getirsin. Size de :)

Kendinizi biraz toplayin kolay bi karar degil farkindayim ama orda yabancisiniz esinizde arkanizda degil ayrica mesleginiz var bi sure dogum icin istanbula dönün eger huzurlu olursaniz esinizden uzakta bosanin donmeyi

Merhaba

Bence olumsuz düşünmeyin. Henüz birlikte yaşamadan yapamam demeyin. Fikrinizin sorulması gerekir tabi ama maddi durumu da birlikte değerlendirince alternatifiniz yok gibi duruyor. Bu nedenle eşiniz bencilsiniz demiş. Bu şekilde söylemese daha iyi tabi ama kastettiği durumu anlamanızı istediği. Hem birlikte olmanız hem ailesinin durumu hepsi degerlendirilince makul görünüyor.

Ben anlaşamam ben öyle yaşamadım demeyin.

Gördüğünüz gibi siz de insanlara muhtaç olabiliyorsunuz. Bazen de onların size ihtiyacı olur . Kafamızda kötü algılar var kalabalık aileye karşı ama illa öyle olacak değil. Bu daha çok sizin durumu nasıl ele aldığınızla ilgili. Bakis acinizi değiştirir kalabalık aileyi deneyimlemeye odaklanirsaniz keyif almak da mümkün olur. Olur mu rahatsız mi olurum bugün n3 sorun çıkacak derseniz öyle de olur zaten.

Bence akışa bırakın. Aile bağları olumlu gözüküyor. Kayinvalideniz hasta babaya bakarken dahi size yardıma gelmeyi kabul etmis. Hem de ev işlerini de size yüklememiş ki sizin eviniz olduğunu anlıyorum. Iyi niyeti görün siz de elinizden geldiğince mukabele etmeye çalışın bence.

Kötü olmak çok kolay.
Iyi tarafından tutmaya çalışın.
Günümüzde insan eşine bile tahammül edemeyecek gibi bireyselleşme koca canavara dönüştü aileleri yutuyor. Bence direnmeyin. Guzel bir sey aile olmak. Bunu en iyi sekilde yasamak sizin elinizde. Siz aile hayatını seçin bence

5 aydır eşimden ayrı kaldım okul sebebiyle .
Bu duygularla yazıyorum. Aile önemli.

Sevgiler selamlar
Guzel yorumunuz icin tesekkur ediyorum. Sevdiklerimi kaybettim,kimisinden uzak kaldim. Mesela abimi 20 yildir gormedim, annemi kaybettim. Annemi pankreas kanserinden kaybettim. Oglunu o da 9-10 yil gormemisti oldugunde. Babam eskiden bizi aramazdi. Ayri anne baba cocugu olmak nedir bilirim. Onu da affettim. Simdi birbirimizi cok seviyoruz. Su an hormonlarimin da etkisiyle costum sanirim. Sevgiye onem veren bir insanim. Sevgisizligin, annesizligin, babasizligin ne demek oldugunu cok iyi biliyorum. Esim benim her seyim oldu. Ölumlu dunyada gonulleri hep hos tutma taraftari oldum. Insallah bundan sonraki hayatimda sevgiden mahrum kalmam ve ihtiyaci olanlari da mahrum birakmam. Sevgiler :)

Hindistan mi? Guzelim Turkiye varken neden orasi? Birde insanlari cok pis diyolar dogru mu?
Pis de var temiz de:) acliktan olen de var olenleri gormezden gelip sefa suren de. Bambaska bir dunya burasi. Ben nispeten iyi bir yerdeyim. Fakirlikten kemikleri cikmis ama ekmek parasi icin sisko sisko insanlari bisikletle insan gucuyle(fayton) 45-46 derecede tasiyanlar var. Bunu 15 20 rupee gibi bir para icin yapiyorlar. 1 liraya falan denk geliyor olabilir. Kokarlar tabi ne yapsin. Ama orta duzey geliri olanlar daha temiz. Genel olarak baharat asigi olduklarindan baharat kokusu da siniyor insanlara. Pis de ver, asiri temiz olani da. Ne ararsan var yani:)

Dediklerinizden sonra korktum acikcasi. Cocugumu kacirdi kismi... o hic aklima gelmedi nedense :KK43:

Yabanciyla evliyseniz herseyi dusunmeniz gerekir.
Bebege TC vatandasligini kesinlikle alin, kimisi cok onemsemiyor.
Dogumdan sonra baba imzasi olmadan yurtdisina bebegi bal gibi cikarirsiniz, ben cocuklarimla cok kere cikis yaptim yasadigim ulkeden, hicbir sIkinti yasamadim.
O sorun eger bosanirsaniz cikar cunku mahkeme cocugun ulke disina cikisini yasaklayabilir ya da sinirlandirabilir.
Sizin ogrenciliginiz yeni basliyor,bnm esimde hekim, 8 yillik evliyim,oturup hala saatlerce calisiyor uzmanligini almasina ragmen.
Uluslararasi gecerliligi olan sinavlar var, uzmanlik aldiktan sonra onlara odaklanin ozaman bir cok ulkede sIkintisiz calisirsiniz.
Dubai' de hayata 1-0 yenik baslarsiniz, siz esinizi Turkiyede yasamaya ikna edin guzellikle

Insanimizin yardimsever ve hassas olmasi ne kadar guzel bir sey. Bu ozelligimizi seviyorum. Allah hepimizin gonlune gore versin insallah. Yeni yil bizlere mutluluklar getirsin dilerim. Destek ve yorumlar icin cok tesekkur ediyorum.

Guzel yorumunuz icin tesekkur ediyorum. Sevdiklerimi kaybettim,kimisinden uzak kaldim. Mesela abimi 20 yildir gormedim, annemi kaybettim. Annemi pankreas kanserinden kaybettim. Oglunu o da 9-10 yil gormemisti oldugunde. Babam eskiden bizi aramazdi. Ayri anne baba cocugu olmak nedir bilirim. Onu da affettim. Simdi birbirimizi cok seviyoruz. Su an hormonlarimin da etkisiyle costum sanirim. Sevgiye onem veren bir insanim. Sevgisizligin, annesizligin, babasizligin ne demek oldugunu cok iyi biliyorum. Esim benim her seyim oldu. Ölumlu dunyada gonulleri hep hos tutma taraftari oldum. Insallah bundan sonraki hayatimda sevgiden mahrum kalmam ve ihtiyaci olanlari da mahrum birakmam. Sevgiler :)

ne güzel.. işte size kocaman bir aile.
gönlünüzde yeşeren eşinizin sevgisini daha da büyütme imkanı bu belki de
her zaman korkularla mutsuz mu olurum dememek lazım. bize empoze edilen fikir bu büyük aile kayınvalide hep sorunlu diye.
sevgiye izin verin. yeşersin.
her gün mutlu geçmeyecek belki ama dayanışmak aile olmak o demek zaten. iniş çıkış da olsa sevgi bağını canlı tutmak onun için emek vermek...
aile huzurunuz için dua edeceğim.
Sevgiler :)

Güzel kardeşim, kardeşim diyorum ama en küçük kardeşimden bile ufak yaşın, çok çok gençsin
Sevgi isteği, aile özlemi nedir gayet iyi biliyorum, seninkine benzer bir ailede büyüdüm
Sana ilk söyleyeceğim şu ki aşk uçucu bir duygudur, sürekli beslenmek ister, memnuniyetsizlikler, sürekli fedakarlıklar aşka hiç iyi gelmez. Yaşadığın ülkenin gelenekleri , şartları malum orada kadın olarak istediğin hayatı yaşamanın imkanı yok bunu hepimiz biliyoruz, uzun vadede bu sebeplerden aşk zaten kalmayacak.

Toplu bir aile ortamı içinde yaşayan eşin, nerede okursa okusun, ne tecrübe edinirse edinsin o kültürün insanı, bazı görüşler asla değişmeyecek kafasında, o üç sene gelip geçecek ve eşin sana başka bahanelerle gelecek. Ailesini ezmesi, uzaklaşması mümkün değil inan bana, birbirine bu denli bağlı ailelerde kopmak imkansız ve üç yıl sonra iş işten geçmiş olacak. Eşin seninle yaptığı evliliğe bağlı ise, senin için fedakarlık yapmaya hazır ise zaten peşinden gelecektir. Bebeğini İstanbul'da doğur, öyle olursa böyle olursa diyerek hayatını riske atma. Mesleğin konusunda zaten çok büyük bir hata yapmışsın bu hata daha fazla ilerlemeden hayatının kontrolünü eline al, eşinin ailesi ne kadar iyi olursa olsun sonuçta sahip oldukları görüş belli, seni anlamalarına imkan yok, bu isteklerini dile getirdikçe zaten kötü kadın olacaksın bir tık sonrasında çok canını acıtacak başka şeylerde yaşaman mümkün, bu konularda aşk, meşk duygusallıklar boş, kimse anlamaz seni, hayatına yazık edersin. 40 yaşında ama neredeyse 80 yıllık yaşamış biri olarak can-ı gönülden bu hatadan dönmeni diliyorum, hayat şansa, kumara bırakılmayacak kadar kırılgan, zaman inanılmaz hızlı akıp gidiyor, hiç bir şey için asla ama asla olmadığın birine dönüşmeye değmez, bu sözlerimi dikkate alırsın umarım, sevgilerimle...

Güzel kardeşim, kardeşim diyorum ama en küçük kardeşimden bile ufak yaşın, çok çok gençsin
Sevgi isteği, aile özlemi nedir gayet iyi biliyorum, seninkine benzer bir ailede büyüdüm
Sana ilk söyleyeceğim şu ki aşk uçucu bir duygudur, sürekli beslenmek ister, memnuniyetsizlikler, sürekli fedakarlıklar aşka hiç iyi gelmez. Yaşadığın ülkenin gelenekleri , şartları malum orada kadın olarak istediğin hayatı yaşamanın imkanı yok bunu hepimiz biliyoruz, uzun vadede bu sebeplerden aşk zaten kalmayacak.

Toplu bir aile ortamı içinde yaşayan eşin, nerede okursa okusun, ne tecrübe edinirse edinsin o kültürün insanı, bazı görüşler asla değişmeyecek kafasında, o üç sene gelip geçecek ve eşin sana başka bahanelerle gelecek. Ailesini ezmesi, uzaklaşması mümkün değil inan bana, birbirine bu denli bağlı ailelerde kopmak imkansız ve üç yıl sonra iş işten geçmiş olacak. Eşin seninle yaptığı evliliğe bağlı ise, senin için fedakarlık yapmaya hazır ise zaten peşinden gelecektir. Bebeğini İstanbul'da doğur, öyle olursa böyle olursa diyerek hayatını riske atma. Mesleğin konusunda zaten çok büyük bir hata yapmışsın bu hata daha fazla ilerlemeden hayatının kontrolünü eline al, eşinin ailesi ne kadar iyi olursa olsun sonuçta sahip oldukları görüş belli, seni anlamalarına imkan yok, bu isteklerini dile getirdikçe zaten kötü kadın olacaksın bir tık sonrasında çok canını acıtacak başka şeylerde yaşaman mümkün, bu konularda aşk, meşk duygusallıklar boş, kimse anlamaz seni, hayatına yazık edersin. 40 yaşında ama neredeyse 80 yıllık yaşamış biri olarak can-ı gönülden bu hatadan dönmeni diliyorum, hayat şansa, kumara bırakılmayacak kadar kırılgan, zaman inanılmaz hızlı akıp gidiyor, hiç bir şey için asla ama asla olmadığın birine dönüşmeye değmez, bu sözlerimi dikkate alırsın umarım, sevgilerimle...
Dikkate alacagim. Mutlu yillar ve sevgiler :) Ayrica emek verip yazdiginiz icin cok tesekkur ediyorum. Esimle bu konuyu enine boyuna tekrar konusacagim. Umit ediyorum fazla buyumeden halledebiliriz.

Bulunduğun ülkenin hukuk sistemini araştır. Düşündüğün şeylerin tersini yaşarsan neler olabilir bil. Birinin insafına kalmakla, verdiği sözleri tutar demekle olacak şeyler değil bunlar. Bilinçli hareket etmen gerekli ki pişman olursan birgün, telafisi imkansız zararlara uğramayasın.

Asıl şimdi pılını pırtını topla git yoksa doğduğunda ayrılırsan bebeğini vermezler gibi duruyor...Söyle babana çok hastaymış gibi damadını arasın son kez kızımı görmek istiyorum desin çıkıp gelin gelincede kanamam arttı aşkım mecbur doğumu tr. yapacağım dersin buda sana epey düşünme zamanı kazandırır...

Eşimle hiç bir sorunumuz olmadı bu konu haricinde demişsiniz. Ama işi bırakan, ülke değiştiren, sulalesiyle yasama olasılığı olan sizsiniz. O işinde uzmanlaşma derdinde, kendi ulkesinde, kendi ailesiyle. Siz hiç ses cikarmıyorsunuz, pasif durumdasınız. Neden sorun olsun ki? Siz bütün hayatınızı ona uydurmussunuz. Tam tersini teklif edin o zaman görün kim ne kadar iyi.

bence hem evliliği kurtarmak adına hem sorunların aşılması adına ne sizin nede eşinizin memleketinde yaşamayın.ne guzel emek verip okadr okumussunuz meslginizi icra edebileceğiniz ortak bir ulke bulun yerlesin.

cok uzuldum , cok hassassiniz belli ki , sizi kirmak istemiyorum o yuzden bir abla tavsiyesi olarak gorun , gelin istanbulda dogurun cocugunuzu , esiniz sizi , sizin onu sevdiginiz kadar sevseydi sizi boyle bir duruma sokmazdi , ailesiyle yasamak iatemedifinizi soylemissiniz ama o sizi mecbur tutuyor resmen
kendinize bunu yaomayin , cocugunuzu oyle bir ortamda yetistirmeyin
dogacak cocugunuz ne kazanacak o ortamda ? nasil buyuyecek? nasil bir insan olacak?
sevginizi askinizi bi kenara birakip kendinize ve coxugunuza nasil bir hayat istediginizi dusunun ve mantiginizla karar verin

X