Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

Bence Turkiyede dogur çocugunu. O zamana kadar da tus calış. Hayatini düzenini Turkiyede kur. Eşin de dahil olmak isterse kapını acarsın. Ama Hindistan bana mantıklı gelmiyo

çocuk olduktan sonra herşey daha kötü olacak. benzerini sadece kayınvalide ile türkiyede yaşadım. aynı hikaye aynı son. siz hindistanda kaldığınız sürece o aileden kurtulamazsınız. temizlik yemek fln hikaye. bende temizlik yemek yapmıyorum. ama kayınvalide ile aynı hayat zor. (birlikte yaşamıyoruz ama hep bizde). temizlik yemek birnii tutup yaptırırsın zor bişey değil. ayrıca da bir süre sonra sorun yaşadıkça eşin sana baskı yapacak. bak annem temizliğini bile yapıyor ortlaığı toplamıyorsun şunları bunları yapıyor vs. yani o avantaj da dezavantaja dönecek. herşeyi kafana kakacaklar. ödün veren sen olduğun halde.

sizi hiç üzmek istemem ama ama dayanamıyorum. sen koca doktor ol. nerdeyse 20 yıl dirsek çürüt. Türkiyeden asırlarca geri ülkeye git kabile halinde yaşa!
ya kendinize bunu yapmayın bence. gelin güzel ülkemde işiniz icra edin. Ülkemizin sizin gibilere çok ihtiyacı var :KK66:
belki Hint filmleri gibi değildir hayat ama izleyince yok artık diyorum! bir de burda konu açılmıştı Hindistanlılar pislik içinde yaşıyor diye. hatta başka ülkede yaşayan Hintliler kendi ülkelerine gidince mikroptan hastanelik oluyorlarmış. bilemedim yani çok sıkıntılı durum. Allah yardımcınız olsun

Turkiye'ye biletimi aldigimi esime soylesem viyak viyak aglayacagini biliyorum aslinda. Istiyorum ki bunlara sebebiyet vermeden anlasin ve babasina beraber yasamanin evliligimizi etkileyecegini soyleyebilsin. Babasindan cekiniyor sanirim. Yani ben resti cekmeden pacasi tutusmayanlardan. Saglam bi bollywood sahnesi sart bunlara!

bence oyuna gelmeyin de! yani bebek karnınızdayken her şey kolay. size, sizin istediğiniz hayatı söz verip bebek doğunca değişebilir durum. işte ondan sonra işin içinden çıkamayabilirsiniz. çünkü sizi resmen kandırmış adam!

yerinde olsam bir dakika durmam orada, Sevgi bazen yetmiyor.
hele senin durumunda.
kac kurtar kendini.

Bebek karninizdayken kaçıp gelmesi daha kolay. Elinize alınca o kadar kolay olmayabilir. Hem çıkış izni falan baba vermeyebilir. Bence fırsatınız varken, bebeğiniz karninizdayken dönün ülkenize.
Böyle durumların düzelip herşeyin güllük gulistanlik olacağını beklemenin saçmalığıni bilmeniz gerekir. Hicbir zaman düzelmez. Eğitimli biriymissiniz, yapmanın etmeyin azıcık düşünün lütfen.

Esinle mutluysan aileyi onlarin taktikleriyle aradan cikar. Ne mezunu olup nerede yasamayi sectigin seni ilgilendirir.
Bizim sozde insansever kadim milletin yorumlarini da bosver. Doguya baktiklarinda dunyanin en iyi milleti batiya baktiklarinda en beteri sayarlar kendilerini. 1.5 milyarlik ulkenin insanlarindan bahsederken yapilan genellemeler falan komik. Wc yokmus herkes kardesiyle evleniyormus pislikten hasta oluyorlarmis, asirlarca! geridelermis bizden. Ben de yurtdisindayim birsuru hintli arkadasim da var, gayet egitimli akilli insanlar.
Su turk milleti kadar kendine asik ve ayni zamanda kendinden nefret eden baska bi millet gormedim.

Esinle mutluysan aileyi onlarin taktikleriyle aradan cikar. Ne mezunu olup nerede yasamayi sectigin seni ilgilendirir.
Bizim sozde insansever kadim milletin yorumlarini da bosver. Doguya baktiklarinda dunyanin en iyi milleti batiya baktiklarinda en beteri sayarlar kendilerini. 1.5 milyarlik ulkenin insanlarindan bahsederken yapilan genellemeler falan komik. Wc yokmus herkes kardesiyle evleniyormus pislikten hasta oluyorlarmis, asirlarca! geridelermis bizden. Ben de yurtdisindayim birsuru hintli arkadasim da var, gayet egitimli akilli insanlar.
Su turk milleti kadar kendine asik ve ayni zamanda kendinden nefret eden baska bi millet gormedim.
Dediklerinizde haklisiniz. Kimseyle tartisip konuyu uzatmak istemedigimden izah etmeye calismadim. Hindistan bilim konusunda bizden ileri. Nukleer silahini kendi uretmis bir ulke. Tip ve muhendislik alanlarinda da cok iyiler. Tek sorun populasyon. Bazi amerikalilar turklerin deveye binip seyahat ettigini dusunuyor bu da onun gibi bir sey. Hindistan da herkes pıpını tarlada yapmiyor:) kardes evliligini de ilk kez duydum. Belki istatiksel olarak olmustur. Bu populasyonla normal. Sadece yeni delhi'de 40 milyon civari insan var. Bir ogretmen, doktor, hakim ayni turkiye'de oldugu gibi iyi hayat suruyor. Benim esim de egitimini tamamlayinca tr deki bir hekimle hemen hemen ayni maasi alabilecek. Hatta biraz un yapsan bir muayenehane ile koseyi donuyorsun. Hekimlik biraz da gonul isi. Para para para nereye kadar. Goturecegimiz bir kefen yahu :) guzel dusunceleriniz icin tesekkur ediyorum.

Dediklerinizde haklisiniz. Kimseyle tartisip konuyu uzatmak istemedigimden izah etmeye calismadim. Hindistan bilim konusunda bizden ileri. Nukleer silahini kendi uretmis bir ulke. Tip ve muhendislik alanlarinda da cok iyiler. Tek sorun populasyon. Bazi amerikalilar turklerin deveye binip seyahat ettigini dusunuyor bu da onun gibi bir sey. Hindistan da herkes pıpını tarlada yapmiyor:) kardes evliligini de ilk kez duydum. Belki istatiksel olarak olmustur. Bu populasyonla normal. Sadece yeni delhi'de 40 milyon civari insan var. Bir ogretmen, doktor, hakim ayni turkiye'de oldugu gibi iyi hayat suruyor. Benim esim de egitimini tamamlayinca tr deki bir hekimle hemen hemen ayni maasi alabilecek. Hatta biraz un yapsan bir muayenehane ile koseyi donuyorsun. Hekimlik biraz da gonul isi. Para para para nereye kadar. Goturecegimiz bir kefen yahu :) guzel dusunceleriniz icin tesekkur ediyorum.
Arkadasim burada misli gecmis zamanlarla kulaktan duyma bilgilerle konusuyorlar orada 5 aydir yasayan sensin.
Kardes evliligini bilmiyorum ama nerede cokluk orada :) lafini biliriz.
Farkli dinler kulturler cehalet olan kesim var tabii ki orada.
Bir kadinin 5 kardesle birden evlendigi.
Kuzen evliliginin yasak ama dayi evliliginin serbest oldugu kesimler var.
ama gayet de turkiye standartlarina yakin yasayan insanlar da var. elbette para onemli. Ben de gittim hindistana. Insan o rickshawlari cekenleri gorunce adaleti sorguluyor. Azicik paraya tum gun calisan insanlarin belki 1 gunluk maasi ileride sizin esinizin muayene ucretine yetmeyecek.
Para ise konu fazla para ile hindistanda daha iyi de yasanilir.
Ask ise insanlik ise onun memleketi yok.

Arkadasim burada misli gecmis zamanlarla kulaktan duyma bilgilerle konusuyorlar orada 5 aydir yasayan sensin.
Kardes evliligini bilmiyorum ama nerede cokluk orada :) lafini biliriz.
Farkli dinler kulturler cehalet olan kesim var tabii ki orada.
Bir kadinin 5 kardesle birden evlendigi.
Kuzen evliliginin yasak ama dayi evliliginin serbest oldugu kesimler var.
ama gayet de turkiye standartlarina yakin yasayan insanlar da var. elbette para onemli. Ben de gittim hindistana. Insan o rickshawlari cekenleri gorunce adaleti sorguluyor. Azicik paraya tum gun calisan insanlarin belki 1 gunluk maasi ileride sizin esinizin muayene ucretine yetmeyecek.
Para ise konu fazla para ile hindistanda daha iyi de yasanilir.
Ask ise insanlik ise onun memleketi yok.
Olmaz mi bir o kadar da tuhaf akla yatmayan seyler var. Ama ulke cok buyuk ve cok kalabalik. 1.2 milyarlik ulke bu. Polyandry yanilmiyorsam. Tek kadin 5 erkekle evlenmisti. Koca 1.2 milyarlik ulkenin bir koyunde olan bir gelenek bu. Herneyse ben konumu kilitlettirmek istiyorum ama buna hakkim var mi? Ben meselemi esimle cozdum.

Olmaz mi bir o kadar da tuhaf akla yatmayan seyler var. Ama ulke cok buyuk ve cok kalabalik. 1.2 milyarlik ulke bu. Polyandry yanilmiyorsam. Tek kadin 5 erkekle evlenmisti. Koca 1.2 milyarlik ulkenin bir koyunde olan bir gelenek bu. Herneyse ben konumu kilitlettirmek istiyorum ama buna hakkim var mi? Ben meselemi esimle cozdum.
Umarim cozersiniz.
Yoneticiler tatil nedeniyle biraz uzak kaldilar siteden. Gorunce kilitlerler. @Margarikotin

özel değilse nasıl çözdünüz?? gerçekten sizin için çok fena üzüldüm ben. mutlu sonu bilirsem sevinirim belki.
benim kardeşimde tıp okuyor. 7 yıl onun eğitimi ve son senesinde. parmakları nasır bağlamış, gözleri kavanoz gibi gözlükle ancak görüyor. bir haftada 7 kilo verdiği dönem oldu. bu kadar zorluktan sonra ben bu işi askıya alıp gidicem dese prangalarız biz ailece :KK70:

son olarak sadece olaya 2,5 yıl olarak bakmayın. çünkü bir anne olarak yazıyorum. 4,5 ay analık izni, 6 ay yarım gün süt izni, 6 ay da 1,5 saat izin derken 15 ay geçip gidiyor. bu sürede mesleğinizi de icra edebilirdiniz. çocuk hiç anneye mahrum kalmıyor bu arada. sadece 4 yaşındaki oğlum için diyorum 3,5 yaşından sonra başladı beni istemeye. anne işe gitme anne evde kal falan demeye. 2,5 yaşa kadar böyle sorun olmuyor pek :KK66:

X