Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

Tamam o zaman eşin Tr çalışma şartları neler maddi olarak niye illa Hindistan hem maddi olarak da az veriyorlarmış

Tamam o zaman eşin Tr çalışma şartları neler maddi olarak niye illa Hindistan hem maddi olarak da az veriyorlarmış
evet cunku kendisi de bu uzmanlik egitimini tamamladiktan sonra benle turkiye'de calismayi deneyecegini veya standart para kazanabilecegimiz baska bir ulkeye gidecegimizi soyluyor. Aslina bakarsaniz uzman doktorlar burada da iyi paralar kazaniyorlar. Ama asistan dr saniz devlet harclik veriyor neredeyse. Bu sure zarfinda ona turkce ogretirim diye dusundum. Aile surprizi bu 3 yil icin hic planda yoktu. Nereden cikti bu simdi bilmiyorum

O zaman burda yapin doğumu Hindistan'da saglik sistemi ne derece duzgun işliyor bilemiyorum ancak burda yapmaniz sizin icin daha iyi olacak. Sahsen ben oyle olmasini isterdim. Eger eşinizin Tr ye donme imkani varsa burda cok daha iyi kazanacaksiniz ustelik esinizin denklik almasina da gerek yok burda okumus sonucta. Bence yasadiginiz yeri degistirmeyi düşünün. Sonucta es durumu tayini de var ikinizde mecburide farkli illere dusseniz bile vok kisa zamanda tayininiz cikar ve ayni sehre tasinirsiniz ve sanirim suanki halinizden cok daha iyi sartlarda yaşarsınız. Turkiye de dogum yapan calisan anneye 2 yil ucretsiz izin hakkı da var aklinizda bulunsun

Anacim dünyanın sonuna da gitsen ,kaynana ve yandaşları karabasan gibi, aynı dili konuşmak karmi zararmi orasını bilemedim . Allah yardımcın olsun diyecek söz yok

Sen bilirsin demez. Onlarda bosanmak da beraber yasamak kadar muhim bir konu cunku. Beni de seviyor. Sadece yumusak huylu oldugumdan benim turkiye'ye gercekten donecegime inanmiyor.
Peki siz inanıyor musunuz? Yapacak mısınız? Ailesini bırakıp hiçbir yere gidemez, bebeğinden uzak da kalmaz. Olan hep size olacak arada

Ahh şimdi anlaşıldı bu hatalar silsilesi nasıl oldu. Canım size yol gösterecek hayatınızda en büyük destekçiniz anneniz yokmuş sizde bir başınıza esip durmuşsunuz. Keşke daha önceden evlenmeden önce falan yazsaydınız buraya bir sorgulardık.

Neyse sizi sahipsiz sanmış aile, siz tek onlar sürü olduğu için sindirmeye kalkıyorlar ama ne yapıp edip edin asla doğumu Hindistan’da yapmayın. İşte benim bu hayatta birtek babam kaldı onun da başına kaza gelmiş ben onsuz yaşayamam babaaaa diyerekten vicdan kanalından girip İstanbul’a bilet alın. Bileti gidiş dönüş alın ki şüphe çekmesin, dönüş tarihini de atıyorum 1 ay sonraya alın.

Sizin trde biran önce çalışmaya başlamanız lazım, çocuğunuzu hastanenin kreşine verebilirsiniz, aynı hastanede çalışırsınız. haberlerde çok okudum kız çocukları hala diri diri gömüyorlar, çok tuhaf adetler var, allahım allah korusun.gezmek için bile gitmek istemiyorum o derece, heran toplu tecavüze uğrama ihtimali var, otobüste! Öff bende amma önyargılı çıktım ama öyle

Beni seviyor diyorsunuz ama seven insan boyle yaparmi sizce ?

Hindistan’da nasıl Doğum yapacaksınız? Ailenizden biri olmadan nasıl rahat edeceksiniz?

Beni seviyor diyorsunuz ama seven insan boyle yaparmi sizce ?
Beni seviyor ama ailesini de seviyor. Kendi kulturune gore hakli da olabilir. Ama totosuna guvenmeyen de ne diye baska bir irktan insanla evlenir. Ayni sey benim icin de gecerli ama ben kendimce zaten bir takim fedakarliklar yaptim. Onun da elini tasin altina koymasi lazim. Birilerini birileriyle yasamaya mahkum etmek asla kabul edilemez. Ama kendiniz isin icinde oldugu zaman olaylari yonetmek hic de kolay olmuyor.

buradaki okuldan mezun olup oraya dönme sebebi ne eşinin? çalışabilmek için 2.5 sene daha emek vermesi lazımmış. madem orada okusaymış. orada doktorluk yapmak istiyorsa gelip neden burada okuyup zaman kaybettiğini anlamadım. siz oraya giderken bunu sorgulamadınız mı hiç?
ikinizde burada gayet çalışabilirdiniz. eşinin başka ülkelere falan gideriz masalıda yalan bence. o oraya yerleşmiş ne yapacak başka ülkeye gidip yine denklik için mi uğraşacak ömrünüz böyle mi geçecek?
o kalabalıkta bırak çocuk doğurmayı yaşanmaz bile dön gel burada yap doğumunu. kendini toparlayınca mesleğini yapmaya başla eşinde seni seviyorsa gelir yeni bir düzen kurarsınız.

Bu konuyu en iyi esinizle cozebilirsiniz. Ailesine de sozu gececek kisi yine siz degil, esiniz. Esiniz sizi cok seviyor ama aileden de vazgecemiyor gibi. O zaman tepkinizi sert bir sekilde gosterin. Ayrica kv sizi bunaltiyor, kp uzerinize yurudu falan cok agir seyler degil mi, esiniz bunlara tepki vermiyor mu? Yani sonucta sunu gormuyor mu, siz mutsuzsunuz ve ailesiyle bir nebze de olsa anlasamiyorsunuz. Karisini seven insanin bunlari gorup, onune gecmesi lazim, cok mu ezdiriyorsunuz kendinizi. Madem sizi kaybetme korkusu var, madem bosanmak da onlar icin zor, bunun onune gecsin. Ayrica ben Hindistan in neresinde yasadiginizi bilmiyorum ama Hindistan yorumlarda cok kotulenmis. O kadar kotu bir ulke oldugunu dusunmuyorum, bildigim kadariyla onlarda da tr de oldugu gibi iyi ve kotu sartlar var, yani cok kotu bolgeleri var evet ama iyi, temiz bolgeler ve aileler de var. (ABD de gorduklerimden yola cikarak konusuyorum, burada cok var Hintli) Ayrica egitime cok deger veriyorlar, ve cok zekiler. Ozellikle muhendislik alaninda cok iyiler. (Esimin doktora yaptigi bolumde cogunluk Hintli, bolum baskanlari dahil, ve cok cok basarililar) Esiniz de boyle bir yerde doktorluk yapiyorsa ve sizin de ilerde yapma imkaniniz var sizin icin cok da kotu olacagini sanmiyorum. Aileye deger vermeleri aslinda bir acidan cok guzel birsey bir de boyle bakin. Yani beraber yasamak kotu de olsa, hem siz gelin olarak, es olarak, hem de cocuklariniz torun olarak cok deger gorecek, yani bircok ruhsuz insana gore ben seviyorum Hintlileri ve adetlerini, arkadasliklari da iyi, benim icin tek sorun hem evlerinin hem de kendilerinin kokmasi ama sanirim siz bunu asmissinizdir :)

Hindistan’da nasıl Doğum yapacaksınız? Ailenizden biri olmadan nasıl rahat edeceksiniz?
Kayinvalideye guvendik. Kadin bir tek kasikla agzima beslemiyor. Firfir donuyor. Ama o da arkasinda kuyruk gibi kocasini da getiriyor. E kendileri genis aile oldugu icin dede de kayinvalideye bagimli. Yani dogumu burada yaparsam dede gelmese bile kayinpeder cok girisken oldugu icin kesin gelir. Bir sekilde teyzemo mi buraya getirsem ne yapsam bilemedim. Esimin de yeni dogan bebegini gorup sevmeye hakki var. Ne kadar kizsam da bebekten bir sure olsa da mahrum etmek hic hosuma gitmiyor. Ben de ne yapacagimi sasirdim. Biraz gozlemlesem mi? Belki bu tarafa tasinma planlari askida kalir. Kolay degil.

yahu madem sonrasında tr ye dönecek niye gitsin hindistana kandırılıyorsun.

Şuan okadar uzuldumki size ne bileyim birazda endişelendim doğrusu.. huyları hızları nedir bilemiyoruz isterseniz tamkinli olun çok tepki göstermeyin çünkü güvende misiniz bilemiyoruz.ins çok iyi insanlardır ama ben çok dikkatleri cekmemenizi öneririm.benim korkum şu orada doğum yaptınız kavga kıyamet oldu diyelim ya bu aile çocuğu size hiç vermezse.ulkende olmadihin için 1-0 yeniksin ve tavsiyem oluruna birak..zamana bırak..biraz gözlemle derim.hemen gelecek değiller.ciddi kültür farklı olabilir,sizi cok yanlis anlayabilirler.

ha yani o daha önemli.
hazır mecburi hizmetini yapmışken iş olanağın varken bir muammaya gitmek..
zaten 2.5 sene uğraşacakmış hindistanda o zamana türkçede öğrenirdi.

Ben jammu&kashmir'deyim. Esim kashmirli fakat su an jammu'dayiz. Turistik bir bolge,ve cok da meshur aslinda. Fakir bir bolgede yasamiyoruz. Jammu&kashmir eyalet olarak zengin ve dogal guzelligi olan bir bolge. Sadece kashmir'de politik problemler var. Evler iki katli villa tarzinda. Ailelet birlikte yasiyor. Kokan kesim hijyene duskun olmayan kesim. Esimin ailesi temiz ve uzerime de cok dusuyorlar. Daha once kavgalar oldu cunku onlar da yabanci gelin fikrini benimseyemedi. Benim akrabalarim da bu fikrimden pek hoslanmamisti. Burada tip egitimi gayet iyi. Hatta uzmanlik sinavi bizim tus sinavina gore daha kazik. Uzmanlik sinavina giren doktor sayisi yanilmyorsam 100 bin civarinda ve sadece ilk 5 bin yerlesebiliyor. Aslinda onumde engel olan da bu. Cok calismam lazim :) hintliler cok caliskan.

Hamile depresyonları lohusa depresyonları vs oluyormuş, o süreçte çok yıpranabilirsiniz. Doktorlara çok saygı duyuyorum keşke doktor olabilseydim, yanlış anlamayın sakın ama çocuğumu Hindistan’da doğurmak ya da büyütmek istemezdim. Kalabalık içinde emzirmek, dinlenmek, wc hepsi problem olabilir. Bir de insan ailesinden can olsun ister yanında yamacında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…