Yabanciyla evlilik ve sonrasi!

tamam işte 2,5 yıl sonra orada olmayacaksa neden emek veriyor şu anda denklik vs. için?
nerede olacakmış mesela? gittiği yerdede yine denklik için ne kadar zaman harcayacak?
mantıklı mı sizce bu?

tamam işte 2,5 yıl sonra orada olmayacaksa neden emek veriyor şu anda denklik vs. için?
nerede olacakmış mesela? gittiği yerdede yine denklik için ne kadar zaman harcayacak?
mantıklı mı sizce bu?
Bircok hintli doktor arap ulkelerine gidip iyi paralar kazaniyorlar. O da o sekilde dusunuyor. Orada denklige ihtiyac duymayacak. Bunlardan birisi dubai. Arkadaslarimiz da var canli ornek olarak. Maddi anlamda da cok iyi paralar odeniyor. Turkiye fikrini de ben soktum ona. Hayir demiyor olursa olur zaten ulkeyi begendim diyor. Ama hayatta hicbir seyin garantisi yok. Ben burada kaliyorum diyebilir. Ama varsayimlar uzerine de kavga edersem deli diyecek bana. Yani sen 3 yil sonra gitmeyeceksin korkuyorum dedigimde gidecegim ama 3 yil sonrayi nasil kanitlarim diyor?

Ağlayarak erkekleri kandıran bazı kadınlar var ya hani , eşiniz de sizi ağlayarak kandırıyor.Üzülüyor ve gerçekten seviyor olsa sizi istemediğiniz şeylere zorlamaz.Ağlamasına gözyaşlarına inanmayın.Yaşı küçük de değilmiş 34 yaşında adam değişmez.Böyle geçer ömrünüz eşinizin ailesi vs ile.

Onu dusundukce soguk soguk terliyorum. Bunlarin yasanmamasi icin su an ne yapabilirim? Turkiye ile korkutmaktan baska carem kalmiyor. Cunku burada tek ve yalnizim.

kalk gel doğumu tr de yapmak istiyorum diye.
ha 2,5 yıl önce ayrılmış ordan ha 2,5 yıl sonra gerçekten oradan çıkmaya niyeti varsa gelir o da.

baştan oraya neden gitmediniz? sende uğraşırdın denklik için.
şimdiye düzeniniz olurdu.
bu arada maddi olarak ihtiyaçlarınızı nasıl karşılıyorsunuz?

Kv her yerde aynı demek ki. Boşanmak uzak ihtimal deseniz de bence akıbet ayrılık. İnsanlar aynı ülke içinde kültür çatışması yaşarken sizin farklı bir kültüre uyum sağlamanız bence zor. Kaldı ki onca yıl dirsek çürütmüş,tıp gibi zor bir alanda emek vermişsiniz ne o öyle çoluk çombak hep birlikte yaşamak...İyi düşünün.

Çok üzüldüm.
Sizi çok iyi anlıyorum.
İnsanın alışkın olmadığı bir ortama ayak uydurmaya çalışması çok zor.
Yanlış yönlendirmek istemem ama yerinizde olsam çocuğu kendi ülkemde doğurup, mesleğimi yapardım.

Empati kurup cevap vereyim diyorum olmuyor. İnsan tıp okuyup çalışmamayı kabul eder mi? Aynı kültürde yetiştiğimiz insanla evlenince ne sorunlar yaşanıyor. Siz kalkıp memleketine gidiyorsunuz. Hindistan'da çekirdek aile diye bişey yok bence. Eltiyi geçtim amca dayı vs bile beraber yaşayabiliyorlar. Allah kolaylık versin.

Aslında hata kv yı cagirmaniz olmuş zaten o kadının sorumluluğu var dedeye bakıyormuş.
Mide bulantısı var diye kv cagirmaniz gereksiz olmuş kimseniz olmasa napicaktiniz bi şekilde idare edecektiniz yani.
Ki bir de doktorsunuz illa ki bakardınız kendinize.
Yanı o birlikte yaşama fikri tohumları atılmış böylece bir arada kalarak.
Bence kimseye ihtiyacınız olmadığını gösterin idare edin bi şekilde gitsin herkes evinizden.
Ayırca yeni doğmuş bebeğiyle elti neden size geliyor mesela musade etmeyin .

2,5 yıl sonra esiniz "babam gitmemi istemiyor. Bana ihtiyaçları var" derse ne olacak! Bence gelin siz buraya. Çocuğunuzu Istanbul'da dogurun ki eliniz kolunuz baglanmasın. Ben sizin yerinizde olsam iş başı da yapardım. Hamileyken de çalışabilirsiniz. Mesleginiz de ilerlemek için de calismali, deneyim kazanmalı ve alanınizda taninmaya baslamalisiniz. Calismadiginiz her süre bu anlamda sizi geriye atar.

baştan oraya neden gitmediniz? sende uğraşırdın denklik için.
şimdiye düzeniniz olurdu.
bu arada maddi olarak ihtiyaçlarınızı nasıl karşılıyorsunuz?
Burasi cok pahali degil ama cok ucuz da degil aslinda. Benim biraz biriktirdigim para ve aile destegi. Esim de maas aliyor. Turkiye'de bu parayla ac kalirdik ama burada idare edecek bir miktar bu. Tabi ki yasam standardinda bir dusus oldu. Parayi kafama takmiyorum. Para azalir, cogalir. Sadece cakili kalmaktan yana tereddutlerim var. Esimle de konustugumda o olaylar olsun o sirada tepkini koy diyenlerden. Bense daha onceden teminat pesindeyim. Dun 3 sene sonra buradan gidecegiz mi diye 10 kere sordum. Hepsinde de gidecegiz dedi. Ben de eger bu bana suspayi ise ve gerceklestirmezsen beni bulamayacagini soyledim. Benim de sabrimin bir yere kadar oldugunu soyledim. Tamam dedi o da. Hal boyle olunca yalan diyip zorlayamam. Sacma oluyor bu sefer.

Deme potansiyeli bence var. Gidersek de sasirmam ama ben burada calisiyorum simdi zaten daha iyi kazaniyorum bak babam artik daha yavas yuruyor gibi bir bahane sunabilir. Buna da sasirmam. Cunku bazen oyle konusuyor ki evet mi diyor hayir mi diyor anlamiyorum. Sartlar nasil gerektirirse gibi...

Instagram'da takip ettiğim çok fazla hesaplar var,eşi Hindistanlı olan , Hindistanda yaşayan. Neredeyse hepsi aynı şeyi söylüyor. Aynı Türkiye'nin bir kısmı gibi iç içe yaşayan aileler çok yaygınmış, hatta onlarda normali de buymuş. O yüzden pek çok Türk ,gelin olarak ilk seneler aile yanında yaşamış.
Neredeyse herkes sizin gibi kaynanasından çok memnun, yemekleri yapiyor-elime iş degdirmiyor- hoşgörülü diye. Ama melek olsa aynı evin içinde yapamaz insan. Kaldı ki o nasıl büyük babaya bağlımliysa torun torba sahibi olduğu halde, siz de bir 'dur' demezseniz sonunuz o gibi gözüküyor. Bu bir döngü...eşiniz de kendi ülke kültüründen çok memnun değil ki başka ırktan biriyle evlenmiş...
Benim de başka milletten bir erkek arkadaşım var. O yüzden empati yaptım da, Herşeyimi bırakıp sırf onun için başka bir ülkeye gitsem ve onca fedakarlığıma cevap olarak bencillikle suçlansam çok kalbim kırılırdı.
Bence eşinizden beklemeyin siz kayinbabaniza bunun saçma bir fikir olduğunu soyleyin

Ben gerçekten bulunduğunuz durumdan şikayetçi olduğunuzu düşünmedim biliyor musunuz? Bence kendinizi bir aşk filminin içinde gibi görüyorsunuz.Aşkı için mücadele veren yabancı doktor gelin.Yukarıda bi' yerde de yazmışsınız zaten "Onlara bi' bollywood sahnesi yaşatmak lazım." gibi bişey.Yani size film gibi geliyor belki ama ömrünüz bunlarla geçiyor.Silkelenip kendinize gelmeniz gerek.

Bulantidan ziyade kanamalar vardi. Dusuk tehdidi sebebi arti bulantilar sebebiyle geldi. Evet simdi buna ragmen keske cagirmasaydim diyorum. Geliyor. Cok sasirdim ama geliyor. Hem de benim ve esimin haberi olmadan. Bence bu onlarda da tuhaf karsilanan bir durum ama esim bazen o kadar uyanik ki ben bidi bidi yapmayayim diye ama bizde boylenin arkasina siginiveriyor. 4 kisilik bir aileyi bizden habersiz annen baban nasil cagirip ustune biletlerini alip sonra konusma sirasinda soyleyebiliyorlar dedim. Bizde yakin akrabalar pat diye gelir dedi bana.

Onu dusundukce soguk soguk terliyorum. Bunlarin yasanmamasi icin su an ne yapabilirim? Turkiye ile korkutmaktan baska carem kalmiyor. Cunku burada tek ve yalnizim.
Bence karşına Alıp konuşmalısın ben çalışmak istiyorum boşuna okumadım çocuğumu daha hayat Şartları yüksek bşr ülkede doğurmak istiyorum ben 2,5 sene sonra burada olmak istemiyorum diye Konuş ve Türkiye'deki şartların güzelliğinden bahset .

Neden 2,5 sene sonra şu an olmuyor mu ?

Ben size hak veriyorum kv cagirma konusunda benim de gebeligim riskli ve kanamam oluyor is yapmam yasak .Ee esiniz de yanınızda degilse elin memleketinde cagirmayip ne yapcaktiniz

Sikayetciyim. Inanin kendimi bu kadar caresiz hissetmeseydim asla uye olup boyle bir konu acmazdim. Benim ustume dusen, cocugu olmayan bir tek teyzem var. O da hic objektif yaklasamiyor bu sebeple. Parmagim uf oldu desem kos gel diyecek biri. O yuzden onun da fikrini alamiyorum. Burada aile hayatlari bollywood gibi. Kalabalik, macerali, kavgali, dedikodulu, restli jestli. Karsilikli oturup anlatinca karsindaki seni dinliyor ama yine bildigini okuyor. Bu sebeple de ya kavga cikarmalisin, ya kacmaalisin. Baska turlu fikir kabul ettirmek zor. Ozellikle bu tur degismez konularda.

Dahiliyede uzmanlik yapiyor. 2.5 yil sonra bitecek o sebeple.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…