Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de böyle düşünüyorum
sadece tanışmak için bile mayısı tarih veriyorsa düğüne ne zamanı verir
o zamana kadar ayrılmış bile olabilirler
Tamamıyla oyalama taktiği

Onca zaman beraber yaşarken ilişkide sorun yokmuşta kız evlenmek isteyince mi gözüne battı bu durumlar?
Mayisa kadar sure istemis... karpuz sanki mevsimi gececek...

Bu sekilde ısmarlama evlilik size mutluluk getirmez.
Ölü doğan bir evlilik olur.
Beraberken de siz ona huzur vermezsiniz.
Bitirmeniz daha akıllıca bir hamle.
ben de tam böyle düşündüm..
hadi ele güne karşı bir şekilde evlendiniz de.. ya sonrası??
sizin hatanız şu: madem çevreniz bu kadar geleneksel ve evlilik meraklısı o zaman, daha öğrenciyken başlayarak hem de, birlikte yaşamayacaktınız.... siz ve erkek arkadaşınızla normal bir şekilde görüşür zamanı gelince de evlenirdiniz şartlar olgunlaşınca...
iki ayrı uç görüşü bir araya getirmeye çalışınca böyle zorlama evlilik oluyor..
sakat bir başlangıç bence..
heyecan bitmiş, adam zorlandığı için hınç dolu olabilir

Adam açıklama yaparken resmen sıvamış.
Önce evliliğe hazır değilim deyip kaçmış. Baktı işe yaramıyor bu kez sizi suçlamış. Yani "sen bana layık kadın olmayı başar mayıs'a kadar. O zaman bakarız" diye olta atmış, siz de zokayı yutmuşsunuz Black Wine Black Wine

Hayırlı olsun.

Hanımlar son gelismeleri aktarıyorum. Dün işten sonra eve gittim ve konuştuk. Gittiğimde hala agliyodu. Ben bi cevap vermiycem, evliliğe hazır değilim iki gün içinde nasi böyle bi karar verebilirim, ama sana da ayrilalim diyemem ben dedi. Konuştuk, ağladık, sonunda yapicak bisey yok öyleyse ben eşyalarını topliym dememle gitme nolur gitme diye boynuma sarıldı. O ani düşündükçe gözlerim doluyo. Boyle olmaz geçerli bi sebebin bile yok dedim doğrudan ben evlenicek adam değilim desen ona da kabul. Ben öyle demiyorum ki ben kendimi seninle nikah masasında görebiliyorum, seninle gelecek hayali kurabiliyorum sadece şimdi değil dedi, evlenmemek gibi bi niyetinin olmadığını söyledi. Kısaca son zamanlarda ilişkimize bi rehavet çöktüğünü, kendimizi saldigimizi ve aşağı çektiğimizi düşünmeye başlamış, evlenince de iyice rahatlayip hiçbirşey yapmiycagimizi düşünmüş. Evlenince hayallerini gerçeklestiremem korkusu oymuş. Birbirimizi için eskisi kadar cabalamiyoruz, ben çabaladığımızı görmek istiyorum dedi. Bu süreçte de hem seni rahatlatmak hem aileme ciddi olduğumu göstermek için en azından abinle tanisabilirim (abim bizi biliyo) , mayısa kadar da biseyleri yoluna koyarız o zaman da hem ben ailenle tanisirim sonra da aileler tanışır, seni oyaladigimi düşünme zaten bu saatten sonra mayıs geldiğinde yok ben Vazgeçtim tanismayalim deme şansım yok dedi. Ancak bu sekilde icim rahatlar evlilige hazirlananilirim dedi.Ben de söylediklerini samimi bulduğum için kabul ettim, oturduk ve hayatımıza ilgili planlar yaptık.
Şuan için bu kadar, iyiyiz. Herşeyin yoluna girebilicegine inandığım için bi şans daha verdim ikimize, doğru mu yanlıs mi şuan elbette bilemiyorum. Ama denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Yanlissa hayatimdan bi 7 ay daha kaybedicem, değilse daha sağlam temeller üzerine oturmuş bi evlilik yapicam. Hepinize teşekkür ederim yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için. Başka gelişmeler olursa yine buradan yazarım
Konu eğer doğruysa bu adam evlenmez. Yada seninle evlenmez. Evlenecek adam oyalamaz söylediği mazeretler hikaye geldi bana. Biraz ağır olucak ama bu adamın bekar olduğundan emin misin.

Bazı şeyler kaderdir ama bazı şeyleride insan kendi yapar. Sevgilizin size karşı tavrını hiç hoş bulmadım. Adam sizle evlilik olayını resmen Türkiye'nin AB üye olma müzakere sürecine çevirmiş, abinizle tanışması bile merasime tabi kaç ay sonrasına gün vermiş. Kendinize bunu yapmayın. İlerde çok pişman olursunuz. Adam daha şimdiden bir evlilik lafı ettiniz diye yok ilişki şöyle oldu böyle oldu demeye başlamış, siz böyle bir taleple gelmeseydiniz adamın bir derdi yoktu ilişkiyle. Erkek arkadaşınızın uslubunu da hiç sevmedim. Yok oyalıyorum sanma, yok şöyle yok böyle,resmen kendini ve nikahını lütuf gibi gören bir zihniyet 23 yaşında gencecik kızsın. Bırak ne işin var kaç yıllık ilişkiden sonra adam gibi sana hayat arkadaşım, eşim diyemeyen adamın yanında, birde onun evli gibi hayatını kolaylaştırıyorsun. Çek git annenin yanına , bir düzen kur kendine, zaten dediği gibi ayılıp bayılıyorsa sana, kendi içinde meselesi neyse çözüp çıkar karşına, sende hala istiyorsan devam edersin onunla, gelmiyorsa da zaten sevmiyordur. Senin zorunla iteklemenle bilmem ne kadar zamana yayılan bir süreçte evlilik mi olur, bu eziyeti neden yapıyorsun kendine. Bu adam dünyadaki tek erkek mi. Biraz kendine saygın olsun, insanın en zor sınavı kendine yalan söylemesidir. Sen evlilik istiyorsun o istemiyor, adama ayrılırım resti çekmene rağmen ağzına ancak bir parmak bal çalmak dışında tek adım attığı yok. Dediğiniz doğru insan hayatında yedi ay çok uzun süre değil ama o yedi ayda karşınıdaki insan sizi öyle tranvalara sokar ki iki sene depresyonu geçmez, ama hayat sizin karar sizin. sizin durum için size daha önce burada başka bir konuda yazdığım çok sevdiğim bir duvar yazısı var yazmadan duramadım. Hayatta duruşun sezon sonu gibi olmasın, gucci çanta gibi ol, alan sıra beklesin, kendini değerli ve önemli hissetsin.😄😄😄😄

Son düzenleme:
Sevgiliniz hiç iyi niyetli gelmedi bana. Evet evlilik için bir takvim belirlenir ama bu tayin için olur askerlik için olur yada maddiyat sorunlarındandır. Siz zaten beraber bir hayat sürüyorsunuz ve adam açıkça birbirimizden uzaklaştık ilgilenmiyoruz evlenince daha çok salarız vs... masal anlatmış size. Benim anladığım ayrılmak için ayrı eve çıkmak için beklediği bir şeyler var ve o zamana kadar sizi oyalamak istiyor. Bence ondan önce siz ayrılın evden. Eğer evlenmek istiyorsa zaten yapması gerekeni yapacaktır. İstemiyorsa da çok gençsiniz yolunuza bakıp mutlu olursunuz

Hanımlar son gelismeleri aktarıyorum. Dün işten sonra eve gittim ve konuştuk. Gittiğimde hala agliyodu. Ben bi cevap vermiycem, evliliğe hazır değilim iki gün içinde nasi böyle bi karar verebilirim, ama sana da ayrilalim diyemem ben dedi. Konuştuk, ağladık, sonunda yapicak bisey yok öyleyse ben eşyalarını topliym dememle gitme nolur gitme diye boynuma sarıldı. O ani düşündükçe gözlerim doluyo. Boyle olmaz geçerli bi sebebin bile yok dedim doğrudan ben evlenicek adam değilim desen ona da kabul. Ben öyle demiyorum ki ben kendimi seninle nikah masasında görebiliyorum, seninle gelecek hayali kurabiliyorum sadece şimdi değil dedi, evlenmemek gibi bi niyetinin olmadığını söyledi. Kısaca son zamanlarda ilişkimize bi rehavet çöktüğünü, kendimizi saldigimizi ve aşağı çektiğimizi düşünmeye başlamış, evlenince de iyice rahatlayip hiçbirşey yapmiycagimizi düşünmüş. Evlenince hayallerini gerçeklestiremem korkusu oymuş. Birbirimizi için eskisi kadar cabalamiyoruz, ben çabaladığımızı görmek istiyorum dedi. Bu süreçte de hem seni rahatlatmak hem aileme ciddi olduğumu göstermek için en azından abinle tanisabilirim (abim bizi biliyo) , mayısa kadar da biseyleri yoluna koyarız o zaman da hem ben ailenle tanisirim sonra da aileler tanışır, seni oyaladigimi düşünme zaten bu saatten sonra mayıs geldiğinde yok ben Vazgeçtim tanismayalim deme şansım yok dedi. Ancak bu sekilde icim rahatlar evlilige hazirlananilirim dedi.Ben de söylediklerini samimi bulduğum için kabul ettim, oturduk ve hayatımıza ilgili planlar yaptık.
Şuan için bu kadar, iyiyiz. Herşeyin yoluna girebilicegine inandığım için bi şans daha verdim ikimize, doğru mu yanlıs mi şuan elbette bilemiyorum. Ama denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Yanlissa hayatimdan bi 7 ay daha kaybedicem, değilse daha sağlam temeller üzerine oturmuş bi evlilik yapicam. Hepinize teşekkür ederim yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için. Başka gelişmeler olursa yine buradan yazarım

niye habire elinden şekeri alınmış çocuk gibi ağlıyor bu adam.?
vakit kaybı sevgiliniz.
çaresizlikten sizinle evlense bile bu sefer siz hayal kırıklığı yaşayacaksınız.

Bence çok iyi yapmışsınız zaman vererek, bu süreçte bu konuyu çok sık açmamaya çalışın ki üzerindeki baskı kalksın, hem de siz de siz çabalamadan onun nasıl davrandığını gözlemleme fırsatı bulursunuz. Umarım çok mutlu olursunuz :)

Aynı evde yaşıyorsunuz. Erkek arkadaşınız yıllarca sizin sorumluluğunuzu da almış. Evlenince ne değişecek ki? Şık giyinilip bir imza atılacak, eline bir cüzdan verilecek. Aileler ve siz de istiyorsanız düğün de yaparsınız. Zor olan ne var? Zaten şu anda da beraber ev geçindiriyorsunuz. Asıl Türkiye şartlarında bekar ve beraber yaşayan çift olmak zor. Kimse sizin birlikteliğinizi kabul etmiyor. Bana ağlasa etse de evlenir gibi geliyor.

zaten evli gibisiniz bi imza atması mı zor geliyor ? mayıs ağustos olur ocak olur uzar gider gibi geliyor bana ailelerin tanışmasında ne var? bahaneler çok sığ geldi bana kusura bakmayın. bir yol olacağı yok ondan resti çekmenizi tavsiye ederim.

Bence konu sahibi zaten hissediyor adamın oyaladığını. Çok bariz çünkü görmemek için kör olması gerek kadın herşeyin farkında.

Sorunsuz giden ilişkiyi geleceği yok diye bitirmek çoook zor. En azından gittiği yere kadar mutlu yaşayayım diye düşünür insan. O yüzden bu pazarlık çabaları. Yoksa konu sahibi ilk dediğinde toplar çantasını gider gözünün yaşına bakmazdı. Ayrılmasa bile evleri ayırırdı.

Zorla evlenmeyin derim ben. Ne olursa sizi suçlayacak ve sizinki tek kişilik evlilik olacak. Adam evliliğe çok farklı bi anlam yükleyip kendini korkutmuş. Evlenince değişeceğini düşünüyorum o yüzden. Evliliğe sadece imza gözüyle bakamıyor farklı bir psikolojide.

Mesela benim sevgilim sadece imza sonuçta aynı evde bir dönem yaşadık mutlu olacağımı biliyorum diyor. Ama evlilik teklifi almıyorum yani bende oyalanıyorum :KK70: :KK70: Ne yapayım artık gittiği yere kadar diye bıraktım gitti:KK70:

Aynı evde yaşıyorsunuz. Erkek arkadaşınız yıllarca sizin sorumluluğunuzu da almış. Evlenince ne değişecek ki? Şık giyinilip bir imza atılacak, eline bir cüzdan verilecek. Aileler ve siz de istiyorsanız düğün de yaparsınız. Zor olan ne var? Zaten şu anda da beraber ev geçindiriyorsunuz. Asıl Türkiye şartlarında bekar ve beraber yaşayan çift olmak zor. Kimse sizin birlikteliğinizi kabul etmiyor. Bana ağlasa etse de evlenir gibi geliyor.
Evlenmesine evlenir ancak ona birakilsa evlenmez. Cunku o bosanma sonrasindaki kayiplarini da dusunuyor olabilir, nafaka falan... evet asıl zor olani yapiyorlar ulkemiz kosullarina. Adam kolay olandan korkuyor.

Benim de iki yıldır bir ayrı bir barışık olduğum bir ilişkim vardı, son seferinde tek taşını alıp evlenme teklif edeceği gün ayrıldı benden. Kafası bu konuda hep karışıktı. Ama ayrıldığım günden itibaren yüzüne bile bakmadım, hiçbir şekilde evlilik düşünmüyordum.
Bir yıl sonra tekrar geldi, o an bildiğin risk aldım, eğer geldiysen, şu gün söz, şu gün nişan, şu gün düğün diyeceksin, başka türlü asla vaktimi alma dedim. Bir iki gün emin miyim acaba mı derken, birgün beni davet etti, buluşup bir yerde kahvaltı ettik, kalkmamız gerekiyordu ama çay söyledi, şaşırdım. Gözlerime baktı, şu gün söz, şu gün nişaan diye tek tek hepsinin tarihini verdi.
O gün söylediği tarihte sözümüz kesildi, bir ay sonra nişanımız olacak. :KK200:
Peki bunu niye anlattım, şu sebepten ; gerçekten gideceğini biliyorsa, net ve soğukkanlı konuştuysan - ki öyle olmuş.- Vazgeçemeyecek, kesinlikle geri dönecek, sadece geldiğinde orta halli git, gözünü korkutma başka hiçbir şeye gerek yok, şimdiden Allah bir yastıkta kocatsın. :KK16:

Düşünmesi normal. Aynı evde yaşamakla evlilik aynıdır düşüncesi yanlış. Evlilik başka bir bakış açısı sorumluluk getiriyor birçok insan için. Ha ben katılmıyorum ama birçok insan için öyle. Düşünmesi normal. Sen de haklısın. Kafasında tartıyor. Birbirinizi sevdiğiniz belli. İletişiminiz de çok hoş ve saygılı geldi bana. Birçok Türk ailesinden farklı. Sonu güzel olur umarım ☺️ evlilik korkusu bende de vardı. Şimdiki eşim beni yıllarca bekledi ve biz de aynı evde yaşıyorduk. Şükür korktuğum gibi olmadı. O da yaşayıp görecek. Bence sizde o karşılıklı saygılı iletişimi kıracak potansiyel var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X