Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi kafasinda bunu bir plana soktuysa senin davranışını baskı olarak algilamistir senide kaybetmek istemiyo belli kabul eder bence

Asıl sevmek aynı soyadı paylaşa bilmekte evliliği korku filmi değil komedi filmine cevire bilmekte ortak hayallerde biz diyebilmekte bir erkek evlilikten korkuyorsa üzgünüm bence sevmiyordur askeri üçretle geçinip hayatı sürdürenler var

Milletin ağzını kapatmak için Mahzun Kırmızıgül filminde 4 büyükbaşa satılan kızın empatisini neden hayat arkadaşına yapıyosun? Adam çok baskı altında onu baskı altında tutmak yerine neden istemiyorsun,sorun ne diye konuşmak daha mantıklı,yetişkince ve medeni olmaz mı?

Bu şekilde evlilik yapsan hayır gelmez.oturup ciddi şekilde konuşun sana göre baskı yapmış olabilirim ama benim beklentim bu eğer seninki aynı değilse daha fazla birbirimizi üzmeyelim ayrılalım derdim.bunu blöf olarak yapmayın cidden inanarak yapın.evliliğe hazır olmamak bir suç değil ama beklentiler farklıysa boşuna oyalamasın sizi.birlikte yaşıyan insanların elalem ne deri takmaması bunları aşmış olması gerekir.yani sırf bu yüzden sizi istemeyen birini kovalamayın.

Hanımlar son gelismeleri aktarıyorum. Dün işten sonra eve gittim ve konuştuk. Gittiğimde hala agliyodu. Ben bi cevap vermiycem, evliliğe hazır değilim iki gün içinde nasi böyle bi karar verebilirim, ama sana da ayrilalim diyemem ben dedi. Konuştuk, ağladık, sonunda yapicak bisey yok öyleyse ben eşyalarını topliym dememle gitme nolur gitme diye boynuma sarıldı. O ani düşündükçe gözlerim doluyo. Boyle olmaz geçerli bi sebebin bile yok dedim doğrudan ben evlenicek adam değilim desen ona da kabul. Ben öyle demiyorum ki ben kendimi seninle nikah masasında görebiliyorum, seninle gelecek hayali kurabiliyorum sadece şimdi değil dedi, evlenmemek gibi bi niyetinin olmadığını söyledi. Kısaca son zamanlarda ilişkimize bi rehavet çöktüğünü, kendimizi saldigimizi ve aşağı çektiğimizi düşünmeye başlamış, evlenince de iyice rahatlayip hiçbirşey yapmiycagimizi düşünmüş. Evlenince hayallerini gerçeklestiremem korkusu oymuş. Birbirimizi için eskisi kadar cabalamiyoruz, ben çabaladığımızı görmek istiyorum dedi. Bu süreçte de hem seni rahatlatmak hem aileme ciddi olduğumu göstermek için en azından abinle tanisabilirim (abim bizi biliyo) , mayısa kadar da biseyleri yoluna koyarız o zaman da hem ben ailenle tanisirim sonra da aileler tanışır, seni oyaladigimi düşünme zaten bu saatten sonra mayıs geldiğinde yok ben Vazgeçtim tanismayalim deme şansım yok dedi. Ancak bu sekilde icim rahatlar evlilige hazirlananilirim dedi.Ben de söylediklerini samimi bulduğum için kabul ettim, oturduk ve hayatımıza ilgili planlar yaptık.
Şuan için bu kadar, iyiyiz. Herşeyin yoluna girebilicegine inandığım için bi şans daha verdim ikimize, doğru mu yanlıs mi şuan elbette bilemiyorum. Ama denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Yanlissa hayatimdan bi 7 ay daha kaybedicem, değilse daha sağlam temeller üzerine oturmuş bi evlilik yapicam. Hepinize teşekkür ederim yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için. Başka gelişmeler olursa yine buradan yazarım

Hanımlar son gelismeleri aktarıyorum. Dün işten sonra eve gittim ve konuştuk. Gittiğimde hala agliyodu. Ben bi cevap vermiycem, evliliğe hazır değilim iki gün içinde nasi böyle bi karar verebilirim, ama sana da ayrilalim diyemem ben dedi. Konuştuk, ağladık, sonunda yapicak bisey yok öyleyse ben eşyalarını topliym dememle gitme nolur gitme diye boynuma sarıldı. O ani düşündükçe gözlerim doluyo. Boyle olmaz geçerli bi sebebin bile yok dedim doğrudan ben evlenicek adam değilim desen ona da kabul. Ben öyle demiyorum ki ben kendimi seninle nikah masasında görebiliyorum, seninle gelecek hayali kurabiliyorum sadece şimdi değil dedi, evlenmemek gibi bi niyetinin olmadığını söyledi. Kısaca son zamanlarda ilişkimize bi rehavet çöktüğünü, kendimizi saldigimizi ve aşağı çektiğimizi düşünmeye başlamış, evlenince de iyice rahatlayip hiçbirşey yapmiycagimizi düşünmüş. Evlenince hayallerini gerçeklestiremem korkusu oymuş. Birbirimizi için eskisi kadar cabalamiyoruz, ben çabaladığımızı görmek istiyorum dedi. Bu süreçte de hem seni rahatlatmak hem aileme ciddi olduğumu göstermek için en azından abinle tanisabilirim (abim bizi biliyo) , mayısa kadar da biseyleri yoluna koyarız o zaman da hem ben ailenle tanisirim sonra da aileler tanışır, seni oyaladigimi düşünme zaten bu saatten sonra mayıs geldiğinde yok ben Vazgeçtim tanismayalim deme şansım yok dedi. Ancak bu sekilde icim rahatlar evlilige hazirlananilirim dedi.Ben de söylediklerini samimi bulduğum için kabul ettim, oturduk ve hayatımıza ilgili planlar yaptık.
Şuan için bu kadar, iyiyiz. Herşeyin yoluna girebilicegine inandığım için bi şans daha verdim ikimize, doğru mu yanlıs mi şuan elbette bilemiyorum. Ama denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Yanlissa hayatimdan bi 7 ay daha kaybedicem, değilse daha sağlam temeller üzerine oturmuş bi evlilik yapicam. Hepinize teşekkür ederim yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için. Başka gelişmeler olursa yine buradan yazarım
Pişman olacaksın gibi görünüyor ama inşallah yanılan biz oluruz ve hep mutlu olursunuz

Niye mayıs ki bide tanışmak için. Nisan filan için olsa mayısta aileler simdi tanışsa neyse.. Bazıları onbtaneyle birlikte olur aynı evde yaşar ama el değmemiş gözü açılmamış kız ister.. belki bu zihniyettedir. Sen daha iyi tanirsin bi zarf at bence. Bu dusunce de biriyse zaten sen hic evlilik dusunme böylesiyle

Yillar evvel ablaminda buna benzer bi iliskisi vardi.cocuk hep seneye evlenicem diye diye yillarini caldi.ablam dayanamadi ayrildi.cocuk hep gelip aglayip ayrilmayalim diyip duruyodu.
en son ablam affetmedi.
ise girdi enistemle tanisti evlendi.
2 cocuklari var mutlular.
ins hakkinkzda hayirlisi olur

Zorla evlenecekse ben birakirdim..zaten evlilik yasiyorsunuz, bir imza mi atmayi mi atmak zor. Adami zorla koca vasfina sokmaya calisiyorsunuz. Kendini bu kadar naza cekeni de gormedim. Yok agliyormus...cocuk mu ya... timsah gozyaslari... Niye mayis? Ben iyi niyet gormedim adamda. Fazla hesapci bence. Oturmus iki durumu da dusunmus. Oysa gercekten seven bodoslama dalar, onun bunun hesabini yapmaz.
Son zamanlarda bir de iliskiye rehavet cokmusmus, kendimizi salmisizmis... kelime oyunu tamamen. Iliski icin adim atmayan, caba sarfetmeyen o. Olayin icine nasil da seni sokmus manipulasyonlarla. Mayis ayinda da birsey degismeyecek. Uzatmalari oynuyor. Zorla koca yapmayin bu adami.

Eskiden erkekler kadinlara teklif ederdi. Simdi kadinlar adamlarin pesinde kosuyor...
Bir de su var zaten evli gibi yasiyorsunuz. Ailenizdekiler de biliyor Resmilesmis gibi.. siz sadece onun bunun agzini tikamak icin imza atmak istiyorsunuz. Bu adamin problemi degil ki, o istedigi gibi yasiyor. Neden imza atsin ki?

kararını vermiş adam uzatmaz. ha ciddi maddi sıkıntısı vardır, ailesinde önemli bir hastalık vardır anlarım. ama böyle majöt şeyler yoksa ve evlenmeye kararlıysa o zaman uzatmaz.

Daha dun gece bir film izledim netflixte,ispanyol filmi. Bekar kadinlar kulubu isimli.
Bir düğünde basliyor. Kadin arkadasinin dugununu izlerken gozu yasli, yillardir ayni evde yasasigi sevgilisine ültimatom cekiyor , tek bekar ben kaldim, yuzuk takacagimizi soylemistin,evlenmeyeceksen ayrilalim boyle olmaz diye.
adam da haklisin diyor, ayriliyor. Sonra kadin ayagina yapisiyor gitmesin diye ama adam ayrilip 6 ay kadar sonra baskasiyla nisnalaniyor. Kadin "evlenmek icin hazir olmadigini soylemistin" dediginde de "seninle evlenmek icin hazir olmadigimi soylemistim" demisti.
Filmi izlerken senin konunu hatirladim.
Sahsen ben benim itme kakmamla birsey olacaksa o seyin hic olmamasi gerektigi taraftariyim. Bu halin tavrin ona da sacma gelmistir. Zamaninda birlikte yasamaya baslarken mahalle baskisina kulaklarini tikamış , ozgurce yasamakta beis gormeyen bir kadinin yillar gecince bir anda "elalem ne diyor" moduna girip ille de imza isterim diye tutturmasi yani.
Kendimi senin yerine koyuyorum, eğer bir anda fikir degistirseydim ve adami nikahima almayi kafaya takmis olsaydim yapacagim ilk taktik evi ayirmak olurdu. Maddi acidan zor olsa da birilerine ikinci vs olurdum. O ev ayrılırdi ve "eskiden hos geliyordu ama artik evcilik oynamaktan sıkıldım" derdim. Belki o zaman ayni evde yasamanin - evde sizin varliginizi ne kadar önemsediğinin farkina varirdi

Seven erkek evleniyor
Kadınları kandırıyorlar yok psikolojim yok hazır değilim diye
Senden sonra aşık olduğuyla zart diye evleniyor
Hani korkuyordu? Yalan
Bir adam evlenmeye şu an hazır değilim diyorsa meali şudur ;

SENİNLE evlenmeye hazır değilim, seninle evlenmek istemiyorum sadece sevişmek cazip geliyor hayatımı birleştiremem.

Mayısta nikah masasına oturmaz bence. Bahaneler, bu süre vermeler, ağlamalar, çok saçma gerçekten yani izahtan vareste. Umarım ben yanılırım.
Zorla evlenecekse ben birakirdim..zaten evlilik yasiyorsunuz, bir imza mi atmayi mi atmak zor. Adami zorla koca vasfina sokmaya calisiyorsunuz. Kendini bu kadar naza cekeni de gormedim. Yok agliyormus...cocuk mu ya... timsah gozyaslari... Niye mayis? Ben iyi niyet gormedim adamda. Fazla hesapci bence. Oturmus iki durumu da dusunmus. Oysa gercekten seven bodoslama dalar, onun bunun hesabini yapmaz.
Son zamanlarda bir de iliskiye rehavet cokmusmus, kendimizi salmisizmis... kelime oyunu tamamen. Iliski icin adim atmayan, caba sarfetmeyen o. Olayin icine nasil da seni sokmus manipulasyonlarla. Mayis ayinda da birsey degismeyecek. Uzatmalari oynuyor. Zorla koca yapmayin bu adami.
Ben de böyle düşünüyorum
sadece tanışmak için bile mayısı tarih veriyorsa düğüne ne zamanı verir
o zamana kadar ayrılmış bile olabilirler
Tamamıyla oyalama taktiği

Onca zaman beraber yaşarken ilişkide sorun yokmuşta kız evlenmek isteyince mi gözüne battı bu durumlar?

Bu işler,mayısla haziranla temmuzla olmaz ki. 2 kişi birbirini sever,ve evlilik için önünde olan engelleri aşar ve evlenir.
Askerlik gibi,okulun bitmesi gibi.
E adam şuan çalışıyor. Aynı evde yaşıyorsunuz birbirinizi de yeterince tanıyorsunuzdur.
Ilişki icinde insan heyecanlanır ne zaman evlencez çocuklarımız olsun gibi gibi hayaller kurar
Sizin sevgi anlaminda da eksiklikleriniz var bence.
Benim bir arkadaşım 13 sene flortun sonunda geçenlerde evlendi.
Cevresinden duymadığı kalmadı,ailesi de biliyordu,tabi.ki oğlanın ailesi de.
Ayrılmadı. Neden ayrılmadığını söyleyim mi?
Oğlanı tanıdığında serseri gibi birseymis (15 yaşında)
Ona Giyinmeyi oturup kalkmayi öğretmiş.
Bunca sene ceremesini çekmiş,başka kız gelipte keyfini sürmesin diyeymis.
Yani evliligi kendine hak gibi gördü bir nevi. Sanki tazminat falan alacak.😅😅🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Bazen kadınlar cok tuhaflar gercekten . Bu kadar hırsı keske hayatlarında başka alanlarda kullansalar

Ah canım bu şekilde olan evlilikte ayağı taşa takılsa sen istedin ondan oldu diyecek. Erkekler çok istedikleri evliliklerde bile ne sorunlar çıkartırken bu bile bile lades olur.

Gulserem Budayicioglunun bir kitabi var aklima o geldi: Kral Kaybederse kitabin adi. Yazar aslinda bir psikiyatrist. Klinigine gelmis hastalarin gercek yasamlarini isimleri degistirerek kitaplarinda kalemine aliyor. Gercek yasam hikayelerini...Istanbullu gelin dizisi de onun kitabindan esinlenilmis. Neyse bahsettigim kitaptaki karakter yillarca bir adamla beraber. Adam sizin durumdan farkli olarak evli yalniz. Ve kizimizi senelerce karimdan bosanacagim seninle evlenecegim diye oyaliyor. Kiz kitapta 10 yil dense de gercekte 15 yil adami bekliyor. Adam bosanmaya yanasmiyor bir turlu, kadini da karim bosanmiyor ben ne yapiyim diyor. Aslinda mahkemeye bile basvurulmamis. Ancak mahkemeye basvurdugunu ama karisinin oyaladigini soyluyor. Ve bir gun kiz evlerine gidiyor. Bunlar da dugune gitmek icin arabaya binerken kiz bunlari goruyor ve adamin aslinda hic de karisindan bosanacak biri gibi karisina davranmadigini goruyor ve oyalandigini anliyor. Ayriliyor. Adam kiz tarafindan terk edildikten sonra esi tarafindan da terk edilince elinden oyuncagi alinmis cocuk gibi oluyor. Ancak hala bencil ve hala sucu kadinlarda goruyor, kendinde degil. Sizin durumdan biraz farkli olsa da kitabi okumani tavsiye ederim. Kitabin size cok sey katacagindan eminim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X