Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok benim böyle geniş hatta çok geniş düşünceye ayak uydurmam zaten mümkün değil kendimi o konuma dusurmem. Sizde heba etmeye devam edin günümüzün rezalet durumda olan gençliğin arasında mutlu mesut yaşayın bu kafayla.

Kime göre, neye göre rezalet?

Yani, 15-16 yaşlarında hatta daha küçük yaşlarda zorla evlendirilen çocuk gelinlere sesiniz çıkmaz, kadınlara evlilik içi tecavüz, ekonomik psikolojik fiziksel şiddet uygulanması rezalet değil ama iki insan birbirini sevip aynı evde bir hayatı paylaşınca "wowowow rezalet", peki.

Olayi nereye cekmissin ya. 15-16 yasinda evlenmeyi dogru buldugunu yazmamis.

Herkes evlenmek zorunda değil fakat evli gibi yaşıyorlarsa kadın, yasal haklara sahip olmak da istiyorsa evlenmek zorundadır. Yoksa bizim evimiz sandığı evden bir valizle gönderilir ya da karnında bebekle babalık davası için mahkeme kapılarında sürünür. Erkekler için hava hoş ama biz kadınların evliliği küçük görmesi 'moderniz yaa' kafalarında olması acınacak bir durum...
Maddi veya ailevi sıkıntısı olmayıp birlikte yaşayalım diyen ve evlenmekten kaçan erkekten korkun.

Ben size evlenmekten kaçıyor mu sevgilim yazmışım?
Beraber yaşıyoruz evet. Ve her dönemin ayrı bir güzelliği var bence. Evlenmek istemeyen benim ayrıca
Babalık davası için peşinde koşacağım, bir gün beni tek kalemde silecek adam bana yasal olarak bağlı olsa ne olmasa ne. Zaten yasal yaptırımlar olmadan merhametli, eşit düşünen bir erkekle beraber oluyorsanız bu gibi korkularınız olmaz.
Evliliğe karşı değilim. Bu şu an istemediğim bir şey.

Hepsi merhametli eşit düşünen saygı duyan asla aldatmayacak biri gibi görünür ama dünyanın binbir türlü hali var ellisinden sonra aldatan bile, kendimizi güvenceye almamız en doğrusu.
Ama siz böyle mutluysanız ne diyeyim mutluluğunuz daim olsun

Belki kadın yasal hak peşinde koşmuyordur

Burdaki çogu kadin evli. Ve çogu hiç beraber yasamadan. Bazelari hatta görücü üsülü ile evlendi, bazeleri uzaktan iliski ile,.. Yani konumlari sizin için "hayli yüksek". Ama %80i sikayetçi. Esleri evde hiç yardimci olmuyor. Aha bügün biri konu açiyor, esi ancak 15 dakika cocuk ile zaman geçiriyor ve kadin ikinciyi istiyor. Adamlar aldatiyor. Ana kuzusu olup, eslerinin degerini hiç görmüyor.

Bumu o muhtesem evlilik? Bir imza herseyi çözüyormu? Bir imza ile rezil konumdan çikip, takdir konusunami geçiliyor?

Devletin ona verdigi hakki normal bir insan neden kullanmak istemesin ? Hayatin bin bir türlü hali var.
Siyasete girmek istemiyorum hanımefendi ama hangi hak allah aşkına konuşturmayın beni.
Velev ki yolları ayırma, boşanma durumu olduğunda ortada bir mal mülk, çocuk sorumluluğu varsa bunu yasa zorunda tuttuğu için değil hak hukuk bildiği için kendi isteğiyle sağlayacak bir adamla beraber olmayı seçmek istiyorum. Şu an evlilik benim için yasal olarak hastanede refakatçi olmak için bir artı sadece.
İşin sadakat, duygusal bağlılığını imza atmadan da sağlayabilirim. Ha yine evlenmek isterim çünkü keyfim bilir.

Güldürmeyin beni lütfen. Adamin ayrildiginizda kendi istegiyle mülkü paylasacagini nasil öngörebilirsiniz ki ? Herseyi onun vicdanina birakmak bana manktikli gelmiyor.
Ama tabi sizin seciminiz, cevabim da saten size yönelik degildi.

Amaaan yine tartışmaya polemiğe girilmiş..
Bu tartışmaların konu sahibine faydası yok
Konu sahibi nedir durumun? Var mı bi gelişme?

Sevgilimle birlikte yasadim sonra da evlendim. Birlikte yasamadan asla biriyle evlenmem kafasındaydım zaten bunun daha dogru olduğunu düşünüyorum. Ayrılık da evlilik de daha sağlıklı olur böylece bana kalırsa. Güvenilmez ne oldugu belli olmayan bi adamla arkadaşlık bile yapmam zaten.
Konu sahibi de akli basinda birine benziyor. Muhakemesi iyi yapabilir diye düşünüyorum herkesin zamana ihtiyacı olabilir. kullanıp atmış seninle evlenmez vs diyenleri takacağını da düşünmüyorum.

Konu evlilik olunca konu çok başka yerlere kaymış ama bence olay bundan çok daha basit. İlişki de olan bir kişinin önem verdiği hayat tarzını öteki istemiyor. Bu evlilikte olabilirdi çocukta veyahut hayat tarzı yine de farketmezdi. Sonuçta konu sahibi istemediği şeyi kabullenen taraf oldu. Bu onun bu ilişkiye bir zaafı olduğunu gösterir. Her ne kadar şu anda bunu kabul etmek istemese, kendi kendine mazeretler uydursa da bu böyle. Şu anda karşısında ki insanın davranışları bunu telafi ediyor gibi görünse de zamanla bundan yorulacak. Sanırım kendisi de bunun farkında olduğu için artık odağımda değil falan diyor. Bence şu anda ki durumdan mutluysanız devam edin -ki zaten ayrılacak cesaretiniz de yok- konu sahibi. Ama aklınızın bir tarafında birbiriniz için doğru insan olmayacağınız olsun çünkü belli ki paralel bir şekilde ilerlemiyorsunuz. İlişkinizin dinamiğini de partneriniz belirliyor maalesef. Önceliği de kendine ve bireysel gelecek planlarına veriyor. Kendinizi acı sonlara da hazırlayın. Sevgilinizin kesinlikle evlenmek istemediğini anlayınca aaa dur ya ben de evlenmek istemiyorum sanki demek veya evlenmek ne ki zaten demek sizi bir yere götürmeyecek

Hayır niye mülkü adamın üzerine yapıyoruz zaten? Bunun milyon tane yolu var. Salak değilseniz mal mülk edinilecekse birlikte mülkiyetle edinilir ya da herkes kendi malını mülkünü kendi yapar. Maddi konular ilişkilerde en kolay çözülecek şey.

Ben evliyim. Kendimi geçindirecek gelire de sahibim. Yarın öbür gün allah korusun eşimle ayrılma kararı verirsek ondan isteyeceğim hiç bir şey yok. Nafaka bile istemem. Maddi açıdan ne faydası oldu evliliğin bana şu durumda? Yasalar neyimi koruyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…