Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanların seçimini “düşmek” olarak nitelemeniz çok çirkin.
Size göre olmayabilir. Siz görücü usulü evlenip nikahtan sonra tanışmak sevişmek isteyebilirsiniz.
Kimi insana da bu cazip gelmez o da aşık olur sevişir isterlerse beraber yaşarlar buna tanım bulmak da haddiniz değil.
Milyonlarca kadın sevişip evleniyor fıstık gibi de hayatı var. Kime göre düşmek??

Hahaha bu neyin siniri böyle. Evliyim diyorsun sonra da evlilik disi yasami savunuyorsun. Madem evlilik gereksizdi, sen niye evlendin ?
Olay sadece maddi boyut degil tabi, zaten diger yoruma ithafen sadece bu kismini dile getirdim.

Nerden cikardin görücü usulü evlendigini ? Belki oda asik olmus,tanismistir ama cinselligi evlendikten sonra yasamak istemistir.

Hahaha bu neyin siniri böyle. Evliyim diyorsun sonra da evlilik disi yasami savunuyorsun. Madem evlilik gereksizdi, sen niye evlendin ?
Olay sadece maddi boyut degil tabi, zaten diger yoruma ithafen sadece bu kismini dile getirdim.
Siniri nerden çıkarttınız? Gayet sakin yazdım.

Bu soruyu bekliyordum tam da Kendimi garantiye almak için evlenmedim. Evlenmeden önce resmi olarak olmasa da fiili olarak birlikte yaşıyorduk zaten. Evlendim çünkü canım evlenmek istedi. Herhangi bir beklentim de olmadı bu konuda. Evlenmek istemeyen de evlenmez. Bunu anlamak çok zor olmasa gerek.

Maddi kısım dışında ne konuda koruyor mesela evlilik? Buna bir türlü cevap verilmedi.

Nerden cikardin görücü usulü evlendigini ? Belki oda asik olmus,tanismistir ama cinselligi evlendikten sonra yasamak istemistir.
Ne fark eder? Sevişip sevişmemek de o çiftin kararı. Sevişti diye düşük değersiz olmuyor.
Gençliğimi güzel yaşadım, 25te eşimle tanıştık sevdik seviştik canımız istedi evlendik. 6,5 senedir evliyiz hala ağzımın içine bakar, her isteğimi yerine getirir. Değer vermenin sevişmekle beraber yaşamakla alakası yok.
Kimseyi özel tercihi yüzünden düşüklükle yaftalayamazsınız

Cevabin okadar cocukca ki. Madem senin icin evliligin bir anlami ve önemi yoktu, niye canin evlenmek istedi? Demek ki bir beklentin vardi yoksa nikah dairesine gitme zahmetine niye giresin ?

Cevabin okadar cocukca ki. Madem senin icin evliligin bir anlami ve önemi yoktu, niye canin evlenmek istedi? Demek ki bir beklentin vardi yoksa nikah dairesine gitme zahmetine niye giresin ?
Çok özendim gelinlik giymeye. Düğünüm olsun halay çekeyim istedim. Annem de mürüvvetini göreyim dedi durdu Size ne yahu? Canım istedi evlendim, istemeseydim evlenmezdim. Cevap da beğendiremiyoruz.

Ben hala cevap alamadım. Maddiyat dışında manevi olarak ne sağlıyor nikah?

Kesinlille katılıyorum yorumunuza. Adam evlenmek istemiyor bu belli. Kaybetmemek için evlense bile bu gerçekten istedigi icin olmayacak..

Ben hala cevap alamadım. Maddiyat dışında manevi olarak ne sağlıyor nikah?
Hiçbir şey; insanlar evlense de boşanıyor, evlense de birbirlerine kötü davranıyor, birbirlerini kırıyor, üzüyor ve canlarını sıkıyor. Boşanıyorsunuz veya yatak odanız ölü oluyor.
Evlilik hiçbir şeyin garantisi değil. Sevginin sürmesinin tek bir garantisi var: karşındaki insan. Gerisi boş.

Dur canim senin icin bir kac tane yazayim:
- Aldatilirsan tazminat davasi dahi acamicaktin. Böyle bir piskolojik siddet yasadiktan sonra onlardan hakini dahi alamicaktin. Bak Demet senere aldatildi ama bunu adamin burundan fersah fersah getirdi. Sonrada Hayatina bakti. Suclu cezasiz kalmadi.
- Evlilik toplum tarafindan daha fazla önem görür- ki sende zaten bunun icin evlenmissin. Birlikte yasayan insanlarin iliskisinin cogu insanin gözünde bir degeri yoktur. Benim evli insanlara bakisim farklidir. Onlara daha fazla saygi duyarim.
- Evlilikte bag daha güclüdür, erkekde kadinda daha fazla mücadele eder birlikteligi sürdürmek icin. En azindan benim cevremde fark ettigim olay buydu.
- Erkegin evlenme istegi bana güven verir. Gercekten beni sevdigini anlarim. Cünkü sevgili olmak kolay. Erklerin cogu sevgili olmayi hemen kabul ederler. Cok büyük bir askin olmasina gerek yoktur onlar icin. Ama evlilige bakislari daha farklidir. Gercekten asiklarsa bunu isterler.
- Evlilik disi cocuktan hic bahsetmek bile istemiyorum. O cocukta bundan dolayi magdur olur.

Birkac bilimsek veri:
- Evlilik insanin ömrünü uzatiyormus
- Evlilikte aldatma orani sevgili hayatini sürenlere göre daha azmis.
- Evlilik ahlaki değerlerimizin yükselmesini sağliyormus
- Evli ciftler daha fazla kazaniyorlarmis

Ve en önemlisi kadinlarin yillarca mücadele edip kazandiklari haklari simdik feminizm agayina kendi elleriyle geri tepmelerine gercekten cok sasiriyorum. Tabikide bu yazdiklarim her iliski ve evlilik icin gecerli degildir ama genelli böyle.

Aldatilirsan tazminat davasi dahi acamicaktin. Böyle bir piskolojik siddet yasadiktan sonra onlardan hakini dahi alamicaktin. Bak Demet senere aldatildi ama bunu adamin burundan fersah fersah getirdi. Sonrada Hayatina bakti. Suclu cezasiz kalmadi.
Aldatılırsam tazminat davası açmam. Evli olmam bir şey değiştirmedi şu durumda.
Toplum hiç umurumda değil. Ben insanlara evli olup olmamasına göre değer biçmem. Evli insanların daha fazla saygıyı hak ettiğini düşünmem. Bu bence çok sığ bir düşünce. Benim için iyi insanlar ve kötü insanlar vardır. Medeni durumları, cinsiyetleri, işleri, etnik kimlikleri ilgilendiğim şeyler değil.
Evlilikte bag daha güclüdür, erkekde kadinda daha fazla mücadele eder birlikteligi sürdürmek icin. En azindan benim cevremde fark ettigim olay buydu.
Çok güçlü bağlı evlilikleri okuyoruz bdv’de bolca(!)
Aşk dolu evliliklere de yine bdv sayesinde hakimiz(!)
Türk erkeğinin yüzde doksanı aşık olduğu için değil ütüsünü yemeğini yapacak birine muhtaç oldukları için evleniyor.
Evlilik disi cocuktan hic bahsetmek bile istemiyorum. O cocukta bundan dolayi magdur olur.
Herkes çocuk sahibi olmak zorunda mı? Yanlışlıkla olursa demeyin hiç, istemezseniz olmaz. Yıl 2020

Bilimsel veriler Cosmopolitandan mı yoksa heygirl mü?

Aşk dolu evliliklere de yine bdv sayesinde hakimiz(!)
Türk erkeğinin yüzde doksanı aşık olduğu için değil ütüsünü yemeğini yapacak birine muhtaç oldukları için evleniyor.
+ çocuk. Çocuklara bayıldıkları için değil, bir yerde erkekliğin ispatı olduğu için.

+ çocuk. Çocuklara bayıldıkları için değil, bir yerde erkekliğin ispatı olduğu için.
He yani, ben sevişebiliyorum kuşum ötüyor ıspatı. Sanki evlilik içinde doğan çocuklarla çok ilgileniyor babalar.

Bir de adamı elinde tutmak için hile hurdayla çocuk yapmıyorsan eğer, birlikte karar alarak yapıldıysa o çocuk nikah olmasa da tanıma denen bir kavram var. Nüfusa gidip bu bebe benim diyorsun oluyor bitiyor.

Evli olmayanlar benle huhatam olmasın lütfen, hele boşananlar ayyyyy resmen daha az saygı duyduğum kesim, zaten birlikte yaşayanları insandan bile saymıyorum.
Cahille söhpet olmaz çünküm.
Hahaha. Bu kadar komplekse gerek yok. Ben orada insanlari buna göre ayirdigimi degil, iliskileri buna göre ayirdigimi belirtim.
Cevap bulamayinca söylenenleri baska tarafa cekmeye hic gerek yok.

Hahaha. Bu kadar komplekse gerek yok. Ben orada insanlari buna göre ayirdigimi degil, iliskileri buna göre ayirdigimi belirtim.
Sizin ilişkiniz dışındaki ilişkilerden size ne de ayırıp ona göre muamele çekiyorsunuz?
Cevap gayet uzun ve açık açık verilmiş başka bir mesajda ayrıca.

Ne kompleks mi? Hahahahahhaha
Size gayet net ve güzel cevaplar verildi. Gidip tekrar tekrar okuyun.
Bal gibi de insanları ayırıyorsunuz, evlilere daha çok saygı duyuyorum demek kıyas cümlelerine girer.

Şöyle ki normal şartlarda evlilik dışı yaşamak da ilişkiyi evliliğe götürmekde normal bir durum. Bence anormal olan birinin bunu isterken diğerinin bunu istememesi. Biri bana biz evlenmedik senelerdir de beraberiz aşırı mutluyum dese ne güzel derim. Ama eğer başka insanlar evlenirken senin içinde bu kalacaksa uzatmanın mantıgı olmadığını düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…