Vefatı halinde mezarına gitmeli miyim?

Evet bende öyle düşünüyorum. Ben hakkımı helal edemiyorum ki ! Ben affetsem Allah affetmez.

Bebeğinizi resmen öldürmeye teşebbüs etmişler. Kucağında bebek olan kadına saldırmak=masum, savunmasız bir bebeğe saldırmaktır benim için. O aileden hiç kimsenin ne ölüsüne ne dirisine gitmezdim ben olsam. Ayrıca eşinizi de pasif ve tuhaf buldum. Atladıysam kusura bakmayın ama gerçekten sağlam bir duruş sergileyememiş. Gerekirse evinizi satıp, başka yerden ev alır huzurlu otururdunuz.

Beyin kanamasi geciren, yere dusen bebeginizse bununla ilgili dava acin.
Bebeği en az 3-5 kez hastaneye götürdüm halsiz ve sürekli kusuyordu. Tomografi çekildi kanama yok denildi. Bebek iyidir denildi. Ama içimde çok kötü bir his vardı. Ve çocuğun iyi olmadiginin farkındaydım. Hiç unutmam dr hastane bahcesjne çıkıp ağladım eşime dedim ki çocuk iyi değil ama Dr kötü birşey yok diyor şimdi eve gidecem biraz sonra gene geleceğiz biliyorum dedim. Eşim de sen çocuğu bana ver burda beni bekle dedi. Meğerse çocuk doktoruna nöbetçi dr gidip demiş ki hocam beni acildeki dr gönderdi çocuk rahatsız ama sizin daha iyi anlayacağınızi söyledi. Muayene eder misiniz dedi. Sağolsun dr baya ilginmiz. Emar çektirmiş ve sonuç beyin kanaması geçiriyormuş. Yani anlayacağınız de ihmaline de geldik.

Konu başlığını okuduğumda ne olursa olsun giderim diye düşündüm ama konunun içeriğini okuyunca ben de çok sinirlendim. Senin namusun sakız mı ki ağızlarına doluyorlar büyükten küçüğe? Çoçuklara terbiyeyi aile verir ailede de göründüğü kadarıyla terbiye yok. Kaldı ki elinde bebek olan kadının evini basıp saldırmak başka bir adilik. Herşeyi geçtim sırf çoçuğumu düşürüp beyin kanaması geçirmelerine sebep oldular diye ibreti alem olsun diye parçalardım. Siz gitsenizde gitmesenizde kötü olacaksınız. O güzden ben yerinizde olsam gidip kötü olacağıma gitmeyip kötü olurdum en azından bir şey değişmez.

Bebegin yere dustugu kavgada anladigim kadariyla polis gelmis.

Bebeginizin yere dustugu polis tutanaklarina gecti mi?

Bir arkadaş yazmış beyin kanaması geçiren çocugunuz için dava açın diye. Çocugun doktoruyla bunu konuştunuz mu, bu beyin kanaması düşmeden kaynaklı olabilir miymiş diye? Konuşmadıysanız tekrar görüşün ve doktorun dediklerine göre gerekirse dava açın. Çok iğrenç insanlarmış. Kocanız olacak müsveddeyi boşayıp uzak bir yere taşınsanız en doğru karar olur. Bu lanet insanlarla, o adamla evli kaldıgınız müddetçe hep bir şekilde muhatap olmak zorunda kalacaksınız. Kayınvalidenizin ölümünü cenazesini düşüneceğinize, çocuklarınızın yaşadığı travmayı düşünün. 5 yaşındaki çocugunuzun zihnine bunlar kazındı. Belki de yıllarca bunun travmasını yaşayacak. Bunları düşünüyor musunuz, kocanız düşünüyor mu? Siz o çocukları elalem böyle itip kaksın küfür etsin diye mi dünyaya getirdiniz? Çocuk herşeyden kıymetlidir. Kocanızdan da. Bunu hiç düşünmemişsiniz. Kocanızda zaten bunları düşünecek zerre kapasite yok belliki. Hiçbirşey yapamıyorsanız, ne yapıp edip ordan taşının. Evi de satın. Başka yerden alırsınız. Olabildiğince uzakta.

Orası hangi ilin hangi semti?
Ne tuhaf işler, seviyesiz ilişkiler…
Birbirinizle iletişime geçmeyin, aman diyeyim.
Ne ölünüze ne dirinize.
Kesinlikle konu sahibi il semt mahalle bilgisi verin de eşe dosta haber edelim uzak duralım tövbe bu nee.......

Ne elti ne kaynana ikisinin de sıfatına bakmazdım bir daha, yaşadığınız şeyler normalin epey ötesinde.

Eşim babalığı konusunda asla laf edemem. Yemedi yedirdi giymedi giydirdi. En az benim kadar emeği var.

Eşim babalığı konusunda asla laf edemem. Yemedi yedirdi giymedi giydirdi. En az benim kadar emeği var.
İyi de her şey yedirmek, giydirmek değil ki. Çocuklarınızın güvenliğini sağlayamamışsınız işte. Eşiniz de göz yummuş. O çocuk düşüp, beyin kanaması geçirdiğinde neden yeri göğü inletmediniz? Neden dava açıp, bu pislik insanlara haddini bildirmediniz?

Sadece yiyip içirmekle giydirmekle bitmiyor iş. Çocuga hayatı zindan etmişler, çocuk sokaga çıkmaya korkar olmuş. Kucağınıza çocugunuzla şiddet görüp karakollara düşmüşsünüz. Anneniz o yaşta eltinizden dayak yemiş. Eşiniz ne yaptı? Abisini telefonla aramaktan başka birşey yaptı mı? Vaktinde tepkisini verseydi o kadın kapınıza gelip de kucağınızda çocugunuz oldugu halde sizi dövemezdi.

Dava açtık ama kanama çeşidi yavaş olan türdendi sanırım. O yüzden kanaması geç oldu. Bide dr ihmaline geldi. Kanama ortaya çıkınca baya ilgilendiler zaten. Oğlum kurtuldu ya başka bişey istemiyorum. Halende üzerimden atamadım.

Küçük oğlum beyin kanaması geçirince eşim kahrından üzüntüden hastalandı. Göğüs ağrısı ile defalarca hastaneye gitti. Birde onunla uğraştik bi süre.

Bence evinizi satıp, bu insanlardan olabildiğince uzak bir yere taşının. Belli ki çirkef, dur durak bilmeyen insanlar. Çocuklara yazık günah. Bu kaosu, çirkinliği şu yaşımda ben bile kaldıramam, o çocuklar nelere maruz kalıyorlar.

Oğlumu o sokaktan aldım. Kesinlikle gitmiyor
Arkadaş ortamını vs değiştirdim. Anasınıfına başladı gecen sene. Okulunu nakil yaptırdim. Ve her olayları düşündüğünü fark ettiğimde aqua parka büyük avm ye filan götürdüm. Bisikletini alıp büyük parka götürdüm. Baya ilgilendim üzerinden atması için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…