Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

forumda 3. yılım dolmuş ama bu sayfayı ilk defa gördüm .
ben de vajinismusu yendim (kk+dr) ve şimdi bir anneyim.
Konudaki herkese sevgiler, hepiniz yenebilirsiniz, azim ve ertelememek en önemlisi.

Insallah bende anne olurum bende vajiyi yendim ama cocuk calismalari olumsuz oluyo bu ay 3 gun gecti heycanladim ama olumsuz

Kızlaaarrr!

Ben de iki haftadır terapiye gidiyorum. Şu an için baya iyi durumdayız. İnşallah bu hızla gidersek çok kısa sürede çözeceğiz gibi duruyor.

VENUSTEN beni de başlığa dahil eder misin

Ben de vajinismus muyum bilmiyorum ama çok zorlanıyorum Can'ım acıyor 1buçuk Aydır hep aynı.. bu iş hep böyle mi olacak

Bnde anlaradayim pskologa nasil anlatiyosuniz acaba ve ne yaptiriyo
İlk muayenede eşli çağırdı bu önemli. Öncelikle bu durumun sebeplerini vesaire anlatıp durumu anlamamızı sağladı. Sonrasında çift olarak sizi tanımaya çalışıyor. Hani bu konudaki düşünceleriniz ne, tam olarak nasıl yol izleyeceğini filan anlatıyor. Benim eşim çok uyunçluydu mesela, o yüzden bir dahaki randevulara ben hep tek gittim. Ama sorun olursa eşli olarak da alıyor.

Bize ilk hafta bir kaç egzersiz ve öneri sundu. Bir dahaki hafta gittiğimde nasıl oldu düşüncelerin neler gibi soruyor. Verdiğin cevaba göre yönlendiriyor. Gerçekten çok memnunum ben kendisinden. Geçen hafta biraz gergindim mesela. Sedyeye yatırdı, gözlerimi kapattırdı, rahatlamam için telkinde bulundu.

Yavaş yavaş acele etmeden egzersizleri ilerletiyor ve insana pozitif destek veriyor. En önemlisi bu. Burada okuduğum doktorlar gibi eline kağıt verip bunları yap diyen biri değil. Gerçekten ilgileniyor.

Kadin doguma soyluyoruzda pskologa nasil dicez bnde ankarada oturuyorum eger kendimi toplarsam bnde diskapiya gtmeyi dusunuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…