Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Kızlar merhaba tekrardan,
Hani p... Basını alıyorsunuz da yanma kasilma olup acıyor ya iste tam o anda bekleyin derin nefes alın 5-6 sn bekleyn vajina kasları gevşeyecek çünkü o sırada kasiliyor, sonra ikinip hafifçe belinizi kaldırın eşinizin p... Aşağı dogru içinize bi anda girecek, acıma olayı kaslar kasildiğı icin oluyor, ikininca kaslar gevsiyor

Canım benim 4 aylık evliyim ilk 1 ay aynı şekil bende vajiydim canım ölümcül yanıyodu biraz giriyodu gerisi asla giremez diyodum ağlıyodum acıdan üzüntüden falan sonra burdakileri okudum egzersiz yaptım annemi siğer evli arkdaşlarımı düşündüm. Onlar yapıyorsa ben niye yapamiyim dedim. Bir sabah ben yüzüstü yatar pozisyonda eşim üstte denedik ve oldu! Yavaş yavaş derin mefesler alıp ıkınarak denedim. Acıdığı noktada beklettim ve konsantre oldum ıkındım devam et dedim oldu. Sonrasında bütün derdim tasam bitmişti. Herkes yapabilir .yıllar kaybedenlere cok üzÜlüyorum. Kendi beynimizde bitiyo cünkü. Yapılamayacak bir şey değil.

Aynen katiliorum bunun tedavisini de almak istemiyorum cunku cok zaman kaybettriolar bole bekleyincede zaman gdio iyiki buraya uye olmusum insallah bende egzerszlere basliycam regl mn btmesni bekliorum birde sunu sorucam ikinnca nasil p.grio ya kasilma olmazmi ikinnca ikindigin icin tamm grerkenmi ikinmak gerek

bende vajinusmusu yeni yendim.7 aylık evliyim ve bir psikologtan yardım aldım.egzersizleri eksiksiz olarak yaptım.ilk başta zamanla geçer deyip ertelemiştim ama şuan iyiki gitmişim diyorum.korkulacak hiçbirşey yok.herşey tamamen psikolojik.acı ağrı sızı kanama ..vs hiç birşey olmadı.kendinizi rahat bırakın derin derin nefes alıp verin ve vajinusmusu yeneceğinize gerçekten inanın.

önce serçe parmakla başlayın.ilk başta çok itici geliyor ama yapabilince kendiniz bile inanamayacaksınız.sonra işaret parmağı ile olan denemelere geçin.içinize alabildikçe ağrı ve acı duymadığınızı anlamaya başlayacaksınız.buda kilit nokta olacak.ben en son bir adet küçük boyutta mum aldım ve denemelere onunla devam ettim ve mum kendiliğinden içeriye girdi.hiç bir şey hissetmedim.yani bu aşamaları atlatırsanız içinize birşeyler alabileceğinizi ve ağrı acı olmayacağı hissini psikolojik olarak yaşıyorsunuz.sonrası dahada kolaylaşıyor.lütfen pes etmeyin sonuna kadar gidin ve bu illetten kurtulun.

Kizlar merhaba. Oncelikle hepinize sabirlar diliyorum. Ben basardim. Sizede yardimci olabilmeyi diliyorum.
Vajinismus oyle lanet bisey ki insani hayata kusturuyo resmen. Hepinizi anlayabiliyorum.
Ben vajinayi asla dokunulamaz bisey olarak goruyodum. Kendimi temizlerken bile bakamiyodum. Uyelerin yazdiklarini okuya okuya kendimi gaza getirdim. Bir hafta boyunca okudum hic durmadan. Hatta nisanlim artik elimden telefonu almaya kadar getirdi konuyu. Ama yilmadim. Doktorada gitmek istedim ama kendi kendime yenebilecegimi gormek istedim. Once ayna yontemiyle basladim. Kendimi tanidim. Yanaklarimin gerildigini hissettim o gun. Bi kac gun sonra parmak egzersizleriyle devam ettim. Kesinlikle onceleri igrenc geliyodu. Normal bi krem yardimiyla duz yatarak bacaklarimi karnima kadar cektim. Kendime bakmadan yapmam lazimdi. Gozlerimi siktim tamamen kapadim derin derin nefes alip biraktim. Nefes egzersizleride cok cok onemli. Denedim ve oldu. Serce parmagimi icimde hissettim. Bas parmagimida denemek istedim ama gulmekten yapamadim. Oyle mutlu olmustum ki kendi kendime yatagin ustune cikip dans ettim nisanlimi aradim anlattim devam etmemi soyledi ama yapmadim. Dusumu aldim o mutlulukla uyudum. Sonra internette anestolu buldum. His kaybi yasatiyo yaziyodu. Bi kac gun sonra eczaneye gittim hemen aldim. Dis etlerimde denedim anestolu. Agzim saniyeler icinde uyusmustu. Kendimi hazirladim. Nisanlimada soyledim. Ve bugun tamda 2 saat once anestolu kendime surdum. Yavas yavas denedik. Cok sukur icimdeydi. Anestol sayesinde canimda yanmadi. Etkisi gecince yine bisey hissetmedim ama sonucta icime girmisti ve bu oyle guzel biseydi ki anlatamam. İlk uc iliskide bisey hissedilmemesi cok normalmis zaten. Ben yendiysem herkes yener. Bu arada ilk denemelerimizde zorlamadan dolayi kanamam oldu ve uc gun surdu. Bugunde denedigimizde yine kan geldi. Tam olarak yirtilanada kadar kanama olmasi normal. Korkmayin. Kendinize guvenin. Yapabilirsiniz.

Anestolmuu bu emla krem gbi bsey dmii hicbisekilde yan etki yapmadimi kizariklik sisllik vs.. banada yardmci olablirmsn?

Hayatımın en zor zamanları diye düşündüğüm evliliğimizşn ilk günlerini geçenlerde eşimle gülerek hatırladık. Allahım A şükürler olsun. Burada yazmamın amacı bu iş ertelemeye gelmez. İlk gecemizin ertesi günü çaresini aradık ve bulduk. Psikiyatri ye 8 seans giderek, bu da iki aya tekabül ediyor,bu sorundan kurtulduk ve şimdi bebek bekliyoruzzz

Anestolmuu bu emla krem gbi bsey dmii hicbisekilde yan etki yapmadimi kizariklik sisllik vs.. banada yardmci olablirmsn?
Ne sislik ne de kizariklik olmadi. Emlayi almayi dusundum ama o kadar para vermek istemedim. Anestol ucuzda bisey. Bazi insanlarda alerji yaparmis bende yapmadi. Olumsuz dusunme. Once kremi ince derinde dene. Bakalim neler oluyo. Ondan sonra rahatlikla kullanabilirsin :)

Slm cnm kadın doğum doktoru ilişkide zorlandığımı söylediğimde bana da anestol krem vermişti ama o zaman vajinal mantarla boğuştuğum için kremi bi kenara atmıştım,yazıklarını okuyunca onu da denemem gerektiğini fark ettim,

Kesinlikle denemelisin. Onun sayesinde atlattim bende :)

bende egzersizlere baslamak istiyorum idrar yaparken tamam tutp birakiyom ama onun disinda hangi kas onu anlayamadim biri anlatsin ne olurrrrr

bende egzersizlere baslamak istiyorum idrar yaparken tamam tutp birakiyom ama onun disinda hangi kas onu anlayamadim biri anlatsin ne olurrrrr
Canim hani cisini yaparken kendini kasip tutuyosun ya iste o kasi sen yonetiyosun. Onun disinda bi kas yok. İliski sirasindada onu sikip sikmamak senin elinde. Yonetmeyi ogreniyosun egzersizle

merhaba arkadaşlar bende forumdan bi ablanında büyük desteğiyle ve dr un ısrarlarıyla parmak egzersizine başladım. egzersizlerden snra sizdede yanma falan oluyormu? birde ben direk işaret parmağımla başladım ilk gün bir boğumunu panik ataklar eşliğinde aldım. sonraki gün ablam sağolsun tamamen bi parmağı alabildim. yanmalar olduğu için biraz moralim düştü kendimi zorlayarak egzersizlere başlayabiliyorum ve çok zor ilerliyo. forumada belki buradan böyle bi gaz alırım yada başka birilerinin tecrubelerinden faydalanırım diye geri geldim

Ben o parmak egErszlerini yapan arklari tebrik ediorum bence onlar vajinusns degil tam olarak cnku ben dokunamiorm bile kaldiki parmagimi sokucam parmagini soksam zten cesart eder iliskiye girerim p. Icime alirm dimi ama bnde napicami sasrdm artikk

Arkadaşlar bana lütfen yardimci olun. Vajiyi yeni atlattim sayilir ama hala ilişki sirasinda zeytinyagi kullanıyorum acaba hamilelik için engel teşkil ederim sorun olur mu ?

arkadaşlar ben yaklaşık 3 yıl önce bir vajinusmus hastası olarak bu siteye katıldım ve sitedeki arkadaşlarımın inanılmaz güven verici ve rahatlatıcı paylaşımları sayesinde 6 ayda bu hastalığı yendim ve her duamda şükredip bu hastalıktan muzdarip hanım arkadaşların kurtulmasını diledim hala da diliyorum şimdi de 6 haftalık gebe olduğumu öğrendim sizlerden tek isteğim nolur lütfen ve sakın vazgeçmeyin korkmayın asla asla asla umutsuzluğa düşmeyin biz kadınlar dünyanın değil evrenin en güçlü yaratıklarıyız bunun üstesinden mi gelemeyceğiz dualarım sizlerle ha gayret hanımlar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…