Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

bendede çıktı maalesef aldara krem verdı doktor 10 gundur kullanıyorum .bı deişme yok bır ıkı tanesı geçti ama başka yerlerde çıktı yarın kontrole gıtcem umarım ıyı haber alırım

nisancım görüntüsü benek şeklinde değil diyim... ben dr kanser olurmuş dedim vulvada o da yaşımın genç olduğunu ve böyle bir şey olamayacağını söyledi bu tür kanserlerin ileri yaştaki kadı larda daha sık görüneceğini söyledi durum böyle aslında nişanlıma bahsetmek isterim ama çok utanıyorum anneme bile söylemek için bekledim belkide beklediğim için geç kaldım diye bile bazen içimden geçiriyorum uykularım kaçıyor kimseye anlatamıyorum çok zor bir durum ama dediğim gibi yazdıkların bana iyi geliyor...
NOT:umarım arkadaşlarım listesine ekleyebilmişimdir yeni üye sayılırım bende o yzden nasıl eklenir bilemiyorum ...

ıtır&buse bende nişanlııyım ve bunu nişanlıma nasıl sölemelıyım bılmıyorum öğrenmesi ve önlemını alması şart çünkü.erkekler içinde bir aşı fılan varmıdır acaba

Allah yardımcımız olsun meloshko daha ne diyim ben 2004 trafik kazası geçirdim belimden rahatsızım, geçen sene göğsümden ameliyat oldum haziranın 4 ultrasonum var onu düşünüyorum üstüne birde artık bunaldım hele bunu düşünmek artık beni bitirdi hergün dalıp gidiyorum ağlama krizleri de cabası nişanlıma ne derim ne yaprımı düşünmekten ne yapacağımı bilemiyorum hergün Rabbime dualar ediyorum kurtulayım diye 3 aydır da kan demir ilaçları kullanıyorum içim dışım ilaç oldu bünyem çok zayıf daha yeni yeni kilo aldım topladım kendimi ama ne olur sonum bilmiyorum anlattığım gibi dr gittim yok diyor birde vajinit diye bir şey söyledi arkadaşım artık onunla ilgili bilgi öğrenmekde istemiyorum bekar olduğum için sürekli dr gitmeyi de göze alamıyorum bu sorunumu da ilk defa burda paylaştım Rabbim bir şifa verirde inşallah kurtuluruz arkadaşım

ıtır%busecim şimdi daha iyi anladım. vulva kanserinden korkuyordun sen ama böyle bir şeyin ihtimali o kadar az ki. yıllaaaarca ihmal etmen lazım ki menapoz dönemine kadar falan. böyle bişe mümkün değil zaten.
siğillerin görüntüsü farklı farklı olabiliyor. yaktırmayı düşünüyor musun canım? evlenmeden önce yaktırman iyi olur hem bünyeyi de topralarsan tekrarlama riski düşer. :) çoğalmadan yaktır derim ben veya aldara krem de kullanabilirsin ama krem çok pahalı ve devlet ödemiyor. sağlık güvencen varsa yaktırsan daha iyi. şimdi daha iyi anladım seni canım. annene bile zor söyledin zaten, hastaneden korkuyorsun. ben de öyle, ilk jinekoloğa özel muayanehaneye gittim erkek arkadaşımla yalnız. kimseye söyleyemedim. ama sonra çok yaygın olduğunu öğrenince annemlere anlattım. olur böyle şeyler arkadaşım erken teşhis önemli. nişanlınla paylaşmalısın canım mutlaka.

meloshko cuum;
tatlım bunun önlemi yok zati o yuzden bu kadar bulaşıcı. ama rahat olabilirsiniz çünkü erkeklerde virüs siğile sebep olmuyor genelde. daha kuvvetli olduğu için vucutları. HPV aşısı çıktı, ben yaptırıcam bu yaz içinde dostlar virüsü kapmış olsam da. tedaviye yardımı varmış. erkeklerde aşı bir işe yaramıyor malesef çünkü 'rahim ağzı kanseri aşısı' bu. :) prezervatif kullanımı bir derece virüsün bulaşmasını önleyebiliyor çünkü, başka yerlerde çıkan siğillere değince de bulaşabiliyor partnere. ama dediğim gibi, onlar için endişelenecek bir durum pek yok. rahat olun canlarım ve paylaşın onlarla. hem bu konu psikolojik olarak ta hassas bir konu ve cinsel yaşamda rahatlık, paylaşım önemli şeyler.

sizleri çok öpüyorum güzeller.:)

bu arada, ıtır%busecim seni arkadaş olarak ekledim ben. :) melosko cum seni de :)

yaktırmak ne kelime kurtulmak için ameliyata bile razıyım yeterki kurtulayım birde çocuğum olsun ilerde Rabbim yardımcımız olsun...

arkadaşlar eminim bu illete yakalanan çok sayıda kadın var ama biz bilinçlenmek ve kontürollü davranmak isteyenlerdenizki paylaşıyor ve araştırıyoruz kim bilir senelerce bunu yaşayan ve dr bile gitmeyen kadınlarımız var hastalıgı kabullenmek ve onu yenme düşüncesini beyne işlemek kurtulmak adına atılan en güçlü adım hepimiz bu illetten kurtulucaz asla dr degiştirme taraftarı degilim güven çok önemli önce dr güven duymalı ve olması .yapılması gerekenleri yapmalıyız inancımızı kaybetmeyelim ne olur sigillermi onlarda ne yok olmak zorundalar ve yok olucaklar acil şifalar diliyorum sevgiyle kalın

ıtırbusecim inşallah benımde saglık sorunum çok bende çok zayıfım sanırım sorun bu siğillerde.doktorumda kılo almam bağışıklık sistemımı kuvvetlendırmem gerektiğini söyledi.bugun gittim kontrole azalma var iyi gözüküyorlar 10 gun sonra tekrar gel kontrole olmassa yakılıcak dedı.korkuyorum geçsin artık.allah ıkımızede bu illetten çekenlerede acil şifalar versın.gönlünü ferah tut moralını yuksek tut ben öyle yapmaya çalışıyorum geçiyor inşalla

nisan sana bayılıyorum bu destegın morallerın olmasa ınan iyi olmazdı belkıde.her açtıgımda moralım düzeliyor allahrazı olsun canm benmmmm

ya ben nasıl olduğunu merak ettim şekli yani sivilce gibimi tek tük dağılmış gibimi yoksa hepsi bir yerde toplanmış vaziyettemi

Bende Cok Merak Ettim Bendede Beya Beyaz Lekeler Olmus Kasiniyolar Birazda Ustten Bastirinca Ortaya Cikiyor Olemi Sizinkide Oleyse Hemen Dr A Giderim Arkadaslar

meloshko inan bana bu illetten kurtulmak için elimden geleni yapmaya razıyım amliyatı bile göze aldım nişanlıma söyleme durumuna gelince nasıl söylerim çok utanıyorum dr bile gittiğim de çok korktum ama dr oladığını söyledi hala korkularım devam ediyo ama Nisanın yazılarını görünce ve burda benim gibi olanları da görünce tek olmadığımı anladım biraz daha cesaretlendim...RABBİM ŞİFA VERİR DE KURTULURUZ İNŞALLAH birde bebişimiz olur inşallah...birde ben seni ve nisanı arkadaş olarak eklemek istiyorum ama nasıl eklenir bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim

merak eden arkadaşlara şöyle diyim google siğil yazın orda çıkan internet sitelerinde resimler var ordan bakabilirsiniz evli olan arkadaşlar bence bizlerden daha çabuk dr giderlerse iyi olur ben bekar olduğum için sürekli dr gitmekten utanıyor ve tedirginlik duyuyorum

Kızlar bendede aynı virüs sanırım vajina girişinde yanlarda yol şeklinde benler var doktorumu aradım bakmam lazım dedi yarın belli olucak ama çok korkuyorum yaa görüntü olarak nasıl oluyor biraz bilgi verir misiniz?

yesımmm24 benımde o şekilde beyaz ve sıkınca içinden beyazlık çıkıyordu ama sakın sıkma ve elleme elledıkçe ürüyorlar.bence hemen doktoruna gır umarım başka bir şeydir.kaşıntıda olabılıyor.ben goggleda yazıp baktıımda resimlerdekınden daha farklıydı ama 80 çeşiti odugunu öğrendım kızlar ihmal etmeyın bian önce doktorunuza gıdın.

ıtır busecim ben ayrıca numısmed kullanıyorum sabah akşam genıtal bölge temızleyıcı ve ph koruyucu bir jel.hijyen çok önemlı doktor değil dediyse eger değildir herelde gerçi ülkemızde neler duyuyoruz.içinin rahatlaması açısından farklı bir doktorada gidebilirsin canm moralini bozma moral çok önemli :)

baharcım goggledakı resımlere aldanma benım hiç alakası yoktu yınede gittim ve siğil oldugunu öğrendım hemen doktoruna gıt.umarım başka birşeydir.ihmale gelmez bu tip şeyler ewli insanlar dahada dikkatli olmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…