Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

irnacığım, sigortanın olması güzel! ben de özel hastaneye gitmeni öneririrm, bir kısmını devlet karşılıyor, bir kısmını sen veriyorsun ama iyi hizmet alırsın. yaktırma işleminin de yine bir kısmını karşılar. ben hiç yaktırmadım, ne kadar tutar bilemiyorum ama pahalı diye biliyorum. devlet hastanelerine bu konuda pek güvenemiyorum canım, özele gitmeni öneririm.

hpv aşısını malesef hiç bir sağlık güvencesi karşılamıyor! bu konuya çok kızıyorum ama öyle malesef.
toplamda 750 ytl civarında bir fiyatı var...

darkblue merhaba
paylaşımın için çok teşekkür ederiz öncelikle. siğili olup ta kanserleşme belirtisi gösteren ilk örneksin çünkü. ama kurtulmuşsun, çok sevindim :) erken müdahalenin faydası demek ki.

canım, bu süreci en başından bir düzgünce anlatabilirsen çok seviniriz. çünkü biz de şuan hpv taşıyoruz. bende siğil yok şuanda kendiliğinden geçtiler. sende bu süreç nasıl devam etti, siğillerini yaktırdın mı hiç?
bunları paylaşırsan sevinirim canım geçmiş olsun!

arkadaşlr, denisim'in başına gelen de bir siğil çeşidi. sanırım 'molluscum'. bende ilk ondan şüphelenilmişti. sonra kondilom aoldukları anlaşıldı. molluscum da vajina ve kalça bölgesinde çıkıyor ve çoğalıyor. daha çok wclerden havuzdan kapılıyor aynı hpv gibi. tabi hpv'ye göre daha masum. yaktırmadan geçebiliyor kremle vs ve tekrarlama riski daha düşük.

siğili olup ta biopsi yaptırmayan yok değil mi arkadaşlar? bir de HPV'nin bir çok çeşidi var. bunun için de biopsi gerekli. ihmal etmeyin sakın, takip için önemli bir bilgi.

öpüyorum hepinizi canlar!

Arkadaslar oncelikle genital sigil ile ilgili bir kac bilgi vereyim doktora gidip yanlış bilgi alan ya da doktora gitmeyen arkadaşlarım Bir defa genital sigiliniz var diye suphe ediyorsanız mutlaka gidin kendi kendinize tedavi edemezsiniz once teşhis koyulmalı 2. si bu kesinlikle oyle tuvaltten ya da agdadan vs gibi yerlerden bulasma ihtimali yoktur varsa da binde bir . bir defa bu hastalık cinsel yol ile ten teması ile bulaşan bir hastalık oyuzden mutlaka parterinize dikkat edin.google dan genital sigil diye aratıp hastalıkla ilgili herseyi lutfen iyice okuyup ogrenin.Resimlere aldanmayın cunku cok farklı sekillerde de olabiliyor.Suphe ettiginiz bir durum varsa mutlaka doktora gidin.Ben yaklasık 2ya da 3ay once suphe uzerine gittim.İlk olarak dondurarak yakma kriyoterapi tedavisini uyguladım fakat çok gecmeden tekrar etti yine kriyoterapi yaptırdım yine tekrar etti hemen arkasından doktor degisikligi yaptım ve de yaktırma tedavisini uyguladım ancak daha ben de yakılan yer iyilesmeden farklı bir yerde hastalık tekrar etti yetmez amelyatlı yerimde aynen cıktılar. Doktoruma gittim bana aldara isimli kremi verdi fakat aldara yı da internetten arastırdım tahris etme ihtimali yuksekmis cesaret edemedim.Baska bir profosore gittim o Da baktı ve istersen aldarayı kullan istersen tekrar yakalım dedi.Ben internetten o kadar cok okudum ki bu hastalıgı sonunda bagısıklık sistemimi kuvvetlendirmeye karar verdim tabi bir de tekrar yaktırmaya.Bagısıklık sistemimi ne ile kuvvetlendiririmi arastırıken corek otunu buldum.Hemen kullanmaya basladım.Bu arada yememe icmeme dikkat etmeye de tabi bol sebze az sigara mumkunse hic sigara :) kara uzum kuru uzum ceviz kayısı butun bunları guclu bir bagısıklık sistemi cin yaptım.Daha sonra yaklasık 2 hafta icinde sonradan cıkan vede ameliyat yerimdeki sigillerimin hepsi gecti.Doktoruma gittiğimde tekrar yaktırmak icin tarih alıcaktım Fakat bir mucize yasadım ve hepsinden kurtuldum ilk olarak da zaten burada sizlerle paylastım. Corek otu ile ilgili DALYA37 arkadasım corek otunu da girip internetten nasıl bir mucize oldugunu bulup mutlaka oku.market ya da kuruyemiscilerde bulabilirsin.Ben bal ile yenilmesi tavsİye edilir yazdıgı için bal ile yemeyi tercih ettim cunku agzımda ezerek yiyorum tadı biraz acımsı oluyor bal ile karısınca daha iyi oluyor sen sadece corek otu yiyebilirsin Çorek otu pastaların uzerine susam seklinde serpilen br baharat zaten dozun da yersen zararını gormezsin.Bir de GOKCEK İKSİRİNDEN bahseden bir arkadasım vardı ben onu da arastırdım cok fazla guvenme derim sarımsak sirke gibi seyler icerdigi icin zaten icmek mumkun olmuyormus icenin yanında durulmuyormus hemde tam olarak iyilesen bir kimseye rastlamadım forumlarda DİKKAT DERİM BEN.

Bu arada ilk doktorum hastalıgı artık kaptıgım icin aşı için cok gec oldugunu soylemisti 2. gittigim doktor mutlaka olmalısın dedi tekrar etme riskine karsılık bende ilk asımı oldum zamanı geldikce diger asılarımı da yaptırıcam.o yuzden lutfen once kendinizi internetten uzerinden bilgilendirin doktorların para tuzagına dusmeyin en iyi dedikleri bile ticari dusunebilir.

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar benim sigiller yok oldu nisan seninki gibi yani kendiliginden geçti doktorum bu tamamiyle bagışıklık sisteminin kuvetli olmasından dolayıdor dedi tekrarlaya bilir ama sanmıyorum genital bölgenin nemli olması tekrarlama riskini çogaltıyormuş yani akıntıya iltaba dikkat etmek gerekiyor tüm iç çamaşırlarımı attım yenilerini aldım çok hijenik davranıyorum kimsenin wc kullanmıyorum genital bölge için jel kullanıyorum bu arada çörek otu fikri süper ve bişey daha arkadaşım önerdi fasulye nohut ve yeşil mercimek bunları bir saksıya ekip çıkan yeşil yaprakları tüketmek bagışıklık sistemini çok güçlendiriyormuş valla denemekte yarar var yan etki vs durumlar yok ne kaybederiz deneyelim ayrıcak kafaya takmayın pozitif düşünün yalan degil geçti benimkiler hepinizi öptüm sevgiyle kalın.......

Başladım corek otu yagı kulanmay bana daha mantıklı geldi ve daha kolay ,internete tabiki baktım ve size burda birazcık yazıyim... Çörek Otu Yağı (Black Seed Oil) içinde barındırdığı; yağlar, elementler, enzimler ve vitaminler gibi içerdiği yüzden fazla öğeden dolayı oldukça faydalıdır. İçinde Omega 3 ve Omega 6 ihtiva eden % 58 oranında temel yağ asidi vardır. Bunlar, bağışıklık sistemini alerji ve enfeksiyonlara karşı güçlendirip dengeleyerek kronik hastalıklara karşı koruma sağlayan . Bu oluşum sağlıklı hücreleri virüslerden koruyup tümör oluşumunu engeller. ÇÖREK OTU YAĞININ BİLİNEN BAZI FAYDALARI

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir.

Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.
Kan şekerini düzenler.
Yorgunluk halini giderip zindelik verir.
Damar hastalıklarını önler.
Cinsel gücü arttırır.
Hazmı kolaylaştırır.
Vücuttaki toksinleri süzerek atar.
İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.
Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.
Alerjileri önler.
Savunma sistemini dengeler.
Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır.
Bunun dısında Ekinezia kulandım ve Propolis bunlar Forever firmadan aldım fakat siz tinktur(damla) bulursanız daha çok konsantre ve iyi olur ...ben bulamadım .Ekinezya sadece bir ay kulanmak gerekıyor ve bir senede 2 kere tavsiye edilir.
Doğru soylıyorsun Ceylı99 doktorların para tuzagına düşüyoruz çünkü doğru düzgün bilgi vermıyorlar sonra bir daha gel diye butün siğiler almıyorlar ondan bu tedavi uzun sürıyor ve tekralanıyor .
Herkese sağılık diliyorum

kızlar çok teşekkürler paylaşımınız için. ben de başlicam çörek otuna tekrarlamasın diye.

Ben çörek otunu bundan sonra bütün hayatım boyunca kullanmayı düşünüyorum ,Çünkü bu illet vücudun en zayıf olduğu anlarda ortaya çıkıyor.Sizlerde dikkat edin partnerinizden size ya da sizden ona tekrar bulaşadabilir.Lezyon olarak görünmediği sürece bulaştırma olasılığı az ama görünürde var ise mutlaka bulaşır amann dikkat.Buradan çörek otunu kullanmaya başlayıp iyileşen arkadaşlarım sonuçları paylaşırlarsa çok sevinirim.Dalyaa 37 maximum 2 hafta içinde sonuçlarını görmeye başlarsın gelişmeleri yaz olurmu ?.En kısa zaman da herkesin kurtulması dileğiyle...

bebeğinize falan bulaşmadı dimi? bende wc kaptığımı düşünüyorum yani eğer siğilse tabi bu olanlar..

öncelikle geçmiş olsun...Rabbim şifa versin benim sormak istediğim şu evlimisiniz ve kaç yaşındasınız kanserli hücrelerin oluşması genellikle ilerki yaşlarda ortaya çıkıyormuş...bekarlarada bu smear testi yapılıyormu ?

nisancım bana biopsi falan yapmadılar benim dr olmadığını söyledi baktı sadece birde bana iç vulvada büyüme var dedi korkulacak birşey yok dedi sizinde vulvada mı yoksa genital bölge ya da vajen girişinde mi? ben ne yapacağımı bilimiyorum ınternetten bakıyorum resimlere benziyo ama dr yok diyo ya çıldırmak üzereyim

nursunazcım aldara kremi nasıl uyguluyosun bana doktorum ilk önce asitle yak sonra aldara krem uygula dedi.sen direkt siğil üzerine mi uyguladın?

Siğiler genital bolge olur gibi vulva de olur vajin girişine ve içerde de olur ondan ben korktum için kolposkopi yapıtırdım.Kolposkopi rahim ağzının mikroskop ya yardımı ile gözlenmesi ve incelenmesidir gerekli görülen alanlardan biopsi alınarak kesin tanı koyulıyor.Benim siğiler sadece genital bölgedeydiler.İlk farkettim zaman sadece 2 tane vardı ve hemen doktoruma gittim(bu şubat ayinda) bana Aldara verdi ve bir ay kulandım sonuç almadım gibi çok hızla çogaldılar sonra araştırdım nasıl hepsi birden kurtulabilirim ve koterizasyon (yakma) yontemi yaptırmay karar verdim .JFK hastanede yaptırdım ben bu işlemi burda SSK de geçiyor ,hizmet çok iyi fakat genede çok pahalı kızlar umarım daha tekralanmaz .

canım benim ya ben hala tam anlayamadım senin doktor, siğillerine var da önemli değil mi diyor, kanser değilsin mi diyor, yoksa senin gösdüğün siğillere o siğil değil mi diyor? kızma bitanem ama anlamak için soruyorum, kafana takma diye. çözümü için ne yapman gerektiğini söylemedi mi? vulvada nasıl bir buyume var? canım benim bir anlatır mısın ?

kızlar, benim vajen girişinde 3 tane küçük zayıf siğil vardı. şimdi yok. bu arada, aldara krem iyi geliyor diye duyuyorum ben ama, kimilerinde de çoğaltıyormuş. ne garip yahu..

Nisan arkadaşıma ;
Bende doktora gidip ilk dondurarak yaktırdığımda doktora ben gösterdim nerde olduğunu enteresan şekilde 3 doktora gittim 3ünde de doktorlara ben gösterdim siğilleri .Bende anlayamadım siğil diye gösterdiğim şeyi bir doktor değil dedi öteki evet siğil dedi filan o yüzden ben bir kaç doktora birden gittim,sen de başka bir doktora daha git hatta bu konunun uzmanına git çünkü normalde bu siğilleri görebilmek için bir jel sürüyorlamış ve siğller görünüyormuş doktorlar tarafından diye okumuştum.Benim vajinanın üst tarafında beyaz küçük bir ikitane sivilce gibi bişey çıktı doktoara o zaman sormuştum, bunlar siğil mi diye hayır dedi ama daha önceden hiç olmayan bişey insan kendi vücunudunu tanımaz mı çok uzun süre takip ettim yok geçmiyor çörek otundan sonra onlarda kayboldu.Ben doktoralara o yüzden anlam verememiştim,nasıl anlayamaz diye.
Bu arada hpv nin çok fazla çeşidi var ve hepsi kanser yapacak diye birşey yok,Pap smear testinde anlaşılır hücrelerin kanserli olup olmadığı Ama kızlara bu test yapılmaz daha farklı muayene edilir kızlar.
Arkadaşlar Moralinizi yüksek tutun beslenmenize de dikkat edin vücut zayıf düşmemeli.Şöyle düşünün ÇARESİZ BİR HASTALIK DEĞİL BU o yüzden telaş yapmayın bir an önce tedavinizi olun çok çabuk yayılabildiği içinde hijyene ayrıca dikkat edelim.

canım bende ah bir anlasam doktoru ben siğil şüphesiyle gittim ışıkla baktı yok dedi mantarın var dedi hatta 2 kez baktı ben kanserden şüphelendiğimi yani vulva kanserinden bahsettim o da bana böyle bir şey için yaşın çok küçük dedi ileriki yaşlarda ortaya çıkar dedi benim siğil dediklerim iç vulvada benek şeklinde değil sarkık gibi diyeyim gittiğim doktorda uzman Kadın doğum hastanesinden emekli bayan bir doktor anlamaması imkansız gibi geliyo ama yinede korkuyorum benim yaşımda bekar birinde kanser olur mu düşüncesi beni çıldırtıyo sürekli doktora gitmekten de çekiniyorum

dayaa 37 canım bu cörekotu yağını ne şekilde kullanıyorsun.direk siğilleremi sürüyon yoksa sulandırıp içiyormusun.içiyorsan bile ne kadar su kaç damla yağ koyuyorsun lütfen acıklarmısın.bunların ölcüsüde çok önemli..

Ben corek otu yağı sabah ve akşam kulanıyorum(yiyecek olarak kulanıyorum).Kalktım zaman bir ilık bardak su içinde limon sıkıyorum onu içiyorum ilk(bu senelerde yapıyorum herkeze de tavsi ederim toxinlere temizliyor ) sonra küçük bir parça ekmek alıyorum üzerinde 10-15 damla corek yağı damlatıyorum ve 15 dak sonra kavaltı yapıyorum .Aksamda ayni şey yapıyorum.Ben sadece 5 gün oldu başlıyalı bu çorek otu yağı ve memnunum .

ceyli99 desteğin için çok sağol canım süpersin! :) hep söylüyoruz hanımlar, hep te söyleyeceğiz, bir dizi tahlilden geçin mutlaka, kan sayımınızı yaptırın. kansızlık çıkabilir, başka vitamin mineral desteği almanız gerekebilir. benim gibi zayıfsanız, destek ürünleri kullanmanız, bağışıkık sisteminizi güçlendirir ve virusle daha iyi savaşabiliriz. BEN UMUTLUYUM canlarım. siz de öyle olun. burada paylaşmaya devam edelim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…