Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Merhaba arkadaşlar , cin 1 hpv 16. Drum koterizasyon önerdi, başka bi doktorda yakma yaptırma altındaki hücre değişimini göremeyiz demişti, sizin bir fikriniz var mı kararsız kaldım ?
Eğer başka önemli bir durum yoksa Cin 1 için bir şey yapılmaz kendi kendine geçmesi beklenir, altı ayda bir smear senede bir kolposkopi yapılır. Cin 1 iki sene kadar devam ederse o zaman işlem yapılır diye biliyorum.

Merhaba,
Bilmediğim icin sormak istiyorum çok endiseliyim vajinanın sağ iç tarafında yara gibi sivilce gibi bir şey var fakat ne olduğunu anlayamıyorum siğil gibi durmuyor resimlere baktığımda ama böyle olan siğilde varmış. Vajian rengi ile aynı birliktelik sırasında acıyor.
Hpv'de siğil nasıl oluyor ? :KK43:
Smeer temizse Hpv Dna sonucu temizse yine de tiplendirme testine gerek var mıdır ??

Merhaba,
Bilmediğim icin sormak istiyorum çok endiseliyim vajinanın sağ iç tarafında yara gibi sivilce gibi bir şey var fakat ne olduğunu anlayamıyorum siğil gibi durmuyor resimlere baktığımda ama böyle olan siğilde varmış. Vajian rengi ile aynı birliktelik sırasında acıyor.
Hpv'de siğil nasıl oluyor ? :KK43:
Smeer temizse Hpv Dna sonucu temizse yine de tiplendirme testine gerek var mıdır ??

Arkadasimin vajinasindaki sigilde sivilce gibi gorunuyomus.
Sigil varsa hpv pozitif cikar zaten.

Bir kaç yerde okudum Hpv Dna Pcr testi negatif gelip tiplendirme testinde pozitif sonuç alanlar olmuş o sebepten dolayı sormak istedim :KK43:

Ikiside ayni test.
Mesela devlet hastanesi tiplendirme yapmiyor 16-18 bakiyor sadece. Ozel hastanede tiplendirme yapiliyor. Aldiklari yerden kaynaklidir. Siz once doktora gidin bence

Ben özel bir klinikte yaptırdım, devlette yaptırmadım.
Teşekkür ederim bu arada cevap verdiğiniz için 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Burada inşallah şifa bekleyen herkes ve bende sağlığımıza kavuşur hastalıklardan kurtuluruz 🙏🏻
İyi günler 🌸

X