Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

arkadaşlar bendede ben gibi bişey çıktı 2 sene falan oluyo öyle duruyo büyüme falan yo tek bi tane yazdıklarınızı okuyunca kafam karıştı ben böyle bi hastalık daha önceden duymamıştım bi doktora gideyim bari hepinize teşekkür ederim bilgi sahibi oldum

aşıyı eczanelerden yada gittiğin doktor buluyo ama bence iyi bir doktora gidip danışman en doğrusu hem aşıhemde rahimağzı kanseri hakkında bilgi sahibi olursun hemde değerinden fazla para vermessin

Gamzecim teşekkür ederim. Ben doktora gittim aslında, ama cildiyeciye. Bakarak bende hiçbişey olmadığını söyledi. Ama sonra öğrendim ki test fln yapılması gerekiomuş normalde gözle görülemeyebiliomuş sanırım ve çok korktum öle kanser fln çok kötüü..:1no2::1no2:

bi de ben jinekoloğa gidemedim bi çoğu erkek die

az once doktordan gelmıs bırı olarak basıma gelenlerı anlatıyım .arkadaslar bundan bır yıl once makata dogru olan kısımda kucuk et benler cıkmaya basladı korkumdan doktora gıtmedım cogaldılar derken bıgun gıttım yakılması lazım dedı.bunun uzerıne gunlerce arastırdım aramadıgım gıtmedıgım doktor kalmadı hepsının dedıgı sey aynıydı bu hpv denılen yanı kondılom adı altında sıgıl ve vucuda bırkere gırdımı bırdaha asla gıtmıyor ama bazı ınsanlarda sıgıl olarak bırdaha tekrar etmıyor bazılarında ıse dsgıller sureklı tekrarlıyor denemedıgım hıc bırsey kalmadı ınanın 1 kere nakozla amelyat oldum 6 kerede anastezı yontemı ıle yaktılar yakıldıkdan sonra asıt ıceren pofıdılın var onu uyguladı doktorum ama evde kendımın uygulamasını ıstemedı cok etkılı bı okadar tehlıkelı bır ılac o yuzden arkadaşlarım ıhmal etmek ıyı bır yonttem degıl ben de yaklasık 6 aydırda cıkmıyorsdu sımdı 3 aylık hamıleyım ve yıne cıktı okadar kotuyumkı okadar agladımkı anlatamam ama doktora gıttım hemen normal dogum yabamayacagımı aksı halde bebegede bulasacagını soyledı anestezı yabmadan lazerle yakıcakmıs nasıl dayanıcam bılmıyorum .cınsel ılıskıyle gecen bır hastalık esınızde erkeklerde genelde sıgıl olarak cıkmadıgından fark edemıyor olabılırız .o yuzden bu tur suphesı olan arkadaslar varsa hıc beklemeden gıdın .erken teşhıs herzaman ıyıdır .ben smear testlerımden tutun ılaclarıma kadar hıc ıhmal etmememe ragmen bu denlı hızlı cıkıyorlar ve malesefkı sık tekrarlaması rahım agzı kanserı yababılıyomus kendım ıcın dua edıyorum ve sızler ıcın de temennım bır an once kurtulmamız cunku ınsanın morelını cok bozuyor ozelıklede benım gıbı bırde 2 canlıysanız daha cok sey yazmak ısterdım ama morelım suanda bozuk umarım faydalı olabılırım sızlere ıyı gunler dılıyorum:a015:

Çok geçmiş olsn. Ben işe yarar mı bilmiorm ama şöle bi öneride buluncam. Bünyeni güçlendirirsen tekrar çıkmayabilir. Mesela içinde her şeyin olduğu vitaminler var deneyebilirsin sanki.. bi de Gökçek İksiri die bişe varmış, internet sitesinde görmüştüm bu konudada işe yarıyomuş. Bu arada bende hemen doktora gidicem.. Tekrar geçmş olsnn

Çok üzüldüm arkadaşım geçmiş olsun sanada.Ben bişey soracağım sana siğiller geçici olarak kaybolsa dahi sezeryanmı olması gerekiyor.Bendede var ama tedaviyle geçti.Tamamen vücutrtan atılmadığını biliyorum yinede normal doğum yapmamı engellermi bu

Fancy tşk ederım canıma rkadasım ıksırı ılk defa duydum ama bagısıklılık sıtemının guclu olması cok onemlıymıs onu bende duydum.en kıza zamanda tedavıne baslaman dılegıyle....

arkadasım astra doktorum bana hamılelık boyunca cıkmassa normal dogum yababılecegımı soylemıstı ama sımdı yenıden cıktıgı ıcın rısk daha buyuk ve bu yuzden sezaryan dıyor .doktorunla bı gorus ama bence eger sıgıl cıkmadıysa normal dogum yababılırsın .hepımızın bır an once ıyılesmı dılegıyle senağlama

KIzlar bi de şunu diycem. Bugün doktorla telefonda görüşebildim. Rahim ağzı kanseri bi çok siğil olan kadında olmuyomuş. Genellikle 10-15 yıl ihmal edilen durumlarda oluşuyomuş, tabi istisnai durumlar her zaman olabilirmiş ... Yani endişelenmeyin ama tedaviyide ihmal etmeyelim, ben bi kadın doktor bulsam gitcem :1no2:

çocuğa geçme olasılığı çok düşük 1000de1 gibi dedi bana doktor ama tabi buda risk ve kimse çocuğunu bu risk altına sokmak istemez ALLAH korusun bide bu siğillerin kanser yapan ve sadece siğile neden olan türleri var yani HPV tip 6 ve 11 genital siğillere yani kondiloma neden olan HPV tipleridir. Öte yandan HPV tip 16,18, 31,33 ve 35 rahim ağzında hücresel değişikliklere yol açmaktadır. HPV tipleri kansere yol açma potansiyelleri açısından düşük riskli ve yüksek riskli olarak 2 ana gruba ayrılırlar. test olup öğrenebilirsiniz arkadaşlar

Canım henüz bir gebelik yok ama düşünüyorum.Bu yüzden sordum ben sana.Umarım o süre boyunca çıkmaz.Nedir bu kadınların çektiği yaa.Allah hepimizi korusun böyle şeylerden

arkadaslar benımde cok samımı bır arkadasımda böyle bı sorun cıktı yalnız takıldıgım nokta var.dr."u kanser mriskinden bahsetmis ve daha evvel tüp bebek uygulaması icin ilav almıstı ve bırkac gun once okudugum bır yazıda tup bebek tedavısı gören bayanlarda kanser rıskının yuksek oldugunu görmustum .bugunde bu haberı arkadasımdan alınca acaba dedım ılgısı varmıdır.onun dr.da yakmayı teklıf etmıs henus yaktırmamaıs ama sonuc ne oklur bılmıyorum dedgıne göre 2ay önce cıkmıs 2tane önemsememıs kucukmus sımdı ıse buyumus.ve 7tane olmuslar.bana bi fikir verin aslinda nedir bu ? risk ne kadardir?teskrler

arkadaslar benımde cok samımı bır arkadasımda böyle bı sorun cıktı yalnız takıldıgım nokta var.dr."u kanser riskinden bahsetmis ve daha evvel tüp bebek uygulaması icin ilac almıstı ve bırkac gun once okudugum bır yazıda tup bebek tedavısı gören bayanlarda kanser rıskının yuksek oldugunu görmustum .bugunde bu haberı arkadasımdan alınca acaba dedım ılgısı varmıdır.onun dr.da yakmayı teklıf etmıs henus yaktırmamıs ama sonuc ne olur bılmıyorum dedigıne göre 2ay önce cıkmıs 2tane önemsememıs kucukmus sımdı ıse buyumus.ve 7tane olmuslar.arkadasım cok tedırgın ve cevreden hep uydurukl seyler duyuyor ve ınanıyor moralsızbana bi fikir verin aslinda nedir bu ? risk ne kadardir?teskrler[/QUOTE]

hayatım onun aldara diye bi kremi var.bence hemen doktor değiştir.bi kutu düzenli kullanıyosun geçiyo.geçmezse ya da çok büyükse o zaman yakılıyo.benimki aldara ile geçti.beşka bi doktora git bence

nursunazcım aldara kremi nasıl uyguluyosun bana doktorum ilk önce asitle yak sonra aldara krem uygula dedi.sen direkt siğil üzerine mi uyguladın?

bu sorun bende ve nişanlımda da var evlenmeyi düşünüyoruz nişanlık yaktırdı siğillerini bende görünürde siğil yok ama detaylı bir muayne için gideceğim doktora şuan amerikada hap şeklinde kullanılan yeni bir ilaç çıktı devamlı vücutta çıkan inatçı siğillerde oldukça etkili olduğu duyurulmuş doktor isterseniz aprayala bunu getittiebiliriz uygulamasıda oldukça kolay sonuçta kremlerle yakma ile uğraşmıyorusunuz ama tabiki çok pahalı olduğunu tahmin ettiğimiz için fiyatını bile sormadık maddi durumu iyi olan aradkaşlar bir ürologa danışırsa yardımcı olurlar

benim bir sorum olacak aşı hastalığa yakalanmış kişilerde bazı doktorlara göre direnci arttırdığı için bir koruma sağlıyor bazı doktorlara göre hastalığa zaten yakalanmışsınız hiçbir tesiri olmaz deniyor bu konuda aydınaltırsanız sevinirim

ikincisi bu hastalık nedeniyle cinsel hayat hiç olmayacakmı ?

arkadaşlar; hpv'ye yakalananların dikkat etmesi gereken en önemli hususlar:
bağışıklık sistemini güçlendirmek, beslenmeye dikkat etmek, morali yuksek tutmak!
Bu virus, vucuda girdiği zaman, direncin düşük olduğu zamanı koluuyor siğile sebep olmak için. ayrıca siğil halinde kendini gösteren arkadaşlar biraz daha rahat olabilirler çünkü siğil çıkan kişilerde kanserleşme ihtimali çok düşük. elbette siğilleri yaktırmalı, çoğalmalarını ebgellemelisiniz çünkü takip çok önemli. vucuttan atılamayan bu virusun sinir bozucu siğillere dönüşmemesi için, vucudunuza iyi bakmalısınız ve bunu çok buyuk bir dertmiş gibi görmemelisiniz çünkü MORAL çok önemli. sonuçta tedavisi var ve bilinçli kadınlar olarak zaten bunu ihmal etmiyorsunuz :)
diğer taraftan, tedavi sürecinde bazı hijyenik adımlar var:
siğillerin çıkmasından önceki çamaşırlarınızı atın ve yenileyin, mutlaka pamuklu çamaşır giyin. haftada bir kez Biokadin solisyon veya uygun olanlarda fitil kullanımı, siğillerin tekrar etme riskini azaltıyor. doktorlar, genital bölge temizleyici jelleri, çok az bir miktar günlük kullanımda öneriyorlar. ben şiddetle MOOS markayı öneriyorum.(bitkisel çünkü) doktorlar genelde günlük ped kullanımını önermiyorlar çünkü kanserojen içeriyor. ancak regl sonrası temizlik için kısa süre kullanabilirsiniz. günde 1 kez çamaşır değiştirmeyi deneyebilirsniz.
arkadaşlar, ben de bu sorunu yaşadım, bende çok zayıf siğiller oluşmuştu ve kendiliğinden koptular, biopside HPV olduğunu öğrendim. havuzdan kaptığım HPV, çok zayıf olduğum için buna sebep oldu. bağışıklık sisteminize çok dikkat edin! günlük vitamin destek ürünleri kullanabilirsiniz.
yardım edebildiysem ne mutlu bana çünkü başlarda benim de moralim çok bozulmuştu.
moralnizi bozmayın, çaresi var :)
sevgiler...:))

ve dee
mutlaka HPV aşısını olun arkadaşlar. yaşınız geçmiş olsa da, virüse yakalanmış olsanız da aşıyı yaptırın. çünkü tedavi sürecine olumlu katkısı var...

arkadaslar bana şans dileyin cok korkuyorum yarın siğillerimden umarım hiç bir daha çıkmamak üzere yaktırarak kurtulucam.... inş. az acılı olur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…