Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Çekinme Kanarya!
Asla çekinme!
Onlar çekinsin seni kırmaktan,üzmekten.
Bir tanecik gelinlerisin sen onların kıymetini bilsinler.
Eşinle şu gezmelerini rutine bağla.
Herkes bilsin ki hafta sonu ikinize özel,başbaşa gezme,evde öpüş,koklaş,seviş.
Bunu alıştır eşine.
İlahi lalem ya sen çok yaşa :) evet eşim tek erkek tek gelinleriyim ve benimle evlendiği için oğulları çok mutlulardı. Eşimde mutludur birlikte herşeyi başarırız eşim çok sever beni bunu hissediyorum benden yana sıkıntısı yok kıyamaz sarılır işyerinde terliyorum klima yok diye masaüstü fan alıp çocuk gibi hadi aç sana aldım demişliği var oğulları bu kadar mutluyken neden huzur bozuyorlar ? Mesaj atıyor pazar sabahı hadi kahvaltıya diye eşimde hayır yazmış hala annesi diyorki “iyi kardeşinde gelcek” . Bana sormuştu aylar öncesi olay tamam dedim gideriz gittik diyorki yavrum kızım abin senin için geldi seni sevdiğinden yoksa gelmiyordu. Dedim ki yoo anne ben uyuyordum uyanınca inelim dediğim için geldik. Kardeşide abisine bağırdı gelmiyormuşsunnnn diye. Böyle değişikler bak yetmiyor akşam yemeği için plan yaparlardı. Lalem yorgun oluyoruz bazen evde duruyoruz dinlenmek için yani yine dinlenemiyorsun. Pandemiden dolayı tüm mesafem gitti cumartesi pazar karantina hiçbiryere gidemiyorsun kadındaydık sürekli. Umarım düzelir sizin kavga ederken kullandığınız bi uslup var mı bu durumda olsaydınız nasıl yaklaşırsınız eşinize ? Kızarmısın bağırır mısınız ne yaparsanınız ailesine kardeşine ?

Biz hala yaparız biliyor musunuz?
Büyük ihtimalle hepinizden büyüğümdür.
Ama görseniz kız çocuğu gibiyim.
Evden hazırlık yaparız,dışarıdan da sevdiğimiz bir yiyeceği ekleriz,dışarıda,deniz kıyısında,piknik yerlerinde hem de her lokmayı gülüşe gülüşe yeriz.
Eşle paylaşılan her anı öyle kıymetli ki..
Biliyor musun Lale ilk zamanlar evimden çok kardeşinde ve annesindeydik hiç bir anımız yoktu karı koca. Bende gurur yaptım hiç plan yapmadım hep söylendim bağırdım eleştirelim. O da beni sahile götürdü bende durum atmıştım görümcem eşimin telefonunu açmamış mesajlada bensiz sahile gittin he bensiz gidemezsin tarzı mesaj yazmış eşim sadece emoji atmış. Bi kaç gün sonraki akşamda hadi abi sahile götür beni bensiz gidiyorsun ama terslemişti abisini kocasıyla gülüşe gülüşe. Baskımı anlayabildiniz mi? Suçlu hissettim kendimi onları çağırmadık diye. Böyle manyaklar. Keşke o an karı koca keyif yaptık canım sizde deneyin deseydim.

Ahhh kızlar ahhh herkeste böyle problemler oluyor kayınvalidemlerle alt üst oturuyoruz bizim alt üst olayı biraz farkli evi ikiye böldüler yanı alt kata mutfak teras falan yapıldı ben ust kattayım ilk sene ne cektim eve pat diye girmelerimi dersin birde kocaman 2 tane kaynım var onlar abileriyle evlendigimi anca bu sene anladılar ama kavgayla kayınvalidemle laf kavgamız oldu bana alınan her seyi kendide istiyordu evde erkekten fazla bayan var hepsiyle dip dibeyiz tabi kaynanam annesi ve kardesi hepsi bekarlar esleri yok benim tam 3 tane kayınvalidem var . 3 senelik evliyiz ilk sene ne agladim ama simdi artik ipleri elime aldım herkese kendimi saydırdım Allah buyuk Rabbimin cok yardımcı oldu ne olaylar oldu uzunca anlatma istemiyorum ama kocam araba surerken daima öndeyim oda beni istiyor one zaten yol tarifini en iyi ben yaparım diye bizimkiler acemiliklerini bende attılar 2 tane daha gelin gelecek bakalım onları neler bekliyor olacak 😁😁😎😎😎
Benim daha ilk senem :)

Biliyor musun Lale ilk zamanlar evimden çok kardeşinde ve annesindeydik hiç bir anımız yoktu karı koca. Bende gurur yaptım hiç plan yapmadım hep söylendim bağırdım eleştirelim. O da beni sahile götürdü bende durum atmıştım görümcem eşimin telefonunu açmamış mesajlada bensiz sahile gittin he bensiz gidemezsin tarzı mesaj yazmış eşim sadece emoji atmış. Bi kaç gün sonraki akşamda hadi abi sahile götür beni bensiz gidiyorsun ama terslemişti abisini kocasıyla gülüşe gülüşe. Baskımı anlayabildiniz mi? Suçlu hissettim kendimi onları çağırmadık diye. Böyle manyaklar. Keşke o an karı koca keyif yaptık canım sizde deneyin deseydim.
Ayy benim kocamı rahat bırak kız kendi kocanla ilgilen böyle yapa yapa adamı kendinden soğutacan sonra sana abin bakmaz ortada kalıverirsin deyin aaaaa
Ben olsam artık saç başa varırdı olay bu ne böyle:kızgın:

Böyle bir tuzağa nasıl düştün inanılır gibi değil.
Hele ki yeni evliyken ne işin var kayınvalide sofrasında?
Gider görünürsün tamam da sürekli orada yemek çok sıkıntı benim için.
Bilemedim Lalem “anneem yemek yiyin işten geliyorsunuz ben sizi düşünüyorum” dedi. Ne diyebilirdim ki küçüğüm güçsüzüm. Yapma anne ben yapıyorum dedim anlamadı. Laf sokmalarıyla iyice çöktüm. Kimsede bana demedi ne işin var diye. Annemde demedi kimse demedi o kadar kızgınım ki onlara.

Ayy benim kocamı rahat bırak kız kendi kocanla ilgilen böyle yapa yapa adamı kendinden soğutacan sonra sana abin bakmaz ortada kalıverirsin deyin aaaaa
Ben olsam artık saç başa varırdı olay bu ne böyle:kızgın:
Çirkef bi kız sesini bile duymak istemiyorum. Daha neler neler. Bana hamburger almadın evinde de yiyemezsin dediğini bilirim eşime. Koca kadın çocuğu var Allah ıslah etsin kaynanamda destekliyor bu durumu yavrularım benim hep bağlı olun diyor.

Çirkef bi kız sesini bile duymak istemiyorum. Daha neler neler. Bana hamburger almadın evinde de yiyemezsin dediğini bilirim eşime. Koca kadın çocuğu var Allah ıslah etsin kaynanamda destekliyor bu durumu yavrularım benim hep bağlı olun diyor.
Vallahi çirkefe çirkef olurum beni burdan çıldırttılar:rolleyes:
Deyin cidden sana kocan alsın hamburger kocaman kadınsın kocana söyle diye.

Bu arada seni de tebrik ediyorum.
Şu anda görüşmüyormuşsun.
Bence doğru karar budur.
Eğer ileride ortam düzelirse, şartlar değişirse bilemem ama ben de olsam görüşmezdim bu insanlarla.
Teşekkür ederim ❤İnanin böyle olmasini istemezdim ben de burda cok konu actim cok çözüm aradim herkesin her dedigini yaptım yok olmadi benim kayinvalidem aşırı israrci biriydi.Üstelik ben kendisiyle defalarca acik acik konuştum.Mesafe koymama bile izin vermeyince artik gitmiyorum diye esime sikayetler baslayip biz huzursuz olunca artik görüşmeme karari aldim.Kolay olmadi esimle de cok tartistik bu yüzden ama suan kabullenmis görünüyor çünkü sizin aile düzeniniz bana uymuyor evlenmeden bana bunlari soylemediniz dedim ailem de arkamda durunca biraz kaybetme korkusu sardi sanirim bakti isler ciddi suan rahatım.Ha Kayinvalidemin sessizligi belki firtina oncesi sessizliktir belki baska planlari vardir bilemem:) Ben tavrimda israrciyim

Vallahi çirkefe çirkef olurum beni burdan çıldırttılar:rolleyes:
Deyin cidden sana kocan alsın hamburger kocaman kadınsın kocana söyle diye.
Sanane sana mı söyledim abime söyledim sen niye karışıyorsun dicek. Gelin bizi çekemiyor kardeşini çekemiyor laf ediyor dicekler. O kadar kötüler ki.

İlahi lalem ya sen çok yaşa :) evet eşim tek erkek tek gelinleriyim ve benimle evlendiği için oğulları çok mutlulardı. Eşimde mutludur birlikte herşeyi başarırız eşim çok sever beni bunu hissediyorum benden yana sıkıntısı yok kıyamaz sarılır işyerinde terliyorum klima yok diye masaüstü fan alıp çocuk gibi hadi aç sana aldım demişliği var oğulları bu kadar mutluyken neden huzur bozuyorlar ? Mesaj atıyor pazar sabahı hadi kahvaltıya diye eşimde hayır yazmış hala annesi diyorki “iyi kardeşinde gelcek” . Bana sormuştu aylar öncesi olay tamam dedim gideriz gittik diyorki yavrum kızım abin senin için geldi seni sevdiğinden yoksa gelmiyordu. Dedim ki yoo anne ben uyuyordum uyanınca inelim dediğim için geldik. Kardeşide abisine bağırdı gelmiyormuşsunnnn diye. Böyle değişikler bak yetmiyor akşam yemeği için plan yaparlardı. Lalem yorgun oluyoruz bazen evde duruyoruz dinlenmek için yani yine dinlenemiyorsun. Pandemiden dolayı tüm mesafem gitti cumartesi pazar karantina hiçbiryere gidemiyorsun kadındaydık sürekli. Umarım düzelir sizin kavga ederken kullandığınız bi uslup var mı bu durumda olsaydınız nasıl yaklaşırsınız eşinize ? Kızarmısın bağırır mısınız ne yaparsanınız ailesine kardeşine ?
Hep birlikte mutlu yaşayalım inşallah.
Bizim bu tarz sorunlarımız yok da ben senin yerinde olsaydım gitmezdim Kanaryacım ya.
Ana oğul yesinler,içsinler,eve gelince uyusun,ben yüz vermezdim.
Ben senin gibi sürekli orada olamazdım.
Hastalık gibi önemli bir durum yoksa kendi annemde de her gün yemekte olmak istemem ben.
Ben yalnız kalmak isterim,kafamı dinlemek isterim,sıkılırım insanlardan,suratımı asarım,onlar da benden sıkılır zaten.

Hele böyle bir kardeş benim muhatabım bile olamaz.
Görümcemi severim,illa ki her sene bizle tatil yapmak ister,sadece bir hafta sonumuzu ona ayırabilirim kalmalı tatil için.
O yaşadığı yere dönünce kendi iznimizi alıp başbaşa tatilimizi karı koca yaparız.
Eminim benim görümcem de bozuluyordur bu duruma.
Ama yapacak bir şey yok.
Onunla iznimi kullanırsam kocacımla ne zaman izin yapacağım di mi?

Bilemedim Lalem “anneem yemek yiyin işten geliyorsunuz ben sizi düşünüyorum” dedi. Ne diyebilirdim ki küçüğüm güçsüzüm. Yapma anne ben yapıyorum dedim anlamadı. Laf sokmalarıyla iyice çöktüm. Kimsede bana demedi ne işin var diye. Annemde demedi kimse demedi o kadar kızgınım ki onlara.

Anneciğin de senin gibi sessiz sanırım.
Kıyamam... Kızma ona.
Evet küçüksün,öğreneceksin.
Anneciğin öyle görmüştür öyle gider.
Sen bu devranının böyle dönmediğini gördün,bu bile önemli.
Elbet zamanla daha da iyi olacak her şey inşallah.

Teşekkür ederim ❤İnanin böyle olmasini istemezdim ben de burda cok konu actim cok çözüm aradim herkesin her dedigini yaptım yok olmadi benim kayinvalidem aşırı israrci biriydi.Üstelik ben kendisiyle defalarca acik acik konuştum.Mesafe koymama bile izin vermeyince artik gitmiyorum diye esime sikayetler baslayip biz huzursuz olunca artik görüşmeme karari aldim.Kolay olmadi esimle de cok tartistik bu yüzden ama suan kabullenmis görünüyor çünkü sizin aile düzeniniz bana uymuyor evlenmeden bana bunlari soylemediniz dedim ailem de arkamda durunca biraz kaybetme korkusu sardi sanirim bakti isler ciddi suan rahatım.Ha Kayinvalidemin sessizligi belki firtina oncesi sessizliktir belki baska planlari vardir bilemem:) Ben tavrimda israrciyim
Rica ediyorum.
İlerleyen zamanları ileride düşünürsün.
Eğer fırtına öncesi sessizlik ise sen de altta kalmayacaksın inanıyorum.
Altlı üstlü oturmak her zaman sıkıntı ama bu tercih yapıldığı için de gel deyince gelinsin,git deyince gidilsin gibi köle zihniyetinden kurtulmazlarsa kayınvalide-gelin çatışması asla bitmez!

Sonra bir bakmışsınız ellerim görümcemin saçlarında haha 😂😂
Seninki bende olsa sonu belli zaten yoğun bakımlık ederdim çıtı çıkmazdı valla.Gerçi sendeki görümce bende olsa beni rüyasında göremezdi ilk yaptığı hareketten sonra bir kuruş yedirmem ona. Sokağa atarım yakarım o parayı çok pis gaza gtirdin beni Kanarya bu kadar sessiz durmaaaa

O kadar aynı ki herşeyimiz bende çok anlamaya çalıştım hatta bazen kendimi suçladım defalarca düşündüm ve bende sürekli birlikte olma isteklerinin kaybetme korkusu olduğuna kanaat getirdim. Annem derdi kızım demekki kadının boğazından geçmiyor yemek kokuyor diye kötü amacı yoktur derdi ee anne izinliyken derdi neydi getirebildiği halde hesap sorması da ney ?

Bunuda söyledim eşime ben seni sürekli anneme sürüklemiyorum annemde yemek yokmu sanıyorsun dedim. Gidemezmiyim her pazar sanıyorsun ben anne kocamla vakit geçiricem diyorum sende diceksin dedim. Orası uzakmış. Ee madem öyle gidicez burdan o zaman dedim. Mesela yemek gitmek değil mesele sormuyor dedim. Bahane de değil ya istemiyorumun bahenesimi olır nerde görülmüş neden gelmiyorsunuz diye hesap sorulduğu. İnsan 2 gün üst üstte iftara gidnce evde düzen bozuluyor ne saçmalıyor bunlar ? Ben benimkinin evlenmeden yemekler burda yencek diye anlaştığını düşünüyorum başka açıklaması olamaz.
Evet zaten karşı tarafi da anlayıp ona gore cozmemiz lazim.Karsi tarafin kaybetme korkusu varsa oglun yine senin oglun..Ben esiyim sen annesisin ikimizin yeri ve sevgisi başka.Kimse kimsenin yerini alamaz zaten diye herhalde davranislarimizla alt mesajlar vermemiz lazim ama ben bunu da yaptım yine basarili olamadim:) Sanirim karsimizdaki insanlar normal olmayinca ne yaparsan yap olmuyor.Canim benim annem de senin annen gibi normalde cok itaatkar aman huzursuzluk çıkmasın tarzinda hep uzlasmacidir ama artik son raddeye geldiğimde anneme anlattigimda annem bu durumun normal olmadigini söyledi.Olmaz oyle dedi hafta sonu esinle zaman gecirmek isteyebilirsin,belki orda cekinebilirsin rahat edemeyebilirsin evde ayaklarını uzatip dinlenmek isteyebilirsin her gun gidilmez dedi.Annemin de gelinleri var ben dedi asla kimseyi sık bogaz etmem isleri olmayinca zaten kendileri gelirler gelinlerin her gun bende ne isi var dedi.Ki annem normalde hep esimin tarafinda yorumlar yapar ama kadin bu duruma sasirdigi icin gercek düşüncesini soyleyiverdi:) Canim oyle bir anlasma olduysa kendi aralarinda senin fikrinin alinmadan yapildigi anlasma sadece onlari baglar hicbir hükmü yok.Sen esinle konuşsan seni karistirmadan kendi evinde rahat ediyormus gibi annesine söylese daha iyi olmaz mi..Bence akilli bir es,karisi annesiyle kotu olmasin diye kendi istegi o yondeymis gibi kopru gorevi görür dengeyi saglar..Benimki yapamamıştı bunu ama seninki belki yapar bir de böyle dene..Arada sen de kotu olmazsin hem

Seninki bende olsa sonu belli zaten yoğun bakımlık ederdim çıtı çıkmazdı valla.Gerçi sendeki görümce bende olsa beni rüyasında göremezdi ilk yaptığı hareketten sonra bir kuruş yedirmem ona. Sokağa atarım yakarım o parayı çok pis gaza gtirdin beni Kanarya bu kadar sessiz durmaaaa
Aynen beni bu kadar sık boğaz etseler ben selam bile vermem.
Kanarya iyi dayanıyor gene.

Rica ediyorum.
İlerleyen zamanları ileride düşünürsün.
Eğer fırtına öncesi sessizlik ise sen de altta kalmayacaksın inanıyorum.
Altlı üstlü oturmak her zaman sıkıntı ama bu tercih yapıldığı için de gel deyince gelinsin,git deyince gidilsin gibi köle zihniyetinden kurtulmazlarsa kayınvalide-gelin çatışması asla bitmez!
Kesinlikle cok haklisiniz..Tadimi kaçırmak istemedigim icin ilerisini düşünmüyorum.Zamani geldiginde oyle birsey olursa yine tavrim belli zaten🌸

Hep birlikte mutlu yaşayalım inşallah.
Bizim bu tarz sorunlarımız yok da ben senin yerinde olsaydım gitmezdim Kanaryacım ya.
Ana oğul yesinler,içsinler,eve gelince uyusun,ben yüz vermezdim.
Ben senin gibi sürekli orada olamazdım.
Hastalık gibi önemli bir durum yoksa kendi annemde de her gün yemekte olmak istemem ben.
Ben yalnız kalmak isterim,kafamı dinlemek isterim,sıkılırım insanlardan,suratımı asarım,onlar da benden sıkılır zaten.

Hele böyle bir kardeş benim muhatabım bile olamaz.
Görümcemi severim,illa ki her sene bizle tatil yapmak ister,sadece bir hafta sonumuzu ona ayırabilirim kalmalı tatil için.
O yaşadığı yere dönünce kendi iznimizi alıp başbaşa tatilimizi karı koca yaparız.
Eminim benim görümcem de bozuluyordur bu duruma.
Ama yapacak bir şey yok.
Onunla iznimi kullanırsam kocacımla ne zaman izin yapacağım di mi?

Anneciğin de senin gibi sessiz sanırım.
Kıyamam... Kızma ona.
Evet küçüksün,öğreneceksin.
Anneciğin öyle görmüştür öyle gider.
Sen bu devranının böyle dönmediğini gördün,bu bile önemli.
Elbet zamanla daha da iyi olacak her şey inşallah.
İnşallah Laleciim bende senin gibiyim annem beni 2 gün üst üstte çağırsa ne işim var anne diyorum. Yalnız kafa dinlemeyi seviyorum evimde mutluyum ve sürekli suratsızım. Gülmüyorum enerjim yok yanlarında sıkılıyorum. Eşim geçen bunun içinde suçladı beni farkındayım surat asıyorsun dedi sabah asmıyorum ben o suratı akşam tekrar gidince asıyorum dedim.

Ah ah biz bayramda köye gittik eşime gezicez dedim kaynanam hemen kızına “ben çocuğa bakarım birlikte gezersiniz “ dedi. Oğlunada geziceksen alırsın kardeşini aileni gezersin dedi. Hatta kardeşi gittiğimiz yere gelmedi hemen oğlunu sıkıştırdı neden gelmiyor hani birlikte gezicektiniz diye ben bunlarla nasıl baş edicem ? Yani direk alıp karşıma bi dakka anne bana neden fikrimi sormuyorsunuz biz ayrı aileyiz yani karı koca gezemicekmiyiz mi demem gerekiyor ? Neyse kanarya diyorum boşver idare et hadi kardeştir gelsin. Neyse diyorum kız şımarık abisi yapmıyor zaten her istediğini idare et ama yok susmuyorlar. Saygılıyımdır ama inanın tam olarak ne demem gerektiğini bilmiyorum.
Ah annem canım annem hala bana sesini çıkarma kaynanana boşver kızım kavga falan edersinnz diye korkar.

Enerjiden değil be güzelim takıntıdan. Evlatları bir arada olsun ayrılmasın korkusundan. Kardeşlerinin arasına mesafe girmesin oğlum uzaklaşmasın korkusundan. Aklı çıkıyor oğlu eşinin tarafına sık gider diye onlarla ilgilenmez diye. Çok güzel bişey çağırması amma ve lakin aricak sorucak benim evim ayrı. Aynı evde olsa sorarsın yetişkine ya yemeğe gelirse gelir gelmezse gelmez arkadaş. Bakın ramazanda da taktı bu böyle reddettik bi kaç kez. Mesela cumartesi gidiyorum ya diyelim pazar gidelim diye blöften 2 de arayıp yemeğiniz varmı dediğini bilirim. Saat 2 iftara var 6 saat ne yemeği olcakki mantıken ? Eşim bilerek var dedi bizi yalan söylemeye sürüklüyor. Bi kere hiç unutmuyorum gözleme yapmış geldi yukarı çaylamı yeriz yemeklemi dedi. Yahu kadın biz aynı evdemiyiz ne saçmalıyorsun ? Eşimde yok biz makarna yicektim gelmicez dedi. Gidiyorsun 1 2 gün sonra azıtıyor böyle. İnsan anlamaz mı ya reddedince demekki çocuklar istemiyor der. Bilmiyorum gidecekler diye üstüne düşmüyorum çoktan kiraya çıkmıştım alın evinizi diye.
Ben güzel birşey olmadığınin farkındayım zaten de kadın yılmadı yani onu demek istedim 😀

Bi kere dertleştim onla borcumuz var şunu almadı abin falan dedim cahil aklımla. Akşamına “abi sen bayadır çocuğa bişey almıyorsun alsana çocuğa bişeyler” dedi. Ne diceksin ki ? Harcarkar 2 dakka gelini kıskançlıkla. Kime ne anlatıcaksın. O kadar zekilerki benle asla muhattap olma eşime laf ederler hani bana karışan yok hesabı.

X