Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

onlar sana saygı göstermiyorlar ki?o evin hanımı sensin😉bunu anlamaları lazım.eşin destekliyormuş nasıl olsa☺️
Evet bi kere arkaya geçtiğimde neden arkaya oturdun ki dedi bana kızdı ama ben kaygımdan çekindiğim için oturmuştum. Ayıp olmaz dimi ?

Evet bi kere arkaya geçtiğimde neden arkaya oturdun ki dedi bana kızdı ama ben kaygımdan çekindiğim için oturmuştum. Ayıp olmaz dimi
bazı şeyleri sen kendi ellerinle veriyorsun bir süre sonra öne oturunca eşin bunu yadırgayacak babama saygısızlık yapıyorsun diye

Günaydın Kanaryacım.

Ne var ayıp olacak ki?
Ben de ön koltuk takıntısı yoktur ama ben hiç binemiyorsam onlar koşup ön koltuğa zıplıyorlarsa hiç affetmem,gider çat diye oturur,telefonla oynarım. Benden sonra gelen isterse bagaja binsin,umrumda olmaz.

Ayrıca akşamları her gün 1 saat araç kullanma antremanı yapsanıza eşinle.
Hem beraber vakit geçirmiş olursunuz hem araç kullanmayı öğrenirsin hem de uzaklaşmış olursunuz bu insanlardan.
Günaydın Laleciğim. Ah ah hemde ne oturma ne kavgalar. Arabayı aldığımız ilk gün eşimle kavga ettik enişte oturdu öne yol tarif etcekmiş zırt vırt. Eşime ne saçmalıyorsun sen ya dedim senin değerin bu mu yabancı gibi atıyorsun beni arkaya. Bi kaç tepkimden sonra eşim işte dünya malı için canımı sıkma benim dedi. Sonra dedim neyse sadece babası otursun büyüktür ama bu seferde adam hep öne oturur oldu. Köydeyiz eşim dedki sen geç öne geçemeden babası oturdu eşimde kızdı napıyorsun sen hacı diye. Öyle devam etti kendim oturunca suçlu gibi hissediyorum artık. Bi de enişte tabi karısıyla oturmak varken kocamın yanına oturuyor tuhaflar. En son da sadece anne babası ben varken yine suçlulukla geçtim arkaya eşim kızdı neden arkaya geçtin diye. O günden sonra hiç denk gelmedi ben geçeyim dimi çünkü hiç kalabalıkken öne oturmadım. Benimde takıntım yok eşimin kırk yılda 1 kuzeni gelir öne geçsin derim ama bu farklı. Ya bi kere sığmıyoruz diye görümcemin kocası geçti öne görümcem diyorki ben geçiyim mii kocacım” ben varken bu nasıl saygısızlık anlamıyorum çok mu sessiz kalıyorum anlamıyorum Lalem ben hiç böyle biri değildim sonra onlara öfkeleniyorm.

Günaydın Laleciğim. Ah ah hemde ne oturma ne kavgalar. Arabayı aldığımız ilk gün eşimle kavga ettik enişte oturdu öne yol tarif etcekmiş zırt vırt. Eşime ne saçmalıyorsun sen ya dedim senin değerin bu mu yabancı gibi atıyorsun beni arkaya. Bi kaç tepkimden sonra eşim işte dünya malı için canımı sıkma benim dedi. Sonra dedim neyse sadece babası otursun büyüktür ama bu seferde adam hep öne oturur oldu. Köydeyiz eşim dedki sen geç öne geçemeden babası oturdu eşimde kızdı napıyorsun sen hacı diye. Öyle devam etti kendim oturunca suçlu gibi hissediyorum artık. Bi de enişte tabi karısıyla oturmak varken kocamın yanına oturuyor tuhaflar. En son da sadece anne babası ben varken yine suçlulukla geçtim arkaya eşim kızdı neden arkaya geçtin diye. O günden sonra hiç denk gelmedi ben geçeyim dimi çünkü hiç kalabalıkken öne oturmadım. Benimde takıntım yok eşimin kırk yılda 1 kuzeni gelir öne geçsin derim ama bu farklı. Ya bi kere sığmıyoruz diye görümcemin kocası geçti öne görümcem diyorki ben geçiyim mii kocacım” ben varken bu nasıl saygısızlık anlamıyorum çok mu sessiz kalıyorum anlamıyorum Lalem ben hiç böyle biri değildim sonra onlara öfkeleniyorm.
Her şeyi ayıp sanıyorsun.
Hep kendini suçlu görüyorsun.
Ben düzelteyim diyorsun.
Yapma işte bunu Kanaryacım. Ayıp değil,suç değil. Olsa ne yazar zaten de.

Canım benim evet sorunlarımız ayrı ben sadece bizimkilerde yakın onlara da haftada 1 gidiyoruz diye haksızlık olmasın diye kendi açımdan düşünmüştüm kendi annemde olsa hani bekler her hafta diye ama kadına haftada gidiyorsun sonra yine sürekli çağırıyor haklısınız benimde hep heryerimde sivilceler çıkıyor unutkanlığım başladı ama anlamıyor kayınvalideler çok sinir bozucu. Sanırım eşimin yemeklerde de aklı kalıyor olabilir çünkü ben pek yemek yapmıyorum :) siz nasıl komple kestiniz konuşmuyor musunuz kaynananızla eşiniz ne diyor bu duruma ? Benimde bu noktaya gelicekte ama ben eşime gitmek istemediğim değilde sürekli olmasını istemediğimi ısrarla söyledm. Görümcemide napcaz bilmiyorum koskoca çocuğu olan kadın yani napılır ki ?
Aileler arasinda adil olmaya calismani anliyorum ben de vicdanen hep öyle davranırdım ama senin ve benim eşlerimizin ailesi normal degil.Gitme gelme sıklığıni ne kadar artirirsak o kadar güçlü baglari olan bir aile oluruz aile diyince zaten hep bir arada olmalı gibi sacma sapan deger yargilara sahipler.Ve ne kadar gider gelirsen hep daha fazlasi isteniyor.Haftada bir gidince o hafta seni rahat birakiyorlar mi..Hic sanmiyorum.O yüzden bazen alistirmak icin arada daha uzun mesafeler bırakmak gerekiyor.Ki zaten hak adaletse es aileleri ile kendi ailemizden daha yakiniz her zaman.Esin bırak istedigi zaman gitsin gittiginde de sorarlarsa isi vardi gelmedi desin anlasinlar her zaman musait olamayacağını.Yemek olayina ağırlık ver:) Şimdi hem ben yemek yapmayayim hem oraya yemege gitmesin demek olmaz:)Guzelce yemeklerini yap özenle masani hazirla yapabiliyorsan bir iki sunum yap hatta:) Şimdi evde guzel yemek olacakki adam aklı kalmadan böreğe hayir diyebilsin😊
Bana gelince az çok konularımı biliyorsun.Ben artik her yolu denedim.Eşimle konuştum,defalarca kayinvalidemle konuştum ama bir sonuç alamadım.Eşimin cok yakin arkadasini araya koydum mecburen.Cunku esim annesinden sürekli bizi düşündüğü,bizim iyi olmamizi istediği için yani bizim iyiligimiz için herseyi yaptigini söyleyince benimki inanıyordu.Bunu disardan bir göz olarak objektif olarak yorum yapabilecek birinden duymasina ihtiyacı vardi.Hani bizim bazen burda bizi ve karşı tarafi tanımayan kisilere sorup objektif yorumlarını almamiz gibi.Arkadasi da ona dogru olanin elbette bizim kendi evimizde yemek yemek oldugunu kendi aile hayatından da verdiği örneklerle aciklayinca biraz akli basina geldi.Çok degil ama biraz:) 360 derece bir degisim zaten beklemiyordum ama en azindan aklina biz bu kıza haksizlik mi ettik sorusunun gelmesi bile büyük gelişmeydi benim icin.Ondan sonrasinda tam olarak bu olay cozulmezse ben artik evliligimi bitireceğimi söyledim.Cunku senin yine esin arkanda benim hem esimle hem kayinvalidemle bas etmem oldukça yorucuydu.Ailem de bana destek verip esimle konuşunca ve ben artik bu konu her açıldıkça esimle ciddi sekilde tartismam sonucu suan ne esim ne de kayinvalidem konusunu acamiyor zaten artik kayinvalidemle görüşmüyorum.Şu aşamada görüşmemeyi dogru buluyorum bu hayatım boyunca görüşmeyeceğim anlamina gelmiyor.Eger ne zaman bizim hayatımıza mudahale etmekten anlayamadigim bu birlikte yiyelim baskisindan vazgecer de normal davranirsa her zaman kapim acik ama ben hayatım boyunca cagirdi mi cagiracak mi ne bahane bulmaliyim konuştum yine anlamadi ne zaman anlar acaba diye yasayamam.Buna artik sağlığım bile izin vermiyor.Esim her zaman gidiyor geliyor ariyor soruyor asla karismam yeterki beni rahat biraksinlar.Asla sana böyle yap demiyorum benimki artik son careydi.Cunku ben defalarca kayinvalidemle konuştum burda bir iyiniyet olmadığından emin oldum ve bu karari verdim çünkü artik bu durum bizim evliligimize zarar veriyordu.Surekli bu konudan tartisir hale gelmiştik.Simdi cok şükür ne bir tartisma ne birşey.Huzurum yerine geldi resmen nefes alabildigimi anladim.Gorumcene gelince bence esinle konus esin vicdan yapiyordur büyük ihtimalle.Kardesinin artik bir cocuk olmadığını evli yetiskin hatta cocuklu bir birey olarak bu isteklerin simariklik olduğunu varsa bir ihtiyacı eksigi gedigi eşinin oldugunu annesinin babasinin oldugunu söyle.En azindan biraz azaltir.Dedigim gibi sen benim gibi yapma suanda sabret tasinacaklarmis zaten.Sadece gidip gelme konusunda Kayinvaliden neden gelmiyorsun dediginde açıkça söyle.Dugunde tlfla oynama diye sana bagirmasi fln hic normal degil.Yoksa kayınpederin arabada öne oturmus fln benim icin önemsiz konular.Birak otursun o yasta baba sifatinda bir adam oh gelinden kaptim ön koltuğu diye düşünecek hinlikte olmaz.Seneye taşınacaklarmış bu konuda kalbini kirmani asla istemem

O zaman canım nasıl isterse öyle yapmakta özgürüm ❤️
Tabii ki özgürsün.

Hiç kimseye kötü söz söyleme,saygısızlık yapma,tüm yollar senin!
Yani Kanarya şunu söyledi dediklerinde ne var ki diyebilmeli eşin.
Öne oturduğunda biri bir şey derse "eee herhalde araba Kanarya'nın arabası,nereye oturacaktı acaba" diyebilmeli.
Diyorum ya eşini kendine çekmelisin,en önemli kural bu.

Bak bizim arabamız kocamın bekarlığından kalma.
Benim 3 kuruş katkım olmadı yani.
İnanır mısın,kocamın anası babası 'Lale'nin arabası' derler bir şey tarif ederken. Bizim kendi apartman komşularımız 'Lale arabasını şöyle mi park etmiş' derler mesela?
Hiç kimseler bilmez kocamın arabası olduğunu.

Alıştır kocanı,kendine alıştır.
Başbaşa daha çok vakit geçirin,onları haftada 1 gör yeter,diğer günlere mutlaka eğlenceli program yap,küçük geziler,piknikler düzenle,tatil diyecem bütçenizi bilmiyorum,mutlaka arada şehir dışına kaçın. Sizi her an ellerinin altında bulamasınlar. Ayrı bir aile olduğunuzu kocana vurgula,vurgula,vurgula...

Merhabalar kızlar iyisinizdir inşallah 🌸 Tanıyanlar vardır belki eski kullanıcı adım kanaryaydı :) Kısaca özet geçmek gerekirse evliliğimde çoğu şeyi düzeltmiş olmakla birlikte kafamı karıştıran ufak tefek durumlar var. Problem mi bilmiyorum fikir almak isterim. Kayınvalimde görüşme sıklığımı, izin günlerimde rahatsız etmesini, birlikte yemeyi, sürekli görümcemin laf sokmalarını, kayınvalidemin söylenmelerini çözmüş bulunmaktayım. Ben güçlendikçe geri çekildiler.

İlk sormak istediğim konu eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşimin maaşların tek hesapta toplanmasını istemesi. Birlikte hesap yapıyoruz nereye ne gittiğini ne kaldığını biliyorum kendisi para harcamaz zaten benide parasız bırakmaz yinede bi tık rahatsız olmuyor değilim. Küçük bi diş işlemimden artan parayı biriktirdiğimiz hesaba atmamı istedi tek bi yerde kalsın istiyormuş.( Bu arada benim kendi kartım kredi kartlarım herşeyim var maaş kartım eşimde değil cebimde hep nakit olur alışverişimide hep kredi kartımdan yaparım kesim tarihinde eşim öder.) Bende durumu abartmamasını gerektiğini hatta ayıp olmicaksa b*kunu çıkartmaması gerektiğini söyledim :) Biraz alındı hastanenin önüne kadar işten izin alıp ben bırakıyorum her gün paran varmı diye soruyorum parayı harcicak mıyım sanki dedi. Neyse göndermedim parayı :) Sürekli paran varmı diye sorma sebebi araba aldık biraz masraflar sıkıştı ayı çevirmekte zorlanıyoruz parasız kalmamam için ekstra çalışıp para getiriyor. İlerleyen zamanlarda fazla para arttığında eşim al kart sende kalsın ama para ayırma annem babamla çok kavga ederdi biz etmeyelim sen istediğini al harca avanstan kredi kartından diyor tabi yeni evli olduğum içinde bilemiyorum doğrumu yapıyorum.

Diğer sorum ise araba aldığımızdan beri eşimin ailesi rahatlığa alıştı. “Bizi burdan al, şuraya götür, şuraya bırak, şunun düğünü şunun nikahı gibi sürekli istekleri oluyor. Anne babadır diyorum sorun çıkarmıyorum elbette ama ne zamana kadar doğru kızlar ? Eşim bazen söylenir ben niye alıyorum şimdi diye ama yinede alır. Pazar günlerimi bazı akşamlarımı sabote ediyorlar ev oturmaları için bile bizi gel al diyorlar. Eşimle bu konuda konuşmam gereken bi konu varmı ? Sağolsun kendiside beni her sabah her akşam bırakır alır işten bana karşı bi yanlışını görmedm ama arabayı iyice sahipleniyorlar gibi hissediyorum. Bayram gelmeden köye gideriz muhabbetleri dönmüştü ilk aldığımızda tabi şuan müsade etmem :)

Diğer ufak tefek kafamı kurcalayan sorun ise mesafe koydukça kayınvalidemin kediye dönmesi. Sürekli oğlunu öpüyor sürekli yanına gelip kedi gibi sürtünüyor anneeem yavrum kurban olurum diyip duygu sömürüsü yapıp beni çağırmıyorsun anneeem çok özledim seni muhabbetleri yapması. Eşim o yüzden bazen izin günlerimde yemek yaptığımda annemle işten gelmiş yemekleri yokmuşta çağırdım bende diyor. Elbette sorun yapmıyorum ama sonuçta izin günlerimde dinlenmek varken ve kendi ailemide çağırmazken hizmet etmek biraz yoruyor. Seneye taşınıcaklar alt katımdan fakat kayınvalidem bi kaçtır “birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor. Bi akrabaları giderlerken bizi de davet etti neymiş birlikte oturuyormuşuz aynı apartmandayız diye. “Yoo anne gelmem davet edilmediğim yere ne münasebet “ dedim. Sanırım sindirmeye çalışıyor.

Son olarakta ve en önemlisi komşunun bile kınasına nikahına giderken “sizin geldi kanaryanında gelmesi gerekiyor” diye beni sürüklemesi bu akşam gibi. Eşim zorunda değilsin desede “ sizinkine geldi ama” cümlesni kaynanamdan duyup nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Akraba değil bişey değil banane komşularından geldiyse kaynanamı sayıp geldi ben niye gidyorm? Aile yapılarından mıdır nedir yani sinir oldum bizim komşulara annem beni rahatsız bile etmez kendi gider. Bu durumda bi tepki vermeli miyim ? Yoksa ufak şeyler oluyor böyle mi demeliyim?

Yorumlarınız için sağolun kızlar 🧡
Altlı üstlü oturuyorsanız maalesef aile büyükleri her şeyi tek ev gibi algılıyor bu ayrımı yapmaksa imkansız. Çünkü düşünüyorum hemen alt katımda benim kendi ailen olsaydı alışveriş yaparken bile bir çok şeyi iki tane alırdım falan. Bir ev var ve o eve ait bir araba var. Kp arac kullanmayı biliyorsa kendi gitsin gelsin arabayla en fazla bu olur. hesapta yönetimine gelince bunun tek bir doğrusu yok. Kimisi ayrı hesaplarda toplar ama bir hesap gibi harcar, kimisi bir hesapta toplar kimisi her şeyi ayrı yapar vs. Bu yetistirilirken normali algilamama bicimimizdir. Eşin evliliğe dair kendisine böyle doğru olduğunu düşündüğü bir algı oluşturmuş ve sanırım bu algı sizde yok. Bana kötü niyet taşınıyor gibi geldi ama eğer kötü niyet hissediyorsanız bunu kesinlikle durdurun.

ayrica madem altlı üstlü oturuyorsunuz bu neyin ozlemesi. Eşiniz eve çıkmadan önce ailesinin kapısını çalsın bir hal hatır sorsun. Yani ozlemesi eşinizin hatası alt katta ailesi oturacak annesi onu ozluyorsa eşiniz çözmeli bunu.
. Çocuklarına aşırı bağlı ana babalar ki özellikle anneler çocuklarından ayrılmayı onun bir birey olduğunu bir ailesi sorumlulukları olduğunu pek kolay kabullenemez. Bir diğer nokta da sınır çizebilme noktasıdır ki bundan herkes kendi ailesi için sorumludur.

Tabii ki özgürsün.

Öne oturduğunda biri bir şey derse "eee herhalde araba Kanarya'nın arabası,nereye oturacaktı acaba" diyebilmeli.

İnanır mısın,kocamın anası babası 'Lale'nin arabası' derler bir şey tarif ederken. Bizim kendi apartman komşularımız 'Lale arabasını şöyle mi park etmiş' derler mesela?

Başbaşa daha çok vakit geçirin,onları haftada 1 gör yeter,diğer günlere mutlaka eğlenceli program yap,küçük geziler,piknikler düzenle,tatil diyecem bütçenizi bilmiyorum,mutlaka arada şehir dışına kaçın. Sizi her an ellerinin altında bulamasınlar. Ayrı bir aile olduğunuzu kocana vurgula,vurgula,vurgula...
Yazdıklarınızı çok beğeniyorum bende kendi hayatımda uygulayacağım bir çoğunu. Bizim de sorunlarımız başka konulardı dediğiniz gibi öncelik eşinle bağını güçlendirmek:KK200:

Aileler arasinda adil olmaya calismani anliyorum ben de vicdanen hep öyle davranırdım ama senin ve benim eşlerimizin ailesi normal degil.Gitme gelme sıklığıni ne kadar artirirsak o kadar güçlü baglari olan bir aile oluruz aile diyince zaten hep bir arada olmalı gibi sacma sapan deger yargilara sahipler.Ve ne kadar gider gelirsen hep daha fazlasi isteniyor.Haftada bir gidince o hafta seni rahat birakiyorlar mi..Hic sanmiyorum.O yüzden bazen alistirmak icin arada daha uzun mesafeler bırakmak gerekiyor.Ki zaten hak adaletse es aileleri ile kendi ailemizden daha yakiniz her zaman.Esin bırak istedigi zaman gitsin gittiginde de sorarlarsa isi vardi gelmedi desin anlasinlar her zaman musait olamayacağını.Yemek olayina ağırlık ver:) Şimdi hem ben yemek yapmayayim hem oraya yemege gitmesin demek olmaz:)Guzelce yemeklerini yap özenle masani hazirla yapabiliyorsan bir iki sunum yap hatta:) Şimdi evde guzel yemek olacakki adam aklı kalmadan böreğe hayir diyebilsin😊
Bana gelince az çok konularımı biliyorsun.Ben artik her yolu denedim.Eşimle konuştum,defalarca kayinvalidemle konuştum ama bir sonuç alamadım.Eşimin cok yakin arkadasini araya koydum mecburen.Cunku esim annesinden sürekli bizi düşündüğü,bizim iyi olmamizi istediği için yani bizim iyiligimiz için herseyi yaptigini söyleyince benimki inanıyordu.Bunu disardan bir göz olarak objektif olarak yorum yapabilecek birinden duymasina ihtiyacı vardi.Hani bizim bazen burda bizi ve karşı tarafi tanımayan kisilere sorup objektif yorumlarını almamiz gibi.Arkadasi da ona dogru olanin elbette bizim kendi evimizde yemek yemek oldugunu kendi aile hayatından da verdiği örneklerle aciklayinca biraz akli basina geldi.Çok degil ama biraz:) 360 derece bir degisim zaten beklemiyordum ama en azindan aklina biz bu kıza haksizlik mi ettik sorusunun gelmesi bile büyük gelişmeydi benim icin.Ondan sonrasinda tam olarak bu olay cozulmezse ben artik evliligimi bitireceğimi söyledim.Cunku senin yine esin arkanda benim hem esimle hem kayinvalidemle bas etmem oldukça yorucuydu.Ailem de bana destek verip esimle konuşunca ve ben artik bu konu her açıldıkça esimle ciddi sekilde tartismam sonucu suan ne esim ne de kayinvalidem konusunu acamiyor zaten artik kayinvalidemle görüşmüyorum.Şu aşamada görüşmemeyi dogru buluyorum bu hayatım boyunca görüşmeyeceğim anlamina gelmiyor.Eger ne zaman bizim hayatımıza mudahale etmekten anlayamadigim bu birlikte yiyelim baskisindan vazgecer de normal davranirsa her zaman kapim acik ama ben hayatım boyunca cagirdi mi cagiracak mi ne bahane bulmaliyim konuştum yine anlamadi ne zaman anlar acaba diye yasayamam.Buna artik sağlığım bile izin vermiyor.Esim her zaman gidiyor geliyor ariyor soruyor asla karismam yeterki beni rahat biraksinlar.Asla sana böyle yap demiyorum benimki artik son careydi.Cunku ben defalarca kayinvalidemle konuştum burda bir iyiniyet olmadığından emin oldum ve bu karari verdim çünkü artik bu durum bizim evliligimize zarar veriyordu.Surekli bu konudan tartisir hale gelmiştik.Simdi cok şükür ne bir tartisma ne birşey.Huzurum yerine geldi resmen nefes alabildigimi anladim.Gorumcene gelince bence esinle konus esin vicdan yapiyordur büyük ihtimalle.Kardesinin artik bir cocuk olmadığını evli yetiskin hatta cocuklu bir birey olarak bu isteklerin simariklik olduğunu varsa bir ihtiyacı eksigi gedigi eşinin oldugunu annesinin babasinin oldugunu söyle.En azindan biraz azaltir.Dedigim gibi sen benim gibi yapma suanda sabret tasinacaklarmis zaten.Sadece gidip gelme konusunda Kayinvaliden neden gelmiyorsun dediginde açıkça söyle.Dugunde tlfla oynama diye sana bagirmasi fln hic normal degil.Yoksa kayınpederin arabada öne oturmus fln benim icin önemsiz konular.Birak otursun o yasta baba sifatinda bir adam oh gelinden kaptim ön koltuğu diye düşünecek hinlikte olmaz.Seneye taşınacaklarmış bu konuda kalbini kirmani asla istemem
Canım benim bende eşime bu olayı çözemiyorsan ayırıcaz yollarımı beni dinlememezlik yapamazsın demiştim. O da ne dicek kaynanama gitmek istemiyorum boşanıcam mı ne saçma dedi. Eşler anlıyorlarda anlamamazlığa vuruyorlar ve ben kesinlikle evlenmeden annelerinin birlikte yeriz diye onları tembihlediğini düşünüyorum. Aslında bakın siz evdesiniz yemek yaptım dediğinizde belki sorar en azından benim ki işten geliyoruz diye duygusallkk yapıp çocuklar aç diye yaptım diyor ben kendimi hiç savunamıyorum. Sizin için yapıyorum anneem işten geldiniz yiyin diyor. Zaten çıkarken uğrarlar yemek yer giderler diyor. İlk başlarda banada çok tatlı gelmişti ama kadın izin günlerimi de sabote edince bi dakka dedim bu normal değil.

Sırf pazar gittim diye ordan aldığı yüzle ertesi gün kafasına göre yemeğe çağırıyor kadın ya neden diyede bağırıyor. Akıllanmıyor sonraki günde çağırıyor. Börek verirken bile neden gelmediniz diye soruyor bi gün şey dicem yani anne oğlun özlemiş işimiz vardı da utansın birdaha soramasın terbiyesiz. Rahatsız eden çağırması da değil anlamaması. Benim ailemde burda sienetan. Amcamlar kuzenler halam teyzem. Belki biz biyere gidicez belki annemler gelicek belki oraya gidicez yani sen nasıl kafana göre yemek yaparsın ya ? Eşim neden yaptın yemek diyincede çocuklarım evde sizin için diyor aynı kafa yani böyle iyilik için diyeni nasıl ikna ediceksin ki ? Ben konuşucaktım karşıma alıp ama sizinki gibi olucak o yüzden vazgeçtim. Eşim eskisi gibi kardeşine almıyor ama bu seferde vicdan yapıyor ona bile laf ediyorlar.
Kararımda şu ben kaynanamı tanıyorum bana laf sokucak bende onu yemeğe çağırdığı için değil de bana saygısızlığından vurucam. “ neden hesap sorar gibi söylüyorsun ki anne biz ayrı bi eviz ve benimde mutfağım dolabım var bende yemek yapıyorum başka yerlerede gidebiliyoruz yorgun oluyor planlarımız oluyor sen nasıl bizi düşünüyorsan bende evimi düşünüyorum sağolasın çağırıyorsun ama senden rica ediyorum bana sorarsan çünkü erkek adam evin hanımının mutfak düzeyini dolabını bilmez ben de müsaitsek zaten gelicğeimizi söylerim “ diye onun bana laf sokmasını bekleyeceğim. En fazla hıı der küser ne dicek yemeğe çağrdım kötü oldum diyemez ben ona çağırma demicem başka hayatımızın olduğunu söylicem. Kızıyla doldurmuşlardır birbirlerini sabah görümcem suratıma bakmadı 😂

Tabii ki özgürsün.

Lale hanim çok tatlı tatlı anlatıyorsunuz 😊 Lakin her aile böyle değil . Gelinleri çalışsa da alınan herhangi birşeye kesene bereket oğlum diyenleri gördü bu gözler maalesef . Kanaryanin eşinin ailesi bence çok zor insanlar . Tabi o da yavaş yavaş sınırlarini çiziyor ,başaracak ben inanıyorum .

Canım benim bende eşime bu olayı çözemiyorsan ayırıcaz yollarımı beni dinlememezlik yapamazsın demiştim. O da ne dicek kaynanama gitmek istemiyorum boşanıcam mı ne saçma dedi. Eşler anlıyorlarda anlamamazlığa vuruyorlar ve ben kesinlikle evlenmeden annelerinin birlikte yeriz diye onları tembihlediğini düşünüyorum. Aslında bakın siz evdesiniz yemek yaptım dediğinizde belki sorar en azından benim ki işten geliyoruz diye duygusallkk yapıp çocuklar aç diye yaptım diyor ben kendimi hiç savunamıyorum. Sizin için yapıyorum anneem işten geldiniz yiyin diyor. Zaten çıkarken uğrarlar yemek yer giderler diyor. İlk başlarda banada çok tatlı gelmişti ama kadın izin günlerimi de sabote edince bi dakka dedim bu normal değil.

Sırf pazar gittim diye ordan aldığı yüzle ertesi gün kafasına göre yemeğe çağırıyor kadın ya neden diyede bağırıyor. Akıllanmıyor sonraki günde çağırıyor. Börek verirken bile neden gelmediniz diye soruyor bi gün şey dicem yani anne oğlun özlemiş işimiz vardı da utansın birdaha soramasın terbiyesiz. Rahatsız eden çağırması da değil anlamaması. Benim ailemde burda sienetan. Amcamlar kuzenler halam teyzem. Belki biz biyere gidicez belki annemler gelicek belki oraya gidicez yani sen nasıl kafana göre yemek yaparsın ya ? Eşim neden yaptın yemek diyincede çocuklarım evde sizin için diyor aynı kafa yani böyle iyilik için diyeni nasıl ikna ediceksin ki ? Ben konuşucaktım karşıma alıp ama sizinki gibi olucak o yüzden vazgeçtim. Eşim eskisi gibi kardeşine almıyor ama bu seferde vicdan yapıyor ona bile laf ediyorlar.
Kararımda şu ben kaynanamı tanıyorum bana laf sokucak bende onu yemeğe çağırdığı için değil de bana saygısızlığından vurucam. “ neden hesap sorar gibi söylüyorsun ki anne biz ayrı bi eviz ve benimde mutfağım dolabım var bende yemek yapıyorum başka yerlerede gidebiliyoruz yorgun oluyor planlarımız oluyor sen nasıl bizi düşünüyorsan bende evimi düşünüyorum sağolasın çağırıyorsun ama senden rica ediyorum bana sorarsan çünkü erkek adam evin hanımının mutfak düzeyini dolabını bilmez ben de müsaitsek zaten gelicğeimizi söylerim “ diye onun bana laf sokmasını bekleyeceğim. En fazla hıı der küser ne dicek yemeğe çağrdım kötü oldum diyemez ben ona çağırma demicem başka hayatımızın olduğunu söylicem. Kızıyla doldurmuşlardır birbirlerini sabah görümcem suratıma bakmadı 😂
Yaa canım o değil de senin kayinvaliden de ne enerji var arkadaş . Kadın çalışıyor üzerine yemek yapıyor ,gelini ayrı cagriyor kızını ayrı . Valla nasıl kafası kaldırıyor bilmiyorum . Erken yaslanacak haberi yok :KK43:

Lale hanim çok tatlı tatlı anlatıyorsunuz 😊 Lakin her aile böyle değil . Gelinleri çalışsa da alınan herhangi birşeye kesene bereket oğlum diyenleri gördü bu gözler maalesef . Kanaryanin eşinin ailesi bence çok zor insanlar . Tabi o da yavaş yavaş sınırlarini çiziyor ,başaracak ben inanıyorum .
Bu gözler oğlumun evi deyip düğünden birgün önce evde kalmak isteyeni gördü iş insanın kendinde biter. Bu konuda bence kanaryanın eşi de çabalıyor artık ama eştede iş yoksa onu da kapının önüne koyacaksın bence düzelmeyen de düzelmiyor. Bu dünyaya hiç tanımadığımız insanları çekmeye gelmedik. Kadınlarda hata buluyorum.

Tabii ki özgürsün.

Lalem sen mükemmel bir kadınsın. Ben yapı olarak kırıcı saygısız biri değilim yani kötü kelime kullanmam sesimide yükseltmem sabırlıyımdır. Ben o araba için tüm altınlarımı verdim ve taksit ödüyoruz ailesi “ bizim araba” diyor. Bakın oğullarının değil bizim. Bizim araba nerde diyorlar. Bunu desem fesat olurum. Nerden sizin oluyor ya ? Bizim arabayla bayramda köye gideriz diyor. Hep iyi niyetle baktım dedim annedir babadır sus ama yok lale anlamıyorlar. Bazen yanlarında eşime arabamıza iyi davran altınlrım gitti diyorum hala anlamıyorlar. Araba benim üstüme yok anlamıyorlar. İlk zamanlara göre vakit geçirme sıklığımız daha iyi eşimle daha çok muhabbet ediyoruz geziyoruz çok şükür. İşte arada sinirimi bozuyorlar. Ben ayrı aile olduğumuzu vurguladım o günki kavgada da söyledim biz birlikte yaşamıyoruz diye ama annes ısrarla birlikte oturuyoruz diyor. Kardeşi evlenmemiş gibi damatları içgüvey gibi belkide ondandır beni garip buluyorlar. Gün sayıyorum gidicekleri tarih için.

Ben senin yerinde olsam yemek olayına takılmadan başka tarzda çözerdim işimi :)
Yani size yemeğe gelmek istemiyoruz vs ayrı hayatımız var falana girmeden :)

Ben 3 haftalık evliyim. Kayınvalidem de 2 sokak arkamda oturuyor. Yürüyerek 5 dk. Daha evime gelmediler bende onlara gitmedim. Aram çok iyidir. ama eşime evlenmeden önce bu konuda ki hassasiyetimi dile getirerek o semtte ev tuttum oda merak etme sen çağırmadan gelmezler dedi. Bende daha çağırmaya fırsat bulamadım. balayısı fotoğraf çekimi üstüne hastalandım vs derken ne ben bir yere gittim nede onlar bana gelebildi. ama anneme de ekstra oturmaya gitmedim. Önce hepsinin bizim bağımsız birer aile olduğunu anlamasını istemiştim çok şükür sorunsuz anladılar.

İlk bir kaç gün kayınvalidem aradı yemek var gelin isterseniz açsanız alında gidin yiyinde gidin burasıda senin evin. vs bende çok teşekkür ettim gerçekten de kötü niyetli değil ama başından nasıl alışırsak öyle gider diye düşünüp kendimi de kolaya alıştırmadım. Bir-iki 3 aynısı söylendi dördüncüde kırmadan naifçe annecim bende yemek yapabiliyorum merak etmeyin aç kalmıyoruz yani :) dedim. O da benim kırıldığımı düşünerek yok öyle demek istemedim işten geldin yorgunsundur açsındır diye düşündüm dedi. Bende açımda valla şimdi gelip gidersem evi toplayamam çamaşır var asılacak vs gibi sohbete çevirdim. Konuyu değiştirdim. Gelmiyorum diye o kırılmadan benimde kırılabileceğimi gösterdim. Şimdi eşime annesi şunu diyor. O kızda yemek pişiriyor hazırlıyor hevesini kırma evinde ye yemeğini diyor.

Ha şu var bunu fesatlık kötülük için yapmadım. Çok seviyorum kendilerini ama herkes evini yurdunu bilmeli bende onlarda biz artık ayrı bi eviz. onlara gidip yemek yiyeceğimde olacak. ama kendi yemeğimi yapıp yiyeceğimde yani.

Yazdıklarınızı çok beğeniyorum bende kendi hayatımda uygulayacağım bir çoğunu. Bizim de sorunlarımız başka konulardı dediğiniz gibi öncelik eşinle bağını güçlendirmek:KK200:
Ah ne mutlu bana.
Yardımcı olabildiysem çok sevinirim.
Hepimiz yuvamızda sağlıklı,mutlu ve umutlu yaşayalım inşallah.

Desinler arkadaşım onlar istediklerini desinler.
Önemli olan Kanarya'nın eşi ne diyor?
Herkes bir şey söyler,insanların ağzına bant takamayız,ancak cevaplarını ya biz ya da eşlerimiz verecek.
Hele ki herkes eşini koruyacak.
Ben nasıl kocama laf ettirmiyorsam o da benim arkamda duracak.

Lalem sen mükemmel bir kadınsın. Ben yapı olarak kırıcı saygısız biri değilim yani kötü kelime kullanmam sesimide yükseltmem sabırlıyımdır. Ben o araba için tüm altınlarımı verdim ve taksit ödüyoruz ailesi “ bizim araba” diyor. Bakın oğullarının değil bizim. Bizim araba nerde diyorlar. Bunu desem fesat olurum. Nerden sizin oluyor ya ? Bizim arabayla bayramda köye gideriz diyor. Hep iyi niyetle baktım dedim annedir babadır sus ama yok lale anlamıyorlar. Bazen yanlarında eşime arabamıza iyi davran altınlrım gitti diyorum hala anlamıyorlar. Araba benim üstüme yok anlamıyorlar. İlk zamanlara göre vakit geçirme sıklığımız daha iyi eşimle daha çok muhabbet ediyoruz geziyoruz çok şükür. İşte arada sinirimi bozuyorlar. Ben ayrı aile olduğumuzu vurguladım o günki kavgada da söyledim biz birlikte yaşamıyoruz diye ama annes ısrarla birlikte oturuyoruz diyor. Kardeşi evlenmemiş gibi damatları içgüvey gibi belkide ondandır beni garip buluyorlar. Gün sayıyorum gidicekleri tarih için.
Gitsinler Allahımın izniyle gitsinler.
Şimdi bir şey diyecem ayıp olacak.
Bir an önce gitsinler...

Canım benim mükemmel falan değilim inan. Benim de gençliğim zor geçti. Şükür kendimi tanıdım,kendimi ezdirmedim,kurtardım bir şekilde. Allahım da karşıma eşimi çıkardı da yuvamızı kurduk. Ona alışmam kolay olmadı,sonra o mu ben mi bir şekilde yakınlaştık,iyi ki de evlenmişiz.
Eşle anlaşınca tüm yollar açık oluyor.

Eğer her hafta sonu başbaşa bir yere gitmiyorsanız ben arabanın satılması taraftarıyım.
Araba ihtiyaçsa gezme de ihtiyaç.
Ama başbaşa gezme isterim ben.
Hafta içi büyüklerin gönlünü hoş edip hafta sonu byeee kaçmak.

X