Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Günaydın Kanaryacım.
Gelişmeleri okudum,çok çok beğendim.
Bu şekilde devam.
Konuş,konuş,baskı yap.
Onlar nasıl yapıyorlarsa sen de devam et.
Bazen nazlan bazen kırgın dur ama mutlaka varlığını hissettir.

Evli degilim ama maaşlar ortak hesaba atilmali bence erkeklere guvememiyorum yine beraber biriktirmis olursunuz

Kaynananin dugune cagirmasi da abes degil. Gelinini dugune goturmek gostermek istiyor. Cok da abartmayin.

Haha helal olsun canım benim sen yaparsın inanıyorum 💙 zorla kindar yapıyorlar. Ya aslında sorsanız dünyanın en iyi kaynanalarıdır. İnanın bazen benimde sinirlerim kaldırmıyor saçma hareketleri görünce. Yahu zaten böreği verdin yedik daha ne gelmedinzi diye tantana yapıyorsun ? Yok güzelim anlamıyorlar başlicam deliliklerine. Eşimde üzülüyor huzurumuz kaçıyor yeminle gün sayıyorum gitmeleri için.
Ay ona soran kim 😂😂 kimse benim yoğurdum ekşi demez. Benimki de bana bakıp beni sevmeyen ölsün diyor 😂😂 gülüp geçiyorum.
Bence sen bugün akşam bir film falan izle eşinle, birlikte iyi vakit geçir. Keyfiniz yerine gelsin. Onlar da aşağıda kudursun.
En büyük intikam mutlu olmaktır 😉

Merhabalar kızlar iyisinizdir inşallah 🌸 Tanıyanlar vardır belki eski kullanıcı adım kanaryaydı :) Kısaca özet geçmek gerekirse evliliğimde çoğu şeyi düzeltmiş olmakla birlikte kafamı karıştıran ufak tefek durumlar var. Problem mi bilmiyorum fikir almak isterim. Kayınvalimde görüşme sıklığımı, izin günlerimde rahatsız etmesini, birlikte yemeyi, sürekli görümcemin laf sokmalarını, kayınvalidemin söylenmelerini çözmüş bulunmaktayım. Ben güçlendikçe geri çekildiler.

İlk sormak istediğim konu eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşimin maaşların tek hesapta toplanmasını istemesi. Birlikte hesap yapıyoruz nereye ne gittiğini ne kaldığını biliyorum kendisi para harcamaz zaten benide parasız bırakmaz yinede bi tık rahatsız olmuyor değilim. Küçük bi diş işlemimden artan parayı biriktirdiğimiz hesaba atmamı istedi tek bi yerde kalsın istiyormuş.( Bu arada benim kendi kartım kredi kartlarım herşeyim var maaş kartım eşimde değil cebimde hep nakit olur alışverişimide hep kredi kartımdan yaparım kesim tarihinde eşim öder.) Bende durumu abartmamasını gerektiğini hatta ayıp olmicaksa b*kunu çıkartmaması gerektiğini söyledim :) Biraz alındı hastanenin önüne kadar işten izin alıp ben bırakıyorum her gün paran varmı diye soruyorum parayı harcicak mıyım sanki dedi. Neyse göndermedim parayı :) Sürekli paran varmı diye sorma sebebi araba aldık biraz masraflar sıkıştı ayı çevirmekte zorlanıyoruz parasız kalmamam için ekstra çalışıp para getiriyor. İlerleyen zamanlarda fazla para arttığında eşim al kart sende kalsın ama para ayırma annem babamla çok kavga ederdi biz etmeyelim sen istediğini al harca avanstan kredi kartından diyor tabi yeni evli olduğum içinde bilemiyorum doğrumu yapıyorum.

Diğer sorum ise araba aldığımızdan beri eşimin ailesi rahatlığa alıştı. “Bizi burdan al, şuraya götür, şuraya bırak, şunun düğünü şunun nikahı gibi sürekli istekleri oluyor. Anne babadır diyorum sorun çıkarmıyorum elbette ama ne zamana kadar doğru kızlar ? Eşim bazen söylenir ben niye alıyorum şimdi diye ama yinede alır. Pazar günlerimi bazı akşamlarımı sabote ediyorlar ev oturmaları için bile bizi gel al diyorlar. Eşimle bu konuda konuşmam gereken bi konu varmı ? Sağolsun kendiside beni her sabah her akşam bırakır alır işten bana karşı bi yanlışını görmedm ama arabayı iyice sahipleniyorlar gibi hissediyorum. Bayram gelmeden köye gideriz muhabbetleri dönmüştü ilk aldığımızda tabi şuan müsade etmem :)

Diğer ufak tefek kafamı kurcalayan sorun ise mesafe koydukça kayınvalidemin kediye dönmesi. Sürekli oğlunu öpüyor sürekli yanına gelip kedi gibi sürtünüyor anneeem yavrum kurban olurum diyip duygu sömürüsü yapıp beni çağırmıyorsun anneeem çok özledim seni muhabbetleri yapması. Eşim o yüzden bazen izin günlerimde yemek yaptığımda annemle işten gelmiş yemekleri yokmuşta çağırdım bende diyor. Elbette sorun yapmıyorum ama sonuçta izin günlerimde dinlenmek varken ve kendi ailemide çağırmazken hizmet etmek biraz yoruyor. Seneye taşınıcaklar alt katımdan fakat kayınvalidem bi kaçtır “birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor. Bi akrabaları giderlerken bizi de davet etti neymiş birlikte oturuyormuşuz aynı apartmandayız diye. “Yoo anne gelmem davet edilmediğim yere ne münasebet “ dedim. Sanırım sindirmeye çalışıyor.

Son olarakta ve en önemlisi komşunun bile kınasına nikahına giderken “sizin geldi kanaryanında gelmesi gerekiyor” diye beni sürüklemesi bu akşam gibi. Eşim zorunda değilsin desede “ sizinkine geldi ama” cümlesni kaynanamdan duyup nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Akraba değil bişey değil banane komşularından geldiyse kaynanamı sayıp geldi ben niye gidyorm? Aile yapılarından mıdır nedir yani sinir oldum bizim komşulara annem beni rahatsız bile etmez kendi gider. Bu durumda bi tepki vermeli miyim ? Yoksa ufak şeyler oluyor böyle mi demeliyim?

Yorumlarınız için sağolun kızlar 🧡
merhaba,bence fazla hassassın.sonuçta ben güçlendikçe geri çekiliyolar diyosun.eşinde tutumluymuş seni madur etmiyormuş.kayınvalidende başka bir yere taşınıyormuş sorun etme...ya arabanızada binsinler arada nolcak,sen ön koltukta oturuyon sonuçta☺️ayrıca kadın seni gelini olarak heryere götürmek istiyo hava atıcak belli süslen püslen git havanı at sende🌺🤷‍♀️

Günaydın Kanaryacım.
Gelişmeleri okudum,çok çok beğendim.
Bu şekilde devam.
Konuş,konuş,baskı yap.
Onlar nasıl yapıyorlarsa sen de devam et.
Bazen nazlan bazen kırgın dur ama mutlaka varlığını hissettir.
Günaydın lalem. 💛
Hiç hissettirmedim ki varlığımı evlendiğimden beri. Benim hatam. Eşim muhtemelen annesinin bizim için yemek yaptığını düşünüyordur hala çünkü annesi izin günümde de çağırsa “anneeem size yaptım anneeem” diye baksılıyor. Bakalım alışıcaz inşallah bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama ben kaynanamı tanıyorsam beni ilk gördüğü yerde “gelmiyorsunuz “ diye laf sokacaktır 😇

Evli degilim ama maaşlar ortak hesaba atilmali bence erkeklere guvememiyorum yine beraber biriktirmis olursunuz

Kaynananin dugune cagirmasi da abes degil. Gelinini dugune goturmek gostermek istiyor. Cok da abartmayin.
Tabikide gösterebilir ama kendisinin bile tanımadığı düğüne değil. Bende hep böyle düşünüp gittim ama sonra adıma karar verince sinirlendim.

Ay ona soran kim 😂😂 kimse benim yoğurdum ekşi demez. Benimki de bana bakıp beni sevmeyen ölsün diyor 😂😂 gülüp geçiyorum.
Bence sen bugün akşam bir film falan izle eşinle, birlikte iyi vakit geçir. Keyfiniz yerine gelsin. Onlar da aşağıda kudursun.
En büyük intikam mutlu olmaktır 😉
Kendimi suçlu hissediyorum anneme gitmem lazım akşam eşimde gelmeli memlekete gidicek bu olayların üstüne ona ne demeliyim ?

merhaba,bence fazla hassassın.sonuçta ben güçlendikçe geri çekiliyolar diyosun.eşinde tutumluymuş seni madur etmiyormuş.kayınvalidende başka bir yere taşınıyormuş sorun etme...ya arabanızada binsinler arada nolcak,sen ön koltukta oturuyon sonuçta☺️ayrıca kadın seni gelini olarak heryere götürmek istiyo hava atıcak belli süslen püslen git havanı at sende🌺🤷‍♀️
Ön koltukta olamıyorum canım babası yerleşiyor sormadan :)🌸

Kendimi suçlu hissediyorum anneme gitmem lazım akşam eşimde gelmeli memlekete gidicek bu olayların üstüne ona ne demeliyim ?
Ben olsam bir şey demem. Şimdiden arar ona da sorarsın akşam müsait olup olmadığını. Memlekete gidecek olan eşinse, anneni o evde yokken de ziyaret edebilirsin. Hatta ben olsam eşim gitmeden önceki günleri eşimle geçirir, o yokken aileme giderim.

Ben olsam bir şey demem. Şimdiden arar ona da sorarsın akşam müsait olup olmadığını. Memlekete gidecek olan eşinse, anneni o evde yokken de ziyaret edebilirsin. Hatta ben olsam eşim gitmeden önceki günleri eşimle geçirir, o yokken aileme giderim.
Annem gidicek canım annemi geçirmeye gidicem 2 haftadır gelmiyorum.

Kanaryacim meraba..Konun ilgi alanim olduğu için baştan sona kadar okudum:) Ben mesafe koydugumda karsi cikip altli üstlü olunca haftada bir gitmek gerekir o kadar da abarti demistin 3 hafta icin..Demekki böyle israrci insanlara haftada bir bile çokmuş.Bazi seyleri anlamalari için,oğullarının ayri bir evi artik ayri bir hayati olduğunu anlamalari için bazen arada uzun mesafeler birakmak gerekiyormuş.Haftada bir, normal aileler için oldukca ideal bir sure olabilir ama senin ve benim kayinvalidemiz gibi insanlara haftada bir bile çok.Ben şuan altlu üstlü olmamiza rağmen kayinvalidemle hiç görüşmeyerek kendimi kurtarabildim.Uzun zamandır cok rahatım gerçekten evli olduğumu daha yeni anlayabiliyorum.Evimde diledigim gibi zaman geçiriyorum aman cagirdi çağırmadı gittim gitmedim kaygisi suan yaşamıyorum.Gercekten dunya varmis da meger ben kapana kısılı gibi yasiyormusum resmen bizi kistiriyorlar uzerindeki psikolojik baskıyı bir yandan eşinle iliskilerine zarar vermemek için hareketlerini ölçüp tartıp kendini nasil yiprattigini cok iyi anliyorum❤Lütfen kendini üzme ama surat yaparak,köşene cekilerek anlamalarını bekleme..Her zaman eşinle konuş.Anlayana kadar konuş.Anlatmaktan hiç vazgeçme.İçine atarak o öfkenin alev topu gibi sana sadece ruhsal olarak degil fiziksel olarak da zarar verecegini unutma.Biliyor musun ben sorunlarla başettigimi düşünürken yoğun bir bel ağrısıyla doktora gittim ve bütün filmlerim normal çikti sadece stresten kaslarımı o kadar kasmisimki bana kaslarim için kas gevsetici verdi.Ben kendime bilmeden nasil zarar vermisim dedim kendime cok kizdim.O andan itibaren artik ben önemliyim dedim ve ona göre kararlarimi verdim.O kirilir bu alinir artik bunlari gectim.Zaten ben bütün yapilabilecek olan her seyi denedim.Kayinvalidemle de konuşmuştum inan bu tarz insanlar anlamıyor o yüzden konuşmanı şu aşamada tavsiye etmem eşin sana tekrarlanmayacak diye söz verdiği için.Esinle her zaman ilişkilerini iyi tut,esinin sevdigi yemekleri yap ki kayinvaliden cagirinca akli ordaki yemeklerde kalmasin.Birlikte filmler izleyin,birlikte zaman gecirin önceden söz al ilerleyen gunlere hep bir program koy bilerek..Persembe evde film izleyecegiz diye ki pazt den annesi cagiramasin.Gibi gibi..Ortak hesap olayina gelince aslinda konunu ilk okuduğumda beni parasiz birakmiyor her istedigimi aliyor dedikten sonra lüzumsuz buldum esinle ortak hesap kullanmamak istememeni ama ta ki sonradan eşinizin bütçenizi aştigini söyleyince sana hak verdim.Eşinin ailesinin ozellikle kardeşinin istekleri normal degil eger bu kiz 9 yasinda olsaydı seni haksiz bulurdum ama evlenmis cocugu olan yetiskin bir bireyden bahsediyoruz:) Arabayi da bir sekilde sattir araba durduğu yerde masraftir asla bir yatirim araci olamaz..O zaman kafan daha rahat olur.Masraflari agir geliyor altindan kalkamıyoruz diye bir sekilde esinle konusun anlaşın ve satin bir arsa alın daha iyi..Durdugu yerde deger kazanir en azindan ve senden de altin isteyemez kimse altınlarımı alirlar diyorsan..Suan yepyeni bir sayfa aç esin sana söz vermis bundan sonraki davranislarinda hatalar olursa o zaman tekrar konuşursun kayinvaliden de sana gelmiyorsun diye sitem ederse guzelce acikca söyle bence..

Hmmm. Akşam 1 saat de olsa uğrayın o zaman. Eşin de buna laf etmez herhalde.
Etmedi kuzum sağolsun. Annesinin saçma halleri nasıl da huzurumuzu kaçırıyor ya. Kavgamızı bilsin istemediğim içinde söylemiyorum şimdiye kadar çoktan senin yüzünden kavga ediyoruz derdim.

Sizin ana probleminiz bu kadar dip dibe olmak o çözülmedikçe bi şeylerin tam çözülmesini beklemeyin. Annenize de bir zahmet geliversin eşiniz siz sürekli onun ailesiyle dip dibesiniz.
Eşimle aram iyi şuan bişey demedi geldi sağolsun ama kaygılarımdan tedirgin oldum ne bileyim beyni yıkanıpta şey düşünebilir bana sorun yaratıyor neden gideyim vs vs. Sorun bu evet tam anlamıyla düzelmiyor ama kayınvalidem köyde de olsa abartmıyorum yine devam edicek baskısına ben istiyorum ki anlasın ayrı aile olduğumuzu uzaktanda bizim adımıza karar verir. Neyseki gecici bakalım kayınbabam yokuz biz seneye dedi toparlanıyorlar yavaş yavaş ağlaya ağlaya gider artık nasıl kopucak evlatlarından bilmiyorum.

Bilmiyorum ki babası varken ayıp değilmi ? Kafam karışık bu konuda.
Günaydın Kanaryacım.

Ne var ayıp olacak ki?
Ben de ön koltuk takıntısı yoktur ama ben hiç binemiyorsam onlar koşup ön koltuğa zıplıyorlarsa hiç affetmem,gider çat diye oturur,telefonla oynarım. Benden sonra gelen isterse bagaja binsin,umrumda olmaz.

Ayrıca akşamları her gün 1 saat araç kullanma antremanı yapsanıza eşinle.
Hem beraber vakit geçirmiş olursunuz hem araç kullanmayı öğrenirsin hem de uzaklaşmış olursunuz bu insanlardan.

Kanaryacim meraba..Konun ilgi alanim olduğu için baştan sona kadar okudum:) Ben mesafe koydugumda karsi cikip altli üstlü olunca haftada bir gitmek gerekir o kadar da abarti demistin 3 hafta icin..Demekki böyle israrci insanlara haftada bir bile çokmuş.Bazi seyleri anlamalari için,oğullarının ayri bir evi artik ayri bir hayati olduğunu anlamalari için bazen arada uzun mesafeler birakmak gerekiyormuş.Haftada bir, normal aileler için oldukca ideal bir sure olabilir ama senin ve benim kayinvalidemiz gibi insanlara haftada bir bile çok.Ben şuan altlu üstlü olmamiza rağmen kayinvalidemle hiç görüşmeyerek kendimi kurtarabildim.Uzun zamandır cok rahatım gerçekten evli olduğumu daha yeni anlayabiliyorum.Evimde diledigim gibi zaman geçiriyorum aman cagirdi çağırmadı gittim gitmedim kaygisi suan yaşamıyorum.Gercekten dunya varmis da meger ben kapana kısılı gibi yasiyormusum resmen bizi kistiriyorlar uzerindeki psikolojik baskıyı bir yandan eşinle iliskilerine zarar vermemek için hareketlerini ölçüp tartıp kendini nasil yiprattigini cok iyi anliyorum❤Lütfen kendini üzme ama surat yaparak,köşene cekilerek anlamalarını bekleme..Her zaman eşinle konuş.Anlayana kadar konuş.Anlatmaktan hiç vazgeçme.İçine atarak o öfkenin alev topu gibi sana sadece ruhsal olarak degil fiziksel olarak da zarar verecegini unutma.Biliyor musun ben sorunlarla başettigimi düşünürken yoğun bir bel ağrısıyla doktora gittim ve bütün filmlerim normal çikti sadece stresten kaslarımı o kadar kasmisimki bana kaslarim için kas gevsetici verdi.Ben kendime bilmeden nasil zarar vermisim dedim kendime cok kizdim.O andan itibaren artik ben önemliyim dedim ve ona göre kararlarimi verdim.O kirilir bu alinir artik bunlari gectim.Zaten ben bütün yapilabilecek olan her seyi denedim.Kayinvalidemle de konuşmuştum inan bu tarz insanlar anlamıyor o yüzden konuşmanı şu aşamada tavsiye etmem eşin sana tekrarlanmayacak diye söz verdiği için.Esinle her zaman ilişkilerini iyi tut,esinin sevdigi yemekleri yap ki kayinvaliden cagirinca akli ordaki yemeklerde kalmasin.Birlikte filmler izleyin,birlikte zaman gecirin önceden söz al ilerleyen gunlere hep bir program koy bilerek..Persembe evde film izleyecegiz diye ki pazt den annesi cagiramasin.Gibi gibi..Ortak hesap olayina gelince aslinda konunu ilk okuduğumda beni parasiz birakmiyor her istedigimi aliyor dedikten sonra lüzumsuz buldum esinle ortak hesap kullanmamak istememeni ama ta ki sonradan eşinizin bütçenizi aştigini söyleyince sana hak verdim.Eşinin ailesinin ozellikle kardeşinin istekleri normal degil eger bu kiz 9 yasinda olsaydı seni haksiz bulurdum ama evlenmis cocugu olan yetiskin bir bireyden bahsediyoruz:) Arabayi da bir sekilde sattir araba durduğu yerde masraftir asla bir yatirim araci olamaz..O zaman kafan daha rahat olur.Masraflari agir geliyor altindan kalkamıyoruz diye bir sekilde esinle konusun anlaşın ve satin bir arsa alın daha iyi..Durdugu yerde deger kazanir en azindan ve senden de altin isteyemez kimse altınlarımı alirlar diyorsan..Suan yepyeni bir sayfa aç esin sana söz vermis bundan sonraki davranislarinda hatalar olursa o zaman tekrar konuşursun kayinvaliden de sana gelmiyorsun diye sitem ederse guzelce acikca söyle bence..
Canım benim evet sorunlarımız ayrı ben sadece bizimkilerde yakın onlara da haftada 1 gidiyoruz diye haksızlık olmasın diye kendi açımdan düşünmüştüm kendi annemde olsa hani bekler her hafta diye ama kadına haftada gidiyorsun sonra yine sürekli çağırıyor haklısınız benimde hep heryerimde sivilceler çıkıyor unutkanlığım başladı ama anlamıyor kayınvalideler çok sinir bozucu. Sanırım eşimin yemeklerde de aklı kalıyor olabilir çünkü ben pek yemek yapmıyorum :) siz nasıl komple kestiniz konuşmuyor musunuz kaynananızla eşiniz ne diyor bu duruma ? Benimde bu noktaya gelicekte ama ben eşime gitmek istemediğim değilde sürekli olmasını istemediğimi ısrarla söyledm. Görümcemide napcaz bilmiyorum koskoca çocuğu olan kadın yani napılır ki ?

X