Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

bu topiği en başından beri takip ediyorum esraamavi arkadaşım öyle güzel başlamışki öyle hayırlı gelmişki bu sayfada birsürü pozitif hikaye var bu sayfaları hergün ezberleyeler gibi benimde hüzünlü bir hikayem var sabırla bekliyorum hepimiz gibi sayenizde tüp bebek sürecinde az çok neler yaşanılacak öğrendim para biriktiriyoru bende başlıcam:) inş birgün bende burda o mücizeyi paylaşabilirim rabbim hepimizin yardımcısı olsun ne olur dua edin...

Öncelikle hayırlı olsun inşallah. Benimde dondurulmuş embriyo transferim oldu 19 eylülde. 20 gün öncesinde ilaç kullanmaya başladım estrofem, coraspin ve folbiol, hala devam ediyorum. 3 gün öncesinde ise proluton depot isimli bi iğne vuruldum. İsimleri farklı ama içeriği aynı olabilir.

Hayırlısıyla gönlündekini nasip etsin Rabbim inşallah

İnşallah Allah gönlüne göre versin

tedaviye başlamadan önce nelere dikkat etmemiz gereken birşeyler var mı? Ben bir tek folik asit kullanıyorum. Ama omega 3 de mi almalıyım? ya da ne bileyim başka bir şeyler yapsak iyi olur diyeceğiniz bir şey var mı?

canımm hoşgeldinn..Allahm tez zamanda nasip etsin inşallah sanada..
zor bir süreç değil..kolayca geçer inşallah..
ne zaman aklına bişe takılırsa yaz cevaplamaya çalışırım..
moral çok önemli..

Hamile olan arkadaşlarım bişey sorcam sizlere geçen hafta Perşembe öğrendim hamile olduğumu dünden beri bacaklarımın ikisi de çok şişti ve dokunduğum her yer arıyor kollarım, bacaklarım kalçam. Öğretmenim ve sürekli ayaktayım ya da oturuyorum. benimle aynı durumları yaşayan var mı normal midir acaba çok endişeliyim

Öncelikle hayırlı olsun canım gebeliğin..
Sanırım.normal çünkü ben ilk haftalar o kadar kötüydüm ki kolumu kaldıracak halim yoktu hele ki ise giderken..ama 12. Haftadan sonra baya düzeldim canım..

Arkadaşlar transferde idrara sıkışık olunuyormuş ya işlem bitince idrarı boşaltmak için sonda falan takılıyor mu yoksa kalkıp yapabiliyormuyuz

Canim bana 15 dk sonra kalkıp yapabilirsin dediler ama ben kalkmak istemedim..
Doktorumda hastayı rahatlatin kendisini sıkmasın idrar yüzünden diye ekibine talimat verdi..
Kalkmadan halledin dedi..
Istersen sonda istesen yatakta bi aparatla yaptırıyorlar..
Benimkiler acaip anlayışıydı..ben yapamam dedikçe zorla ikna ettiler beni..

Arkadaşlar transferde idrara sıkışık olunuyormuş ya işlem bitince idrarı boşaltmak için sonda falan takılıyor mu yoksa kalkıp yapabiliyormuyuz
Ben transferden hemen sonra kalktım hiç yatmadım. Hemen tuvalette gittim sonra 100 km'lik yola gittim. Çok şükür tutundu bebeğim Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Kızlar, ben bir tek folik asit alıyorum tedaviden önce. Sizce başka bir şey kullanmalı mıyım? Omega 3 gibi? Bende demir eksikliği de azıcık var. Siz neler kullanıyorsunuz? Bi de dikkat ettiğiniz birşeyler var mı? Ne bileyin. Heyecanlıım da birşeyler yapasım geliyor.

Ben tedaviye başlamadan hiç bir şey kullanmadım. Tahliller yapıldıktan sonra folik asit başladım. Doktorun gerekli görürse demir eksikliği için ilaç filan verir. Heyecanını anlıyorum. Allah gönlüne göre versin

Tahlillerim bitti. Azıcık demir eksikliği de var ama ona ilac verilmedi. Son gelen 2 tahlil sonucumuzu da götürücez. Eşimi bekliyorum. İş seyahatinden dönünce randevu alicaz eger bu tahliller de güzel cikarsa ben de transfere gün saymaya baslarim artik.. :)

Bende ilk kez başlıyorum tedaviyeye banada folik asit ,omega 3 ve devamlı kullandığım glifor hapını verdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…