Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Belirti olmayınca da belirti aranmaya başlıyoruz benimde goguslerim deki damarlar belirginlesti baya hemde yemyeşil duruyor

Canım benim dediğim ikinci tüp bebek için ekstradan dondurma işlemi.. yani seninki tedaviye dahil olmalı zaten diye düşünüyorum çünkü ohss olduğun için mecbur kalmışlar transferi ertelemeye. Ben de çok korkuyorum ohss olmaktan daha önce bir kerecik aşılama tedavisine başlamıştım 4 yıl önce ve çok sayıda yumurta oluştuğu için iptal edildi tedavi yani ohss oldum çatlatma iğnesini bile vuramadılar bırak aşılamayı.. o benim ilk ve son aşılama kalkışmam olmuştu çok üzülmüştüm şimdi de bu ilk tüp bebek kalkışmam yine aynı şey olur da iptal olursa diye ödüm kopuyor ama sanırım sadece transfer erteleniyor dimi hem çok korkuyorum aksilik yaşamaktan hem de bir an önce tedavi başlasın isteğiyle heyecanlanıyorum

Tamam canım haber veririm Ben adetin 2.günü (7agusto)3.günü (8.agustos)ve adet bitti 12 Ağustos da tekrar gittim ve şimdi pazartesi 14 Ağustos da tekrar çağırdı ne çok gitmişim yahu buraya yazarken anladım
Hakkaten çok gitmişsin canım ya ben uzaklardan geliyorum oraya malum maddi olarak tüp bebek ücretini 2 bin civarı artırıyor bu gel gitler 10 temmuzdaydı benim Suat beyle ilk görüşmem daha tedavi başlamadan harcadık 1200 tl gelip gitmeler ve vitamin ilaçları ve tahlillere :) sonu güzel olsun inşallah ben razıyım herşeye Allah'ım hiçbirimizin emeklerini boşa çıkartmasın hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin amiiin ecmain :*

Opu yazmışım ohss yazacağıma korkma canım ben erken atlattım şükür ve yumurtamı topladılar sadece bir kaç ay ertelemek zorunda kaldık hamile kalsam daha sıkıntılı olur diye

Son düzenleme:

aşilamada bir tane yumurta gelissin diye ilac veriliyor, mesela 3-4 bebek oluşmasin diye. Tüp bebekte ne kadar cok yumurta gelisirse bir yerde kar oluyor, daha fazla embriyo elde ediyosun. Tabi cok yumurta gelisince ohss olma riski var, doktor o anki kan değerlerine göre ve rahim kalinligina göre transferi 1 ay erteleyebilir. embriyolar olussunda önemlisi o

Evet dediğin gibi önemli olan embriyoların oluşması ve kaliteli olması .. hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin ya zor işler bu işler

Evet dediğin gibi önemli olan embriyoların oluşması ve kaliteli olması .. hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin ya zor işler bu işler
ben seni anladim canim benim doktor da transfer önümüzdeki aya kalabilir demişti, bir an önce olsun diye istediğim icin ben de üzülmüştüm, olaya cok duygusal bakiyoruz. Ama acele edip negatif sonuc almaktansa hersey sira sira olsun daha iyi. Benim ohss riski geçti sonradan rahimde yeterince kalinmis bu ay yapildi transfer. Insallah senin de hersey güzel sonuçlanir.

Kizlar moralim cok bozuk.bugun ignelerimin 8.gunu ve en buyuk yumurtam iki taraftada 20.5 mm.Ama 2gun daha igne verdi dr.Ben dedim ki yumurta dondurmayi dusunuyoruz.Sizce yeterli yumurta var mi dedim o da isimizi gorecek kadar olsun da dedi moralim cok bozuldu.Asistanaa sayarken brnde saydim en kucugu 6.5 mm olmak uzere 9tane falan yumurta var.Cok mu kotu offf olmek istiyorum

Kendini üzme 2 günde buyur daha aynısı bnim basima da geldi hatta az yumurta var diye asilamada yapabiliriz dedi aradan 2 gun gecti doktorda şaşırdı nasıl hepsi bianda büyüdü diye ve 15 tane yumurta dollendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…