Trafik dostu konusunun aslı. Ne oluyor acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben her şeye boşan diye atlayan biri değilim açık söyleyeyim. Evlilikler de öyle güllük gülistanlık değil. Bakma sen buradaki ahkam kesen yorumlara. Herkesin eşiyle, eş ailesiyle az buçuk problemi vardır. Bazıları katlanılır, bazılarının affı olmaz. Bu adamın kredisi çoktan bitmeliydi sende. Benim eşim de aileci, hatta babacı. Ama beni böyle şeylere asla zorlayamaz. Haklıyı haksızı ayırt edebilir, etmezse de kendi bilir. Böyle bir babası olsa git kal sen napıyorsan yap, beni muhatap etme derim ve bizde işler emin ol böyle yürür. Kendime saygım var en başta, kimsenin küfrünü, hakaretini alttan alacak kadar hoşgörülü değilim. Emek tabii ki verilmeli ama bu kadarı emin ol kimse için değmez. Şu konudan sonra gördüm ki senin kocan için hiç değmez.

Yok kadınlara yürümek başka bu başka yani eşim dışa dönük sosyal biri. Kadınla da erkekle de konuşuyor ama bu farklı.iste ondan konu acti
Yok kadınlara yürümek başka bu başka yani eşim dışa dönük sosyal biri. Kadınla da erkekle de konuşuyor ama bu farklı.iste ondan konu actim
Siz bu evliliği koruyun sakın ayrılmayın. Ayrılıp farklı insanların hayatını bitireceğinize böyle geniş geniş takılın

Eşim pek tutumlu biri değildir, parasını çabuk harcadığı gibi kredisini de çabuk harcıyor. Ben hep tek taraflı baktım olaya Yani bana sürekli aşkım der, çok sevgi dolu konuşur, evi canım istemezse temizlemem, canım.istemezse yemek yapmam, yapacağım derim dün akşam olduğu gibi kk ya dayanırım köfteleri bile buzluktan çıkarmam adam açlıktan geberir hale gelince kalkar kendi hazırlar sana da yapayım.mi kaç tane yersin der. Ben her yaz ekinozunda en kısa gece en uzun gün illa ki çadır kurma rituelim vardır. Eşim çadır sevmez ben gider tek başıma bir sahilde vs çadır kurarım ekipmanlarımi yiyeceğimi içeceğimi hazırlar, hep dedim Turkiyede kaç erkek karısının tek başına hem de kamp.olmayan bir yerde gece çadır kurmasına ok der? İşin ilginci doğulu olan kv ve kp im de bu konuda bir şey demediler. Başım ağrıyor yanıma da ağrı kesici almamışım dediğim için dersini erteleyip çıkıp eczaneye giden bana da konum attiran adam. Vs vs hep kendi açımdan düşündüm ya o kadar da kötü değil evliligim diye...

"Kocama yolda güzel kadın görürsem ona da gösteririm" kadınlarının başka versiyonu bence.

Evliliğinde her şey bal kaymak olsa ne olur adam tüm gün üstüne titrese ne olur adam senin yanında veya sen yanında olmadan başka bir kadına rahatça flortoz mesaj attıktan sonra. Tanışmamız tesadüf değil gel kahve içelim ne demek yani. Bunu yazan adam dünyanın en iyi kocası olsa bile hiçtir kusura bakma. Tabi bulmus senin gibi bu durumlara sosyallik diye kandiracak kadını ağrı kesici de getirir kampta kalmasına izin verir.

Canım istemezse ben de ev temizlemem, yemek yapmam. Buzluktan bir şeyler çıkarırız ya da kalkar kendi yapar. Bunlar çok ekstra şeyler değil, onun farkında ol bi kere. Senin yaptığın fedakarlıkların, katlandıklarının, yiyip yuttuklarının yanında adamın kamp yapmana itiraz etmemesi ya da ağrı kesici şovu falan çok bir hükmü yok bunların maalesef. Bi zahmet arada iyi bir şeyler de yapsın. Babası küfür hakaret seni evden kovarken sesi çıkmadığı halde adamı terk etmiyorsan öpüp başına koymalı zaten. Arabanıza vurduğu halde zararı neyse karşılatmak yerine kadına asılabilme özgürlüğü var evli adamın. Seni arada hoş tutacak tabii ki.

Siz de yemek yaparken eşinize soruyor musunuz sana da yapayım mı diye? Ben sormam da, yaptığım şeyi hep ikimiz için yaparım. Bu sebeple eşim yemek yaparken bana, sen de yiyecek misin sana da yapayım mı dese yaptığı şeyi anlayana kadar ona hep sorarım sana da yemek yapayım mı diye. Yolarım ya.
Karısıyla pek ilgilenmeyen her erkek ben çadır sevmiyorum yea sen git diyebilir. Bütün erkekler höt höt değil. Bana göre kriter sevmemesine rağmen sizinle o etkinliği yapmak istemesidir, hani sırf sizin için.
Sizin ilişkiniz; eşim ailesine ezdirir, kullandırır, trafikte bile benim yanımda kadınlara yürür ama bana kendi işlerimde karışmaz o zaman iyi evliliğim var moduna evrilmiş gibi değil mi?

Sosyal olabilir insan bunda bir sorun yok tabi ama trafikte arkadan çarpan biriyle(cinsiyetten bağımsız bence bu) tutanak tutmayacaksa,kaza ile ilgili bir konu yoksa ne sosyalleşmesi ben anlamadım? Niye tutanak tutmadı hasarsız mıydı onu da anlamadım zira araba servise, sanayiye falan götürülecekse zaten o tutanak tutulmalıydı.
Mesajı da ,kadına söylemi de (tesadüflere inanmam,tanışmamıza vesile oldu vs)bence haddini,maksadını aşıyor. Eşiniz carpsa kadın sorun yaratmasa diyeceğim nezaket vs ama (yine de sizi dışarda bırakmamalı bu buluşmada)şu durumda ben art niyet ararım.
Kıskanç değilim,eşime güvenirim diyeceksiniz muhtemelen şimdi ama inanın bu aşırı saçma bir muhabbet. Sizi davet etmiyor mesela neden gidip kadınla başbaşa kahve içiyor? Bu bile basli başına saçmalık.
Ben kıskanc değilim,eşim değil. Geçen gün motorsiklet sağlamaya(soldan gecilir ya hani bu sağımdan solladı)çalişırken aracıma çarpti. Sadece çizik vardı araçta,çarpana birşey olmadı ,ondada çizikler(motorda)sadece,haliyle tutanaklik bir durum yoktu geçmiş olsun diyerek ayrıldık,çarpan cocukla birbirimize numara verdik,eşim ne gerek vardı tutanak tutmuyorsan verme numaranı kimseye dedi. Şimdi arasa tanışmamıza vesile oldu ,kahve içelim dese ,ben kahve içmeye falan gitmem yani ne alaka? Hatta terslerim de muhtemelen. Kadında bir tuhaf yani ne münasebet,niye görüşüyorum sizinle dememiş.

Aynen öyle, flörtleşmesine izin veren kadını bütün erkekler el üstünde taşır çok saçma ya direkt aldatma resmen ama konu sahibi hala adamı övüyor

Aldataxaksa aldatsın ben kabus gibi çöktüm diye aldatmaktan vazgeçecekse ne kıymeti var? Doğru yolu kendi bulsun diye bekliyorum. Herkes kendi özgür iradesi ile hareket eder hareketlerinin de sonucuna katlanır.
Ee gözünüzün içine baka baka yapıyor yapacağını zaten adam. Siz bu kafada olduğunuz için bak ben ne kadar dürüstüm,senden birşey gizlemiyorum diyip üste çıkabilmek adına da rahat rahat yapıyor yapacağını. Şimdi birşey deseniz ben sosyalim,benim yapım bu,zaten niyetim kötü olsa gizli yapardım diyerek sizi manüpile edecek zaten.
Bu kadar saf olmayın. Bu işin normali bu deģil ama eşiniz normalleştirmiş gayet siz böyle karşıladığınız için.

Ya yanlarındamıydınız kaza yaptıklarında? Ne biliyorsunuz,tutanak tutmayalim bir kahve ısmarlayın anlaşalım diyerek oradan ayrılmadıģıni eşinizin, Kadında tamam demiştir tutanak tutmamak için,kusurlu sonuçta arkadan vuran o, ondan buluşma teklifini kabul etmiştir belki,bilemezsiniz bunu.
Bu kadar saf olmayın.

Bana burada söylenen laflar ve hakaretlere de ses çikarmadiğimdan belli değil mi ne kadar "hoşgörülü" oldugum ya da saf mi iyi niyetli mi ya da enayi oldugum mu dersin? Ya da boşanmaktan korkuyorum ya burada da banlanmaktan korkuyorumdur değil.mi? (Bu lafım size değil, o lafları hakaretleri bana edenlere ortak mesaj, onlar kendilerini bilir)

Neden böylesiniz peki
Boşanmaktan korkuyor musunuz

Eşinizi seviyor musunuz ya da kendinizi

Kendinizi çirkin mi buluyorsunuz

O örneklere açıklama yazardım da uzun uzun. Yazamayacagim sindi. Eşim her şeyi yemez, farklı şeyler yeriz çoğunlukla, o yüzden sorarız biz birbirimize, eşimin böcek ve sinek fobisi var yoksa karavanda kaldı benimle kamp sevmemesi rağmen. Babası ile olan sotunluniliskisi onun sorunu benim değil bu konuda benden yardım istemezse de karışmam sırf adam beni kovdu diye yani bir şeyim mi eksildi adam hasta, mesela yarali bir köpek var ve siz yanına gidince yaralimoldugu için ısırdı, vay köpek beni ısırdı doyevtutup vurur musunuz köpeği? Yaralı diye ısırdı der ondan sonra bir daha köpeğin yanina gitmeye kaklmazsınız veteriner çağırırsan vs köpeğe yardım etmek.istiyorsan. Ay yine yazdım ya bir sürü şey.

Şu kafadan azıcık bende olsa keşke. Dalga geçmiyorum bazen de böyle olmak lazım siz yaşlanmazsiniz mesela . Bu kadari fazla da birazcigi bende olsa yani .

Bakın size yazan insanlar da inanın ki sosyallesiyor. Insan sosyal bir hayvandır ya hani . Benim yakın arkadaşlarımın çocuğu erkek bizlerde buluşuruz . Iş yerinden yurt dışına giden erkek arkadaşım arada hikayelerime yanıt verir mesajlasiriz . Ama bunlarda hep bir seviye vardır. Yolda çarptığı kadına yaz dizisi tadında yürüse kocam çıldırırim . Onu bırakın sizin yanınızda yazıp sizi gerçekten salak yerine koyuyor bu adam çok üzgünüm . Yani bunu açık yapmış olması aldatmadigi anlamına gelmez. Bu dünyanın neresine giderseniz gidin flortlesmedir. Siz derseniz ki ben bunu kabul ediyorum o sizin bileceğiniz is .

Ya kadın kendi diyor hasarinizi karsilayim diye niye kahve içmeyi kabul etsin üç tane çizikten mı korkacak?

Trafik dostu başlığını görünce başka bir şey olarak düşünmüştüm hiç böyle hayal etmedim adamın pişkinliği beni benden aldı bu nasıl bir yüzsüzlük ya gelip bir de size anlatmış. Nasıl bu kadar arsız ve yüzsüz hale getirdiniz adamı hiç mi tepki ve sınır koymadınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…