Trafik dostu konusunun aslı. Ne oluyor acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu kafadan azıcık bende olsa keşke. Dalga geçmiyorum bazen de böyle olmak lazım siz yaşlanmazsiniz mesela . Bu kadari fazla da birazcigi bende olsa yani .

Bakın size yazan insanlar da inanın ki sosyallesiyor. Insan sosyal bir hayvandır ya hani . Benim yakın arkadaşlarımın çocuğu erkek bizlerde buluşuruz . Iş yerinden yurt dışına giden erkek arkadaşım arada hikayelerime yanıt verir mesajlasiriz . Ama bunlarda hep bir seviye vardır. Yolda çarptığı kadına yaz dizisi tadında yürüse kocam çıldırırim . Onu bırakın sizin yanınızda yazıp sizi gerçekten salak yerine koyuyor bu adam çok üzgünüm . Yani bunu açık yapmış olması aldatmadigi anlamına gelmez. Bu dünyanın neresine giderseniz gidin flortlesmedir. Siz derseniz ki ben bunu kabul ediyorum o sizin bileceğiniz is .
E ben sizin verdiğiniz örnekleri kabul ediyorum bunu değil yoksa niye konu açayım. Ha bir kişi burada bu duruma flörtöz değil diyemez. İleri gidip taciz diyen oldu. Eşim valla iki lafın belini kırmaktı niyetim diyor. Yani senin bunun böyle evrenden gelen bir mesaj müjde vb gibi romantik bir şey mi olduğunu düşünüyorsun bunu da kadın anladı ben anlamadım? Kocam Benim romantik lafıma bile bozuldu. Yahu dedim sana arkadan çarpan farzedelim.ki yaşlı bir dede ve nine onlara da böyle desen gayet absürt olur kaldı ki arabadan yalnız inen bir kadına diyorsun elbet flortoz ve dünyanın neresinde olursa olsun flortozdur yani.
Hakikaten kadın evliyse eve gittiğinde kocası görmüştür arabadaki cizikleri sormuştum kadın da ha tesadüf değil evrenin bir işareti bir müjdesiymis kahve içmeye çağırdı dese adam vay biiiip çocuğu der yani yalan mı? Turkiyede böyle der dünyanın başka yerinde biip demeyebilir belki ama adam karıma yurumuş der. Başka türlüsü olmaz yani tabi kabul etmiyorum.

Ay böyle köy muhtarı gibi girdiği yer yerde insanlarla “kaynaşan” insanlara sosyal demiyoruz. Yılışık diyoruz, ayarsız diyoruz, ilgi arsızı diyoruz, yalaka diyoruz, gereksiz diyoruz ve hatta yavşak diyoruz ama sosyal demiyoruz.
Kocanız iğrenç bir profil.
O garsona şaka altında saçmalaması da iğrendirmişti ama artık bu kadarı.
Iııııyyy yani ıyyy
Nasıl böyle bir adamla evli olmayı kendinize yakıştırıyorsunuz gerçekten hayret ettim. Herkes kocanızın arkasından neler diyor kimbilir doğal olarak sizin de. Kendinize bu yılışığın karısı olmayı layık görmeniz de pek güzelmiş
Adamın şeyi büyük de ondan, anlayamazsınız.

Eşiniz de eminim bu davete atlamıştır. Siz de ay canım kocam ne güzel de sosyalleşiyor sosyal kelebeğim benim diye mutlu olmuşsunuzdur.

Swinger, grup bilmem de siz eşinizin başka kadınlarla flört etmesinden hoşlanıyorsunuz kabul etmesenizde. Bunun modernlikle falan çok alakası yok çünkü. Çarpık bir yaşam biçimi bu.

Eşime okuttum.
Konu sahibi haklı üstüne gitmeyin dedi.
Cinsellikte bir sosyalleşmedir dedi.
Adam öyle sosyalleşiyordur belki dedi.
Neyse ki eşim ve ben asosyaliz😄

Ay böyle köy muhtarı gibi girdiği yer yerde insanlarla “kaynaşan” insanlara sosyal demiyoruz. Yılışık diyoruz, ayarsız diyoruz, ilgi arsızı diyoruz, yalaka diyoruz, gereksiz diyoruz ve hatta yavşak diyoruz ama sosyal demiyoruz.
Kocanız iğrenç bir profil.
O garsona şaka altında saçmalaması da iğrendirmişti ama artık bu kadarı.
Iııııyyy yani ıyyy
Nasıl böyle bir adamla evli olmayı kendinize yakıştırıyorsunuz gerçekten hayret ettim. Herkes kocanızın arkasından neler diyor kimbilir doğal olarak sizin de. Kendinize bu yılışığın karısı olmayı layık görmeniz de pek güzelmiş
Garson olayı ne?

Sevmem o lafı zaten çok negatif çağrışimlar getirir. Ben kocam zorla kadını kahveye ikna etmiş yok baskinyapmis onun için öğrencileri kahve içmeye çağırmış denmesine tepki o lafı yazdım. Ne var yani biz de öğrenci iken erkek hocalarımızı kahve içmeye çağırdığınız olmuştur.

Kocam öğrencilere not vermiyor yani yok notunu kırarım benle kahve içeceksin mi diyor? Bir de kocam arabasıyla çarpan e hasarinizi karşilayim diyen kadına üç çizik için nasıl bir baskı uyguladı sokak ortasında acaba?

Büyük ihtimal benzer rahatsız edici tavırları toplum içersinde sen de sergilediğin için, kocanın yaptıkları sana toz pembe geliyor. Biriniz siyahsa diğeri lacivert.

Karı koca sosyal insanlar değilsiniz, hayatı boyunca bir toplulukla düzgün oturup kalkan birisi, onlarla iletişimde olan birisi kocanın davranışlarının ne kadar rahatsız edici olduğunu, taciz boyutunda olduğunu bilir. Sizler sadece ayaküstü laylomlom tarzı konuşuyorsunuz.

Bu arada sadece kocanın ağzına bakarak, hiç "acaba gerçekten ne oldu" diye düşünmeden bu olay örgülerini yansıtman çok ilginç. Büyük ihtimal ev arkadaşı, eğlence arkadaşı tarzı yaşıyorsunuz, öyle kağıt üzerinde bir nikah var. Kocan ayaküstü başkalarıyla flört edebiliyor, sen de aynı şekilde biriyle konuşuyorsun, ama sadece o kişiye iletişim bilgini yanlış veriyorsun açıkça hayır demek yerine.

Hayır madem senin için çok olağan şeyler, niye buraya yazıp bizden fikir almak istedin? Hiçbirimizin yorumunu beğenmedin, hep kocanı savunup durdun. Çok saçma işler.

O örneklere açıklama yazardım da uzun uzun. Yazamayacagim sindi. Eşim her şeyi yemez, farklı şeyler yeriz çoğunlukla, o yüzden sorarız biz birbirimize, eşimin böcek ve sinek fobisi var yoksa karavanda kaldı benimle kamp sevmemesi rağmen. Babası ile olan sotunluniliskisi onun sorunu benim değil bu konuda benden yardım istemezse de karışmam sırf adam beni kovdu diye yani bir şeyim mi eksildi adam hasta, mesela yarali bir köpek var ve siz yanına gidince yaralimoldugu için ısırdı, vay köpek beni ısırdı doyevtutup vurur musunuz köpeği? Yaralı diye ısırdı der ondan sonra bir daha köpeğin yanina gitmeye kaklmazsınız veteriner çağırırsan vs köpeğe yardım etmek.istiyorsan. Ay yine yazdım ya bir sürü şey.
Tamam ben inandım kocanız sosyal ve dışadönük. İlişki sizin ilişkiniz bize neyse ben de yazmışım öyle aman.

Yaralı köpekle kocanızın babasının bir ilgisi yok bu arada. Arada cins farkı var. Kimse de size kayınbabanızı vurun demedi. Bu duruma ses etmeyip sizi ezdiren kocanıza şaşırdık. Normalmiş o da, boşuna şaşırmışız.

Bence mükemmel bir ilişkiniz var ve bu konuda siz durduk yere huzursuzluk çıkarmışsınız. Bıraksaydınız da buluşsaydı adam o kadınla ne var yani bunda? Vazgeçtim dediğinde ikna etmeliydiniz, aslan kocam yaparsın sen, çekingen olma diye.

Büyük ihtimal benzer rahatsız edici tavırları toplum içersinde sen de sergilediğin için, kocanın yaptıkları sana toz pembe geliyor. Biriniz siyahsa diğeri lacivert.

Karı koca sosyal insanlar değilsiniz, hayatı boyunca bir toplulukla düzgün oturup kalkan birisi, onlarla iletişimde olan birisi kocanın davranışlarının ne kadar rahatsız edici olduğunu, taciz boyutunda olduğunu bilir. Sizler sadece ayaküstü laylomlom tarzı konuşuyorsunuz.

Bu arada sadece kocanın ağzına bakarak, hiç "acaba gerçekten ne oldu" diye düşünmeden bu olay örgülerini yansıtman çok ilginç. Büyük ihtimal ev arkadaşı, eğlence arkadaşı tarzı yaşıyorsunuz, öyle kağıt üzerinde bir nikah var. Kocan ayaküstü başkalarıyla flört edebiliyor, sen de aynı şekilde biriyle konuşuyorsun, ama sadece o kişiye iletişim bilgini yanlış veriyorsun açıkça hayır demek yerine.

Hayır madem senin için çok olağan şeyler, niye buraya yazıp bizden fikir almak istedin? Hiçbirimizin yorumunu beğenmedin, hep kocanı savunup durdun. Çok saçma işler.
Ben yine de zaman ayırıp fikrini yazmış diye çok insanın yorumuna begen attım. Benim için olağan olan şeyler başkalarına olağan gelmeyebilir ama ben bu olayı olağan bulmadığım için konu açtım zaten. Hem benim öyle davrandigimi nereden çıkardınız ki ben içe dönük bir yapıdayim, kimse ile flört etmem, kadınlarla bile çok çabuk kaynaşmam, hatta gorumcem ve arkadaşları benim için soğuk, asosyal demiş. Neyse hiçbir erkekle öyle bir muhabbetim.olamaz. o yanlış numara verdim dediğim.kisi bana güya bilgisayarda yardım etmeye çalışma bahanesiyle yürüdü rahatsız oldum yanlış numara verdim ve o zaman bekardım.

Tamam ben inandım kocanız sosyal ve dışadönük. İlişki sizin ilişkiniz bize neyse ben de yazmışım öyle aman.

Yaralı köpekle kocanızın babasının bir ilgisi yok bu arada. Arada cins farkı var. Kimse de size kayınbabanızı vurun demedi. Bu duruma ses etmeyip sizi ezdiren kocanıza şaşırdık. Normalmiş o da, boşuna şaşırmışız.

Bence mükemmel bir ilişkiniz var ve bu konuda siz durduk yere huzursuzluk çıkarmışsınız. Bıraksaydınız da buluşsaydı adam o kadınla ne var yani bunda? Vazgeçtim dediğinde ikna etmeliydiniz, aslan kocam yaparsın sen, çekingen olma diye.
Kimse bir şeye inanmak zorunda değil ama asagilamak ve hakaret etmek de doğru bir iletişim şekli değil (hakaret edenler için soyluyorum)

Bence siz dikkat edin bu gidişle bu adamla sizinde başınız belaya girer. Ben düşünemiyorum birisinin bana 'Belkide bu karşılaşma tesaduf değil bir kahve içelim' yazdığını. Konu ne olursa olsun. Öyle yerlere gider ki siz bile şaşırırsınız yani. Kadının eşi olsa görse?

Sinek ve böcek fobisi olan erkek mi? 😐

Şu cümleden sonra sana ne desek boş. Başına gelenleri hak ediyorsun. 😐
Hakkı var demiyorum da adam 79 yaşında ve kanser, kulaklari da agir işitiyor her lafi yanlis anliyor. Bugün yarın gidecek öbür dünyaya. Geldi bir de özür diledi ne yapalım yani.

Sonra da kadına mesaj atti. "Hiç bir karşılaşmanın tesadüf olduğuna inanmam. Bu kaza bizim tanışmamıza vesile oldu. Benimle kahve içmeyi kabul ederseniz sevinirim" diye mesaj atti. Kadın da pazar akşamı 8de x pastanesinde buluşalım yazmış. Ben cimden bu duruma ne munasebet diyorum ama eşime dedim ki "bak bu normal değil. Kadın bunu çıkma teklifi olarak algılamistir" dedim. Eşim de "Yok canım, olmaz öyle şey, e öyle sansa bile gelip beni görünce öyle olmadığını anlar, seni anlatacağım sohbet edecegim" vs dedi.
Araba kazası vesileyle ilk defa karşılaşan bir kadınla bir erkeğin tanışma şekli bu olamaz. Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir demez kimse böyle bir durumda. Olay kendiliğinden gelişir konuşulur anlarım. Ama bi kahve içelim hiçbir karşılaşma tesadüf değildir denmez. Bu bariz yürüme. Hatta koşma. Gizli yaparsa onu yakalayacak kadar akıllı bir kadınsınız. Saklamak istediğin şeyi göz önüne koy bi de üstüne elbise giydir taktiği yapıyor adam. Türk erkeğine göre ortalama üstü bir zeka ile karşı karşıyayız.

İnanılmaz vidden, 50 yaşında insanlar hala sosyallik ile yılışıklık farkını bilemiyor.
Bilenlerdenseniz kendinizi kıymetli sayın. Sadece biz mi? Toplum olarak samimiyet ile laubalilik birbirinden ayıramayan insanlarız ne yazık ki. Birisi garson olayını sormuş. Eşim garsonlarla da sohbet ediyor. Hemen ciıyorlar. "Abi sana duble patates kızartması vermeyim bak göbek yapmişsin" telefonla selfie çekmeye çalışıyoruz, abi bir de ben çekeyim deyip telefonu alıp.kendi komik şekil verdiği suratının selfisini çekip veren oldu. Daha geçenlerde 2 kere kahvaltıya gittik dedim ya ikincisinde eşim yine garsonla sohbet etti nasılsın? dedi. Mekan boştu bizden başka 2 masa vardı. Garsonun dedesi de eşimle aynı ameliyatı olmuş. Garson sonra bir cividi, hesap istedik o sırada da bir müşteriye kahve götürüyordu kahveyi bıraktı geldi "siz kahveyi götürün bekletmeyin biz sonra alırız hesabı dedik. Garson yok beklesinler dedi. "Köpüğü söner kahvenin" dedim. "Sönsün zaten sevmediğim.muşteri " diye cıvık cıvık gülüyor. Ben şok oldum ne diyeceğimi bilemedim.

Bilenlerdenseniz kendinizi kıymetli sayın. Sadece biz mi? Toplum olarak samimiyet ile laubalilik birbirinden ayıramayan insanlarız ne yazık ki. Birisi garson olayını sormuş. Eşim garsonlarla da sohbet ediyor. Hemen ciıyorlar. "Abi sana duble patates kızartması vermeyim bak göbek yapmişsin" telefonla selfie çekmeye çalışıyoruz, abi bir de ben çekeyim deyip telefonu alıp.kendi komik şekil verdiği suratının selfisini çekip veren oldu. Daha geçenlerde 2 kere kahvaltıya gittik dedim ya ikincisinde eşim yine garsonla sohbet etti nasılsın? dedi. Mekan boştu bizden başka 2 masa vardı. Garsonun dedesi de eşimle aynı ameliyatı olmuş. Garson sonra bir cividi, hesap istedik o sırada da bir müşteriye kahve götürüyordu kahveyi bıraktı geldi "siz kahveyi götürün bekletmeyin biz sonra alırız hesabı dedik. Garson yok beklesinler dedi. "Köpüğü söner kahvenin" dedim. "Sönsün zaten sevmediğim.muşteri " diye cıvık cıvık gülüyor. Ben şok oldum ne diyeceğimi bilemedim.
Eşinizle siz kaç yaşındasınız? 😊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X