Trafik dostu konusunun aslı. Ne oluyor acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son kısmına katılıyorum, normal değil ama biz hocalarımızla kahve içerdik.
Biz hocalarımızla kahve de içerdik, bara pavyona da giderdik ancak bu kızlı erkekli grup halinde yapılırdı. Başbaşa olmayı ya da sadece kız öğrencileri davet eden hocalardan uzak dururduk. Yeni gelenleri de uyarırdık dikkat edin bu hoca sapık, odasına falan yalnız girmeyin diye.

Bizde bir hoca vardı mesela not için odasına gidip bir kahve içen öğrenciyi geçirirdi
Başka bir teşebbüsü olmazdı. Konu sahibine göre asam hoş sohbet bir adam. Biz sapık gözüyle bakıyorduk adam bu konuda nam salmıştı

Bizde de böyle öğrencilerin numarasını falan alan, vizitlerde bizimle gevşek gevşek konuşan hocalar vardı. Cidden bir de eşlerinden falan bahseder bu şrfsizler yalan değil biz sapık derdik ama onlara, sosyal değil. Bi de bunların eşleri kim acaba diye düşünürdük demek ki böyle geniş eşleri var kimisinin, ondan dolayı böyle rahat rahat gevşeklik yapabiliyor

Yalnızca kız öğrencileri davet eden hoca hakkında söyledikleriniz doğru. Bizim durum öyle değil. Eşimin öğrencileri yetişkin bu arada, lise falan değil. Hatta kendinden yaşça büyük öğrencileri de olmuştur.. Eşim de erkek kadın karışık gider. Ama kadın öğrencilerden eşimi tek çağıran olmuştur.

Sevgili G gul2016 yazdığınız yorumlardan sizinle ilgili bir profil çıkardım. Bu profil asla kötü değil ama, Türkiye dışında yaşayan, toplumdan uzak iyi niyetli bir profil bu.
Kocanız yılışık bir tip, belki kabul etmeyeceksiniz ama. Bizim toplumda bu seviyede bir tarz, sosyallik olarak değil yılışıklık olarak görülür. Ve yılışık insanlar tacizle 'rızası var' arasındaki çizgiyi net göremezler. Eşinize ve size normal gelen, karşıdaki insana taciz olarak gelebilir. Hocanın, öğrencilerinin kahve içmeye davet etmesini sağlaması tacizdir, mevkisini kullanarak onlara fiziksel olmasa bile psikolojik baskı yapıyordur çünkü. Ama eşiniz bunun taciz oşduğunun farkında olmayabilir bile.
Herhangi bir koca trafikteki birine böyle bir mesaj atsa burdaki her kadın o telefonu en iyi tabirle kocasına yedirirdi. Siz böyle yapmıyorsanız 2 sebebi var. Ya eşinize çok güveniyorsunuz, ya da ona olan sevginiz çoktan bitmiş. Eşinize çok güveniyorsanız güvenmemeniz gerektiğini anlamışsınızdır bence.

Yani bu vukaatta illa ki kadınla kahve içmek istiyorsa sosyalleşmek için beni de cagirmaliydi evet. Ben de geleyim desem gel diyecek ama kendi teklif etmedi. İs yerindeki kutlamaya da çagirmayi akil etmedi ben de geleyim mi? Dedigimde gel dedi. Genel.olarak eşimin tek gitme sebebi benim onun kadar sosyal biri olmamamdir. Genelde pek tanımadığım insanların yanında sıkılabiliyorum. Esim bu yönümü bilir. Yeni insanlarla tanışmak benim için bir gereklilik değil. Eşimse bir kafede restoranda yan masada oturan insanlarla bile hemen sohbet edip kaynasabiliyor. Ben öyle değilim. Benim sosyalleşmem için bir zemin olmalı örn yürüyüş grubu ya da pilates dersinden tanıdığım birileri ile sohbet edebilirim vs, yani bir çok kişi gibi ama belki de bir çok kişiden de biraz daha içe dönük sayilabilirim. Bu soruyu sorduğunuz için sadece sorunuza yanıt verdim.

Kocanın rahatsız edici bir gevşekliği var.

Taciz kısmına yanıt vereyim. Bizim toplumumuzda boyle algilayan olabilir. Ha kadın bunu taciz olarak algiladiysa hayır diyebilir. Veya tersleyebilir. Ya da benim de bir kere bana yürüyen bir yavşağı yaptığım gibi yanlış telefon numarası verebilir hadi onu yapmadı mesaj aldiginda saat 8de x pastanesinde kahve içelim demez. Kadın yüksek.olasilik eşimin evli olmadığını düşündü. Ve kendi de evli degilse, sevgilisi falan yoksa Bir kahve içerim ne olacak dedi.
Öğrenci konusunda da çok rahatsız oldum bu yazılanlardan eşim dershane gibi bir kurumda ders veriyor, bazen şirketlere ders veriyor, bazen online olarak özel ders de veriyor. Öğrencilerin bazısı eşimden de yaşça büyük olabiliyor yani eşimin baskı niyetiyle kullanabileceği bir konumu yok. Çoğunlukla öğrencileri ile toplu olarak kahve içer, ders sonrası vs. Öğrencilerin hepsinde de eşimin telefon numarası var. Bazı kadın öğrenciler de arayıp esimi kahve içmeye davet ettikleri olmuştur.

Bu mesajınızdan sonra bende ciddi endişeler oluştu. Babamın çok büyük bir hayati tehlike atlatmasından sonra aynı zamanda çok yakın aile dostlarımız olan doktorları bu gibi büyük hayati risklerden sonra hayata dönen kişinin karakterinde dramatik değişiklikler olacağını öngörmüşlerdi. Tam da öngördükleri gibi oldu ve ikinci baharını yaşayan babam, tam da eşinizle aynı yaşlarda kafayı tırlamıştı. Bize hekimler örnek verirken en sıklıkla kalp ameliyatlarından söz etmişlerdir. Kısaca tanımlamak gerekirse gündelik yaşam pratiklerini değişimi, aşırı sinirlilik hali, öfori, ego dalgalanmaları, muhakeme yeteneğinde sapmalar, dalgınlık ve unutkanlık gibi semptomlar baş gösteriyordu. Ayrıca çok sosyal olan adamı eve sokamaz olmuştuk. Bu semptomların hepsi andropozun da semptomlarıdır. O yüzden vakit kaybetmeden bir psikiytr ile görüşmemizde yarar vardır. Muhtemelen kendisi buna yanaşmayacaktır. O zaman yapmanız gerekeni biliyorsunuz.

Yoo ben kadın hocalar dahil hiçbir hocamla bu kadar samimi olmadım. Ama konu bu değil.

Neyse , kocan bir dahakine ilk defa gördüğü başka bir kadınla buluşup konuşur. Bu sefer seninle de çokça vakit geçirmiş olur. Böylece karı koca mutlu olursunuz. Üzülmeyin.

Abla öğrenci konusunda rahatsız olmuşsun. Öğrencilerle kahve içmesinde bir sakınca yok aslında. Buradaki mevzu şu: Kaza yaptığında gerilmesi, morali bozulması falan gerekirken durup kadına yürüyen bir adam sence KPSS kursu tarzı yerlerdeki kız öğrencilerle nasıl bir diyalog halindedir? Enseye şaplak döte parmak tarzı bir muhabbeti olduğunu tahmin etmek zor değil. Bu nasıl içine siniyor?

Senin kocanın elle tutulur hiçbir yanı yok. Konularını hatırlıyorum, ya ailesi ya da siz sürekli birbirinizde kalıyordunuz aylarca. Adam seni sürekli böyle bir hayata maruz bırakıyor. Ruh hastası kayınbaban seni evden kovduğunda da arkanda durmamıştı. Ne var bunda canım modundaydı. O zamanlar da hayret ediyordum bu sakinliğine, benim asla katlanabileceğim bir şey değil. Çocuklu halimle bile çekmem. Ama sen diyordun ki sorun ailesi, eşimle aramız iyi. (Oysaki sorun eşinin ta kendisi ama neyse) “Yazık demek ki eşine aşık, napsın kadın, çekiyor işte.” deyip geçiliyor o tarz konularda ama burada gördük ki aşkın pek de karşılıklı değil. Adamın gözü dışarıda.

İlk evliliğinse sanırım zor buldun diye boşamıyorsun bu adamı. İkinci evlilik falansa toplum baskısı, ikinci kocayı da boşamanın getirdiği başarısızlık algısı. Senin anlattığın şeyler bende hep bir şok etkisi yaratıyor ama inanılmaz bir hoşgörün var. Şu hayata bir kere geliyoruz. Çocuk bağın bile olmayan bir adama maruz kalmak çok saçma. Gözünün içine baka baka dalga geçiyor resmen. Umarım sen bizimle dalga geçiyorsundur. Hiçbir kadının bu kafada olmasını istemem.

Ne okudum ben Ya! Adam mı desem bilemedim de eşin aldatmada yüzsüzlük kısmını arşa çıkarmış. Resmen flört ediyor. İğrenç

Tamamen niyetini saklamak için eşini kullanır bunlar. Yani kadına yürürken kendini de korumaya almak için karısını anlatıyorlar aslında karısını sevdiğinden bayıldığından değil. Bak evli olduğumu saklamıyorum sana da yürüyorum ama sen tepki verirsen karımı anlattım yok artık demek için diyorlar.

Ay böyle köy muhtarı gibi girdiği yer yerde insanlarla “kaynaşan” insanlara sosyal demiyoruz. Yılışık diyoruz, ayarsız diyoruz, ilgi arsızı diyoruz, yalaka diyoruz, gereksiz diyoruz ve hatta yavşak diyoruz ama sosyal demiyoruz.
Kocanız iğrenç bir profil.
O garsona şaka altında saçmalaması da iğrendirmişti ama artık bu kadarı.
Iııııyyy yani ıyyy
Nasıl böyle bir adamla evli olmayı kendinize yakıştırıyorsunuz gerçekten hayret ettim. Herkes kocanızın arkasından neler diyor kimbilir doğal olarak sizin de. Kendinize bu yılışığın karısı olmayı layık görmeniz de pek güzelmiş

Teşekkür ederim analiziniz için. Evliliğinde ilgili eski konularından da sentezleyerek yaptığınız yorumda doğru olan kısım şu ben pek çok katlanilmasi zor seylere katlandım. İlk evliliğim. Zor buldum diye bosanmamak değil de ilk evlilik olunca bir de yakınımda bir ailem olmayınca evlilik tecrübesi olmayınca örnek gördüğün kendi anne babanın evliliği de korkunç bir şey olunca evlilik gerçekten ne iyi evlilik ne kötü evlilik ne ? İnsan bocalayabiliyor. Sevgi emektir sloganlarıyla haşır neşir yaşamişken kimi zaman kusuru da hatayı da kendinde arıyor insan. Emek harcamaliyim ailesine iyi gelin olmalıyım vs diye diye kendini paraliyorsun ama için için de kızıyorsun. Bir de alisik olmadigim bir sevgi ilgi görünce ha keşke evlenmeseydim takılıp dost hayatı yaşasaydık bile diyebiliyorsun. Eski bekarlık hayatindaki i özgürlüğü özlüyorsun kendimden çok şey verdiğimin farkındayım. Eşim mi istedi? Hayır ama onun da canına minnet. Ha bir iki sene önce kayinvalidemin misafirlerine ayıp olmasın diye sabahın köründe kalkıp balkon yıkarken düşüp kolumu kırdığımda daha misafir ağırlamaktan denize bile doğru dürüst girememiş yaz sonu gelmiş deniz hayalim de suya batınca bir aklım başıma gelir gibi oldu ne yapıyorum ben? gibisinden ama evliliğimi bu hale ben getirdim. Evet ilk evliliğim zor buldum ikinci evliliğim.olsa ne yazar yine bosanirim, ekonomik özgürlüğüm var evim var, uzun seneler tek başıma da yaşadım yine yaşarım istediğim an bosanabilirimin rahatlığını nimet mi sanıp bu kadar izin verdim bilmiyorum. Ama bu durumumun sebebi benim yani. Ya komik bir metafori örnek vereyim ben ister umumi ister evde tuvaleteyken biri lavaboyu kullanmak için dışarıda bekliyor olsun yapamam. Önce kendim demeyi de bilmiyorum. Ancak tek başıma yaşarken yapabiliyordum bunu. Evliliğe de bir türlü alışamadım ama eşim %55 suçluysa %45 ben suçluyum. Yani bu konudaki genişlik Konya ovası yorumlari için değil bu yazdıklarım sizin hani diğer konularımdan da bu konuyu birlestirip sentezleyerek yazdığınız katlandiklarim kısmı ile ilgili. Telefondan yazdım imla hataları için kusura bakmayin

Son düzenleme:
Eşiniz de eminim bu davete atlamıştır. Siz de ay canım kocam ne güzel de sosyalleşiyor sosyal kelebeğim benim diye mutlu olmuşsunuzdur.

Swinger, grup bilmem de siz eşinizin başka kadınlarla flört etmesinden hoşlanıyorsunuz kabul etmesenizde. Bunun modernlikle falan çok alakası yok çünkü. Çarpık bir yaşam biçimi bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…