Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

alışkanlık oldu zaten her gün yapmak, ayrıca 2.kıtabı da alıcam bakalım da baskı tükenmiş:)
Ne yazık ki iki kitabı birden almıştım ben yogaya başlamadan..
Önce 1. kitabı bitirdim.. daha doğrusu önce bu başlık altında yazılan katrilyon mesajı okudum.. sonra 1. kitabı bitirdim ve yogaya başladım.
Sonra da ikinci kitabı yavaş yavaş okumaya başladım..

Meğersem 1. kitabı almasam da olurmuş. Ama almış bulundum. Zaten kuzene verdim sonra..

Yani.. henüz iki kitabı almamış olan varsa sadece 2. kitabı alması yeterli..

Bugün 15.tekrara geçtim. Artık gece uykularım düzene girdi. Geceleri el ve ayak parmaklarımdaki kasılmalar ve uyuşmalar tümüyle son buldu. Mutluluğumu anlatacak kelime bulamıyorum. Yüzümde yorgun, mutsuz ve yılgın bir ifade vardı. Bu görüntüyü ne yapsam geçiremiyordum. Masaj, krem, yüz yogası hiç faydası olmamıştı. Sanırım uykularım düzene girdiği için yüzümde bariz iyileşmeler yüzümü güldürüyor. Artık aynalara bakmaktan korkmuyorum.
Tibet egzersizleri hem fiziken hem ruhen iyileştirdiğin öğrenince başlarken niyet enerjisi ile başlıyorum. Tamamlayınca da yaradanıma sonsuz teşekkürümü şükrümü yaparak bitiriyorum.
Kilo vermedim ama yıllardır giyemediğim ve kimselere kıyıp da veremediğim kıyafetlerimi denedim geçen gün. Süperdi. Sevincimden döndüm durdum evin içinde şükürlerimi duymalıydınız. Yalnız ben yürüryüş ve sporu uzun zamandır yapmadığım içi haraktler gözle görülür bir şekilde sıkılaştırdı. Etrafında başlayan insanlar çok oldu. Umarım devam ederler. Devamlılık esas.
Lise sona giden ve üniversiteye hazırlanan kızımın da yapmasın istiyordum. Onu ikna etme yöntemi düşünürken yorumlarda sivilcere iyi geldiğini okuyunca tamam dedim ve kızıma sivilcere de iyi geliyormuş deyince ertesi gün başladı. O da 9.tekrarlarda. Şuan sadece eski izler kaldı. Hatlarındaki gelişmeler de olunca hiç tereddütsüz devam ediyor. Artık estetik kaygısı sona erdi. Dikkatini tümüyle sınava veriyor.
Ablam ramotoit atrit hastası. Bakalım o da başladı Tibete. İstikrarla devam ederse asıl onda belli olcak faydaları.
Başlarken ve devamında inanarak düzenli uygulama ve beklentisiz çaba prensibim oldu.
Son satıra kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım hareketlerin mucizelerinden herkes yararlanır. En güzele emanet olun. Sevgiler

Çok teşekkür ediyorum böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için..
Hem çok olumlu etkiler görmüşsünüz.. ki anahtar kelime niyet..
Hem de çok güzel kaleme almışsınız..
Bu başlığın önemli yazılarından biri olmuş, ellerinize sağlık..
Kızınızı ikna yönteminize de bayıldım doğrusu.. Ve ablanızın yaşayacağı olumlu gelişmeleri merakla bekliyor olacağım..
Bizi lütfen habersiz bırakmayın..
İyilikler dilerim..

canım ben seni merak edip bir ara püsküt diye ramıştım, oradan görmüştüm. maşallah çok hoş çıkmışsın...
bende Tibet müdavimi oldum. pilaese başladım,haftada 2 gün ama hiç yoktan iyidir. Oradaki hoca sırt kaslarımın çok güçsüz olduğunu söyledi. bu yüzden karın çalışırken hemen boynum ağrımaya başlıyor.
tibette 2. ve 4. hareketi boynumu zorlamadan,alternatif gösterilen şekilde yapıyorum, bu şekilde bir çözüm buldum. vücudum bayağı esneklik kazandı. pilateste de Tibette de hareketleri çok rahat yapıyorum.
kiloyu sorma. ilaç kullanıyorum ve iştahıma hakim olamıyorum... doyma hissim hiç gelmiyor.. çok fenayım , kendime dur demenin zamanı geldide geçiyor bile...

Merhaba tatlım.. Epeydir haberleşemedik.. Yıllardır Püsküüt olan ben, yeni yazılımın Türkçe bilmemesi yüzünden Puskuut olmaya devam etsem de nahoş gelmeye başladı ve değiştirdim nickimi.. Alışması kolay olsun diye kendi adımı kullansam da henüz alışamadım..
Çok sevindim hem Pilates hem de Tibet yogasında yaptıklarına..
Diyet dönemindeyken açlığımı bastırma yöntemi olarak; 1 avuç beyaz leblebi yiyip, bir bardak su içiyordum hemen üstüne.. Gerçi seninki ilaç kaynaklı bir iştah.. belki işe yaramayabilir ama dene istersen.. Sonuçta risk içeren bir yöntem değil..

Aynı ben, 8'den sonra yememe kuralım olmasa yanmıştım. Doyduğum halde yine de yemek istiyorum.

canım neler neler denemiyorum ki, açlık hissi gitsin, fazla kalori almayayım diye. kısacası iş yine beyinde bitiyor...

Aynı ben, 8'den sonra yememe kuralım olmasa yanmıştım. Doyduğum halde yine de yemek istiyorum.
ben doyma hissinin nasıl bir şey olduğunu unuttum. midem dolup şişmese yemeye devam edeceğim. Ağzımda sürekli bir şey çiğneme hissiyle 24 saat mücadele etmek çok yordu beni ama maalesef pek çok ilaç grubunun en büyük yan etkisi bu oluyor...
bende reflü rahatsızlığımdan dolayı yatmadan 2 - 3 saat öncesinden yeme içme işlerini kesiyorum. Midem ancak rahatlıyor.

Kedicim ne güzel disipline etmişsin kendini, tebrikler..
Her şerde bir hayır vardır, sözünü hatırlattın bana..
Yani iyi ki reflü hastasısın demek çok ayıp tabii..
Ama işte o sayede günün en tehlikeli zamanını yemek yemeden atlatıyorsun o sayede..
Dilerim bir an önce sağlığına kavuşursun ve seni zorlayan ilaç kullanımın biter..

Canan karatay ı öneririm sana.. İlaç kullanımına son veriyor verdiği diyette. Ben neredyse 1 aydır yapıyorum, çok iyiyim çok şükür... Kilo vermedim, yoktu kilom zaten ama vucudumun tepkisi değişti. 2-3 öğünle gün geçiyormuş gördüm. Tavsiye ederim

canım bende vakti zamanında Karatayla çok güzel kilo verdim. Benim için en uygulanabilir beslenme düzeniydi ama benim en temel sorunum duygusal yiyicilik. Bunuda beynimde halletmem gerekiyor.Yıllardır uğraşıp duruyorum işte.

bende hep ara verip yine başlayanlardanım
dün 5 e geçtim...birde bittikten sonra
omuz duruşu ,saban durusu ardından da balık durusu yapıyorum tadından yenmiyor
mis mis....

bende hep ara verip yine başlayanlardanım
dün 5 e geçtim...birde bittikten sonra
omuz duruşu ,saban durusu ardından da balık durusu yapıyorum tadından yenmiyor
mis mis....
Omuz duruşu ve saban duruşunu ben de arada yapıyorum, çok seviyorum. Balık duruşunu bilmiyorum, bir bakayım neymiş?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…