Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Merhabalar,
uzun süredir egzersizlere ara verdim, buraya da girmedim moral bozukluğundan. Regl dönemimde 2. ve 4. hareketlere dikkat etmeme ve alternatiflerini uygulamama rağmen 3 belki de 4 aydır reglim tamamen kesilmiş durumda. Ben de tekrar düzelene kadar tamamen bıraktım her türlü aktivitemi. Doktora da gitmedim; yoga yaptım diyeceğim anlamayacak :)
En azından hareketlerin etkisinden emin olmamı sağladı gerçi bu durum.
Son yazılanları okuyamadım, belki benzer durumda olan vardır?
Herkese kolaylıklar

benim azimle yaptığım tek egzersiz bu. 21 tekrardayım, bazen zor gelsede hiç aksatmıyorum. vücudumu esnetmek adına bile yapsam yeter bana. Genelde Sabah evden çıkmadan , kendime gelmek için yapıyorum.
birde haftada 2 gün pilatese gidiyorum.
yürüyüş de yapsam super olacak.

Yaklaşık iki senedir geceleri ellerim ve ayaklarımdaki kramplarla uyanıyordum. Bazen kilitlenen parmaklarımı ve ayaklarımı açmak için epey uğraşıyordum. Son zamanlarda çok fazla sıklaşmaya başladı. En kısa zamanda doktora gitmem ve sanırım çok uzun sürecek tedaviye başlamam gerekiyordu. Zaten kullanmam gereken troid ve kemik erimesi ilaçlarım vardı. Sürekli kullanmam gerekecek ilaçlarım çoğalacaktı. O yüzden erteledim doktor işini.
Derken karşıma tibet egzersizleri çıktı incelediğim bir internet sitesinde. Okuduğum mucizevi sonuçlara inandım ve hemen yapmaya koyuldum hareketleri. Daha önceden pilates deneyimim olduğu için harakatleri yapmakta zorlanmadım. Hem hareketlere devam ettim hem de araştırmalara. İlk üç günde krampların şiddeti azaldığını fark ettim. Üçüncü haftaya başladım bugün. 7'li tekrarlardayım. Bu gece çoook güzel bir uyuduğum için üye olup yazmaya karar verdim ki belki benim gibi sorun yaşayanlara faydam olur. Benim için bir mucize yaşattı bu harketler. Şimdi diğer olumlu gelişmeleri tebessümle izliyorum. Kendimi uzun zamandır hem fiziken hem de ruhen hiç bu kadar iyi hissetmemiştim. Teşekkürler

womenshealth sitesinde tibeti paylaşmışlar. Ama isim olarak farklı.
"STRESİ ENGELLEYEN ZEN HAREKETLERİ" yazarak bakabilirsiniz. Başlangıç yazısı da böyle.

Strese girince vücut, adrenal korteks, kortizol hormonu salgılıyor. Fazla kortizol göbekte yağ birikmesinede neden olur. Ayrıca kortizol ve epinefrin salgılanınca karaciğer daha çok glikoz üretiyor, bu da “Kaç ya da savaş!” tepkisini doğuruyor. Dolaşım sistemine sızan bu böbrek üstü hormonları sayesinde tansiyon yükselir ve kalp krizi geçirme riski artar. Kendine bir kadeh şarap daha dolduracağına bu hareketleri uygulasan dahaiyi olur. Stres hormonu kortizol seviyesini düşüren yoga sayesinde ruhunu dinlendirebilirsin. Bu dört yoga hareketi ile yılın sonunu kafayı yemeden getirebilirsin. Bütün bu hareketleri uygulamak sadece 15 dakikanı alacak. Böylece sonrasında ekstra kalorileri yakacak bir spinning dersine katılabilirsin. Bunu haftada üç kez uygula. Her bir hareketiiki, üç kez yaparak başlaama ilerleyen zamanda her birinin sayısını 21’e çıkartmaya çalış.
womenshealth sitesinden alıntıdır.

Arkadaşlar selam, ben de iki kere 13 e ulaşıp ara vermek zorunda kaldım, şimdi 7 deyim. Ancak unutmayalım ki tibetin gerçek faydalarını uzun vadede görebileceğiz, o yüzden durmak yok, bu defa daha kararlı ve disiplinli başladım, kararlıyım bu hareketleri günlük yaşamımın vaszgeçilmez bir parçası haline getireceğim, ancak sanıyorum bu alışkanlığı kazanabilmemiz için kendimize zaman tanımamız gerekiyor, vazgeçmek yok, aralar olsa da devam.

günaydınlar herkese..... 21 den devam.. ikinci kitabı almak istiyorum ama içeriği nasıl ,ilk kitaptam çok farklı şeyler mi var yoksa gerek yok mu almama?

selamlar bende uzun sure 21 den devamettıkten sonra bı surelıgıne bıraktım yaklasık bır ay oluyo. tekrar ucten basladım kendıme cok kızıyorum cok sevıyorum tıbeti

arkadaşlar merhaba

uzun zamandır bildirim almıyorum. tesadüfen girip bakmasam haberim olmayacak.böyle bir durum yaşayanınız oldu mu?

en baştan yeniden başladım umarım bu kez bırakmam :oops:

21 tekrardan devam ediyorum cildimin renk tonu açıldı ve çenemde çok fazla civilce çıkıyor ergenlikte bile bu kadar çıkmadı tibetten mi bilemedim .Benim cildim çok güzeldi lekesiz ve parlak ama sigara mahvetmişti bıraktım umarım tibet sigaranın zararlı etkileri vücudumdan atılır ve cildim tekrar güzelliğine kavuşur:KK66:

21 tekrardan devam ediyorum cildimin renk tonu açıldı ve çenemde çok fazla civilce çıkıyor ergenlikte bile bu kadar çıkmadı tibetten mi bilemedim .Benim cildim çok güzeldi lekesiz ve parlak ama sigara mahvetmişti bıraktım umarım tibet sigaranın zararlı etkileri vücudumdan atılır ve cildim tekrar güzelliğine kavuşur:KK66:
ben de yaklaşık 3 haftadır 21 deyım ve üç dort gundur çıkan sivilcenın haddı hesabı yok ya. burnum ve yanaklarımın etrafı harıtaya döndü..ben de de hiç sivilce çıkmaz normalde , tibete yormak aklıma gelmemişti ama olabilir.

ben de yaklaşık 3 haftadır 21 deyım ve üç dort gundur çıkan sivilcenın haddı hesabı yok ya. burnum ve yanaklarımın etrafı harıtaya döndü..ben de de hiç sivilce çıkmaz normalde , tibete yormak aklıma gelmemişti ama olabilir.
olabilir daha önce bu belirtileri gören vardı çünkü benim idrarım sarı ve kokulu olmuyor gerçi 2,5-3 lt su içiyorum ama ilk başladığım zamanlarda terim kokuyordu bu belirtiler yok oldu ,unutkanlık başladı oda yok oldu şimdi sivilce başladı ama emin olamıyor insan işte

Herkese merhaba..
Uzun zamandır uğramadım.. Yogaya devam.. Artık hayatımın demirbaşı oldu zaten..
Sizler umarım iyisinizdir ve devam ediyorsunuzdur..

Bu arada nickimi değişirdim.. Bu kim diyenler için eski Püsküüt.. :KK70:

Sevgiyle kalın..

Herkese merhaba..

Sevgiyle kalın..
nerelerdesin :) fotodaki hatun yakıyor ortalığı :)
1. harekette gözümüz kapalı mı olucak açık mı ?
nasıl yapıyorsun?

nerelerdesin :) fotodaki hatun yakıyor ortalığı :)
1. harekette gözümüz kapalı mı olucak açık mı ?
nasıl yapıyorsun?
Teşekkür ederim öncelikle.. O fotoda İstanbulun en sevdiğim yerlerinden biri Karaköydeyim.. Bırak oraya beni.. saatler sonra gel, aynı noktada bulursun.. :emir_bebek:
Gözler açık olacak.. Saat yönünde dönerken, ben hayali olarak saat 12 ve saat 6 yönünde iki obje seçiyorum. Dönerken sadece o ikisine bakmaya odaklanıyorum. Daha az başım dönüyo o zaman.. Ztane kitapta da yazan bi'şi bu.. Mucidi ben değilim yani.. :KK56:

Teşekkür ederim öncelikle.. O fotoda İstanbulun en sevdiğim yerlerinden biri Karaköydeyim.. Bırak oraya beni.. saatler sonra gel, aynı noktada bulursun.. :emir_bebek:
Gözler açık olacak.. Saat yönünde dönerken, ben hayali olarak saat 12 ve saat 6 yönünde iki obje seçiyorum. Dönerken sadece o ikisine bakmaya odaklanıyorum. Daha az başım dönüyo o zaman.. Ztane kitapta da yazan bi'şi bu.. Mucidi ben değilim yani.. :KK56:
Sevgili Püsküüt ne kadar hosmussun. Diger resimlerin pek belirgin degildi.

Herkese merhaba..

Sevgiyle kalın..
valla tıkladım resme bı daha baktım:) çok hoş çıkmıssın:) sonra yorumları okudum herkes hemfikir olmuş:)

X