Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

kızlar nefes konusu zorluyor beni
harakete başlarken alıyorum hareket sırasında tutuyorum bikaç saniye nefesimi...tekrara dönme esnasında veriyorum
birde burundan alıyorum ağızdan veriyorum nefesi ,doğrumuyum..?
1. harekete: dikkat edemiyorum
2. hareketde : ayaklarımı yukarı kaldırırken nefes alıyorum indirirken veriyorum
3.hareketde : başımı geriye (arkaya )doğru atarken nefes alıyorum öne doğru eğildiğimde veriyorum
4. hareketde : köprü pozisyonuna geçerken nefes alıyorum oturma pozizyonuna geçerken nefes veriyorum
5. hereketde : bu hareketde bende doğrumuyum bilmiyorum hareket beni zorladığı için bende istem dışı nefesimi tutuyorum

bana kalırsa doğru gibisiniz :)

nefesi aynı alıyormuşuz
1 harekette nefesi ben şöyle alıyorum
mesela 1 tekrara başlıyoruz ya
1tekrar bitince veriyorum 2tekrarda alıyorum
2tekrar bitince veriyorum vs
nefesi tam hareket sırasında tutuyorum ama
iyi birşey mi ki diye düşünuyorum
oraya nefes gitmesi mi lazıım yoksa bizim gibi tutmak mı lazım çözemedim...
birde 1harekette gözlerin açık mı kapalı mı

Tum yoga calismalarinda nefes burundan alinip yine burundan verilir. Digeri pilates nefesi.

peki pozda kalıyoruz ya bir kaç saniye
orda nefese tutulur mu...
Birkac saniye derken... Ben hareketleri derin bir nefes alma ve uzun bir nefes verme suresi kadar ayarliyorum. Yani diyelim donuyorum derin bir nefes aliyorum tekrat donmeye basladigim yere kadar veriyorum. Cok hizli yapmiyorum hareketleri. Normal yogada da zaten yavas yavas yapilir hareketler. Zamanla o ritmi tutturursunuz.

mesela 4hareket köprü
kalkış esnasında nefes alıyorum
hareket pozunda bir kaç saniye kalıp
inişe geçince veriyorum nefesi
biraz komik anlattım ama neyse :)

Merhaba çok sevindim ve keyif aldım paylaşımlarınızı okurken. Ben de meditasyon ve plates yapıyorum ve bu sayede panikatak denilen sıkıcı bir rahatsızlığı sevgi ve azimle uğurladım. Söz ettiğiniz kitap pdf olarak var mı ismi duydum fakat okumamıştım . Sevgilerimle...

Hoşgeldin. Mail adresini özel mesajdan yazarsan atabilirim.

merhabalar bende uzun zamandır 9 tekrarla yaparken 11 tekrara geçtim : ) ama 2 gündür yapamadım. yapamadığım şimdiye kadar 2 günü hiç geçmemiştir ama oldu bi sefer, kendimi kınarken 21 tekrar yapan arkadaşı alkışlıyoruum : )

Bu sabah itibarı ile, ben de tibetin gençlik pınarından içmeye başlamış bulunuyorum.

Geçen sene de bu mevzuda pek fikrim yokken bir belgesel izleyip hareketleri denemiştim. O zaman da bu sabahta karşılaştığım tek sıkıntı ilk hareketteki hafif baş dönmesi. Ama 1. hareket bittikten sonra derin bir nefes alıp, bir kaç sn hareketsiz durdum ve diğer hareketler ile devam ettim. Bitişte de çocuk pozu ile tamamladım.

Arkadaşlar kitabı da okumaya başladım. İlk hareketin anlatımında semazenlerin soldan sağa döndüğü söyleniyor fakat araştırdığım kadarıyla semazenler sağdan sola dönüyormuş. Sonuçta bunu pozitif bir kanıt gibi sunmuşlar fakat bilgi yanlış. Kendi kendime diyorum ki ya içindeki bütün sağlama amaçlı verilen bilgiler böyle ise. Çok şüpheci bir insanım bu kesin. O yüzden inanmak noktasında çok zorlanıyorum... Tabi ki okumaya ve hareketlere devam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…