Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar slm nasılsınız
bugün sabah k.validemi ümreye gönderdik, bayağı erken kalktım, şimdi de uyukluyorum :)) dün lavanta kesecikleri yaptım güpürden çoook şirin oldu, kardeşin nişan bohçasına koyacağım...6 tane...sonra da çekmecelerine koyar kullanırlar :))
bir de havlu kenarı süsledim yine fransız güpürden...krem renginde iki süper havlu oldu...bir tanesini de inci ile süsledim anlayacağınız tasarıma verdim kendimi...sizde ne var ne yo k

meryemcim hakikaten erken kalkmışsın..bugün burası yağışlı mesela..soğuk
ben de geç başlayacağım sana göre...ama şimdi senin ev pırıl pırıldır :)

Havvacım sen zaten hayırlısını diliyorsundur...inş hakkında en hayırlı olan olur...bizim için neyin iyi olduğu belli zaten sağlık ve ağız tadı

bu arada k.valideme bağkur meselesini dün utana sıkıla söyledim...inş onlar yardımcı olacak..ama söylemek çok zor oldu..benden şimdilik bu kadar..çoook öptm

slm kızlar ne güzel k.validenler umreye gitmişler.ayrıldığın gibi kavuş canım.orda bol bol dua ederler senin için inş.darısıda bizim başımıza olur inş.bizim de niyetimiz var bu yaz bakalım nolacak.
evet temizlik erken oldu ama yavaş yavaş yapıyorum.bu hafta sonu mutfağı temizledim sadece hepsini bitiremedim 23 nisana misafirlerim gelecek acelem ondan(k.valideler)ama burası sizin oralara göre daha sıcak.mayıs başı biz de klimalar yanar.bu arada ellerine sağlık eminim sen oişlere sevgini katmışsındr ondan ggüzel olmuştur.annem ben evlenmeeden önce bana da hep işletirdi.hoş çok kullanmıyorum ama çeyiz işte olmazsa olmazlardan

ebrucumslm canimm senin yazini k.k de dolasirken rastladim bende bu siteye bayadir üyeyim ama fazla girmiodum ben almanyada yasiorumm 3yil oldu evleneli bende evlendim evleneli cocuk istiyorumm benim sorunumu anlatmaya gerek yok cünkü senin ilk yazdiign derdini anlattigin ilk yazi varya onu okuyunca göz yaslarina boguldum inanirmiisn simdi agliyorum ,allahim diyorumm ayni dert ayni sorunn hic bi degisiklik yok vallahi billahi bizim hastaliigimiz eslerimizin hastaligi hep ayni bende prolaktin hastasiyim ve ilac kullanorum esimde testis kanseri ameliyati olali tam 2 ay olcak bende yazin oructan sonra tüp yaptirmayi düsünüorumm cnmm benim inslh sen basladinmi tedaviye birbirimize destek olalim lütfen en dsünüordum tek benim basimami geldi allhim diye allaha sükürki derdimizin dermani var allaha sükürki eslerimiz yanimizd ave onlari kaybetmedik ve kaybedebilirdikte demi erken teshis edilmeseydi cok cok sükür . canim ben senle irtibata gecmek istiyorum

slm kizlarrr kimse yokmuuuu bu sitedede acabaa lütfen bana yardimm edinn yoksa hepinizde hamilemi kaldinizda girmiyorsunuz yaaaaaaa

merhaba sevinç bu sitede aylaydır konuşuyoruz kızlarla.aslında çok kişi yok ebru ve ben havva birde meryem var.üçümüzün eşleride tetis ameliyatı geçirdi.aslında başları biraz okuduysan bilirsin.bu hastalıkta sabır ve moral lazım.bizimde üzüldüğümüz zamanlar oldu ama bunu en kısa zamanda atlatmak lazım.
öncelikle canım eşin radyoteerapi ya da kemoterapi aldımı.inşallah almamıştır.eğer aldıysa biraz beklemek lazım.ya da ameliyattan önce sperm dondurmuşsanız tüp bebek yaptırabilirsin.2 ay oldu demişin daha çok yni öncelikle bebekten önce yani eşinin direnç kazanması lazım.bol bol sebze meyve takviyesi lazım.
tekrar geçmiş olsun.

canim evet spermler ameliyattan önce ve ameliyatan sonra olmak üzere 3 seefr sperm verip dondurttuk cünkübizde cocuk istegimiz üzerine esimin hastaligi farkedildigi icin esim ameliyat oldu 10 ,15 gün sonra sperm verdikten sonra bi kereye mahsuz kemo ilaci aldi 4 saatlik bi serum yani buda 6 ay spermleri etkiler dedi onun icin korunun dendi cünkü cocugun sakat olabilir dendi ben almanyada yasiorum yazin izinden geldikten sonra yada oructan sonra tüp bebege baslayacagiz cnm inslh olurr daha hic bi tedavi görmeden tüp bebek yapilacak asilama yaptirmak istedim asilama olmaz dedi dr um burda ameliyat olan bi erkekten yada donmus spemrlerle kimse sana asilama yapmaz dendi daha dogrusu spermlerde cok cok iyi degil ameliyattan önce 230 bindi simdi 200 bin en son ameliyattan hemen sonra vermisti ve en son verdiignde harekette iyi degil dedi dr ama iyilesir dedi dr um daha kendine gelmesi alzim dedi 4 ay sürer dedi kendini yenilemesi dr umda hep olumlu seyler söledi sen hamile kalacaksin dedi inslhhh kizlarr tez zamanda hepimizde kalirizz aminn

peki siz ne kadar oldu esleriniz hasta olali ve hic hamile kalaniniz yokmu ben daha fazla beklemek istemiyorum yaa hemen tüp bebk yaptiracagim aslinda yasimizda kücük olduug icin burda almanya kanunlari tüp bebekte sigortada ödemior hepsini cepten verecegiz yanii ben cok daraliyorum en cok istedigim bi yavrum olmasiydi su gurbet ellerde can yoldasi ariyordum kendime esim isteykene onla oyalanirim onunla vakit gecirrim diye ama ben ne kadar cok istediysem bana o kdar cok uazaklasti ebebgim ne yapacagim bilmiorumm hayirlsi diorumm bide söle düsünüorumm ben bu kadar bebek istemeseydim amaann olur deseydim esimin hastaligini ögrenemeyecektik her serde vardir bir hayir diye düsünüorum inslh bizimkide öledir tez zamanda hayrinida veriri allh aminnnnnnnnnnn

Sevinçcim merhaba, bizden bir cevap gelmedikçe için içini yemiştir sanırım...canım kusura bakma ne olur...keşke yaşamasaydık hiçbirimiz bu hastalık ve üzüntüyü ama şanslı kullarmışız ki hafif atlattık..hiç kalbini bozma, üzülme...olumlu düşün ki olumlu şeyler başına gelsin...prolaktinin de sen üzülüp stres yaptığında çıkıyor canım...ben artık ilaç kullanmıyorum, tedavi bittikten sonra stres ve üzüntü daha yok dedim canım..ve inanır mısın yükselmiyor artık...umarım senin de bu şekilde sonlanır...önemli olan eşlerimizin ve bizim sağlığı ayrıca da ağız tadımız...çocuğun olup olmaması önemli değil artık benim için...tabii ki silinmedi izleri, tabii ki düşündükçe içimin bir tarafı sızlıyor, ama bu acı beni esir edemiyor...ne olur sen de böyle düşün tatlım...sahip olamadıklarına ahlanıp vahlanacağına sahip olduklarınla mutlu olmak çok çok daha önemli...tabii ki gurbet ellerdesin ama biliyor musun kapıyı kapatı yalnız kaldıktan sonra pek de bir farkı yok...şimdi buna itiraz edebilirsin ama ben de gurbette hissediyorum bir şekilde...canım bedenimizi biz yönetmeliyiz..hormonlarımız bizim mutluluğumuz ya da üzüntümüzle tepetaklak oluyor ve tüm vücudu etkiliyor...bunu düşün ve güçlü ol...biz burada arkadaş olduk, umarım seninle de arkadaş oluruz...yüzyüze görüşmesek de Meryem ve Havva için düşüncelerim çoook derin, sevgi dolu...onlar beni kardeşlerimden daha iyi anlıyorlar, biliyorum....sevgiler

Meryemcim merhaba, bir arkadaş evde kullanılmayan bilgisayarının okulda işe yarayıp yaramayacağını sordu...ne dersin canım...k.validenle umarım güzel zamanlar geçirirsiniz...hiç çekinme...empati kur ve güzel vakit geçirmeye odaklan...

Havvacım nasılsın hayatım...ne güzel bizim yokluğumuzda Sevinç e güzel bilgiler vermişsin...ben diyorum aynı frekanstayız diye sen ben ve Meryem

:* öpüyorum yanaklarınızdan fıstıklar

ebrucumm cvp icin cok tesekkür ettim cnm benimm beni fetahlattin tabikide öle cocuk tek gayemiz degil ama bide olmamasini düsününce insan iste ne bilim daraliyor icin titriyor alahh bizi bi sinava soktu biliorumm tabikide bizede verecek bi evlatt ama degerini anlamamizi istior ilk önce sanirim ben hep olumlu düsünenlerdenim kizlar lütfen sizde öle düsünün tip öyle ilerlediki biz evladimiz icin yapmayacagimiz tedaviler vermeyecegimiz paralar yok, onun icin düyyalari verebiliriz bide söyle düsünün bundan 30 yil önce basimiza gelseydi bu olay sizce caremiz varmiydi tip bu kadar ilerlememisken , allaha cok cok sükür derdimizin dermani var ve evlat sahibi olacagizz inslhh ben tüpe baslayavcagim bi tr gidim morel depolayimda :d biliyormusunuz hep evlenmeden önce bile ikiz bebegim olsun isterdim simdi kaynanam diyor cok istediginden senin ikizin olcak diyor bende onunla avunuyorum iste :d KIZLAR SIZIN TEDAVILER NASIL GIDIOR HIC TÜP YAPTIRAN VARMI KIZLARR;BIDE O BASLARDA BAHSETTIGINIZ SEY HANI ESIMIN TESTISI HIC ALINMAMIS GIBI DEMISSINIZ YA O BIZDEDE OLDU ! HAFTA SONRA FELAN EVE GELDIKTEN SONRA HASTANEDEN BAKTIK ORASI YINE SISIMIS HIC ALINMAMIS GIBI APAR TOPAR HASTANEYE GITTIK CÜNKÜ TÜMÖR BIDAHA OLABILIR DIYE HANI TEKRARLARMIS YA BU HASTALIK ACABA ÖLE BISEYMI DIYE SONRA DR KAN BIRIKINTISI DEDI OLABILIYORMUS BÖLE SEYLER ISTE SONRA KENDILIIGNDEN INMEYE BASLADI EGER KENDILIGINDEN INMESEYDI YINE AMELIYATLA ALACAKLARDI AMA COK SÜKÜR SIMDI NOHUTTAN KÜCÜK BISEY KALDI O DA GECER TEZ VAKITTE INSLHH .d

sevinçcim rica ederim, keşke daha önce görseydim de içini daha erken ferahlatsayıdm...tabii ki içimiz titrer, ama asıl beni titreten akabinde eşimin hasta olduğunu düşünmek...şanslı olmasaydık şimdi kim bilir ne halde olacaktık onu düşünmek...işte bu titreyiş beni kendime getiriyor...varsın olmasın bebek...kim bilir bebeğim olsaydı ama yanında bir de hastalığı olsaydı, o zaman ne olacaktı...ya da sapasağlam bir bebeğim olsaydı da hayırsız olsaydı....haberlerde o kadar anne görüyorum kalbine taş bağlamış...işte bu düşünceler benim irkilmemi sağlıyor...

meryemcim sen nete girmemişsin, senden haber bekliyorum
Havvacım öptm seni

Merhabalar herkese, erkek arkadasim ameliyat oldu aslinda ben kasik fitigi oldugunu saniyordum. Bana soylemedi onun icin ne kadar uzucu oldugunu tahmin edebiliyorum...

Ameliyat kagitlarinda Evre 1 seminom yaziyordu ne oldugunu dogal olarak anlayamadim ilk basta, nette baktigimda kanser oldugunu ogrendim ve su anda inanılmaz bir sekilde uzgunum...

Ziyarete gittigimde tesadüfen öğrendim, kendisi söylemedi bana ve bildiğimi su anda oda bilmiyor. İnanin ne yapacagimi bende bilmiyorum ona bildigimi soylemeli miyim yoksa soylememeli miyim? Bildigim tek sey onun yaninda olmam gerekiyor, onu gercekten cok seviyorum ve benimle nasil paylasacagini bilmiyorum...

Evre 1 seminom hastaligin baslangic evresi mi bazi yerlerde 5 yil sag kalma olasiligindan falan bahsetmis. Bilgi sahibi olanlar lutfen beni aydinlatin....

merhaba sevinç,yazdıklarını okuyunca inanırmısın benim ilk halim diyorum:)bu kadar olur yaşadıklarımız.bebk sabırsızlığı eşinin tekrardan şişmesi falan şükürki seninki geçmiş biz bir kez daha olduk ama şuan çok iyi.
bizimki 8 ay falan olacak.biz sperm dondurmadık aslında lazımdı ama doktorlar gerek yok dedi uyarmadı.spermler kendini 72 günde yaklaşık 3 ayda bir yeniliyor.biraz bekledik.eşim sadece radyoterapi aldı çok düşük dozda.çocuk yapmanızın engeli yok dendi ama yinede 1 sene beklemek en doğrusu.kemoterapi ilacı aldıysanız ve dondurulmamış spermlerle yapacaksanız canım kesinlikle bekleyin derim.
bir kaç ay önce eşime tahlil yaptırdık.aslında sadece durumu öğrenmek için yaptırmıştık sonuç muizeydi.eşimin önceki spermi 3.5 milyondan total 63 milyona yükselmişti.sabır ve sağlıklı beslenmenin karşılığını aldık.tüp bebek yaptırmadık bu sonucu öğrenince şuan proxeed plus adlı ilacı kullanıyor.ileri hareketlikik için.biraz da normal yollarla deneyeceğiz.
sevinçciğim 8 ay oldu ama inanırmısın artık önceki gibi düşünmüyorum.daha sabırlıyım.çocuk isteği eskisi kadar baskın değil bende.bu umutsuzluk değil tam tersine sabretmeyi öğrendim vede hayırlısını.sana söyleyeceğim çocuk işini sakın kafana takma.eğer takarsan sorun bile olmasa yine olmaz.bazı şeyler beyinde bitiyor.ebrununda dediği gibi benim için eşimin sağlığı herşeyden önemli.hepimiz eminim dualar alan insanlarız.ben öğretmenim her gün velilerimden etraftan dualar alıyorum.aynı şekilde ebru ve meryemde öyle.ikisi de birbirinden mükemmel insanlar.demek ki rabbim zamanını bekliyor.ben inanıyorum buna.

canım ebrucuğum bizim için beslediğin duygular emin ol karşılıklı.canım benim tayinim çıktı.asarcık emirmusa diye bir okul.kısaca anlatayım 4.tercihim falandı.15-20 öğretmenli.uzak bir yer ama bize verilen haklardan en iyilerinden biriydi.aslında gelmesi zordu ama rabbim yine yardım ettim bana.inşallah mutlu olurum diyorum.
canım yine yapacağını yapmışın senden güzel dernek başkanı olurdu yardımsever arkadaşım benim:)

bu arada sevinç aşılama olması için en az 5 milyon sperm olması lazım.en az 6 ay bekledikten sonra tekrar tahlil yaptırın.ameliyattan sonra düzeliyor çünkü.birde sağlıklı beslenmeye dikkat edin.bu arada eşin radyoterapi görmedi mi?
bizde kemoterapi ilacı vermeye gerek görmediler.

meryemciğim sen ne yapıyorsun.kayınvalidenler geliyormuş galiba.güzel vakit geçirirsin inşallah canım.kendine çok dikkat et.

merhaba yanlış bilgi vermek istemem ama korkmana gerek yok.testis kanseri diye geçiyor ama kanser türlerinden en zararsızı diyebilirim.doktorumuz bize öyle demişti.tedavi şansı %95 diye.testislerinden biri alınmış olabilir.öncelikle korkma durumu iyi olduğunda onunla bu konuyu konuş.5 yıl falan ömrü var diyede bişey yok.tekrar geçmiş olsun.tabi bu konunun doğrusunu öğrenmek istiyorsan karşılıklı konuşun derim.

vala sena nur esim mede gerek duymadilar ama bi kereye mahsuz belki alir dediler bununda geregei yok belki ama ilerde tekrarlamamasi icin dedi drlar hastaligin vala ben tam bilmiorum radyomu kemomu bizimkiis serumla verildi 4 saat felan sürdü ilacin adi carboplatin kemo ilaciymis sadece bir gün verildi iste ondan sonra verilmeye gerek kalmadi dediler simdi 6 ay bekleyecegiz dr tekrar sperm verilecek sizin radyo terabi dediginiz nasil oluor tam bilmiorum ben cünkü

mayısçiçeği merhaba ve geçmiş olsun canım...sana öncelikle hiiiç korkmamanı söylemek isterim...testis kanseri yapısı itibari ile ikiye ayrılır seminom ve non seminom olmak üzere....seminom iyi huylu, nonseminom ise kötü huylu tümörlerdir...seminom hemen ilerlemezken, non-sem,nom agresif büyüme ile çabuk dağılır...ama iki türde de önemli olan evre ve bağışıklık sisteminin güçlü olup olmadığıdır...1.evre ve seminom olması sebebiyle siz de 'kötünün en iyisi' diyebileceğimiz hastalığa yakalanmışsınız...Allah başka dert, keder, hastalık vermesin...en büyük sınavınız bu hastalık olsun ve bitmiş olsun canım...internette yazılan yazılara fazla kafanı takma, çünkü orada yazılanlar seminom ya da non seminom ayrımı yapmadan bilgi verebiliyor...öenmli olan bundan sonraki hayat tarzı ve kontrolleri...
gel gelelim senin bu konuyu bildiğini paylaşmaya....büyük ihtimalle şu an erkek arkadaşın da aynı mücadeleyi veriyor..bu da onda stres yapıyordur...ben olsam uygun ortamda uygun dille bu konuyu bildiğimi ayrıca her konuyu hiç tereddüt etmeden paylaşması gerektiğini söylemem olurdu. Ayrıca erkek arkadaşın sanırım kemoterapi ya da radyoterapi görecek..onun yalnız olması, seninle paylaşamıyor olması durumun daha ağır yaşanmasına sebep olabilir..oysa ki hiç korkulacak şey yok...testisin sağ mı yoksa solu mu tümörlü idi, tamamen alındı mı...bu konuları öğrenmeye çalış...sigara kesinlikle içmesin (benim eşim ne yazık ki içiyor), sebze meyve ağırlıklı beslensin...şekerden, tuzdan mümkün olduğunca uzak dursun (normal boyutlarda kullansın)...kızartma kesinlikle yemesin...kırmızı et ya da tavuk yerine balığı (ızgara ya da buğulama) tercih etsin...ve en önemlisi stres ve üzüntüden uzak dursun...bu hastalık inş geldi ve geçti...moral bozup kederlenmeye gerek yok canım...mümkün olduğu kadar pozitif olsun...

yazılarımdan anlaşılmıştır sanırım, sen de üzülme canım...kafanda da büyütme...çoook geçmiş olsun hayatım...ikinize de mutluluk ve sağlık dilerim

aaa tayinin mi çıktı şimdi senin...eee gideek misin...yine Samsun ama...hadi hayırlısı olur inşallah..evi taşıyacak mısın yoksa gidip gelecek misin..hadi bana ayrıntıları da yaz

Dernek başkanlığını yapabilir miydim bilemiyorum ama çocukların yüzündeki gülümsemeyi hayal ettiğimde çoook mutlu oluyorum...inş. işe yarıyorumdur...ben sadece vesile oluyorum keşke daha fazla şey yapabilsem...

aaa bu arada siz ev almayı falan düşünüyorunuz, ne oldu canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…