Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

sevinçcim merhaba,
tümörün tipine ve evresine göre kemoterapi ya da radyoterapi uygulanır...bize de hangisini istersiniz diye sormuşlardı..KT seçseydik 1 defaya mahsus ilaç kullanılacaktı..RT ise 3 haftalık bir tedaviyi gerektiriyordu...KT daha ağır olabilir diye biz RT yi seçtik...neticesinde hemen hemen aynı tedavi yapılmış oluyor, ama yan etkileri değişebiliyor...siz spermlerinizi dondurttuğunuz için herhangi bir sorun yok...zaten o dondurulmuş spermlerle tüp bebek tedavisi olacak, ama Havva nın da dediği gibi doğal yoldan en az 1 sene denemeyin derim ben...beslenme şartlarından da yukarıda bahsetmiştim, beslenmesine dikkat edin..yaşam tarzı da çok önemli
ne olur çocuğa odaklanmayın, eşinin sağlığı önemli olan

sena_nur ve ebrubu cok sagolun, yanitlariniz icin cok tesekkur ederim inanin icimi cok rahatlattiniz...

bana soyleyebilecek mi onu bile bilmiyorum cunku hastanede yaninda olmami istemedi...

cinsellik yasamiyoruz biz, o yuzden sag tarafinda mi sol tarafinda mi bilmiyorum ve su anda ogrenecegimi sanmiyorum daha dogrusu bunu bana soyleyecegini tahmin edemiyorum....

bildigimi bilmesi hosuna gidecek mi yoksa onu daha mi uzecek bilmiyorum....

Bana gosterdigi sey sadece karninin altinda sag tarafinda ki yaklasik 6-7 cm lik kesik kasik fitigi diye gecistirdi.....

henuz 4 aylik bir iliskimiz ve aramizda yas farki var...

birbirimize ilk goruste asik olduk ve simdi her zamankinden daha cok onun yaninda olmam gerektigini hissediyorum...

Bunu bildigimi guzel bi sekilde anlatsam nasil ogrendigimi dusunecek, basucunda bir derginin arasinda ameliyat formlarini gordugumu nasil aciklarim, karistirdigimi dusunup ona inanmadigim hissine kapilirsa diye yanlis mi anlar diye dusunmekten inanin cok uzgunum....

kendisi oldukca prensipli, dikkatli beslenen, sigara icmeyen biri... Benim sagligima bile cok onem veriyor gidip her testi yaptir diye takintilari vardi... Hic bir zaman anlam veremiyordum demek hersey bu sebeptenmis....

Insallah hersey duzelecek Allahin izniyle...

mayısçiçeği, canım sen çekmecesini karıştırmadın ki...dergi hepimizin ilgisini çeker...dergiyi karıştırırken tesadüfen rastladın...sağ tarafında bir tümör sanırım...hiç korkma, eşele çıkacaktır...ailesinden birisi yok muydu hastanede...eğer kimseye demediyse tek başına bu dönemi geçirmesi ağır olur...sen neticede onun iyiliğini düşünüyorsun, bu dönem sinirli olabilir..eğer seni üzerse de önemseme...şu an tek önemli şey onun sağlığı ve bu dönemi rahat atlatması...hastalığını öğrenmesi belki ilk başta onu üzebilir, ama insanlar konuşa konuşa anlaşır...hem sen ne kadar dikkatliymişsin ki internette araştırdın ve az çok bilgi edindin...onu rahatlatman çok önemli...siz daha yolun başında olabilirsiniz belki ama bu kişiyle uzun soluklu bir ilişki düşünüyorsan içindeki vesveselerinden kurtul ve dergiyi karıştırırken formları bulduğunu, hastalık konusunda bilgi edinerek sana destek olmayı düşündüğünü, ama farklı bir hastalık olduğunu gördüğünü, ilk başta neden farklı bir hastalık ismi söylediğine anlam veremediğini, ama yine de ciddi olabilecek bir hastalık olduğundan kararını anlayışla karşıladığını, diğer taraftan bu zorlu dönemi birlikte atlatmak istediğini izah et...hatta bu hastalıkla mücadele etmiş 3 örneği, yani bizleri de söyleyebilirsin..eğer erkek arkadaşın bizden ya da eşlerimizden bir bilgi almak ya da bize birşey sormak isterse kendi adıma söyleyeyim destek için elimden geleni yaparım...korkacak ve üzülecek birşey yok....sadece daha dikkatli olmak gerekiyor...muhtemelen doktorunuz KT ya da RT verecektir düşük dozda...sanırım ıst da oturuyorsunuz...Acıbadem Hastanesi Onkoloji bölümünü SGK %100 karşılıyor...fazla sıra da beklemiyorsunuz..aklında bulunsun...bir de Memorial vardı sanırım...bu süreç şart değil, ancak yapılması öneriliyor...bu hastalık utanılacak birşey değil ki saklansın...içini rahat tut canım

mrb arkadaşlar.bu arada hoşgeeldiniz sevinç ve mayıs çiçeği.ay bayadır girmemişim havadisler çoğalmış.öncelikle ebrucum malesef bizim okuldA bilgisayar öğretmeni yok.eşime sordum daha ihtiyaca sahip biri varsa ona vermesi daha uygun olur dedi.çünkü öğretmen falan yok ya.burada pek iş göreceğini sanmıyorum.valla hayranım sana hiçbir işin peşini bırakmıyorsun.aslında bu kadar uğraştan sonra sana yok demek beni üzüyor ama napalım bizim okulun durumu bu.çok sağol yinede.allah razı olsun.
ebrucum yeni okuun da hayırlı olsun.sevindim istediğin okulun olmasına.
mayısçiçeği benim durrum senin durumuna benziyor.ben de eşimle arkadaş iken ansızın ameliyat oldu.ama eşimin 2 testisini de almıştılar masalef.yani sen benden daha şanslısın.ama şu yönden şanslıyım eşim bana hemen söyledi.ben onu o haliyle kabul ettim.sonuçta o da böyle bir durumun başına gelmesini istemezdi.aynı şey benim de başıma gelebilirdi.benimki de sağlığına çok düşkün.sigara içmez.ama kısmet işi.bende ilerde evlenirsem bu çocuk için olur diyenlerdendim.ama büyük konuştum heralde.veya her şeyin çocuk olmadığını anladım.tabi zorluk çekmiyor muyuz?tabiki evet.ama pişman mısınderseniz elbette hayır.bu da benim sınavım.sen de iyi düşün ona olan sevgin çocuksuzluğu kaldırabilecekse onu her şeyiyle kabullen...sana en kısa zamanda konuyu açar diye düşünüyorum şuan o da daha bu şokun etkisinden kurtulamamıştır.hem seni kaybedeceğinden de korkuyordur.sen biraz bekle derim.allah yardımcımız olsun

Son düzenleme:
ebrubu, eceefem desteginiz icin cok cok tesekkur ederim.
Ben dusunuyorum dusunuyorum isin icinden cikamiyorum ona bildigimi soyleyip soylememe konusunda...

ya soyledigimde kendini kotu hisseder ve olumsuz etkilenirse diye dusunuyorum..
Tabii ki onun bana soylemesini ve benimle paylasmasini cok isterdim...

Ben 25 yasimdayim aramizda onunla 10 yas fark var...
Sanirim benimle bunu belki de kaybetmemek icin paylasmiyor, iliskimiz henuz cok yeni..

Evlilikten, bebek sahibi olmak isteginden bahsediyor surekli.

Bugunlerde bana pekte yuz vermiyor, simartacak herhangi birseyden bahsetmiyor...
ona sevgi dolu seyler soyledigimde yaptigim zeytinyagli pirasanin guzel oldugunu soyluyor...Normal sartlarda belki kizardim, kirilirdim su anda herseyine pozitif yaklasiyorum....

Kuzenleriyle beraber yasiyor cok yakin arkadaslari cevresinde, etrafi destekolan insanlarla dolu...
Ve herkes tahminimce biliyor bunu benim haricimde....

offf inanin ne yapmam gerektigini bilmiyorum : (

merhaba kızlar.gecenin bir vakti oldu ama yinede girebildim:)
eşim için 23 nisan gösterisi hazırladık görmeniz lazımdı eşimle ikimiz oynadık acayip komik oldu:)sakın duymasın ama karizmam çizildi deyip durdu:)aynı meslek be branştan olmanın güzel yanları diyorum:)
öncelikle ebrucuğum ve meryemciğim teşekkür ediyorum.samsunun ilçesi 70 km falan.biraz uzak ama 15-20 öğretmenli bir yer.şimdilik tayin istemeyeceğim gidip geleceğim ama zorlanırsam eşim taşınabiliriz dedi.ona kalsa hemen taşınacak.benim gidip gelmemi istemiyor ama ben yinede kayınvalidem için şimdilik gidip geleceğim.kadına gideceğiz dediğimizde kalp krizi geçiriyordu o yüzden şimdilik kalsın.bakalım kızlar fedakarlık yapacağım ama eğer çok zorlanırsam yapamam artık kimse kusura bakmasın....

mayısçiçeği tekrar geçmiş olsun canım.aslında ebru arkadaşımız çok güzel anlatmış.kesinlikle korkma ve bu aralar yaptıklarına asla kızma.çünkü hassas bir dönemde.erkekler bu konuda biraz alıngan olabiliyorlar.siz evli değilsiniz ama yinede belli ölçülerde bu konuyu açıkça konuşmanız en doğrusu.istemeden kağıtları gördüğünü söylersin.baş başa konuşursunuz ve sorunu çözersiniz.
zaten bu hastalık dikkat etmekle falan alakası yok 20-40 yaşlarında ki erkeklerin daha çok başına geliyormuş.benim eşimde sigara kullanmaz.yediğimize içtiğimize temizliğimize çok dikkat ederiz.yani anlayacağın onunla ilişkisi yok ama sigara içmemek gerekiyor.doktorda demişti bize çok ünlü hastalarmız var demişti.dünyaca ünlü tenisçi samsunda önemli doktorlardan avukatlardan bazılarını ameliyat ettiğini söyledi. o yüzden için rahat olsun.sadece kemoterapi yada radyoterapi alabilir.yanında olman en güzeli.

merhaba sevinç radyoterapi ışın tedavisi kemoterapi ilaç tedavisi.bizde kemoterapi görmeye gerek görmedi doktor.3 haftalık radyoterapi tedavisi aldık.radyoterapinin yan etkisi daha düşük dediler.zaten verilebileek en düşük dozda verdiler.verirken testislere koruyucu yelek giydiriyorlar.doktorların kimi rt sonrası hamilelilkte sakınca görmezken bazıları korunmak gerektiğini söylüyor.kemoterapi için ise en bir iki sene çocuk yapmamk gerektiğini söylediler.
zaten radyoterapi spermleri etkiler ve öldürür demişleridi ama eşim 6 sonra çok iyi bir sonuç aldı.daha önceleri testisin olduğu yere veriyorlarmış ışını şimdi ise karın bölgesine veriyorlar ve zararı en aza indiriyorlar.eğer için rahat olsun diyorsan beklemek lazım.
ama senin dondurulmuş spermlerle tüp bebek yapma şansın var.zaten yaşınızda gençmiş eğer biraz beklerim dersen doğal yolllardan denersin.
ama beklemek istemez ve maddi imkanınız varsa tüp bebk denersin dondurulmuş spermlerle.geçen gün haberde izledim artık genetik hastalığı olan insanlara tüp bebek öneriyorlar.kaliteli ve sağlam spermleri seçtikleri için daha sağlıklı çocuklar doğuyormuş.hoş herşeyin rabbimin elinde.hayırlısını istemek en doğrusu.iyi geceler.

canım daha çok gençsin, ne olur içini karartıp durma...yürekli ol ve tesadüfen gördüğünü söyleyerek başla...neden bu kadar çekiniyorsun...belki de aranıza soğukluk girecek bu sırdan ötürü...bence fazla uzatma, sonrasında konuyu açmak daha zor olacak...şu an erkek arkadaşının desteğe ihtiyacı var, bu yüzden de gereksiz endişeler yerine konuş onunla...yüz vermemesi seninle alakalı değil..şu an o bir boşluğa düştü ve sen elinden tutmakta ne olur gecikme...karşılıklı anlayış zamanı...ilişkinizi düşünmekten önce, bir arkadaş, aileden biri olarak kendini düşün ve ona bu zor gününde destek ol...
daha önce de dediğim gibi KT ya da RT tedavisi olabilir, o dönemi birlikte atlatın

kızlar size de yazacaktım ama eşimm arkadaşıyla dışarıdaydı, aradı geliyormuş...ben yemekleri ısıtacağım..çook öptm...bu arada iyisiniz umarım
çook öptm

hepiniz desteginiz icin cok sagolun, erkek arkadasima karsi yakin, cok sevecen ve ilgili davraniyorum. Onunda bu yakinligimdan memnun oldugunu hissediyorum.

Bugun gorusecektik fakat uzun suredir gormedigi kardesi geldi o yuzden rahatsiz etmek istemedim artik hafta sonu gorustugumuzde konusacagim insallah...

Onun bu zor gunlerinde mutlaka destek olmaliyim. insallah sevgimizle herseyin ustesinden gelecegiz :),

Iyi ki sizlerle konustum yoksa gunlerdir moral bozuklugu icerisinde olacaktim...
tekrar tekrar tesekkur ederim...

slm kizlarr nasilsinizz beni soracak olursaniz iste ne diim siz nasilsaniz bende öleeecok sükür diorumm bugün alis verise gittim esim icin keci boynuzu pekmezi kenidisi yemiss felan aldim iste bal felann iyi beslemek gerek dimi 2 ayim kaldi izine gidcem o zaman kadar iyi bakimda izinde sonrada tüp yaptiracam ya ne olur olmaz dondurulan spermler cözüülürken öledebilir dedi dr onun icin ben garantiye alim kendimi esime iyi bakimm tabii ilk önce onun sagligi ama benim bi derdim var esimm sebze meyve kesinlikle yemiorr yedigi sadece ett cig ver cig yiyor bu huyundanda vazgecmedi vazgeciremiorum mesela bugün et köfet yaptim pilav ve yanindada kabak yaptim yer diye
ama malesef herzamanki gibi tabagina koydum ve hic dokunmadi bende cok israr ettim ye diye sonrada yemiom dedi cekti gitti sinirlenipp ben ne yapacam yaa cocuk gibi davraniorr yaa adam yemesini bilmior et ve pilav yedigi sey ne yapacam bilmiomm biraz sebze ye diomm yokk ufffffff

mayısçiçeği, bu yazınla mutlu ettin beni...hadi bakalım h.sonuna kadar depola cesaretini...insanlar konuşa konuşa anlaşır...senin bu kadar dikkatli ve ilgili olman onun da çok hoşuna gidecek...ve ilişkinizi güçlendirecek
sevinçcim, bizimki de et ağırlıklı beslenirdi..ama okudukça bilinçlendi...ayrıca dr la olan kontrollerimizde özellikle sordum beslenme tarzı nasıl olmalı diye...çok açık bir şekilde sebze ve meyve ağırlıklı dedi dr tabii ki...en iyisi bu geçiş döneminde meyve suyu olarak eşine bunları içirmek...öncelikle meyve sıkacağın yoksa edinmeye çalış..sonra da meyvelerin içine sebze de katarak meyve suyu yap içir...hiç anlaşılmıyor...önceleri oranlarını az tut...sonrası gelir...zencefil, zerdeçal gibi şeyleri tükettir ona..çok faydalı...
meryeeem, havaaa kıslaarrr ses veriiinn

merhaba kızlar.mayıs çiçeği senin adına çok sevindim.konuşarak ve birbirinizin yanında olarak herşeyin üstesinden gelirsiniz inşallah.
sevinç moralin düzgün olsun zamana bırakman en doğrusu.tabiıi bitkisel beslenmek en doğrusu.etinde yararı var çinko açısından ama fazlası zararlı.haftada 2 gün yemek yeterli.pişmiş şeyler sevmiyorsa çiğ yedir.örneğin benimki pişmiş brokoli sevmez eline alır çiğ çiğ yer.bu aralar semiz otu çıktı mesela.yoğurtlayıp yedireceğim.yoğurdu neye döksen yer zaten:)
bu aralar marul yılıyorum koyuyorum önüne yiyor tabi ben ondan çok yiyorum:)
salatalık domates yesin.özellikle her gün bir tane domates sperm dostuymuş aklında bulunsun.tabi hormonsuz:)
bu arada sevinç keçiboynuzu kürü pekmezinden faydalıymış.çünkü yapılırken havayla temas ettiği için vitamini kayboluyormuş.yararı vardır tabi ama kürünü taze yapıp ağzı kapalı yani içirmek daha faydalı aklında bulunsun.
ebrucuğum sen nasılsın canım.kendinize iyi bakın.

kıslar günaydınnn, hayırlı Cumalar...inş bayram gibi olur gününüz..inş müjdeli haberler alırsınız
annemle kardeşi memlekete yolladım dün...sağ salim dönerler inşallah...malum kız isteyecez gelecek ay, hazırlıklar tam gaz ilerliyor...öyle tembel oldum ki anlatamam...evi temizlemem gerek ama kolum kalkmıyor...hiç güç yok bende...tv ve pc karşısında geçiyor ömrüm...
sevinçcim TR de nereye geleceksin, hastane ve dr unu ayarladın mı
dondurulmuş sperm için endişelenme...spermler blok halinde donduruluyor....yani 4-5 parçaya ayrılıyor...illa ki canlı sperm olacak...neticede o kadar para alıyorlar, olmak zorunda ...ayrıca kür yaacağım diye çok da eşine yüklenme...sağlıklı bir şekilde çeşitli beslenmesi kafi...bir yeri yaparken diğer tarafı yıkmayalım değil mi

meryemcim hep aklımda eşinin kontrol olmasını söyleyeceğim, ama unutuyorum söylemeyi...tedbiri siz alın da takdir yüce Allah tan olsun canım....
havvacım sen bir ara k.validenden çok bahsederdin...nasılsınız hayatım..inş herşey güzeldir
çok öpüyorum sizi kızlar..iyi ki varsınız

sagol ebruucm bende iyim canmm ben izine geliyorum 6. ayin 25 ine kahraman maraslyim ben annem babam da ordalar onlarin yanina gidecegim tüp bebegide burda yani almanyada yaptiracagimm cok ünlü bir yer darmsdat kenderwuchzendtrum diye bir yer hatta show tv de bile cikti kadin iki kere türk dr simdi ön görüsmeye gidecegim 5 . ayda bakalim ne diyecek bu en son kendi dr umuza gittigimde sanirm benim dr um beni hemen tüp yaptiracak sandi bana dediki esin iyice iyilessin belki simdi yaparsak dondurulmuslarla belki cözülürken spermler öledebilir dedi ozaman sende bosu bosuna hormon ilaci almis olursun dedi esinin son sperm tahlilleri iyi degil dedi he hic haraketlilik yok dedi bu ameliyattan sonraki biraz bekle düzelsin cünkü 3 ayda bir spermler kendini yeniler dedi eger böle bisey basimiza gelirse dedi yani spermler cözülürkene ölürse dedi elimizde sans olur dedi esim kendine gelince deid hemen ondan aliriz dedi ama bu durumda alamayiz zaten esim kemo aldi dedi zaten benim gittigim yer hastanenin icinde bir yer oldugu icin bende arastirmalara baslayip özel ve güzel bi tüp bbek sirf tüp bebek yapan bi hastanede ilk tedavimi yaptirmayi istedim ve bu darmstadt dedigim yerde bize yakindi ve her nedense kadin dr 2 kez tv ye cikti iki kezindede hic bilmiordum ne zaman cikacagini ama denk geldi izleidm hemde canli ve oraya gidecegim hayirlisi olur isnllhh herseyde vardir bir hayirr

Sevinçcim inşallah hayırlı, güzel haberlerini de alırız...genelde yurt dışında yaşayanlar TR yi tercih ediyor...izinlerinde buraya geliyorlar...sen de böyle birşey düşünebilirsin..bizim halkımız biliyorsun çocuğu sever, dolayısıyla tecrübe burada daha fazla, aklında olsun...ama eminim ki sen iyi araştırmışsındır, benimki sadece yorum tabii..k.maraş ı ben çok merak ediyorum, umarım yolum bir gün oralara düşer...gurbet işi zor, Allah sana güç kuvvet versin canım...sen kaç yaşındasın, eğer gençsen çok da aceleye getirme derim ben...tüp bebek dönemi de zor bir süreçtir..eşin ve sen bu duruma ne zaman tam hazır olursunuz o zaman başlayın bence..sevgiler

slm ebrucum ben 23 yasina basacam 20.05 te esimde 23 yasinda aramizda cok yok . evet bende tr yi düsündük ilk basta hatta dr um türk oldugu icin tr de yaptirmamizi bile önerdi ama son cikan yasaya göre bide biz burda dondurttuk yya spermleri oraya götürmesi zor is canta felan kiralayacaksin felan ugrasmadik bide git gel ben istblda tedavi olacaktim bilmediigm yer umut tüp bebk baya arastirdim ve dr larla grstmm ama ne yazikki son yasa cikinca herseyi iptal ettik su tek embiryo kurali hayirlisi olsun dedik ve burda yaptirmayi düsündük il tedavi inlsh tutar olmazsa tr yi düsünüoruz burasi bize göe daha ekonomik olacak hemde o yüzden burda zaten 25 yasindan büyük olman gerekior ki sigorta yarisini ödesin tedavinin malesef bizde 23 yasinda oldugumuz icin tümünü ödeyecegiz tr ye gitsek 5, 6 bin euromuz cikacakti ama burda 4bin euro ve perisan olmayacagim evime yakin stressiz olacak inshh yinede hayirlsii

Sevinçcim, daha çok gençsin..aceleye getirmeyin derim ben..inş hayırlısıyla başarılı olur tedavin...evet dondurulmuş spermi buraya getirmek zor, ama biraz beklersen kemoterapinin etkisi geçer ve canlı spermlerle denersiniz..ama tabii ki karar sizin...hakkınızda en hayırlı olan olsun

kızlar siz nasılsınız...ben hala aynı durum içindeyim...eşimin kontrolü olmadı ne yazık ki...bir yandan da nişan koşturmacası...iş mülakatlarım hep cacık geçiyor...hepimizin hakkında hayırlısı...sizden tez zamanda cvp alırım inş..tabii ki güzel hallerinizin cevabı...kocaman öptm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…