Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba Meryem ve Havva, kızlar uzun zamandır giremedim nete...önce Tokat sonra Trabzon ve Rize derken iyice dağıldım...kardeşim nişanlandı nihayet...siz nasılsınız, kimse uğramamış buraya..umarım güzel haberlerinizi alırım

merhaba ebrucuğum.Rabbim tamamına erdirsin.bende kırşehirdeydim bugün geldim.19 mayısta gidelim dedik.yarıyıl tatilinde işler vardı fırsatı bulunca gidelim dedik.meryemdende ses soluk yok.inşallah iyisinizdir.

oh yaa nihayet haber aldım Havva...ben uzun süre girmeyince koptuk sandım birbirimizden
o kadar alışmışım ki size, ağır geldi sayfaya girilmemiş olması

havvacım tatilin nasıl geçti, eşin nasıl...sen nasılsın
ben çekirdeğe verdim kendimi...sabah akşam çekirdek yer oldum az yemeye gayret ediyorum
Meryem nerelerde acaba
sizin tatil de yaklaşıyor, var mı bir plan
bir de tayin işin ne oldu canım

merhaba ebrucuğum aslında bende sizlere çok alıştım.sanki uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi geliyor bana.
canım eşim çok iyi.proxeed plus kullanıyor.yazın bir kez daha tahlil yaptıracağız inşallah.belki gerek kalmaz kim bilir:)
tatil çok güzeldi sağolsun annemin yanında prenses gibiyim.anneler günü hediyemi götürdüm.güzel denk geldi.annm burun ameliyatı oldu kemik aldırdı.iyi geçmiş şimdi rahat.
gittiğim yerde bol bol hamile haberleri aldım
yada doğuran akrabalar
aslında çoğu yeni evli kimi büyük kimi küçük.benimle evlenen halalarımın ve dayılarımın kızları ikinciye hamile.ikiside yanlışlıkla kalmış.
kardeşimin yaşında olan halamın kızı vardı 7-8 ay oldu evleneli.zaten en çok ona şaşırdım.bunda kist vardı iki taraflı.biri portakal büyüklüğünde.zaten 3 ay hastanede yatmıştı.ölümden döndü.eşinin ailesinde de genetik çocuk olmuyormuş.halamın kızıda bir yılda 3 kez falan adet oluyormuş.doktor senin kalma olasılığın çok düşük demiş.zaten kist oluyormuş.neyse sadete geleyim:)
kız hamileeeeeeeeeeeee.ve adet olmamış.sadece 2 ay önce 1 gün olmuş o kadar şimdi hamile.adet olmadan nasıl hamile kalmış aklım almıyor.doktora gitmiş adet olamıyorum diye tekrardan.deseki hamile.çok sevindim.
ne çok konuştum ya:)
yani ebrucuğum olunca oluyor işte.rabbim ol desin yeter ki....
tatil yaklaşıyor.eşim biraz arkadaşlarına takılacak.sonra annemlere geçeriz herhalde.bir hafta bir yerlere gidelim diyoruz ramazan girmeden.aslında niyetimiz otele para verene kadar benzine para verip tatil beldelerini gezmek.hayırlısı bakalım.eskişehirde kardeşime ev tutacağız.anlayacağın yoğun gözüküyor.
sen ne yaptın sizin nişan nasıldı.gein kızla anlaştınız mı?eşin iyidir inşallah.doktora falan gittiniz mi?
iş durumun falan?ne zamandır görüşmüyoruz...

havvacım aynı fikirde olmamıza çok sevindim...ne olur kopmayalım olur mu...Meryem i çok merak ediyorum..niye bakmıyor acaba...
geçmiş olsun annene...Allah tan burun ameliyatı artık çok kolay..annenin yanında ne de rahat etmişsindir değil mi...hayatın hep bu güzelliklerle olsun arkadaşım benim..
eşinin tahlili inşallah güzel çıkar..tatil için nereleri düşünüyorsun..bence ramazandan sonra git..sanki bana daha dinlendirici olacakmış gibi geliyor...gerçi bize bu sene tatil yalan artık ıst çevresinde takılırız..
canım biliyorum ki için burkuldu çevrendeki insanların hamile olduğunu ya da çocuklarının olduğunu duyduğunda..ama hiç üzülme...eşlerimiz bizimle olsun yeter...proxeed plus kullanıp kullanamayacağını radyoterapi uzmanına da sordun mu canım...vitaminler anormal derecede oluyor o kapsüllerde ve belki eşinin kullanması için erkendir...
canım kardeşimin nişanlısıyla görüşüyorduk zaten..sizden iyi olmasın, çok tatlı bir insan...nişan da çok güzel geçti...horon oynadım bol bol...Ayder e çıktık, çok güzeldi...Allah mutluluklarını daiim etsin...hepimizin evliliğini de
eşim kontrole gidemedi henüz..Allah a sığındım, illa ki bu zor dönemi de atlatacağız..
dün bir iş görüşmesine daha gittim..umutlanmıştım aslında ararlar diye, ama bugün ne arayan ne soran var
Antalya dan teyzemin kızı gelecek 20 gün sonra..onu çok özledim..şimdi herşeyi unuttum, onun gelmesini bekliyorum, gün sayıyorum

slmm kızlar.nasılsınız?ben iyiyim çok şükür.her şey bildiğiniz gibi ben de.bazen giriyordum yazan yok diye ben de hemen çıkıyordum.ama şimdi yazınızı görünce uzun zamandır görmedim ailemi görmüş kadar sevindim.
ebrucum hayırlı olsun inş.evlendirmesini de görürsünüz.sana da geçmiş olsunebrucum.bu aralarda sınav notu,yöneltme işlemleri falan var onları da bitirsek rahatlayacağım.ozaman benden bıkacaksınız.
biz de 19 mayısta memlekete gittik.15 taatilden beri gitmiyorduk değişiklik oldu.
ebrucum en kısa zamanda eşin muayene olur inş.kib.sizi kocaman öpüyorumm

amin canım dileklerin için.meryemciğim sende hoşgeldin.tatile karar veremedik daha.belki 5 yıldızlı otele vereceğimiz parayı benzine harcayıp onun yerine tatil yerlerini gezmeyi düşünüyoruz.ramazandan sonra okullar açılıyor canım.1 eylül de seminer başlar bizde.aslında öyle olsa bayağı ucuz olurdu.
proxeed plus u doktor yazdı bize.ayrıca bizim radyoterapi doktorumuz bize verilen dozun çok olmadığını hatta ona göre çocuk yapmanın zararı olamayacağını savunuyordu.ama içiniz rahat olsun diye bir süre korunun diyoruz dedi.zaten yapılan araştırmalara baktım.testis kanserinden sonra çocuk sahibi olan erkeklerin çocuklarının sağlıklı olduğunu gösteriyor.neyse canım hayırlısı olsun diyelim canım ya inşallah teyzenin kızıyla güzel vakit geçirirsin.
meryemiğim seni görmekte güzel.okulun sonu aynı işler bizim de başımızda.az kaldı canım.
kızlar görüşürüz kendinize iyi bakın...

slm kizlar bende geldimm burdayim bende ne zamandir giriom yazan yok geri cikiordumm . biz iyiz cok sükür esim ameliyat olali nerdeyse 4 ay olcakk daha sperm tahlili vermedi bu ay sadece kontrole gidecek boruya gircek ekrar bende 25 ine izine gidecem bi tüp bebbek merkezine gittikk orda muane sonunda bendede polip büyümüss rahmimde simdi izinden önce kürtaj olcam herseyin hayirlisi olsun ne yapalim esimde vala hic öle kendine dikkat etmiorr vitamin felan da almior ilac olarak eskiden neeyse simdide ayni bilmiorum ne olacak hali inslh iyidiir bende ona sebze meyve yedirmeye calisiom arada istee.tüp bebegede oructan sonra baslicaz allh izin veririse inslhh hem izinede gidip gelmis olucma o arada is yerinde aradilar gel calis diye benim isim sezonluk oldugu icin 6 ay calissip 6 ay evdeyim
galiba isede baslicam ama tedaviye basladigimda ise ara verecegim hamilede kalirsamm birakirim heralde inslhh sizler nasilsinizz aranizda tüp bebege basliyan varmi yada yaptirmak isteyen '?? benckib
e fikrimi sorarsanizz zaman en önemli seyy onun icin zaman kaybetmeyin derimm

heyoooo...hakikaten sizsiz bir tarafım eksik kalıyor..çok mutlu oldum yazmışsınız bayağı...bn temizliğe giriştim epey...bende bahar temizliği geç oldu...eee malum kardeşi nişanladık ...benim alerjim bu sene çok fena kızlar...sürekli hapşuruyorum...dün de halıları sildim..yıkamaya veremeyeceğim bu yıl..bana kalsa hiç semeyeceğim halıları, ama o zaman da çıplak geliyor ev...halı eve bi zenginlik mi katıyor ne...burnumdaki çatlak damar da nüksetti..kanayacak diye korkuyorum..aman yaa sizi de sıkmayım bununla...
meryemcim senden asla bıkmayız emin ol canım beni..işlerin bitsin de bıktırmaya çalış bakalım başarılı olabilecek misin
havvacım eğer size eşlik edecek arkadaş bulabilirseniz hep beraber çıkın derim...hakikaten uyumlu arkadaşsanız çok zevkli geçiyor...iki kişi olunca biraz daha monoton geçiyor...ama tabii kişiden kişiye değişir...
sevinçcim, çok geçmiş olsun canım...bizde tüp bebek denemesi ilk sende olacak sanırım..Allah ilk denemenizde hayırlısıyla bebeği kucağınıza almayı nasip etsin..çalışmaya başlaman güzel olacaktır eminim...senin eski işin neydi, sezonluk yazmışsın
çok öptm kızlar...tekrar voltranı oluşturmak güzel oldu ...voltran voltran voltran

slm ebrucumm evet ilk ben basliyorum gibi gözüküorr sizler neyi bekliorsunuz tüp bebek icin ? benim isim cukulata fabrikasinda paket yapiorum almanyada yasiorum buraya geleli 3 sene olacak inlsh 8. ayda fabrikaya girdim calisiorum 6 ay sezonluk ama bu sene yarim birakacam oruc bitene kadar calsiacam ondan sonra tedavi basladiginda ara verecem bakalim hayirlisi...

kızlaaarrr ama gene girmemişsiniizzz, Sevinç hariiççç
size haberim var, umutsuzum ama yarın mülakata gidiyorum...dua edin de hayırlısı olsun, hayırlısı bu iş olsun

sevinçcim ben bebek konusunda kendimi iyice geri çektim..eşimin sağlığı ve benim işsizliğim sebebiyle de bebek konusunu gündeme getireceğimizi sanmıyorum...yaşım gereği (33) bazı şeyleri daha detaylı düşünüyorum sanırım...illa bebek olacak diye birşey yok...eşlerimiz iyi olsun yeter...çikolata benim hiç dayanamadığım şey...Allah sabır versin sana...gerçi çikolata fabrikasının önünden geçmiştim ve çok ağır gelmişti kokusu..yemeden yemiş kadar olmuştum...bir pakete bir ağzına mı gidiyo çikolatalar
Almanca seviyen nasıl canım, adapte oldun mu oralara...tüp bebekte uzun dnem kısa dönem falan oluyordu sanırım..bir de ilaçlı ilaçsız mıydı ne...bunlara karar verdiniz mi

merhaba kızlar.sevinçciğim tüp bebk için biraz erken diyorum.hem ameliyattan sonra zaman geçmesini bekliyorum.diğer taraftan doğal yollardan olacağına inanıyorum.şimdilik eşim ilaç kullanıyor.ebrununda dediği gibi en önemlisi eşlerimzin sağlığı ve mutluluğumuz.yukarıda yazdım okumuşundur belki tabiki etkileniyorum.hatta arkadaşlardan akrabalardan hamile haberlerini duyunca çok etkileniyorum.helede hamile olma ihtimeli düşük heberleri olunca etkileniyor ve umutlanıyorum.herşeyin hayırlısı diyorum.
ebrucuğum kendini çok yorma.yavaş yavaş yaparsın.bende çok halı olan evi sevmem.azda olsa sermek lazım.eve ahenk katıyor bence.ikinci kişiyi şuan için bulamayız.benim evli arkadaşımın ve eşimin evli arkadaşlarının hepsinin çocuğu oldu teklif bile edemiyoruz.bakalım artık ne yaparız bilmiyorum.ama ben eşimle gezmeyi çok seviyorum.inşallah iş görüşmen olumlu geçer.kendinize iyi bakın.

kizlarr tabikide ilk basta eslerimizin sagligi ama ben gurbette oldugumdan 2 , 3 senede bi ailemi görüorumm o yüzden cocukta cok istiorum yanimda bana can yoldasi olmasi icin ne yalan söleyeyim onla zaman gecirmek icin hem esimde cok istiorr biz ikimiz isteyerek yaptiracagizz . cünküü esim yeni 3 ay oldu hastaligini ögreneli ve biz 3 seneden beri cocuk istioruz artik bekledikce hep bi sorun cikior simdide bende polip oldugunu ögrendik ayin 15 inde kürtaj olacagim ve sonrada izine gidecegimm inslh gelip orucuda tuttuktan sonraa tedaviye baslayacagizz ilaclarla dr dediki yasin kücük oldugu icin az dozda ilac kullaniriz dedi ikimizin yasida 23 esimlee . ama herseyin hayirlsi bizimkisi sadece sansimizi denemek olmazsada o kadar üzülmücem bi kac sene sonra tabiki normal yollarda yine olmazsa yine tüp bebege bas vuracam ama islnh öle bi ihtimal olmazz . vala kizlar cukulataya gelince aram hic iyi degil cikolataylaa yanii yemek serbest aslinda hem ye hemm isini gör ama ben sevmediigm icin yiyemiorumm belki cok canim cekersee yada sevdigim bisey olursa yiyorum oda bi tane fazla degill:d.

kızlar merhaba, bu hafta aniden çıkan iş görüşmeleri, temizlik ve k.valideme bakmam gibi sebeplerden sayfaya yeni girebildim..gene iş görüşmelerinden bir netice gelmedi sizden ne haberler
çok öptm

kızlar geçmiş kandiliniz hayırlı olsun...dualarınız inşallah kabul olur
bugün müjdeli haberim var...eşime annesi para vermiş, kontrole gidebileceğiz...çok sevindim..inşallah sonuçları da hayırlısıyla temiz olur...çok öptm sizi...uzun zamandır girmiyorsunuz ama yine de yazayım dedim...görürseniz siz de mutlu olursunuz biliyorum
çok öptm, iyi ki varsınız
bu arada karneleri dağıttınız tatili haketttiniz iyi tatiller
sevinçcim senin de tedavin yaklaşıyor, inş güzel haberlerini alırız en kısa zamanda

AY CANIM BENıM SEVıNMEZ OLUR MUYUM.VAK SABREDıNCE YARADAN NASIL HEMEN BıR KAPI AÇIYIOR.evet karneleri dağıttık..artık tatil zamanı hoş daha bir süreliğine kadar burdayız ama geçer.çünkü geriye baktığımda 1 senenin nasıl geçtiği anlaşılıyor su gibi.....bizi habersiz bırakma ebrucum.inş tedavide herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.mutlu haberlerini bekliyoruz

evet ebruucumm yaklasior... hem,de izin vaktim geldii 2 gün sonra tr ye gidiorumm . oructan sonrada tedavi inslh hayirlisiylaa . cnm senin icinde sevindimm sendemi baslayacaksin tedaviyee allhh güzel haberler vermek nasip etsin inslhh aminn...

kızlar merhaba, eşim bir borcunu kapamış o parayla (
dua edin de işleri artsın, borçlular ödeme yapsın...anlayacağınız yine tetkik yapılamayacak bir süre
ama umudum var işte, olmasa da inş birşey olmaz..Allah a sığındım, bekliyorum...
eskiden ağlar ferahlardım...artık ağlayamıyorum bile...duygusuzlaştım kaldım...ne olacak bilmem
meryemcim memlekete gidecek misiniz...havva niye yok ortalarda
sevinçcim hoşgeldin TR ye...hava bu h.sonu soğuk şansına..ama düzelecek..bol bol gezersin...moral topla bol bol..
çok öptüm kızlar

merhaba ebrucuğum ve kızlar.hoş uzun süre girmedim kusura bakmayın.sadece vücüt bakımı diye topik var.derma roler diye bir alet var ondan aldım.ne bileyim bu ay kafamı çocuk işinden uzaklaştırmak istedim ve onu hatırlatacak herşeyden uzak durdum.hoş artık ne kadar çocuk istiyorum ben bile bilmiyorum.
canım ebrucuğum benim rabbim yanınızda olsun.inşallah bir önce güzel haberler verirsin.bir sene olacak artık.
girmeye çalışırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…