Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Dürüst olmak gerekirse yapmadım. Ne bir talep ne bir adım, ne bir hareketlilik. Sadece düzelmesini ve çözüm bulmasını söyledim.

Dürüst olmak gerekirse yapmadım. Ne bir talep ne bir adım, ne bir hareketlilik. Sadece düzelmesini ve çözüm bulmasını söyledim.
hep söylenir ya bir yerde bir kavga varsa tek suçlu yoktur diye.. adam eksiklendiği için sizin hatalarınızı görmüyor ya da söylemiyor olabilir. genel olarak evet haklısınız fakat ilişkide zaman zaman yük dinamikleri değişir. bazen sizin daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. oyun tlf konusunda haklısınız şart koşabilirsiniz mesela ama sizde elinizi taşın altına koyun. bazen onu etkilemekte size zevk verebilir.

Valla kitap okur gibi okudum cok tatlı anlatmışsınız Allah yardım etsin ne diyim :)

Bir de böyle dene Idrakyollariiltihabi , sal gitsin rahat davran, aman rezil olmasın, aman arkasını toparlayayım derdine düşen sen olma, etekleri tutuşan ne yapacağız diyen o olsun, rahat adama rahat davranmak lazım, yoksa hakikaten diğer türlüsü ömür törpüsü, niye yıpranan, üzülen sen olasın ki, alsın tüm sorumluluğu bırak bakalım ne yapacak tek başına, dümen sende deyip çekil kenara.

Elbette iyi yönleri var. İlgi ve şefkatle yaklaşırsan pamuk gibi bir adam olur. Hastalık konusunda çok özverilidir. Destek olur bakar. Merhametlidir ama artık pek göstermiyor. Genel olarak sakindir. Damarına basmazsam öfkeli bağırıp çağıran bir adam değildir.

Aileme karşı saygılıdır. Asla saygısızlık yapmadı bugüne dek. İdare etmesini bilir. Oğlunu çok çok sever. Babalık yapmayı bilmiyor o ayrı. Ama bilirim ne kadar sevdiğini. Beni de sever. Üzse ve yıpratsa da kıyamaz içten içe. Özür dilemesini geri adım atmayı bilir. Uzatmaz. Kavga sonrası genelde o adım atar. Hatta belki hep o adım atar.

Dışarıda zaman geçirmez. Ya evde ya iştedir. Sadakatından hiç şüphe etmedim. Kaşı gözü Oynamaz dışarıda. Sorumluluk bilinci olsa, tam bir aile babasıdır aslında.

Başkaa şu hale gelmesek mükemmel bir aşıktır. Öyleydi yani eskiden. Fazla ilgilidir. Hastaneye gitsem kırk kere arar-Dı eskiden. Ben onu itene kadar. Arayıp durma diye tersleyene kadar. Öyle işte.

Ayrılık provası nasıl olsun yahu. Nereye gideceğim ki. Hem oğlumun düzenini değiştiremem. Okula gitmesi gerekiyor. Belli bir rutini var. Ne suçu var ki annesi karar verecek diye tüm düzeni alt üst olsun.

Romantizm derdim hiç olmadı ki zaten. Bir nebze incelik ve sorumluluk istedim. Ama ben de çok yıprattım bu evliliği çenemle. Biliyorum bunu.

Şu paragrafı aktardım eşime konuşma sırasında. Gözleri doldu önüne döndü. Bu eşimin "bu sefer anladım" tepkisidir. Sen ve ben değil mesele, oğlumuz dedim. Yazdım konuşmamızı otuzuncu sayfada. İnşallah iyi olur her şey.

Bir beni bir de yay burçlu erkekleri sağlam gömdünüz yalnız hahshsjs. Şu ikinci paragrafın altına imzamı atıyorum. Sıkıştım ama niye sıkıştım sorusunun cevabı olsun.

InşAllah bu konuşma sizin için dönüm noktası olur canım rabbim gönlüne göre versin...

Gayet acik soyledikleriniz. Akilli adamsa son sansini iyi degerlendirir. Iste bir kadin ve anne boyle net konusabilmeli. Erkeklerin genel lafidir bana biraz daha ilgi gosterseydin,sevseydin,guleryuzlu olsaydin. Meali sorumluluk agir geldi, bahanelerle uzaklastim.Hakkinizda hayirlisi olsun. Bu arada sizden iyi avukat olurmus.

Evet yay burcu. Bununla mı alakalı acaba durumu :) bir kere tek seans gittik iki yıl önce. Sonra onu da erteledi. Bugün yarın der erteler yolda boğazlarım ben onu. O yüzden gitmiyoruz.
Yaaa ayrılmaz esiniz sizden bende de var bir tane yay burcu. Gevşeklikte dünya markası. Hayatını zindana çevirip 1 saat sonra sevişmek ister. Aynen o da haşlanmış pırasaya dönüyor. Sevişince geçer demenizden anlamıştım zaten. Benden tavsiye başetmek istiyorsanız hiçbir şekilde tınlamayın, ağladığınızı anlamasın, konuşup bir şeyler anlatmayın hem anlamaz anlasa bile unutur çünkü gevşek.
Allah yardımcınız olsun.

hadi hayırlısı.
umarım kendi inanarak veriyordur bu sözleri.
rahmetli babaannem derdi;
sokma akıl 7 adım gider diye.
bugüne kadar öyle olmuş, bundan sonra olmaz inşallah.

tabi senin için de geçerli.
sen elini eteğini çekince yer yerinden oynamayacak.
korkma bu kadar.
ve merak etme. sen zaten şu an kendini en kötüsüne hazırladın.
ne olsa geçer :)
eskiden birlikte geçirdiğiniz güzel günleri düşün.
oğlan uyuyunca kalkın bir sarılın dans edin.
bizim bu deneme genelde kahkahalarla bitiyor ama olsun belki siz de işe yarar
birlikte biraz başbaşa vaktiniz olsa çok şey çözülecek.
o değil de ciddi ciddi getir oğlanı iki saat bırak diyesim geliyor.
yani çok da hayal edemiyorum ama ha 3 ha 4. kaynar arada. büyük arkadaş diye ağlıyordu bugün

İdrak,arkadaşım,artık 'sadece konuşma' evresini,çoktan geride bıraktınız siz,
çift olarak.
Bir eylem-kontrol çizelgesi hazırlasanız?
Değiştirmeyi istediğiniz davranışlar için,
ilk planda 1'er haftalık birer çizelge hazırlayın,
karı-koca,ayrı ayrı.
İstek ve beklentilerinizi yazıya döküp,somutlaştırın.
Eşiniz kabul eder diye düşünüyorum,
öyle bir izlenim bıraktı bende,anlattıklarınızdan.

Alt alta yazılsın yapılacak işler,davranışlar.
Olumsuz değil olumlu yönergeler yazın.
'Asık suratlı olmayacağım' değil de;
'Bugün güleryüzle,olumlu davrandım' gibi.
Eşinizin listesi için;
'Oğlumuzu bugün dışarı çıkarıp,
yarım saat ilgilendim'.
'Bu akşam telefonla sadece 1 saat zaman geçirdim' gibi.
İlk planda yarım saatle başlayın,
oğlunuzla başbaşa geçireceği süreyi
sonra 45 dk,sonra 1 saate çıkarın.

Listeleri ortak hazırlayın,bununla birlikte değerlendirme kısmını,
ikiniz de tek başınıza yapın.
Her akşam yatmadan,objektif bir şekilde başarabildiklerinize + koyun.
Bana kalırsa ilk bir ay birbirinizin
listesini değerlendirmeyin,
birbiriniz üzerinde kontrol memuru olmayın.
Eşiniz özdenetim sergileyebilecek mi?
Bu şekilde görmüş olursunuz.

Bir de size bu adamın hiç mi iyi huyu-yönü yok?
Diye sormuştum.
Maşallah uzun bir liste çıkarmışsınız.
Demek ki umutsuz vak'a değil beykardeşimiz.
O yazdıklarınızı da liste haline getirin.
Başına BENİM KOCAM yazarak.
Benim Kocam
Merhametlidir.
Sakin biridir,damarına basmadıkça kavga etmez,vb.
Bu listeyi de her gün görebileceğiniz,
bir yere asın.
Bunu şunun için yapıyoruz.
Düşüncelerimiz duygularımızı,
sonra ikisi birlikte davranışlarımızı etkiler ve şekillendirir.
Eşinizle ilgili olumlu düşünmeye başlarsanız,
hisleriniz de olumluya evrilir.

Ben elbirliğiyle sizin evliliğinizin kurtulacağını,
yaşadıklarınızın ciddi krizler olmakla birlikte karşılıklı çabayla aşabileceğinizi düşünüyorum.
Oğlanın durumunu biraz iyileştirdikten sonra,
kendiniz için bireysel psikolojik destek almanızı tavsiye ediyorum.
Bilişsel terapinin size daha iyi geleceğini düşünüyorum.
Yaşanan sorunlarda,sizin bilişsel şemalarınızın da ciddi katkısı var.
Umarım bundan sonra,
siz ve aileniz için,
her şey,daha güzel olur.

Son düzenleme:
En buyuk sorun, metres diye ifade ettiginiz, telefon bagimliligi. Telefondan dolayi unutuyor sorumluluklarini, erteliyor. Birlikte aktivite yaparken bir yere yetismesi gerekiyor gibi acele ediyor diyorsunuz ya, akli telefonda, artik orada ne varsa bitse de baksam diyor. Telefonu ertelesin, sizi sorumluluklarini degil.

Tabiki sen gitmeyeceksin, o gidecek.
Senin düzenin bozulmayacak yani.
Artık o süreçte nerede kalacağını o ayarlasın bir zahmet.

Ciddi bir ayrılık süreci görmeden hiç bir şey değişmeyecek.
İnan senin yıpratıcı çenene de alıştı şuan, çok etki etmiyor..
Söyler söyler susarız, bir ileri üç geri hayat devam ediyor kafası..

Herkes sizi pohpohluyor. Evet konularınız okunası kesinlikle.
Yorum yapan kadınlar da forumun popüler, ön planda olan kadınları.
Ama ben sorunlarımı da esprili anlatırım derken kuyruğu sürekli dik tutma halindesiniz.
Zor çocuğunuza üstün performansla bakıyorsunuz kimse size destek olmuyor çalışmıyorsunuz ve bunun için takdir edilmeyi bekliyorsunuz.
Mutlu edilmesi gereken sizsiniz. siz her şeyin en iyisini bilir, düşünür ve yaparsınız.
Siz olmasanız her şey rayından çıkar bu yüzden eşiniz sizin gibi yaşamalı, sizin gibi düşünmeli.

Eşinizin telefon bağımlılığı sizin tahakkümünüzden kaçmanın bir yolu.
Zehirli bir diliniz var, bunu siz de kabul ediyorsunuz.
Hee... derseniz ki, hiçbir şey sebepsiz değil...
Sizin bu baskın kişiliğiniz karşısında insanda motivasyon kalmaz.
Bu dille konuşan hiç kimse karşısındaki kişiden olumlu bir dönüş alamaz.
Bir şeylerin değişmesini istiyorsanız kendinizi değiştirin. Sonuç yine değişmiyorsa gerekeni yaparsınız.
Meditasyon yapın. Çocuğunuzun kreşe gittiği zamanları değerlendirin ve yapın.

o bir saatte sen ne yapacaksin idrak?

haftasonu ailecek vakit gecirin, ama haftaici sen bence biraz kac, biraz zorlanacak kocan ilklerde ama alisacaksiniz.
o eve girsin, sen al cantani cik, bir yarim saat dolas,
sonra donersin eve birlikte yemek yersiniz,
hem spor olur :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…