Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sağlıkla kavuşmak nasip olsun inşallah, hayırlısı olsun. Belirtilerinizi öğrenmek isterim.

Çok erken değil mi daha degerlendirebilecegin 8 günün var demek
Öyle mi dersiniz bilmiyorum bu ay çok sabirliydim aslında ama elimde var di üstünde yazıyor ilişkiden beş gün sonra denim dedim negatif görünce tabi uzuldum inşallah vardır

Öyle mi dersiniz bilmiyorum bu ay çok sabirliydim aslında ama elimde var di üstünde yazıyor ilişkiden beş gün sonra denim dedim negatif görünce tabi uzuldum inşallah vardır
Inşallah canim bu ay bende umutluyum hayırlısıyla alalım şu güzel haberi bizde bende erkenden yapıyordum 1 2 gün kala negatifi görünce yapmaya korkar oldum o yüzden 1 hafta gecikmeden test yapmama kararı aldım

Vala bende inan ama tutamdım kendimi ama hala pes etmedim ümitliyim o test yalan söylüyor

Vala bende inan ama tutamdım kendimi ama hala pes etmedim ümitliyim o test yalan söylüyor
Ya kendimi dinlemektende kafayı yicem bu arada. Kasık ağrısı yumurtlama belirtisi diye reglim bittiğinden beri sanki bugün biraz ağrı var diye diye bi hal oldum sanırsın 30 gun de yumurtluyorum

Bekleyin bence var. Kendini saklıyor minnoş:) Yoksa da bir dahaki ay bomba gibi bir motivasyonla devam:) Ana odaklanıyoruz. Gelecekte olacak seylere odaklanmakta Gecmise odaklanmakta beni cok yipratti. Anda kalmaya sakin kalmaya calisiyorum.

Cuma gunu test yaptim 1.20 çıktı kandaki değerim doktorum bana bekle dedi ilk hamileliğimdede ben adetten sonra öğrenmiştim yarın bat gunum bugunde hafif akıntım başladı dun aksamıda değerlendirdik nolur nolmaz diye goguslerim biraz sisti bastırınca acıyor , sanırım ben adetten sonra ogrenecegim test yapmaktan bıktım yahu burdada bir tane eczane var köy yeri gibi eczacı adam elindeki herşeyi bana verdi , ilk hamileliğimde dedigim gibi adetten sonra öğrenmiştim , sanırım gec dölleniyorum insallah öyledir 10 yasında oglum var bakalım ne olacak sizleri okudukca yapasım geliyo ama yapmıyorum:) cünü ne kadar kafaya takarsak o kadr hormanlar degisiyormuş hakkımızda hayırlısı

Bekleyin bence var. Kendini saklıyor minnoş:) Yoksa da bir dahaki ay bomba gibi bir motivasyonla devam:) Ana odaklanıyoruz. Gelecekte olacak seylere odaklanmakta Gecmise odaklanmakta beni
Bende bekliyorum vallahi beklemek daha iyi bide düsünmemek hormanlari cok etkiliyormus en guzeli düsünmemek :)

Ya kendimi dinlemektende kafayı yicem bu arada. Kasık ağrısı yumurtlama belirtisi diye reglim bittiğinden beri sanki bugün biraz ağrı var diye diye bi hal oldum sanırsın 30 gun de yumurtluyorum
Aman artık sıkıldım yeminle ben geçen ay het belirtiyi kendimde buldum inan vala var di ama göğüslerim hiç acimaz benim o öyle bi acı ki kesin dedim ama yoktu bu ay saldım sabrımı sınamak istemiyorum inşallah rabim bizede nasip eder yumurtalma gününü ben uygulamaya göre takip ediyorum kkendimhesapliyorum inşallah nasip olmuştur

Benim arkadaşım reglinden 15 gün sonra öğrenmiş. Sıfır belirtiydi diyor.Düzensizlikte vardi hic aklina gelmemis hamile kalacagi:) belirti olsun olmasin her ay umudumuzu koruyoruz. Kendimde soylediklerime zor inaniyorum ama ne kadar cok soylersem o kadar cok beynime yerlesiyor ve pozitif oluyorum. Beklemenin de keyfini cikariyorum. Hayaller kuruyorum

Merhabalar herkese,

Beni de alir misiniz araniza?

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 08-02-2021
2-Kaç yaşındasınız? 32
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Folik Asit
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası? Clearblue
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 1,5 Yil
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? Hashimoto

Bende ilk hamilelimi öyle öğrendim her insanin hormanları bir değilki kiminde erken kiminde geç öğreniliyor , bende 1 hafta oncesine kadar cok takmıştım simdi saldim yarın bat gunum dun ve bugun adet sancısı gibi oldu normalde cikolata aşerirdim adetime 4 gun kala kavanoz kavanoz yerdim simdi öyle istegim yok bide ilk hamileliğimdede adetten sonra öğrendim , iki gundur akıntım başladı dun aksamida degerlendirdik bakalım hayırlısı

Ek bisiler kullaniyor musun?

Kızlar biraz uzun olacak ama umarım size umut olur Ben geçen sene mart ayında ilk denememizde hamile kaldım, nisan başı hamileliği öğrendim ama kimyasal oldu... Doktor rahmin çok temiz, üzülme, bak hemen hamile kalıyorsun falan filan dedi. Her kimyasala dedikleri gibi yani. 3 ay korun sonra olur yine dedi. 3 ay korundum, genel bir kontrol için başka bir doktora gittim. İçinde ufak bir kan parçası kalmış, senin rahmin temizlenmemiş dedi, sonra kültür testi yaptı, enfeksiyon da var dedi, çok ağır bir ilaç verdi ve ben 3 ay daha kendime gelemedim kızlar. Alerji oldum, yüzümü lekeler bastı daha neler neler. Öyle böyle derken kimyasalın üstünden 6 ay geçti. Sonra kürler başladı. Çörekotu kürü, incir kürü, yakı yöntemi... Yok yok yok olmuyor. Gelelim son adetime. Kızlar adetimin 2. günü rahmimden yumurta-mandalina büyüklüğünde bir parça düştü ve çok sertti, yani kan pıhtısı değildi, peçeteyle ezmeyi denedim yok olmadı. O adetin bitiminden sonra yumurtlama akıntım başlamış ama ben anlamadım. O ara da 3-4 günde bir ilişki yaşadık ama hiç yumurtlamayı düşünmedim. Yumurtlama günüm gelince 3 gün ovu yaptım ama yok hiç pik olmadı. Kesin erken yumurtladım dedim, tutması da imkansız dedim çünkü az ilişki olmuştu. Belirti de 0 kızlar. Ne akıntı ne bel ağrısı. Sadece ğöğüslerim ağırlaşmıştı ama ağrı sızı renk değişimi yoktu. Son 4-5 gündür mide yanması vardı gece kalkıp su içiyordum ama ben zaten çok su içen biriyim, bu benim için normal. Ayrıca son 2 gündür de kasık ağrısı hissettim ama çok derinden ve bıçak sokması gibi değil, sadece bir ısı bir yangın gibiydi. Yani hiç biri belirti sayılmaz benim için.. Şimdi tek duam sağlıklı gebelik olması...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…